Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak pomysłu na tytuł...
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-06-21, 06:58   Brak pomysłu na tytuł...

 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-21, 07:15   

Nie ma również dokładnych informacji na temat tego wydarzenia.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-06-21, 07:23   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Nie ma również dokładnych informacji na temat tego wydarzenia.

Coś można znaleźć... ;-)
https://www.newsweek.pl/p...wiskiem/e0p6094



 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-21, 07:50   

No dobrze. I na czym polega problem?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-06-21, 07:57   

No i z czym problem?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-21, 09:34   

Henryk napisał/a:
Coś można znaleźć...
https://www.newsweek.pl/p...wiskiem/e0p6094

Przerażające! "Jak pisze częstochowska Gazeta Wyborcza poza marszem z pochodniami i wznoszonymi odrobinę głośniej niż zwykle okrzykami w stylu: „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, „znajdzie się kij na lewaka ryj” i innymi podobnymi hasłami pozwalającymi wyartykułować chrześcijańskie zasady miłości bliźniego, młodzi narodowcy złożyli w klasztornych murach ślubowanie i usłyszeli kilka słów o sobie i sytuacji geopolitycznej."
Czas zacząć się bać?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-21, 09:42   

Jesteś komunistką?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-21, 09:42   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jesteś komunistką?

Tylko ignorantką.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-21, 09:44   

No to nie masz czego się bać, bo te organizacje chcą zwalczać komunistów.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-21, 09:58   

Yarpen Zirgin napisał/a:
No to nie masz czego się bać, bo te organizacje chcą zwalczać komunistów.
Nieprawda. Te organizacje chcą zwalczać każdego, kto myśli inaczej. A to jest faszyzm, a nie walka z komunizmem. Doucz się na czym polega prawdziwy komunizm (nie mylić z stalinizmem itp.).
Ciekawe :oops: słowa padają z ust księdza z kazalnicy: "Co więcej, z użyczonej przez jasnogórskich Paulinów ambony informował uczestników spotkania, że tolerancja nie jest najwyższą wartością. - Szanujemy każdego człowieka, ale nie ma zgody na zło. Słowa „nie pozwalam” były już w Polsce powiedziane – mówił ksiądz Grządko. Nie sprecyzował jednak, czy chodzi mu o liberum veto. Dodał za to, że warto być w środowisku narodowym: żeby bardziej kochać."
Komentarz chyba sam się nasuwa. A właściwie kilka komentarzy...
Nie mogę się oprzeć, aby wkleić to:"Pisali, że przebieg pielgrzymek środowisk narodowych na Jasną Górę jest zaprzeczeniem słów polskich biskupów i stanowi głęboką negację wynikających z nich wartości i postaw. „Narracja o supremacji narodu polskiego definiowanego jako „czysty, biały, katolicki” (…) jest skrajnie wroga wobec różnorodności etnicznej i religijnej, a więc stanowi zaprzeczenie wartości i tradycji wyrosłych z cywilizacji Zachodu i jego chrześcijańskich korzeni” - pisali sygnatariusze. Jak widać przeora nie prekonali."
Jezu, dlaczego jestem taka stara, bo chyba bym wolała na Vanuatu żyć niż w tym katolickim grajdole. Wstyd.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-21, 10:34   

wuka napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
No to nie masz czego się bać, bo te organizacje chcą zwalczać komunistów.
Nieprawda. Te organizacje chcą zwalczać każdego, kto myśli inaczej.

O, to ciekawe. Jakieś źródło, które to potwierdzi, a nie jedynie będzie przypisywać im taką ideologię?

Cytat:
A to jest faszyzm, a nie walka z komunizmem.

Jeszcze nie wykazałaś, że to faszyzm, a przypominam, że w Polsce działalność organizacji faszystowskich jest zakazana:

Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Nawiasem Jeżeli masz informacje o działaniu organizacji faszystowskiej na terenie RP, to powinnaś złożyć odpowiednie doniesienie do prokuratury...

Cytat:
Doucz się na czym polega prawdziwy komunizm (nie mylić z stalinizmem itp.).

Wiem na czym polega prawdziwy komunizm. Stalin do niego zaledwie się zbliżył.

