Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus w Islamie ...
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2019-05-19, 20:19   

Wiara w Trojce w oparciu o Biblie polega na tym ze mamy
teksty ktore mozna rozumiec w duchu trynitarnym
( ale rozne teksty mozna tez wykladac w duchu antytrynitarnym ..
tak trynitarze jak antytrynitarze czesto opieraja sie tak samo na Biblii
a wiec ich debaty sa tylko dyskusjami chrzescijan o roznych pogladach ...

Muzułamanie tez maja rozne poglady i interpretacje Koranu i tradycji np roznie widza osobe i znaczenie Jezusa np sumici lub szyici albo sufici lub alawici itd maja wlasne poglady i nauki ( chocby ci ostatni uznaja smierc i zmartwychwstanie Jezusa czyli inaczej niz inne nurty islamu) w koncu sam prorok islamu uwazal ze po jego smierci nastapia podzialy wsrod jego wyznawcow :-P
_________________
tom68
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 3002
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-08-01, 19:00   

Dniem naprawdę jasnym od samego rana jest obiecany przez Święte Pisma Dzień Pana. Pan jest brzegiem Ducha osób miłujących się i jest zapewnieniem o życiu ostatecznym. Dzień Pana powoduje nowe dojrzalsze spojrzenie na miejsce naszego przebywania, jest tym samym co powstanie z martwych, gdyż życie powstało, lecz i utwierdziło się życie wierzących, na podstawie Duchowej drogi

Quran 93:1-11
Na jasność poranka! Na noc, kiedy spokojnie zapada! Nie opuścił cię twój Pan ani cię nie znienawidził. I z pewnością ostateczne będzie lepsze dla ciebie aniżeli pierwsze! I z pewnością niebawem obdarzy cię twój Pan i będziesz zadowolony! Czyż nie znalazł cię sierotą i czy nie dał ci schronienia? Czy nie znalazł cię błądzącym i czy nie poprowadził cię drogą prostą? I czy nie znalazł cię biednym, i nie wzbogacił cię? Przeto sieroty - nie uciskaj! A żebraka - nie odpychaj! A o dobrodziejstwie twego Pana - opowiadaj!

Joh 3:3 eib "(3) Jezus odpowiedział: Ręczę i zapewniam, kto się nie narodzi na nowo, nie może zobaczyć Królestwa Bożego."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 3002
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-08-12, 10:36   

Jezus jest Słowem posłanym przez Boga i jedynie Bóg wie co przez Niego chce powiedzieć. Bóg nie poddał się ciału lecz objawił Owoc Ducha

Quran 5:116-119
I oto powiedział Bóg: "O Jezusie, synu Marii! Czy ty powiedziałeś ludziom: Bierzcie mnie i moją matkę za dwa bóstwa, poza Bogiem?" On powiedział: Chwała Tobie! Nie do mnie należy mówić to, do czego nie mam prawa. Jeślibym ja tak powiedział, Ty przecież wiedziałbyś o tym. Ty wiesz, co jest w mojej duszy, a ja nie wiem, co jest w Twojej. Zaprawdę, Ty dobrze znasz rzeczy ukryte! Ja im powiedziałem tylko to, co Ty mi nakazałeś powiedzieć: Czcijcie Boga, mojego Pana i waszego Pana! Ja byłem świadkiem ich, jak długo przebywałem wśród ludzi; a kiedyś mnie wezwał do Siebie, Tyś został ich pilnym stróżem, wszak jesteś świadkiem każdej rzeczy! Jeśli Ty ich ukarzesz - oni przecież są Twymi sługami; a jeśli Ty im przebaczysz - to przecież jesteś Potężny, Mądry!" Powiedział Bóg: "To jest Dzień, kiedy szczerość przynosi korzyść ludziom szczerym. Dla nich są przygotowane Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; oni tam będą przebywać na wieki." Bóg jest zadowolony z nich, a oni są zadowoleni z Niego. To jest osiągnięcie ogromne!

2Kor 12:2 eib "Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty — czy to w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, też nie wiem, Bóg wie — został porwany aż do trzeciego nieba."

Podobnie uświęcać się dla dnia ostatniego owocującego życiem przez Ducha, zaleca Bóg nam. Nie powinniśmy wątpić dziś jedynie dlatego, że nie mamy szczegółów wiedzy jutrzejszej, lecz raczej powinniśmy wierzyć ze względu na obietnicę Bożą mającą się spełnić na zwieńczeniu drogi polegającej na wznoszeniu świadomości. Ludzie nie są zobowiązani by umierać lecz część ludzi ze względu na przytłaczający ciężar Świata na śmierć się godzi

Mat 7:14 eib "(14) Natomiast ciasna jest brama oraz wąska droga, która prowadzi do życia — i niewielu tych, którzy ją znajdują."

Quran 6:32
Życie tego świata jest tylko grą i zabawą. A mieszkanie życia ostatecznego jest o wiele lepsze dla tych, którzy są bogobojni. Czy wy nie jesteście rozumni?

