Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kansyheniek
2019-07-07, 20:56
Strategia teokratyczna, czyli jak nie zostałem ŚJ
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-07-05, 20:47   Strategia teokratyczna, czyli jak nie zostałem ŚJ

Opowiadanie będzie w odcinkach, a powstało na wyraźne życzenie Kol. Bobo.
Część I. Pani Dzidzia.
Pani Dzidzia była ode mnie starsza o kilkanaście lat. Gdy ją poznałem życie Pani Dzidzi wypełniały następujące zagadnienia:
- przygotowania do zostania Świadkiem Jehowy
- przygotowania do rozwodu
- wychowywanie rozpuszczonego syna - jedynaka
- dramatyczne szukanie pieniędzy
Pod względem finansowym Pani Dzidzia była jak polska służba zdrowia, czyli nie było takiej kwoty, która by zapełniła jej dziurę finansową :mrgreen:
Status umysłowy Pani Dzidzi był raczej mierny, czyli jak najbardziej nadawała się na Świadka Jehowy, bo tak się składa, że przeciętny ŚJ jest głupszy od przeciętnego katolika.
Wynika to z faktu, że ŚJ wierzą w bajki, a katolicy mają te bajki ogólnie w d.....
Jest to skutkiem wymagań stawianych przez organizacje, tzn. organizacja ŚJ stawia rzeczywiste wymagania, a KrK stawia tylko wymagania teoretyczne.
Cdn. 8-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-07-06, 06:52   

Cd.
Pani Dzidzia i ja pracowaliśmy wtedy w dużej firmie, zatrudniającej ponad 3 000 pracowników.
Panią Dzidzię znałem wcześniej tylko z widzenia, ale pewnego dnia szef kazał przenieść mi się do pokoju, w którym siedziała Pani Dzidzia.
Muszę wyjaśnić, że cała historia toczy się w epoce gdy telefony komórkowe nie były jeszcze powszechne. Ma to istotne znaczenie, bo byłem mimowolnym uczestnikiem rozmów Pani Dzidzi przez telefon stacjonarny. No przecież nie mogłem co chwila wychodzić z pokoju, gdy ktoś do niej dzwonił, albo ona dzwoniła. W sumie było to moje miejsce pracy, więc dlaczego miałem wychodzić ?
W firmie było kilku ŚJ, którzy przychodzili do Pani Dzidzi w odwiedziny.
Wtedy wyrobiłem sobie pogląd, że przeciętny ŚJ jest głupszy od przeciętnego katolika, bo wszyscy SJ - znajomi Pani Dzidzi - byli durni.
Cdn. 8-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-07-06, 07:50   

BoaDusiciel napisał/a:
wyraźne życzenie Kol. Bobo.

A gdzie ty to życzenie wygrzebałeś?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-07-06, 09:44   

Cd.
Jak już wspomniałem, gdy poznałem Panią Dzidzię była ona na etapie przygotowań do zostania Świadkiem Jehowy oraz do rozwodu.
Powodem rozwodu miało być to, że mąż lubił wypić - tak twierdziła Pani Dzidzia.
Sprawę rozwodową prowadził adwokat - Świadek Jehowy - a Pani Dzidzia tytułowała go "bracie".
Mąż Pani Dzidzi nie podzielał zachwytu nad Jehową. Była kiedyś taka sytuacja, że odebrałem telefon ( podczas nieobecności Dzidzi ) i okazało się, że dzwoni jej mąż.
Powiedział, że żona zgłupiała i chce się zapisać do SJ. Że: całymi dniami chodzi na jakieś zebrania, albo przyjmuje SJ w domu. Że obiadów nie gotuje i że on musi wszystko robić.
Pewnego dnia Pani Dzidzia wróciła z zebrania ŚJ i zapytała męża: Co na obiadek ?
Chodziło o to, co mąż przygotował na obiadek. Mąż odpowiedział: a gówno ! :mrgreen:
Pani Dzidzia zabrała do walizki zestaw podróżny i wyprowadziła się do koleżanki, też SJ oczywiście.
Wszystko wskazuje na to, że Pani Dzidzia wolała Jehowę niż męża, ale - jak już pisałem - przeciętny ŚJ jest głupszy od przeciętnego katolika, więc nie ma co się dziwić.
Cdn. 8-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-07-06, 12:06   

Prowokacja dość prymitywna, ale pisz bo MOŻNA bez adminów i moderacji. Lubisz tak oszczywać ludzi i uchodzi Tobie to bezkarnie. Aleś znalazł ujście swojej głupoty.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-07-06, 12:52   

Cd.
Po jakimś czasie okazało się, że Pani Dzidzia musi się wyprowadzić od koleżanki. Nie wiem dokładnie o co poszło, ale faktem jest, że wynajęła mieszkanie.
Problem w tym, że za wynajęte mieszkanie trzeba płacić, a jak wiadomo Jehowa może wszystko, ale środków na mieszkanie nie dawał. To spowodowało popadnięcie Pani Dzidzi w kłopoty finansowe.
Okazało się także, że Jehowa nie daje jedzenia. To stawiało mnie w niezręcznej sytuacji, bo jedząc śniadanie widziałem, że Dzidzia się ślini. Parę razy ją poczęstowałem, ale w sumie ileż można...
Jak wspomniałem, do Dzidzi przychodziły koleżanki ( ŚJ), dzięki którym nabrałem pewności, że przeciętny ŚJ jest głupszy od przeciętnego katolika.
No i pewnego dnia wybuchła afera, bo okazało się, że 2 z tych koleżanek zamieszane są w aferę finansową.
Cdn. 8-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-07-06, 12:57   

Obsrywania ciąg dalszy?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-07-06, 17:44   

