Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prowadzenie przez Ducha Świętego
Autor Wiadomość
pouiy

Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 125
Wysłany: 2010-12-07, 13:17   Prowadzenie przez Ducha Świętego

Jak poddawać się kierownictwu Ducha Świętego?
Czy można go usłyszeć? Jeśli tak, to jak? (Niektórzy mówią, że można).
Jak rozpoznać, czy to jak nas duch prowadzi rzeczywiście jest od Boga?

Jakie jest wasze doświadczenie w tych sprawach?

Zauważyłem, że dużo ludzi mówi, aby dać się prowadzić Duchowi Świętemu, ale niewiele osób mówi, jak to może wyglądać w praktyce.

Liczyłbym na szczere odpowiedzi. :)
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2010-12-07, 14:42   

inaczej mówiąc, poddawać się kierownictwu Jezusa, bo Duch św. wiąże się z Nim. Ale że nie przebywa wśród nas, drugi raz już nie narodzi w stajence i nigdy nie umrze, mamy Ducha św. Odpowiadam, że w naszym sumieniu, tam decydujemy na poważnie co robimy. Sumienie może się rozwijać w dobrą stronę, i potrzebujemy takich lekcji od Boga. Podpowiedź przychodzi często gdy wybrać trzeba a wcale nie jest to po drodze. Inne rzeczy przychodzą nam machinalnie i bardzo praktycznie. Niedługo wszystkim udzieli się nastrój świąteczny, albo prawie wszystkim, i jesteśmy do tego wszystkiego przyzwyczajeni; problem może być z wyjściem poza utarte schematy. Naturalnie, to człowiek jest zgubiony, już jako niemowlę, i w tym kontekście prowadzenie Ducha św. jest najodpowiedniejszym dla jego zbawienia. Późniejsze prowadzenia są tym pierwszym ukonstytuowane...
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2010-12-07, 15:46   Re: Prowadzenie przez Ducha Świętego

pouiy napisał/a:
Jak poddawać się kierownictwu Ducha Świętego?
Czy można go usłyszeć? Jeśli tak, to jak? (Niektórzy mówią, że można).
Jak rozpoznać, czy to jak nas duch prowadzi rzeczywiście jest od Boga?

Jakie jest wasze doświadczenie w tych sprawach?

Zauważyłem, że dużo ludzi mówi, aby dać się prowadzić Duchowi Świętemu, ale niewiele osób mówi, jak to może wyglądać w praktyce.

Liczyłbym na szczere odpowiedzi. :)


Dobre pytanie, rozpoznasz kiedy twoje życie będzie się zgadzać ze Słowem Bożym. Rozpoznasz jakie pragnienie ma w tobie duch, do czego lgnie i będziesz wiedział jaki to duch. W praktyce są dwie rzeczy które prowadzą do tego Słowo i modlitwa, to powoduje że człowiek zbliża się do Boga. Nie potrafię tego dokładnie wytłumaczyć ale kiedy to pielęgnujesz jakby więcej Boga wchodzi w człowieka. Ale zaczynać trzeba od narodzenia na nowo, a to jest już głębszy temat. Wiesz że poruszyłeś tematem we mnie pragnienie do modlitwy. Człowiek musi poddać się Bogu być mu posłusznym. Osobiście wiele razy przekonałem się że bez jego prowadzenia popełniam błędy i jestem bez radny. A On przemawia do mnie przez Słowo Boże, czasem przez proroczy sen jeśli się zgadza z Biblią lub się wypełnia za jakiś czas, lub też przez ludzi przemawia, po przez dary.
 
 
pouiy

Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 125
Wysłany: 2010-12-08, 10:39   

Ja robię tak, że zanim cokolwiek zrobię, to mówię Bogu, że chciałbym to wykonać.
Na przykład gdy szukam pracy, albo mam jakiś problem, który próbuje rozwiązać, albo gdy czegoś mi brakuje, albo gdy chcę coś dla kogoś zrobić.
Potem czekam, aż pokieruje mną Duch Święty w tym kierunku.
Czasami słyszę w swojej głowie myśli, które mnie ukierunkowują, czasami coś mi się przyśni, czasami coś przeczytam w Słowie Bożym, a czasami jakiś człowiek mi coś powie. I potem staram się tak postępować.
Tyle, że czasami też dostrzegam, że dałem się czemuś zwieźć, bo zaczyna być ze mną coś nie tak. No i wtedy próbuję zawrócić do punktu wyjścia, w którym coś zaczęło się źle dziać i próbuję jeszcze raz, albo z tego rezygnuje i czekam.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-06-29, 12:44   

Granica własnej świadomości wielu ludziom wydaje się nie do ominięcia. Boją się uwierzyć, że Bóg wie lepiej co dla nich dobre, tocząc z Nim swego rodzaju bój. Miłość jest najwyższa, tyle że wielu jest zaproszonych, a niewielu wybranych. Wg Świętych Pism Bóg toczy wojny za ludzi, dlatego w Miłości też należy oddać Mu pierwszeństwo i iść za Nim, nie przed Nim

J 12:40 eib "(40) Zaślepił ich oczy i znieczulił ich serce, aby nie widzieli oczami i nie rozumieli sercem, i nie zawrócili, abym ich uleczył."

