Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiedza pochodzaca z serca
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-09-08, 20:52   

Zhierarchizowana wiedza rozwiązująca problemy ludzi wywodzi się z Miłości. Miłość jest najwyższą wartością. Osoba trwająca w Miłosnym dialogu łączy szczegóły historii w sposób nowy i pożyteczny w walce o puentę

Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."

Mar 10:21 eib "(21) Wtedy Jezus przyjrzał mu się z miłością i powiedział: Jednego ci brak. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, po czym przyjdź i naśladuj Mnie."

Mat 11:28-29 eib "(28) Przyjdźcie do Mnie wszyscy zapracowani i przeciążeni, Ja wam zapewnię wytchnienie. (29) Weźcie na siebie moje jarzmo, uczcie się ode Mnie łagodności i pokory serca, a znajdziecie ukojenie dla swych dusz."

Quran 20:39
Wrzuć go do skrzyni, potem wrzuć go w morze i niech morze wyrzuci go na brzeg. Niech zabierze go Mój i jego wróg! I skierowałem na ciebie Moją miłość, abyś został ukształtowany na Moich oczach.

Quran 42:22-23
Zobaczysz, jak niesprawiedliwi drżą przed tym, na co sobie zasłużyli, kiedy to spadnie na nich. A ci, którzy uwierzyli i którzy pełnili dobre dzieła, będą przebywać w ukwieconych Ogrodach. Oni będą mieli to, czego zapragną, u swego Pana. To jest wielka łaska! To obwieszcza Bóg Swoim sługom, którzy wierzą i czynią dobre dzieła. Powiedz: "Ja nie żądam od was za to żadnej zapłaty, tylko miłości dla bliskich." A ktokolwiek spełni dobry czyn, to My jemu damy jeszcze większe dobro. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, wdzięczny!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-09-08, 21:38   Re: Wiedza pochodzaca z serca

Luba napisał/a:
Opis Jeremiasza nijak sie ma do mojego serca... :->

No, tak. :-D
Zapomniałem. :-(
Przepraszam. Nie gniewaj się.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-09-08, 22:20   

Luba-napisała.
Cytat:
Prorocy, ktorzy zapisywali wiedze plynaca z innego zrodla, zostali zamordowani przez wyznawcow Jehowy.

To z jakiego zródła prorocy byli posyłani Do narodu Izraela?
Czy od boga Molocha.?
Bóg-Stwórca własnie o imieniu Jahwe,ktoś inny odczyta zapis JHWH-może inaczej,wysyłał proroków,którzy byli z Izraela,aby napominali w imieniu Stwórcy,odstepstwo i wszystko zło które Lud czynił,przed Bogiem.

Ale przełożeni ludu,zabijali ich,na koniec również zabili Jezusa,dlatego w czasach Jezusa królestwo zostało im zabrane i dane innemu narodowi,czyli ludowi wiary niezależnie od narodowości.A odstępsto od Jahwe,Jezus Syn Stwórcy,nazywał diabelskim,czyli takim,które pochodziło od diabła.
Czyli odstępstwo i zło,które czynił lud Izraela nie pochodziło od Jahwe,tylko od diabła,który często stawał sie ojcem buntowników.Co było karane.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-09-09, 07:49   

chryzolit napisał/a:
[...] zło,które czynił lud Izraela nie pochodziło od Jahwe,tylko od diabła,który często stawał sie ojcem buntowników.Co było karane.
Pozdrawiam.

Ależ doskonale o tym ona wie! :-D
Nie pojmuję (ja) jedynie intencji, dla których tak pisze jak pisze?
Nie przypuszczam aby to była Jej wyłącznie głupota. Musi mieć jakiś inny cel.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-09-18, 04:18   

Osoba zwracająca szczególną uwagę na wypowiedzi i obawiająca się popełnić nadużycie lingwistyczne ze względu na Słowo Boże jest na drodze prostej i oświetlonej ze względu na czystość intencji

Quran 2:207
Wśród ludzi jest taki, który sprzedaje swoją duszę, poszukując zadowolenia Boga. A Bóg jest dobrotliwy dla Swoich sług.

Quran 2:265
Ci, którzy rozdają swoje majątki, pragnąc przypodobać się Bogu i umocnić swoje dusze, są podobni do ogrodu na wzgórzu: dosięga go burza deszczowa i on przynosi podwójne plony. A jeśli nie dosięgnie go burza deszczowa, to tylko rosa... Bóg widzi dobrze to, co wy czynicie!