Cd.
Pewnego razu zdarzyło się tak, że umarła matka Pani Dzidzi.
Zostałem wydelegowany jako przedstawiciel załogi na pogrzeb, no bo siedziałem z Dzidzią w jednym pokoju.
Matka miała pogrzeb katolicki, co spowodowało pewne zamieszanie, mianowicie Dzidzia nie weszła do kościoła. Stała przed kościołem i płakała. Większość uczestników pogrzebu nie wiedziała, że Dzidzia jest fanką Jehowy i nie rozumiała co się dzieje.
Ale wracamy do tych koleżanek ( też SJ ), które uwikłały się w aferę finansową.
Afera polegała na tym, że wysyłały towar do pewnej firmy, która była objęta zakazem wysyłki, bo potężnie zalegała z płatnościami. A one wysyłały.
W efekcie jedna poszła siedzieć, a druga dostała wyrok w zawiasach.
Ta co poszła siedzieć figurowała na listach wypłat w tej firmie, do której nie wolno było wysyłać, co dowodzi, że przeciętny ŚJ jest głupszy od przeciętnego katolika.
Cdn. 8-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-07-06, 19:01   

Sporo gó..a masz w sobie, że tak to ujmę delikatnie :-D
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
Ostatnio zmieniony przez Bobo 2019-07-06, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-07-06, 19:05   

Jak się pojawi Kansyheniek,to moim zdaniem wykop będzie ostateczny. :prosze:


ps. nie Bobo
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-07-06, 19:20   

Trochę wątpię w to... takie gów...ne teksty ostatnio mają wzięcie, bo i jest popyt. BoaDusiciel wstrzelił się z takimi tekstami w odpowiednim czasie. Nie Biblia, tylko badziewie, to teraz ludzi kręci.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-07-06, 20:05   

Nie wiem w czym problem.
Opisuję prawdziwe sytuacje.
Nie podaję danych osobowych..
Nie mówię do nikogo "głupcze", a Bobo mówi, co chyba jest naruszeniem regulaminu.
Ale do rzeczy:
Cd.
Cz.II. Strategia teokratyczna, czyli czy ŚJ mogą kłamać ?
SJ nie mogą kłamać. Jest to absolutnie zakazane. Całkowicie.
W takim razie - czy ŚJ kłamią ?
A to zależy kto i jak definiuje pojęcie kłamstwa.
SJ definiują niektóre rodzaje kłamstw jako strategię teokratyczną, a strategia teokratyczna to wg nich nie kłamstwo.
Co to jest strategia teokratyczna ?
Otóż jest to taki rodzaj kłamstwa, który służy interesom ŚJ, oczywiście chodzi o interesy określone przez wyższych funkcyjnych.
Strategia teokratyczna jest funkcjonalnym odpowiednikiem Tradycji w KRK, sukcesji apostolskiej itd.
Wyżsi funkcyjni są oczywiście bardziej inteligentni od przeciętnego ŚJ, który - jak powszechnie wiadomo - jest głupszy od przeciętnego katolika.
W internecie można znaleźć artykuły ze Strażnicy, mówiące co to jest strategia teokratyczna.
Cytat z:
https://jwfacts.com/watchtower/polish/bulgaria.php
*** The Watchtower z 1 lutego 1956, s.86 [Strażnica nr18 z 1956, s.12] ***
Jest słuszne osłaniać rozrządzenia, które podejmujemy na rzecz dzieła zleconego nam od Boga. Jeżeli wilczo usposobieni nieprzyjaciele wyciągają błędne wnioski z naszych wywodzących w pole manewrów, to nie zostaje im przez to wyrządzona żadna krzywda przez niewinne owce, które w swych pobudkach są tak nieszkodliwe jak gołębie.

Cdn. 8-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-06, 20:16   

BoaDusiciel napisał/a:
W internecie można znaleźć artykuły ze Strażnicy, mówiące co to jest strategia teokratyczna.
Cytat z:
https://jwfacts.com/watchtower/polish/bulgaria.php
*** The Watchtower z 1 lutego 1956, s.86 [Strażnica nr18 z 1956, s.12] ***
Jest słuszne osłaniać rozrządzenia, które podejmujemy na rzecz dzieła zleconego nam od Boga. Jeżeli wilczo usposobieni nieprzyjaciele wyciągają błędne wnioski z naszych wywodzących w pole manewrów, to nie zostaje im przez to wyrządzona żadna krzywda przez niewinne owce, które w swych pobudkach są tak nieszkodliwe jak gołębie.

:aaa: Patrzcie ludzie :shock:
Jak zwał tak zwał. Skandaliczne polecenie, ale cóż. Mnie chyba już naprawdę nic nie zdziwi.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-07-06, 22:24   

wuka napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
...nam od Boga.

:aaa: Patrzcie ludzie :shock:
Jak zwał tak zwał. Skandaliczne polecenie, ale cóż. Mnie chyba już naprawdę nic nie zdziwi.



Jak by to było od Boga, to by mówili prościej... :bardzo_smutny:
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-07, 04:18   

Queza napisał/a:
Jak by to było od Boga, to by mówili prościej... :bardzo_smutny:


Oni są rozmiłowani w Biblii i starają się trzymać myśli Biblijnych. Natomiast, żeby trafić do ludzi trzeba wsłuchiwać się w ich bieżące problemy, dopiero później, na potwierdzenie swoich rozwiązań, zaglądać do Biblii

Mat 8:17 eib "W ten sposób spełniło się to, co zostało powiedziane przez proroka Izajasza: On wziął nasze słabości i poniósł ciężar naszych chorób."

Quran 42:26
On wysłuchuje tych, którzy wierzą i którzy pełnią dobre dzieła, i pomnaża swoją łaskę dla nich. A dla niewiernych będzie straszna kara!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12