Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypełnienie Prawa Bożego.
Autor Wiadomość
Listek 

Wysłany: 2019-09-23, 15:49   

wuka napisał/a:
Skąd ty takie rzeczy bierzesz?

"PAN jest powściągliwy w gniewie i wielce łaskawy, przebacza winę i przestępstwo, nigdy nie pozostawia bez kary, lecz nawiedza winę ojców na synach do trzeciego i do czwartego pokolenia."

" Nie będziesz miał innych bogów obok Mnie. (8) Nie czyń sobie bóstw, żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie, nisko na ziemi albo głęboko w wodzie. (9) Nie składaj im pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie nienawidzą, (10) a okazuję łaskę tysięcznym pokoleniom — tych, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań."

wuka 

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2019-09-23, 16:48   

Listek napisał/a:
wuka napisał/a:
Skąd ty takie rzeczy bierzesz?

"PAN jest powściągliwy w gniewie i wielce łaskawy, przebacza winę i przestępstwo, nigdy nie pozostawia bez kary, lecz nawiedza winę ojców na synach do trzeciego i do czwartego pokolenia."

" Nie będziesz miał innych bogów obok Mnie. (8) Nie czyń sobie bóstw, żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie, nisko na ziemi albo głęboko w wodzie. (9) Nie składaj im pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie nienawidzą, (10) a okazuję łaskę tysięcznym pokoleniom — tych, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań."

Listek, chcesz mi powiedzieć, że moje dzieci będą cierpiały za jego grzechy? A my, dorośli mamy, jak mamy bo np. mój dziadek, który zmarł jeszcze przed wojną coś mógł nabroić...Ja nigdy nie poznałam moich dziadków z żadnej strony, ale mam cierpieć za ich grzechY?
A co z wersetami, że każdy sam za siebie odpowiada, i że "nie będę karał za grzechy ojców"...
Jestem w szoku i to nie z powodu wersetów, ale z powodu twojej wykładni i bardzo, ale to bardzo wybiórczego zrozumienia Pisma św.
Tak nie można, Listek. Albo jesteś pod Zakonem, albo jesteś pod Nowym Przymierzem. Nie możesz być trochę na morzu i trochę na lądzie. Ktoś cię po prostu zwodzi i złych nauczycieli słuchasz. Porzuć na trochę ST i zajmij się wyłącznie studiowaniem NT.
To taka moja sugestia, bo po prostu widzę, że się błąkasz. :fiolki:

Listek 

Wysłany: 2019-09-24, 21:20   

wuka napisał/a:
jesteś pod Nowym Przymierzem.

W nowym przymierzu ludzie rodzą się na nowo i przestrzegają przykazań Boga, czyli z pomocą ducha Bożego czynią wszystko by nie łamać Prawa Boga.

Ap 14:12 "Tu jest wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa."

1J 2:1 "Dzieci moje, piszę wam o tym, abyście nie grzeszyli. Gdyby jednak ktoś zgrzeszył, mamy Orędownika u Ojca, sprawiedliwego Jezusa Chrystusa."

1J 3:4 "Natomiast ten, kto grzeszy, popełnia przestępstwo, bo grzech jest złamaniem Prawa."

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2019-09-25, 09:31   

Precyzyjne fragmenty odnoszące się do wymiany swych doświadczeń na "emerytalną Miłość"

Mat 13:45-46 eib "(45) Królestwo Niebios przypomina również kupca poszukującego pięknych pereł. (46) Gdy znalazł tę jedną, niezwykle cenną, odszedł, sprzedał wszystko, co miał, i nabył ją."

Quran 5:1
O wy, którzy wierzycie! Bądźcie wierni zobowiązaniom! Dozwolone wam jest wszelkie zwierzę spośród trzód oprócz tego, co zostało wymienione. Nie wolno wam polować, kiedy, uświęceni, odbywacie pielgrzymkę. Zaprawdę, Bóg nakazuje to, co chce!

wuka 

Wysłany: 2019-09-25, 10:26   

Listek napisał/a:

W nowym przymierzu ludzie rodzą się na nowo i przestrzegają przykazań Boga, czyli z pomocą ducha Bożego czynią wszystko by nie łamać Prawa Boga.

