Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Abraham
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-09-03, 17:14   

wuko,większość przykazań Boga wypełniasz, a więc uświęcasz się.

Ap 22:11 " święty niech uświęca się coraz bardziej."

Trochę przykazań jeszcze przed Tobą.Proces uświęcenia trwa.

" Poślę do waszego wnętrza mojego Ducha i sprawię, że będziecie postępowali według moich nakazów i zachowywali moje prawo. Będziecie go przestrzegali"

"Naucz mnie pełnić Twoją wolę, bowiem Ty jesteś Bogiem moim. Niechaj dobry Twój duch mnie prowadzi po ziemi równej."

Ps 143:10

wuko, nie daj się zwieść tym od taniej łaski.Jezus wyzwolił z niewoli grzechu byśmy nie grzeszyli dalej.A z pomocą ducha Bożego jest to możliwe.

Tt 2:7 bw "We wszystkim stawiaj siebie za wzór dobrego sprawowania przez nie sfałszowane nauczanie i prawość,"
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2019-09-03, 18:09   

wuka napisał/a:

...
Odpowiedz na jedno chociaż pytanie. Jak praktycznie u ciebie wygląda to sabatowanie? JUż nieraz i nie dwa pytałam, inni też. Czy masz koszerną kuchnię i naczynia koszerne. Czy jesz mięso z uboju rytualnego? Czy przed kolacją w piątek odczytujesz Torę przy zapalonej menorze? Czy zakładasz odpowiedni strój? itd.itd.
A ty milczysz, tylko pytasz mnie czy znam prawo?Prawo?
Jak z tobą rozmawiać?
...


Listek, wuka zadała Ci pytanie. Jeśli bierzesz udział w dyskusji na ten temat i masz określone, mocne stanowisko w sprawie - jak widać - o ogromnym dla Ciebie znaczeniu, to powinieneś na nie odpowiedzieć. To też jest element życia chrześcijańskiego, że jeżeli siostra pyta brata wprost - ten wprost jej odpowiada. Już pomijam, że tego wymaga zwykła, przyjęta w świecie, ludzka kultura. Przecież jeśli uważam pewne informacje za ważne i dobre, to chcę się podzielić nimi z innymi.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-09-08, 06:52   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-08, 08:32   

.Cyprian. napisał/a:
Listek, wuka zadała Ci pytanie.

No wlasnie...
Czy odpowiedzią jest TEN filmik :mrgreen: Jeśli tak, to pudło.
Słuchasz w ogóle tego co on mówi już na początku: o jedzeniu tory ;-) i inne banialuki?
Nie można dwom panom słuzyć, nie można być trochę w ciąży, nie można być jednocześnie w starym i nowym Przymierzu. Zrozum to wreszcie, Listku :xcalus:
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-09-09, 22:01   

wuka napisał/a:
Nie można dwom panom słuzyć,


Właśnie.
Jeśli nie miłujesz Boga i Jego przykazań to komu służysz?

1J 5:3 bp "Na tym bowiem polega miłość do Boga, że wypełniamy Jego przykazania."

Nie chcesz być królewskim kapłaństwem to trudno.szkoda.
Na Synaju Bóg przemawiał do kapłanów porządku Melchizedeka,dlatego to co mówił jest na zawsze dla nich.
Obecnie mają te same słowa na sercu i w umyśle, a duch Boży uzdalnia do stosowania ich w życiu.

Musisz się narodzić na nowo,wuko, by z łatwością być posłuszna Bożym przykazaniom ,a w szabat świadczyć o Bogu,ze to On stworzył niebo,ziemię ....

" Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty".Wj.20
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-10, 09:41   

Listek napisał/a:
Jeśli nie miłujesz Boga i Jego przykazań to komu służysz?