Iz 1:18 eib "(18) Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."

Mat 22:14 eib "Wielu bowiem jest zaproszonych, lecz niewielu wybranych."

Rev 2:26 eib "(26) Temu, kto zwycięży, i temu, kto aż do końca będzie trwał przy moich dziełach, dam władzę nad narodami."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-07-21, 11:40   

Trzeba trzymać się swego światła, a gdy przyjdzie próba, nawet ze strony anioła, należy usłużyć mu, a nie zgorszyć się; aby słowo swego rozmówcy umocnić

Ga 1:8 eib "(8) Ale choćby nawet ktoś z nas albo sam anioł z nieba głosił wam dobrą nowinę różną od tej, którą wam przekazaliśmy, niech będzie przeklęty!"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-07-22, 00:35   

Biblia promuje dietę wegan, czyli to, co w Edenie, co do Prawa pozornie dotyczącego innej żywności, to próba wiary

Mat 12:3-4 eib "(3) A czy nie czytaliście o tym — odpowiedział im Jezus — co uczynił Dawid, gdy był głodny, on sam i jego towarzysze? (4) O tym, jak weszli do domu Bożego i zjedli chleb obecności, którego nie wolno było spożywać ani jemu, ani jego towarzyszom, a tylko samym kapłanom?"

Dn 12:10 eib "Wielu będzie się oczyszczało i wybielało, wielu też będzie wypróbowanych. Bezbożni natomiast będą postępować bezbożnie. Nie zrozumie tego żaden z nich, ale roztropni zrozumieją."

Dz 10:11-14 eib "(11) Zobaczył otwarte niebo. Z nieba zstępował w dół jakiś przedmiot. Przypominał wielkie lniane płótno, trzymane za cztery rogi i opuszczane w kierunku ziemi. (12) Wewnątrz znajdowały się różne czworonożne zwierzęta, płazy oraz ptaki. (13) Rozległ się również głos: Piotrze, wstań, zabijaj i jedz! (14) Piotr odpowiedział: O tym nie może być mowy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-06-14, 03:40   

Miłość jest rozpoczęciem i zwieńczeniem rozwoju osoby. DNA zawiera historię własną i odziedziczoną zazwyczaj potrzebującą przenominowania w obliczu Miłości. Poszczególne informacje są udostępniane świadomości w odpowiednich momentach po to, aby je uzasadnić. Gdy informacje DNA zostaną przepracowane w całości, nie będzie wtedy mowy o gniewie Bożym

Wj 20:4-6 eib "(4) Nie rzeźb sobie bóstw ani nie czyń żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie albo nisko na ziemi, albo głęboko w wodzie. (5) Nie składaj temu pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie odrzucają, (6) a okazuję łaskę tysięcznym pokoleniom tych, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań."

J 15:1-2 eib "(1) Ja jestem prawdziwą winoroślą, a mój Ojciec jest winogrodnikiem. (2) Usuwa każdy pęd we Mnie nie przynoszący owocu i oczyszcza każdy, który owoc przynosi, aby owocował obficiej."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-07, 14:52   

Chcąc zbawiać ludzi nie należy wymieniać ich grzechów, lecz wzbudzać w nich wiarę poprzez szlachetne czyny. Zbawianiem jest mądre posilanie głodnych, dawanie jałmużny biednym i nieobraźliwe zaoferowanie pomocy wrogowi gdy zna się jego słabości

Quran 3:103-104
I trzymajcie się razem węzła Boga, i nie rozdzielajcie się! Wspominajcie dobroć Boga nad wami! Oto byliście wrogami, a On uczynił przyjaźń w waszych sercach i staliście się przez Jego dobroć braćmi! Byliście na skraju przepaści ognia, a On was od niego wyratował. W ten sposób Bóg wyjaśnia wam Swoje znaki. Być może, wy pójdziecie drogą prostą! I niech powstanie spośród was naród, który wzywa do dobra, nakazuje to, co jest uznane, i zakazuje tego, co jest naganne. Tacy będą szczęśliwi!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-07-07, 18:03   

pouiy napisał/a:
Jak rozpoznać, czy to jak nas duch prowadzi rzeczywiście jest od Boga?