J 8:12 eib "(12) Jezus znów skierował do nich słowa: Ja jestem światłem świata. Kto idzie za Mną, na pewno nie będzie błądził w ciemności, lecz będzie miał światło życia."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-09-25, 17:21   

radek napisał/a:
Osoba zwracająca szczególną uwagę na wypowiedzi i obawiająca się popełnić nadużycie lingwistyczne ze względu na Słowo Boże jest na drodze prostej i oświetlonej ze względu na czystość intencji

Quran 2:207
Wśród ludzi jest taki, który sprzedaje swoją duszę, poszukując zadowolenia Boga. A Bóg jest dobrotliwy dla Swoich sług.

Quran 2:265
Ci, którzy rozdają swoje majątki, pragnąc przypodobać się Bogu i umocnić swoje dusze, są podobni do ogrodu na wzgórzu: dosięga go burza deszczowa i on przynosi podwójne plony. A jeśli nie dosięgnie go burza deszczowa, to tylko rosa... Bóg widzi dobrze to, co wy czynicie!

J 8:12 eib "(12) Jezus znów skierował do nich słowa: Ja jestem światłem świata. Kto idzie za Mną, na pewno nie będzie błądził w ciemności, lecz będzie miał światło życia."


Widzisz radku, w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Emiratach, warstwa panująca ocieka w bogactwa, mają gdzieś biedotę. Podtrzymują tę religie, bo mogą pławić się w bogactwach, według zasady Bóg sprzyja "dobrym i daje im bogactwa tak jak Abrahamowi.
Dobry ma i zasługuje na bogactwa" Tylko tyle, że nie mówią jak się do nich dochodzi. Że po prostu siedzi się na ropie i okradło innych. Wtedy dobrze mówi się o religii.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-09-25, 18:33   

Korn napisał/a:
Widzisz radku, w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Emiratach, warstwa panująca ocieka w bogactwa, mają gdzieś biedotę. Podtrzymują tę religie, bo mogą pławić się w bogactwach, według zasady Bóg sprzyja "dobrym i daje im bogactwa tak jak Abrahamowi.
Dobry ma i zasługuje na bogactwa" Tylko tyle, że nie mówią jak się do nich dochodzi. Że po prostu siedzi się na ropie i okradło innych. Wtedy dobrze mówi się o religii.


Miłujący Boga mają odpocznienie w Jego Słowie i niczego innym nie zazdroszczą, bo mają pogląd na całość

Mt 5:18 eib "Zapewniam was bowiem: Dopóki trwać będzie niebo i ziemia, ważna będzie każda jota i każda kreska Prawa — aż wszystko się dokona."

Łk 8:18 eib "Uważajcie więc, jak słuchacie; gdyż temu, który ma, będzie dodane, temu zaś, który nie ma, zostanie odebrane nawet to, co sądzi, że ma."

Łk 16:9 eib "(9) I ja wam mówię: Zjednujcie sobie przyjaciół pieniędzmi niesprawiedliwego świata, aby — gdy czas pieniądza przeminie — przyjęli was do wiecznych przybytków."

Quran 2:177
Nie jest pobożnością, że zwracacie twarze ku wschodowi i ku zachodowi. Lecz prawdziwie pobożny jest: kto wierzy w Boga i w Dzień Ostatni; w aniołów, w Księgę i w proroków; i ten, kto rozdaje majątek - mimo umiłowania go - bliskim krewnym, sierotom i biedakom, podróżnemu i żebrzącym, i na wykup niewolników; i ten, kto odprawia modlitwę; i ten, kto daje jałmużnę; i ci, którzy wypełniają swoje zobowiązania, kiedy się zobowiązali; i ci, którzy są cierpliwi w nieszczęściu i przeciwności, i w czasie niebezpieczeństwa; oto ci, którzy są szczerzy w wierze. Oni są prawdziwie bogobojni!

Quran 2:265
Ci, którzy rozdają swoje majątki, pragnąc przypodobać się Bogu i umocnić swoje dusze, są podobni do ogrodu na wzgórzu: dosięga go burza deszczowa i on przynosi podwójne plony. A jeśli nie dosięgnie go burza deszczowa, to tylko rosa... Bóg widzi dobrze to, co wy czynicie!

Quran 3:14-15
Upiększane jest ludziom upodobanie do namiętności: do kobiet i do synów, do nagromadzonych kintarów złota i srebra, do koni wyróżniających się szlachetnością, do trzód i zasiewów. To jest używanie życia na tym świecie. Lecz u Boga jest najpiękniejsza przystań! Powiedz: "Czyż ja mam wam obwieścić coś lepszego aniżeli to?" Ci, którzy się boją Boga, znajdą u swego Pana Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; oni tam będą przebywać na wieki; - i żony czyste - i upodobanie od Boga. A Bóg patrzy na Swoje sługi
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11