Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrzest dzieci
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-06, 18:44   Chrzest dzieci

wuka w tym temacie napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Biblijnie wierzących? Raczej niebiblijnie, bo w Biblii nie ma zapisanej nauki, że chrztu wolno udzielać tylko dorosłym na podstawie ich wyznania wiary.

Nie ma też napisane, że chty należy udzielać niemowlętom(...)

I nie musi być. W Kościele katolickim, co uporczywie "zapominają" "ewangelicznie wierzący", nie obowiązuje heretycka i sprzeczna z Biblią zasada "liczy się tylko to, co jest zapisane w Biblii". My stosujemy się do całego nauczania apostolskiego, a nie tylko tego, co jest w Piśmie Świętym, zaś oni przekazali i naukę o tym, że chrzcimy przez zanurzenie lub polanie, jak również o tym (już pomijam naukę z J 3,5), że mamy chrzcić wszystkich ludzi, a nie tylko po przekroczeniu jakiegoś wieku i "na podstawie wiary".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-06-07, 08:46   Re: Chrzest dzieci

Yarpen Zirgin napisał/a:
wuka w tym temacie napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Biblijnie wierzących? Raczej niebiblijnie, bo w Biblii nie ma zapisanej nauki, że chrztu wolno udzielać tylko dorosłym na podstawie ich wyznania wiary.

Nie ma też napisane, że chty należy udzielać niemowlętom(...)

I nie musi być. W Kościele katolickim, co uporczywie "zapominają" "ewangelicznie wierzący", nie obowiązuje heretycka i sprzeczna z Biblią zasada "liczy się tylko to, co jest zapisane w Biblii". My stosujemy się do całego nauczania apostolskiego, a nie tylko tego, co jest w Piśmie Świętym, zaś oni przekazali i naukę o tym, że chrzcimy przez zanurzenie lub polanie, jak również o tym (już pomijam naukę z J 3,5), że mamy chrzcić wszystkich ludzi, a nie tylko po przekroczeniu jakiegoś wieku i "na podstawie wiary".

Yarpenie, najważniejsze, by człowiek miał świadomość, co to jest chrzest, i co on wnosi do życia duchowego.
Chrzest, jest świadomą, dobrowolną deklaracją wyrażenia woli wierzącego.
Jest to świadoma decyzja, że pragnę iść za Jezusem i dołączyć do grona dzieci Bożych.
Jeżeli chrzest nie jest świadomy, jeżeli chrzest nie jest deklaracją woli, to jest on tylko rytualnym obrzędem, nie wnoszącym nic dla wiary.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-07, 08:57   

wybrana napisał/a:
hrzest, jest świadomą, dobrowolną deklaracją wyrażenia woli wierzącego.
Jest to świadoma decyzja, że pragnę iść za Jezusem i dołączyć do grona dzieci Bożych.
Jeżeli chrzest nie jest świadomy, jeżeli chrzest nie jest deklaracją woli, to jest on tylko rytualnym obrzędem, nie wnoszącym nic dla wiary.

A teraz zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano taką naukę.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-06-07, 09:45   

Dz 2:38
Cytat:
"A Piotr powiedział do nich: Upamiętajcie się i niech każdy z was zostanie ochrzczony w imieniu Jezusa Chrystusa ze względu na odpuszczenie grzechów, a otrzymacie dar Ducha Świętego."

Upamiętanie się to odwrócenie się od grzechów.Chrzest biblijny jest zanurzeniem ze względu na odpuszczenie grzechów, a więc może go brać osoba, która jest świadoma swej grzeszności.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-07, 09:50   