2J 1:6 "Miłość wyraża się w postępowaniu według Jego przykazań.

Ef 5:9 "Owocem bowiem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda."

Duch Boży został dany wierzącemu by uzdolnić go do wypełniania wiecznego Prawa Boga, zapisanego na sercu i umyśle człowieka służącego Bogu.

"Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali" - mówi Stwórca.


Ez .36,27
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-07-08, 07:33   

Pragniesz otrzymać prowadzenie ducha Bożego , to po przyjęciu Mejasza jako Pana i Zbawiciela, bądź posłuszny Bogu.

Dz,5,(31) Bóg wywyższył Go na prawicę swoją jako Władcę i Zbawiciela, aby dać Izraelowi nawrócenie i odpuszczenie grzechów. (32) Dajemy temu świadectwo my właśnie oraz Duch Święty, którego Bóg udzielił tym, którzy Mu są posłuszni.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-29, 09:03   

Cierpliwe osoby trzymające się prostej drogi niezawodnie ujmującej w przyszłości, jeśli nie obecnie, rozpoczęcie życia ostatecznego będą mogli objawiać swą pomoc niczym starożytni ryszi gdy pełni wiedzy o swej dobrej historii będą zapytani

Quran 21:13
"Nie uciekajcie i powróćcie do tego dobrobytu, z którego korzystaliście, i do waszych mieszkań! Być może, będziecie zapytani."

Mat 13:52 eib "(52) Wówczas Jezus powiedział: Dlatego każdy znawca Prawa, który stał się uczniem Królestwa Niebios, przypomina gospodarza, który wyciąga ze swojego skarbca to, co nowe i stare."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2019-07-29, 09:32   

Duch Boży nie jest tym samym co Duch Święty. Z tego powodu powinniśmy być prowadzeni przez obecnego nas Ducha Bożego, Światłość, Królestwo Boże.

Jezus nakazywał, aby najpierw szukać obecnego w nas Królestwa Bożego i tajemnic Jego, a wszystko inne będzie nam dodane.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-09-01, 18:08   

Mężczyzna odrodzony z Dobrego Ducha nie uczestniczy już w wyścigu i widzi obiecany ogród Boży. I nie zapomina, lecz mądrze interpretuje przeszłość, czerpiąc z Ducha nie dla dumy, władzy lub pieniędzy; lecz dla Dobra całej społeczności Świata. Tacy ludzie przyciągają i są pewnym oparciem. Ten stan jest przeznaczeniem ludzi

Quran 2:25
I zwiastuje radosną wieść tym, którzy uwierzyli i czynili dobre dzieła, iż dla nich będą Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki. Ilekroć są zaopatrywani w jakiekolwiek owoce z nich, oni mówią: "To jest to, co otrzymywaliśmy kiedyś!", albowiem to, co otrzymują, jest bardzo podobne. Będą tam mieli małżonki czyste, będą tam przebywać na wieki.

Łk 17:21 eib "Nikt nie powie: Spójrzcie, jest tutaj! Albo: Spójrzcie, jest tam! Bo właściwie Królestwo Boże jest pośród was."

Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-01-31, 11:22   

Częstą postawą wśród ludzi jest dowodzenie innym, że się mylą jedynie po to by dowieść własnej racji przed sobą samym, czyli myślą, że jeśli wywyższą się nad innymi to będą nieomylni. Poprawną postawą podczas dialogu jest natomiast używanie swej "niewątpliwej" prawości do wznoszenia innych możliwie najbliżej siebie, lub do osoby o niepodważalnym autorytecie

Mat 16:26 eib "(26) Bo cóż za korzyść odniósł człowiek, który zdobył cały świat, jeśli utracił własną duszę? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?"

Mat 7:1-2 eib "(1) Przestańcie osądzać, abyście nie zostali osądzeni. (2) Bo normy, według których sądzicie, odniosą i do was, a miarą, którą stosujecie, odmierzą również wam."

Quran też zachęca by nie samemu w obecnych emocjach wymierzać sprawiedliwość, lecz ofiarować swoje czyny Miłosiernemu znajdując spójność w całym Jego przesłaniu i być częścią podpierającą to co ma nadejść

Quran 18:103-105
Powiedz: "Czyż ja mam wam obwieścić o tych, którzy ponieśli największą stratę przez swoje czyny? - o tych, których wysiłek zagubił się w życiu tego świata, gdy tymczasem sądzili, iż czynią dobrze?" To są ci, którzy nie wierzą w znaki swego Pana i w Jego spotkanie. Czyny ich są daremne i My, w Dniu Zmartwychwstania, nie nadamy im żadnej wagi.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10