Jakim cudem doszedłeś do takiego wniosku na podstawie moich wpisów o Nowym Przymierzu? :shock: Ot, zagadka goni zagadkę.
Czy dla ciebie miłowanie Boga to jedynie przestrzeganie sabatu? Jeśli tak, to ja faktycznie Go nie miłuję, ale co gorsze, bez wyrzutów sumienia. A to już jest dziwne, bo zawsze, ale to zawsze, kiedy coś "nabroję" (choćby tylko w myślach, to sumienie mnie zżera i zaraz lecę przepraszać. A tu, z sobotą, cisza ;-)
Cytat:

Musisz się narodzić na nowo,wuko, by z łatwością być posłuszna Bożym przykazaniom ,a w szabat świadczyć o Bogu,ze to On stworzył niebo,ziemię ....Ciężka sprawa. Ile razy można się na nowo rodzić? Mówili mi to 20 lat temu u protestantów, potem stwierdzili, że się narodziła, itd.ciągle w kółko. Na forum już nie pierwszy raz to słyszę i pewnie coś w tym jest. Dużo nalezy w moim życiu i sercu poprawić, ale jakoś nie uważam, aby akurat świętowanie soboty (tym bardziej, że nawet nie wiem jak, bo żydówką nie jestem) było wyznacznikiem czegokolwiek.
Zresztą, już o to cię pytałam, ale to jak grochem o ścianę. I tym razem nie spodziewam się żadnej odpowiedzi merytorycznej i konkretów w tej sprawie.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-09-10, 10:39   

"Jest Mu [Bogu] miły każdy, kto się Go boi i żyje sprawiedliwie, bez względu na to, do jakiego przynależy narodu."

Dz 10:35
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-09-11, 07:40   

Listek napisał/a:


A skąd Ty wytrzasnąłeś owo królewskie kapłaństwo. Na jakiej podstawie dowodowej mogło by takie powstać. Jakie to kapłaństwo Aaronowe,czy też Melchidezekowe ???

Jeśli rozumiesz i wiesz,-napisz . :-D
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-11, 09:12   

Listek, to jest doprawdy wkurzające, że nie odpowiadasz na żadne pytania, nie próbujesz wytłumaczyć swojego stanowiska. Olewasz i po chwili wklejasz następne wersety. Jak tu rozmawiać?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-09-11, 10:32   

wuka napisał/a:
Jak tu rozmawiać?

Nie rozmawiać! :->
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-09-12, 16:54   

Jachu napisał/a:
Na jakiej podstawie dowodowej mogło by takie powstać.


Ludzie, którzy wchodzą do Przymierza z Bogiem i żyją w posłuszeństwie do Jego przykazań na wzór Mesjasza, stają się królewskim kapłaństwem, z Arcykapłanem na wzór Melchizedeka..

Ap 1:6 lub "i uczynił nas [Jezus] królestwem — kapłanami Bogu i Ojcu swemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków.

1P 2:9 "Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym , by rozgłaszać wspaniałość Tego, który was wyrwał z ciemności i wprowadził w swoje zachwycające światło."

Jachu,przykazania jakie Bóg mówił z nieba na Synaju są w Księdze Przymierza dla królewskiego kapłaństwa.{do Wj 24,11}

Mt 13:52 psz "– Dlatego każdy nauczyciel Pisma, który stanie się uczniem królestwa niebios, jest podobny do bogatego właściciela. I wydobywa ze swego skarbca bogactwa i nowego, i starego przymierza."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-09-12, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-12, 17:09   

Listek napisał/a:
żyją w posłuszeństwie do Jego przykazań na wzór Mesjasza

Cóż. Wynika z tego, że Mesjasz NIE żył weług przykazań, bo...najzwycazjniej w świecie łamał sabat
I co teraz :?: :!: :aaa:
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-09-12, 17:19   

wuka napisał/a:
Mejasz....najzwycazjniej w świecie łamał sabat


Mesjasz nie złamał szabatu .To przywódcy religijni posądzali go o taki grzech.

1J 3:5 "Wiecie przecież, że on objawił się, aby zgładzić grzechy. W nim grzechu nie ma. Kto w nim trwa, żyje bez grzechu."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-09-12, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-12, 17:23   

Listek napisał/a:
wuka napisał/a:
Mejasz....najzwycazjniej w świecie łamał sabat


Mesjasz nie złamał szabatu .To przywódcy religijni posądzali go o taki grzech.

Ależ łamał. Zrywał kłosy, uzdrawiał itp. Przeciez według praw tego robić nie wolno. Po co więc zaznaczał, że szabat jest dla człowieka a nie odwrotnie? Pokazał, że czcić Boga można na wiele sposobów. Jak na razie, pomimo wielokrotnych pytań, nie wiem, jak ty i twoja społeczność czci sabat. Pewnie jesteście lepsi od Jezusa :roll:
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-09-12, 17:25   

Mat. 12:8
8. Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu.
(BW)

Łuk. 6:5
5. I rzekł im: Syn Człowieczy jest Panem sabatu.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12