Yarpen Zirgin napisał/a:
nie obowiązuje heretycka i sprzeczna z Biblią

Wiesz co? Jak heretyk zacznie heretykowi przygadywać od heretyków...to?
Herezją są wasze wieczne dziewice wzięte do nieba z ciałem i duszą, papieże, biskupi spasieni i żądni pieniędzy oraz niewinności dzieci, wasze czyśćce i zmienne nauki, a także milion innych dziadostw.
Każdy, kto umie czytać ze zrozumieniem WIDZI co napisano: najpierw wiara potem chrzest. I możesz sobie zaklinać rzeczywistośc, wyzywać mnie i diabli wiedzą co. Trzeba całe pokłady złej woli, aby tego nie widzieć.
Nawiasem mówiąc, według KrK od dawna jestem heretyczką, ale nie robi to na mnie absolutnie żadnego wrażenia.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2019-06-07, 10:33   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wybrana napisał/a:
hrzest, jest świadomą, dobrowolną deklaracją wyrażenia woli wierzącego.
Jest to świadoma decyzja, że pragnę iść za Jezusem i dołączyć do grona dzieci Bożych.
Jeżeli chrzest nie jest świadomy, jeżeli chrzest nie jest deklaracją woli, to jest on tylko rytualnym obrzędem, nie wnoszącym nic dla wiary.

A teraz zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano taką naukę.

W takim razie ja poproszeo cytat z Biblii,ktory nakazuje chrzcic niemowleta.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-07, 10:47   

A teraz popatrzcie, jak to wygląda w praktyce. Dużo czytania, ale warto.
http://www.swantoni.siemi...akrament-chrztu i proszę się odnieść do kwestii (Yarpen mi zarzucał, że nie wiem o czym mówię, ale jak widać wiem, bo byłam chrzestną) rodziców chrzestnych: "3. Przed przyjściem do kancelarii należy wybrać matkę i ojca chrzestnego - podać: nazwisko i imię, stan cywilny, wiek, data i miejsce ślubu kościelnego, miejsce zamieszkania.

4. Rodzice chrzestni mieszkający poza terenem naszej parafii są zobowiązani najpóźniej do nauki przed chrztem przynieść z swoich parafii zaświadczenie, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami - takie zaświadczenie wydaje zawsze kancelaria parafialna parafii, w której się mieszka. W przypadku nie dostarczenia takiego zaświadczenia osoba może zostać nie dopuszczona do godności matki czy ojca chrzestnego.

5. Rodzice i chrzestni są zobowiązani do uczestnictwa w nauce przed chrztem, która odbywa się w sobotę przed niedzielą chrztu św. o godzinie 16.30. Uwaga: Jeżeli rodzice i chrzestni nie będą na takiej nauce chrzest dziecka się nie odbędzie - zostanie przesunięty na następny termin po następnej nauce.

6. Rodzice i chrzestni, jeżeli brak ku temu przeszkód, powinni przed chrztem skorzystać z sakramentu pokuty. (Nie mogą skorzystać z sakramentu pokuty osoby żyjące ze sobą na sposób małżeństwa, ale nie mające ślubu kościelnego – a więc osoby żyjące z sobą tylko po ślubie cywilnym czy też w tzw. konkubinacie)

Kto może zostać rodzicem chrzestnym?
- ukończony 15 rok życia,
- osoba po bierzmowaniu
- zaświadczenie z swojej parafii, że jest osobą wierzącą i praktykującą (dotyczy tylko osób mieszkających poza terenem naszej parafii)
- osoba, która nie żyje w związku nie sakramentalnym (na ślubie cywilnym czy w konkubinacie)"

Tu macie całość dot. chrztu według prawa kanonicznego http://www.swantoni.siemi...znego-o-chrzcie
A tu link do objaśnienia katolickiego dotyczacego chrztu. Ten warto przeczytać w całości: http://www.swantoni.siemi...znego-o-chrzcie

Najbardziej rozbawił mnie ton tych "skutków prawnych", które ponosi człowiek odchodzacy od Kościoła. Kuriozum jest taki, że niby można odejść, ale odejść nie można. Nawet w tej kwestii macie tak popaprane nauki, że ból głowy.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-06-07, 10:53   

Najpierw ślub a potem dopiero pytanie: przepraszam, jak pan ma na imię?
Taką kolejność proponuje Yarpen poprzez chrzest niemowląt.
I to jak się jeszcze upiera :-P
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-06-07, 11:08   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wybrana napisał/a:
hrzest, jest świadomą, dobrowolną deklaracją wyrażenia woli wierzącego.
Jest to świadoma decyzja, że pragnę iść za Jezusem i dołączyć do grona dzieci Bożych.
Jeżeli chrzest nie jest świadomy, jeżeli chrzest nie jest deklaracją woli, to jest on tylko rytualnym obrzędem, nie wnoszącym nic dla wiary.