Co ty gadasz?!
Prawo Jezusa. Prawo miłości, a nie Torę.

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2019-09-25, 10:48   

wuka napisał/a:
Prawo Jezusa

Zgadza się, Żywe Prawo

Mat 12:7 eib "Gdybyście rozumieli, co znaczy: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary , nie potępialibyście niewinnych."

Quran 57:12
W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"

Listek 

Wysłany: 2019-09-25, 11:22   

wuka napisał/a:
Prawo miłości, a nie Torę.

Bóg jest miłością a Jego Tora ( instrukcja) jest prawdą.

Rz 13:9 "Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego."

wuka 

Wysłany: 2019-09-25, 11:47   

Listek napisał/a:
wuka napisał/a:
Prawo miłości, a nie Torę.

Bóg jest miłością a Jego Tora ( instrukcja) jest prawdą.

Rz 13:9 "Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego."

Zgadza się, ale jak ci się mówi, że tak żyjemy to dla ciebie to nic nie znaczy, bo jedynym przykazaniem, które cię obchodzi jest sambat. Tak się nie da rozmawiać.

Listek 

Wysłany: 2019-09-25, 12:53   

wuka napisał/a:
sambat.

Buntujesz się bo nie wiesz jaką rozkoszą jest święty dzień Boga.
Bóg zakazał jeść wieprza bo jest dla nas szkodliwy.

Zależy mi na tym wuko, byś była szczęśliwa i zdrowa.

"Błogosław, moja duszo, PANA, i całe moje wnętrze - jego święte imię.
(2) Błogosław, moja duszo, PANA, i nie zapominaj o wszystkich jego dobrodziejstwach.
(3) On przebacza wszystkie twoje nieprawości, on uzdrawia wszystkie twoje choroby;
(4) On wybawia twoje życie od zguby, on cię koronuje miłosierdziem i wielką litością.
(5) On nasyca dobrem twoje usta i odnawia twoją młodość jak u orła."
Ps.103

wuka 

Wysłany: 2019-09-25, 13:13   

Listek napisał/a:

Buntujesz się bo nie wiesz jaką rozkoszą jest święty dzień Boga.
Bóg zakazał jeść wieprza bo jest dla nas szkodliwy.

Zależy mi na tym wuko, byś była szczęśliwa i zdrowa.

Ostatni raz zabieram głos w tej sprawie, w sprawie sabatu.
Jestem szczęśliwa i nie zależy to od tego, czy zjem schabowego (od dawna nie jadam mięsa) czy zrazy (chętnie bym zjadła, takie jak moja Mama w domu robiła). Zdrowia też mi nie brakuje i jak na swoje lata trzymam się niźle.
Szkoda, że nie możesz mi swoimi słowami powiedzieć, jak mam tą sabatnią rozkosz celebrować. Wiele razy pytałam, ale już wiem, że nie odpowiesz bo po prostu sam tego nie wiesz.
Dla mnie na przykład jest "rozkoszą" w sobotę uporać się, bez bólu w kręgosłupie z porządkami a potem usiąść z książką i kawą, albo pójść na długi spacer po lesie, posiedzieć nad jeziorem, albo usiąć do maszyny i jakieś fajne drobiazgi naprawić, uszyć itd.itd.
Tak, że spoko. Już nie wracam więcej do tego, bo sensu żadnego nie ma takie gadanie jak do obrazu.
Powodzenia ci życzę Listek.

Listek 

Wysłany: 2019-09-25, 13:29   

wuka napisał/a:
Zdrowia też mi nie brakuje i jak na swoje lata trzymam się nieźle

To świetnie.

wuka napisał/a:
jak mam tą sabatnią rozkosz celebrować.

Radość.Rodzina i przyjaciele.Odpoczynek .Dobre jedzenie.Modlitwa.Spacer.Dziękczynienie.

Jako kobieta ułożysz to w lepszej kolejności.

Pozdrawiam. :-)

Odpowiedz do tematu