Quran 4:122
A tych, którzy wierzą i czynią dobre dzieła - My wprowadzimy do Ogrodów, gdzie w dole płyną strumyki; tam będą przebywać wiecznie - nieśmiertelni. Obietnica Boga jest prawdą! A kto jest bardziej prawdziwy niż Bóg w tym, co mówi?
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 3002
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-09, 21:00   

Gabriel mógł widywać Jezusa, gdy Jezus był po urodzeniu na Ziemi, lecz mógł nie wiedzieć, co stało się z Jezusem później, bo w Quran'ie czytamy

Quran 43:81
Powiedz: "Jeśli Miłosierny posiada syna, ja jestem pierwszy z czcicieli!"

Quran 67:26
Powiedz: "Wiedza jest tylko u Boga! Ja jestem tylko jawnie ostrzegającym."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 3002
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-02-22, 12:28   

Biblia uczy, że Syn Człowieczy będzie miał nowe imię, więc gdy je otrzyma będziemy wiedzieli, czy nie jest Synem Bożym

Mar 8:27 eib "I wyszedł Jezus wraz ze swoimi uczniami do wiosek w pobliżu Cezarei Filipowej. Po drodze zaczął pytać swoich uczniów: Za kogo Mnie ludzie uważają?"

Rev 3:12 eib "Tego, kto zwycięży, uczynię filarem w przybytku mojego Boga i już z niego nie wyjdzie. Wypiszę na nim imię mojego Boga i nazwę Jego miasta, Nowej Jerozolimy, która zstępuje od Niego z nieba. Wypiszę też na nim moje nowe imię."

Quran 5:116
I oto powiedział Bóg: "O Jezusie, synu Marii! Czy ty powiedziałeś ludziom: Bierzcie mnie i moją matkę za dwa bóstwa, poza Bogiem?" On powiedział: Chwała Tobie! " Nie do mnie należy mówić to, do czego nie mam prawa. Jeślibym ja tak powiedział, Ty przecież wiedziałbyś o tym. Ty wiesz, co jest w mojej duszy, a ja nie wiem, co jest w Twojej. Zaprawdę, Ty dobrze znasz rzeczy ukryte!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 3002
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-05-11, 01:48   

Nawet wg Izajasza Jezus nie mógł umrzeć przed ustanowieniem sprawiedliwości na całym świecie

Iz 42:1-4 eib "(1) Oto mój sługa, którego popieram, mój wybrany, rozkosz mojej duszy. Złożyłem na Nim mego Ducha, On nada narodom prawo. (2) Nie będzie krzyczał, nie będzie się unosił, nie wydostanie się na ulice Jego głos. (3) Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo. (4) Nie ustanie, nie ulegnie załamaniu, dopóki nie utrwali prawa na ziemi — Jego nauki wyczekują wyspy."

Koran to tylko potwierdza, sugerując, że Bóg pomógł Mu zwyciężyć wznosząc Go do Swojej pozycji

Koran 4:157-158
(...) za to, ze powiedzieli [ludzie księgi, którzy nie uwierzyli]: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością. Przeciwnie! Wyniósł Go Bóg do Siebie! Bóg jest potężny, mądry!

Istotnym dla tej kwestii fragmentem Biblii jest ustawienie tronów po związaniu Smoka w otchłani, ustawiono bowiem niejeden tron, lecz zapewne jeden z tronów jest dla Jezusa, bo jak sam mówił cały sąd Ojciec przekazał Synowi

Ap 20:4 eib "(4) Następnie mój wzrok padł na trony. Zasiedli na nich ci, którym powierzono sąd. I zobaczyłem dusze ściętych z powodu świadectwa Jezusa oraz z powodu Słowa Boga — tych, którzy nie pokłonili się bestii ani jej podobiźnie i nie przyjęli znamienia na swe czoło lub rękę. Ożyli oni i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat."

Joh 5:22 eib "(22) Ojciec bowiem nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,"

Można przy tym temacie napomknąć o pięciu pannach roztropnych i pięciu nierozsądnych. Nierozsądne nie wzięły ze sobą oliwy do lamp, przez co znaki na ich kartach nie mogły być odczytane i oblubieniec ich nie mógł poznać

Mat 25:1-13 eib "(1) Wtedy Królestwo Niebios przypominać będzie dziesięć panien. Wzięły one swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. (2) Pięć z nich było bezmyślnych, pięć — przezornych. (3) Bezmyślne wzięły wprawdzie lampy, lecz nie zabrały oliwy. (4) Przezorne oprócz swych lamp wzięły zapas oliwy. (5) Pan młody zwlekał z przyjściem. Panny w końcu uległy zmęczeniu i wszystkie zapadły w sen. (6) W środku nocy obudził je krzyk: Pan młody idzie! Wyjdźcie na spotkanie! (7) Panny się ocknęły i wzięły do rąk lampy. (8) Bezmyślne poprosiły przezorne: Ulejcie nam trochę z waszej oliwy, bo nam lampy gasną. (9) Przezorne na to: Nie, bo wtedy nie wystarczy ani nam, ani wam. Idźcie raczej do sprzedawców, u nich sobie kupcie. (10) Gdy więc udały się na zakupy, zjawił się pan młody. Panny, które były gotowe, weszły z nim na wesele. I drzwi zostały zamknięte. (11) Potem zaś nadeszły pozostałe panny. Panie! Panie! — wołały. — Otwórz nam, prosimy! (12) Lecz On im odpowiedział: Zapewniam, że was nie znam. (13) Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10