A teraz zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano taką naukę.

A wiesz, co to jest rozum i po co go człowiek ma?
Kpisz sobie, czy żartujesz?
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-07, 11:28   

Listek napisał/a:
Dz 2:38
Cytat:
"A Piotr powiedział do nich: Upamiętajcie się i niech każdy z was zostanie ochrzczony w imieniu Jezusa Chrystusa ze względu na odpuszczenie grzechów, a otrzymacie dar Ducha Świętego."

Upamiętanie się to odwrócenie się od grzechów.Chrzest biblijny jest zanurzeniem ze względu na odpuszczenie grzechów, a więc może go brać osoba, która jest świadoma swej grzeszności.

Przykro mi, ale nie ma w tym wersie takiej nauki. To jest odpowiedź na pytanie ludzi, którzy słuchali pierwszego kazania św. Piotra, o to, co mają zrobić, a nie nauczanie na temat tego, kto może przyjąć chrzest.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-07, 11:28   

wuka napisał/a:
Każdy, kto umie czytać ze zrozumieniem WIDZI co napisano: najpierw wiara potem chrzest.

To ja poproszę o fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że tak musi być, bo jakoś żaden z piewców tej tezy, jeszcze go nie zacytował.


wuka napisał/a:
"3. Przed przyjściem do kancelarii należy wybrać matkę i ojca chrzestnego - podać: nazwisko i imię, stan cywilny, wiek, data i miejsce ślubu kościelnego, miejsce zamieszkania.

4. Rodzice chrzestni mieszkający poza terenem naszej parafii są zobowiązani najpóźniej do nauki przed chrztem przynieść z swoich parafii zaświadczenie, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami - takie zaświadczenie wydaje zawsze kancelaria parafialna parafii, w której się mieszka. W przypadku nie dostarczenia takiego zaświadczenia osoba może zostać nie dopuszczona do godności matki czy ojca chrzestnego.

5. Rodzice i chrzestni są zobowiązani do uczestnictwa w nauce przed chrztem, która odbywa się w sobotę przed niedzielą chrztu św. o godzinie 16.30. Uwaga: Jeżeli rodzice i chrzestni nie będą na takiej nauce chrzest dziecka się nie odbędzie - zostanie przesunięty na następny termin po następnej nauce.

6. Rodzice i chrzestni, jeżeli brak ku temu przeszkód, powinni przed chrztem skorzystać z sakramentu pokuty. (Nie mogą skorzystać z sakramentu pokuty osoby żyjące ze sobą na sposób małżeństwa, ale nie mające ślubu kościelnego – a więc osoby żyjące z sobą tylko po ślubie cywilnym czy też w tzw. konkubinacie)

Kto może zostać rodzicem chrzestnym?
- ukończony 15 rok życia,
- osoba po bierzmowaniu
- zaświadczenie z swojej parafii, że jest osobą wierzącą i praktykującą (dotyczy tylko osób mieszkających poza terenem naszej parafii)
- osoba, która nie żyje w związku nie sakramentalnym (na ślubie cywilnym czy w konkubinacie)"

Tu macie całość dot. chrztu według prawa kanonicznego http://www.swantoni.siemi...znego-o-chrzcie
A tu link do objaśnienia katolickiego dotyczacego chrztu. Ten warto przeczytać w całości: http://www.swantoni.siemi...znego-o-chrzcie

A teraz podkreśl mi w tym cytacie miejsce, gdzie zapisano to:
wuka w tym postcie napisał/a:
w KrK w imieniu niemowlęcia WIARĘ MUSZĄ WYZNAĆ rodzice chrzestni.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-07, 11:36   

wybrana napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
wybrana napisał/a:
hrzest, jest świadomą, dobrowolną deklaracją wyrażenia woli wierzącego.
Jest to świadoma decyzja, że pragnę iść za Jezusem i dołączyć do grona dzieci Bożych.
Jeżeli chrzest nie jest świadomy, jeżeli chrzest nie jest deklaracją woli, to jest on tylko rytualnym obrzędem, nie wnoszącym nic dla wiary.