Cytat:
Ciekawe :oops: słowa padają z ust księdza z kazalnicy: "Co więcej, z użyczonej przez jasnogórskich Paulinów ambony informował uczestników spotkania, że tolerancja nie jest najwyższą wartością. - Szanujemy każdego człowieka, ale nie ma zgody na zło. Słowa „nie pozwalam” były już w Polsce powiedziane – mówił ksiądz Grządko. Nie sprecyzował jednak, czy chodzi mu o liberum veto. Dodał za to, że warto być w środowisku narodowym: żeby bardziej kochać."
Komentarz chyba sam się nasuwa. A właściwie kilka komentarzy...

Mi się nic nie nasuwa. Poza tym, że nie ma tolerancji np. dla zła, niszczenia Ojczyzny i kilku innych rzeczy. :-)


Cytat:
Nie mogę się oprzeć, aby wkleić to:"Pisali, że przebieg pielgrzymek środowisk narodowych na Jasną Górę jest zaprzeczeniem słów polskich biskupów i stanowi głęboką negację wynikających z nich wartości i postaw. „Narracja o supremacji narodu polskiego definiowanego jako „czysty, biały, katolicki” (…) jest skrajnie wroga wobec różnorodności etnicznej i religijnej, a więc stanowi zaprzeczenie wartości i tradycji wyrosłych z cywilizacji Zachodu i jego chrześcijańskich korzeni” - pisali sygnatariusze. Jak widać przeora nie prekonali."

I zabrakło stosownych cytatów, a niechęć GW do tych, którzy są patriotami, jest znana...


Cytat:
Jezu, dlaczego jestem taka stara, bo chyba bym wolała na Vanuatu żyć niż w tym katolickim grajdole.

Wyprowadź się. Np. do "tolerancyjnej" Francji, która w ramach tolerancji zakazuje np. publicznego noszenia symboli wiary czy jej głoszenia...
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-06-21, 11:48   

Yarpen Zirgin napisał/a:
No to nie masz czego się bać, bo te organizacje chcą zwalczać komunistów.

Zwalczać, czyli...? :aaa:
Niemcy już to przerabiali.

Nie spodziewałem się, że i Ty będziesz obstawał za tymi faszystami.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-21, 11:53   

Henryk napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
No to nie masz czego się bać, bo te organizacje chcą zwalczać komunistów.

Zwalczać, czyli...? :aaa:
Niemcy już to przerabiali.

To przerabia każdy, kto zapoznał się z tym, co wymyślili i chcą wprowadzić w życie komuniści.

Tak nawiasem mówiąc, to III Rzesza zaatakowała ZSRR nie dlatego, że chcieli zwalczać komunizm, ale z racji na szykowanie się przez komunistów do ataku na nich. Wyprzedzili uderzenie Armii Czerwonej, zależnie od szacunków, o dwa dni do dwóch tygodni...

Cytat:
Nie spodziewałem się, że i Ty będziesz obstawał za tymi faszystami.

Albo udowodnij, że to są faszyści, a potem złóż stosowne doniesienie do prokuratury (vide Art. 256 KK), albo przestań tworzyć takie teksty.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-06-21, 12:00   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Tak nawiasem mówiąc, to III Rzesza zaatakowała ZSRR nie dlatego, że chcieli zwalczać komunizm, ale z racji na szykowanie się przez komunistów do ataku na nich. Wyprzedzili uderzenie Armii Czerwonej, zależnie od szacunków, o dwa dni do dwóch tygodni...

Nie odpowiedziałeś na pytanie: "w jaki sposób chcą zwalczać wyimaginowanych "komunistów" w Polsce?
I kto według nich jest komunistą?
Bo jak na razie największymi komunistami są członkowie PiS. :xhehe:
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-21, 12:06   

Henryk napisał/a:
Nie odpowiedziałeś na pytanie: "w jaki sposób chcą zwalczać wyimaginowanych "komunistów" w Polsce?

Nie mi powinieneś zadać to pytanie, więc nie będę odpowiadał na pytania, które powinieneś zadać komuś innemu.

Na ten moment Ty unikasz udowodnienia, że te organizacje, które spotkały się na Jasnej Górze, to faszyści. Dość wymowne, bo świadczy to o tym, iż de facto nie masz dowodu i jedyne, na co Cię stać, to powtarzanie tekstów GW czy Newsweeka.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10