Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gog z Magog - co to takiego lub kto to ?
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-07-08, 07:10   Gog z Magog - co to takiego lub kto to ?

Dziękuję moderatorowi za zamknięcie poprzedniego mojego tematu.
Faktycznie nie było sensu tego ciągnąć.
Napisałem już wszystko, co miałem napisać :-)

Zajmijmy się zatem Gogiem z Magog.
Cytaty pochodzą z tej strony:
https://www.jw.org/pl/pub...15/gog-z-magog/
Cytat 1:
Przez lata w naszych publikacjach wyjaśniano, że Gog z Magog to imię nadane Szatanowi Diabłu po wyrzuceniu go z nieba.
Cytat 2:
Gdy się porówna wszystkie te biblijne wzmianki o ostatecznym ataku na lud Boży, staje się jasne, że określenie Gog z Magog odnosi się nie do Szatana, ale do koalicji narodów.

Czy można uznać, że aktualna wykładnia jest docelowa, czy lepiej jeszcze poczekać ? :roll:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-08, 14:58   

Znowy ban, a szkoda.
Czy pisanie prawdy posługując się dokumentami samych ŚJ rzeczywiście jest nagonką na nich?
Przecież ucza bzdur i co złego jest w tym, że ktoś odważa się to wytykać?
Bobo twierdzi, że wyłącznie o Biblię są ich nauki oparte, a skąd więc biorą się te pomysły na wyznaczanie dat końca świata (co jest w Pśw. zakazane), skąd twierdzenia, że Jezus już przyszedł w ubiegłym wieku, skoro w Piśmie św.pisze, że zobaczy go każde oko jak wróci? Czyli tylko widzieli go nieliczni, jedna sekta i co? Ukrywają Go w salach swojego królestwa?
Większość bez zastanowienia łyka te brednie, a ludzi obnażających bzdury szykanuje się i wyrzuca.
Mnie osobiście ŚJ bardzo wkurzają tym natrętnym łażeniem po domach i zwodzeniem ludzi. W dodatku, jak widzą, że ktoś chce z Biblią w garści obalać ich newsy to uciekają. Osobiście to przeżyłam i od tamtego czasu mój szacunek do tych ludzi i niejakie współczucie zmalały do zera.
PS
Boa, protestanci też głoszą o Gogu i Magogu. Słyszałam ze to Rosja lub Chiny, ale ja nie wgłębiam się w takie brednie. Pożyjom uwidzim skazał ślepoj.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-07-08, 15:21   

Powinien dostać za trolling, a nie "nagonkę"...
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-08, 16:05   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Powinien dostać za trolling, a nie "nagonkę"...

Co nazywasz trollingiem w odniesieniu do postów Boa?
Co nazywasz nagonką?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-07-08, 16:07   

Zachowanie.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-08, 16:13   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Zachowanie.

Sposób bycia każdy ma inny. Wielu, w tym ja i ty, a też inni, z zachowania powinni dostać często pałę. Jak ktoś porusza, obnaża wręcz prawdy niewygodne, a wiadome powszechnie, od razu jest piętnowany, wyrzucany, blokowany, czasami tylko szykanowany i wyśmiewany.
Dla mnie to oznacza jedno - to nie jest trolling, ale mówienie prawdy, której niektórzy nie potrafią przełknąć. Stąd agresja w stosunku do obnażającego niewygodne fakty.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-07-08, 16:32   

Czym innym jest poruszanie trudnych lub niewygodnych problemów, a czym innym trolling. Boa zwyczajnie trollował i nic tego nie zmieni.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-08, 16:37   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Boa zwyczajnie trollował i nic tego nie zmieni.

W tym świetle mistrzem trollingu jesteś ty, Yarpen. Niestety. Ale ciężko o sobie to napisać, a dopiero przyznać się (choćby tylko przed sobą).
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-07-08, 18:25   

Wuka, nie kompromituj się takim podejściem... :roll:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-07-08, 18:31   

wuka napisał/a:

Mnie osobiście ŚJ bardzo wkurzają tym natrętnym łażeniem po domach i zwodzeniem ludzi.


https://nonsa.pl/wiki/Poradnik:Jak_pozbyć_się_świadków_Jehowy
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-07-08, 18:38   

Znam inną metodę: Wystarczy kilka razy zaprosić ich na spotkania i pokazać, że zna się nauczanie katolickie, Pismo Święte i ich nauki, oraz wykazać, iż Biblia zawiera inne nauczanie niż podawane przez CK, a w swoich notatkach oznaczą dom/mieszkanie jako "nie odwiedzać nigdy więcej". :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-08, 18:49   

Bobo napisał/a:
Wuka, nie kompromituj się takim podejściem... :roll:

Kompromitują się ci, którzy głoszą durne nauki, co chwilę inne, którzy mają 100 lat swj denominacji, a 99 razy ogłaszali koniec świata i tyle samo zmieniali zdanie w innych sprawach.
Ale, jak to zwykle bywa: kowal zawinił Cygana powiesili. Nic nowego.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-08, 18:52   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Znam inną metodę: Wystarczy kilka razy zaprosić ich na spotkania i pokazać, że zna się nauczanie katolickie, Pismo Święte i ich nauki, oraz wykazać, iż Biblia zawiera inne nauczanie niż podawane przez CK, a w swoich notatkach oznaczą dom/mieszkanie jako "nie odwiedzać nigdy więcej". :-D

I tu się mylisz. Oni nie chcą słuchać niczego oprócz gazetkowych pierdół. Wierz mi, że jak zobaczyli w mojej ręce Biblię to po prostu UCIEKLI!. Zwykle liczą tylko na wręczenie makulatury i wio. Najczęsciej ludzie zamykają im przed nosem drzwi i wielkim zaskoczeniem było, że ktoś (ja) chciałam im z Biblią w garści udowodnić głupoty, jakie głoszą. Skompromitowali się totalnie.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-07-08, 18:52   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Znam inną metodę: Wystarczy kilka razy zaprosić ich na spotkania i pokazać, że zna się nauczanie katolickie, Pismo Święte i ich nauki, oraz wykazać, iż Biblia zawiera inne nauczanie niż podawane przez CK, a w swoich notatkach oznaczą dom/mieszkanie jako "nie odwiedzać nigdy więcej".

Cóż, Świadkowie na ogół sami rezygnują z odwiedzania fanatyków religijnych... nie trzeba nawet im tego mówić.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-07-08, 18:53   

Marius Bienius napisał/a:
wuka napisał/a:

Mnie osobiście ŚJ bardzo wkurzają tym natrętnym łażeniem po domach i zwodzeniem ludzi.


https://nonsa.pl/wiki/Poradnik:Jak_pozbyć_się_świadków_Jehowy

:mrgreen: U mnie na kilka miesięcy dali mi spokój, kiedy na pytanie: czy wierzę w Boga, odpowiedziałam, że wierzę tylko w Gazetę Wyborczą. Mina - bezcenna, a ja mam ubaw do dziś. :xhehe: :xhehe: :xhehe:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10