A teraz zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano taką naukę.

A wiesz, co to jest rozum i po co go człowiek ma?
Kpisz sobie, czy żartujesz?
\
Czyli kolejny raz głosisz swoje przekonania, a nie nauczanie Chrystusa i Apostołów.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-06-07, 13:10   

Chrzest wodny to chrzest upamiętania na odpuszczenie grzechów.
Po co to niemowlęciu,skoro ono nie potrafi wyznawać grzechów?

Mk 1:4 "Na pustyni wystąpił Jan Chrzciciel i głosił chrzest upamiętania na odpuszczenie grzechów."

Łk 3:3 "I obchodził wszystkie okolice nad Jordanem, głosząc chrzest pokuty na odpuszczenie grzechów,"
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-07, 13:39   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wuka w tym postcie napisał/a:

Nie mam dla ciebie siły. Ja nie przytoczyłam całych tekstów, dałam po to linki, aby kto ciekawy sobie poczytał. No fakt. W TYM poście nie ma, ale magiel muszą rodzice chrz.przejść i wyznać wiarę w imieniu dziecka, ale o tym trzeba tekst poczytać. Ja jestem bardzo zmęczona i jak odpocznę, to powklejam te wszystkie teksty, ale jestem w 100% pewna, że dla ciebie to będzie i tak nie to, co sobie życzysz. Prawda?
Poza tym skoro tak się upierasz to mi powiedz, dlaczego w waszym prawie kanonicznym tyle paragrafów poświęcono chrztom dorosłym? Wrażenie takie, że niemowląt w ogóle nie chrzcicie, tylko w wyjątkowych wypadkach (zagrożenie życia), a tak naprawdę to jedynie świadomych i dorosłych.
YZ, tyle fałszu jest w waszej wierze, że nawet jak coś jest prawdziwego (przypadkiem) to i tak to ginie wśród fałaszu. A ty dajesz popis manipulacji. Jak już dostajesz wersety to okazuje się, że biblie sa sfałszowane. Masakra, ręce opadają.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-07, 14:05   

wuka napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
wuka w tym postcie napisał/a:

Nie mam dla ciebie siły.

Nie mój problem

Cytat:
Ja nie przytoczyłam całych tekstów, dałam po to linki, aby kto ciekawy sobie poczytał.

I co z tego? Przytoczyłaś konkretny fragment jako rzekomy dowód na prawdziwość Twoich rewelacji o roli chrzestnych, to teraz podkreśl w nim stosowny fragment, w którym zapisano, że "w KrK w imieniu niemowlęcia WIARĘ MUSZĄ WYZNAĆ rodzice chrzestni."

Cytat:
W TYM poście nie ma, ale magiel muszą rodzice chrz.przejść i wyznać wiarę w imieniu dziecka, ale o tym trzeba tekst poczytać.

Przytocz stosowny fragment artykułu (wraz z linkiem lub innymi namiarami na tekst źródłowy) albo podaj link do tekstu, gdzie znajdziemy tę podkreśloną rewelację, albo wycofuj się z tej bzdury i przepraszaj za pisanie nieprawdy na temat Kościoła katolickiego.

Offtopa pomijam. Zamiast tego zajmij się lepiej odpowiedzią na to:
Yarpen Zirgin napisał/a:
wuka napisał/a:
Każdy, kto umie czytać ze zrozumieniem WIDZI co napisano: najpierw wiara potem chrzest.


To ja poproszę o fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że tak musi być, bo jakoś żaden z piewców tej tezy, jeszcze go nie zacytował.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10