Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DZIEŃ ISLAMU W KOŚCIELE KATOLICKIM W POLSCE
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
  Wysłany: 2017-01-24, 17:11   DZIEŃ ISLAMU W KOŚCIELE KATOLICKIM W POLSCE

Deptanie przez Watykan po prawdziwej Ewangelii : http://mieczducha888.blog...e-i-to-bez.html - nabiera rozpędu. Koran, islam negują że Jezus został ukrzyżowany za grzechy ludzkości i zmartwychwstał. Można podawać wiele innych anty Bożych nauk islamu, ale wystarczy skupić się na Zbawicielu.
Prorok Isa to nie biblijny Jezus, ale nawet jeśli ktoś uznaje Jezusa biblijnego za proroka a nie za Zbawiciela, który żył bezgrzesznie i poszedł na krzyż za jego grzechy i zmartwychwstał - to nic mu nie pomoże samo uznawanie proroka. Jezus Zbawiciel to bluźnierstwo dla islamu a dla chrześcijan podstawa wszystkiego, fundament zbawienia, który jeśli się usunie to cała wiara upadnie.


PAN JEZUS swym prawdziwym uczniom powiedział, że dla jego imienia będą znienawidzeni przez wszystkich. Kto będzie trzymał się prawdy, że zbawienie jest tylko w ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Jezusie ten będzie znienawidzony, ale kto odejdzie od tego że zbawienie jest tylko w ukrzyżowanym i zmartwychwstałym - ten GO zdradzi jak Judasz.
Cytat:

Jedno jest imię, osoba przez którą jest zbawienie - Dzieje Apostolskie 4:12.
Jedna jest droga - ukrzyżowany i zmartwychwstały - Ewangelia Jana 14:6.
Jedne są drzwi do zbawienia : ukrzyżowany i zmartwychwstały - Ewangelia Jana 10:8



Bez ukrzyżowanego i zmartwychwstałego świat nie będzie miał pokoju, ale wielu chrześcijan podepcze po krzyżu Golgoty i wybierze zwodniczy pokój i ewentualnie jakieś jedno wyznanie wiary gdzie nie będzie Chrystusa ukrzyżowanego za grzechy świata - jedynej drogi, jedynego PANA.
Ci, którzy zostaną wierni swemu PANU będą mieć świat przeciwko sobie, będą oskarżani o nienawiść itd - ale PAN JEZUS będzie z nimi. ON zawsze jest przy swoim ludzie.... " Nie wprzęgajcie się w nierówne jarzmo z niewierzącymi. Cóż bowiem wspólnego ma sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo jaka jest wspólnota między światłem a ciemnością? 15 Albo jaka zgoda Chrystusa z Belialem, albo co za dział wierzącego z niewierzącym? " - 2 koryntian 6:14-15 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Cytat:
kto uparcie będzie szedł za Watykanem, za innymi organizacjami prędzej czy później zostanie Judaszem, ale wielu katolików i innych przejrzy na oczy i pójdą za PANEM JEZUSEM a nie ślepymi przewodnikami i światem


" Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę. (2) I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona. " - 2 list Piotra 2:1-2 BW


XVII DZIEŃ ISLAMU W KOŚCIELE KATOLICKIM W POLSCE Czwartek, 26 stycznia 2017 roku

PROGRAM

I. Zawiązanie wspólnoty. Muzyka Orientu

II. Wprowadzenie

1. Przywitanie uczestników i nawiązanie do tematu:
CHRZEŚCIJANIE I MUZUŁMANIE:
BENEFICJENCI I NARZĘDZIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

2. Odczytanie przesłań

III. Dwugłos Chrześcijańsko-Muzułmański
Ze strony chrześcijańskiej: Ireneusz Ledwoń OFM członek Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Konferencji Episkopatu Polski
Ze strony muzułmańskiej: Mirzogolib Radzhabaliev imam Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Białymstoku

IV. Czytanie Ksiąg Świętych
Czytanie fragmentów Pisma Świętego ukazujących miłosierdzie Boga
Czytanie fragmentów Koranu ukazujących miłosierdzie Boga

V. Modlitwy i znak pokoju

1. Du’a – muzułmańska modlitwa spontaniczna

2. Modlitwa wiernych zakończona modlitwą „Ojcze nasz”

3. Znak pokoju

VI. Agapa

http://mzr.pl/xvii-dzien-...ickim-w-polsce/

http://archibial.pl/wydar...-w-bialymstoku/
__________


, pozdrawiam Dominik , Charis2007@wp.pl
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-12, 16:28   

Muzułmanie szanują Biblię, lecz Chrześcijanie boją się sięgać do Quran'u, a przecież Cały Świat został powierzony władzy Jezusa, nie jedynie Biblia, więc brać pod uwagę należy cały Świat, a nie jedynie Biblię

Mat 28:18 eib "(18) A Jezus podszedł i zwrócił się do nich w tych słowach: Otrzymałem wszelką władzę w niebie i na ziemi."

Łk 8:18 eib "Uważajcie więc, jak słuchacie; gdyż temu, który ma, będzie dodane, temu zaś, który nie ma, zostanie odebrane nawet to, co sądzi, że ma."

Quran 3:45
Oto powiedzieli aniołowie: "O Mario! Bóg zwiastuje ci radosną wieść o Słowie pochodzącym od Niego, którego imię Mesjasz, Jezus, syn Marii. On będzie wspaniały na tym świecie i w życiu ostatecznym, i będzie jednym z przybliżonych.

Quran 2:87-89
Daliśmy już Mojżeszowi Księgę i w ślad za nim wysłaliśmy posłańców. I daliśmy Jezusowi, synowi Marii, jasne dowody; i umocniliśmy go Duchem Świętym. Czyż za każdym razem, kiedy przychodził do was posłaniec z tym, czego nie pragną wasze dusze, nie wzbijaliście się w pychę i nie uważaliście jednych za kłamców, a innych czyż nie zabijaliście? Oni mówią: "Nasze serca nie są obrzezane." Taki Niech ich Bóg przeklnie za ich niewiarę! Jakże mało oni wierzą! Kiedy przyszła do nich Księga od Boga, potwierdzająca prawdziwość tego, co oni posiadają - a oni przedtem prosili o zwycięstwo nad tymi, którzy nie uwierzyli - i kiedy przyszło do nich to, co oni już znali, oni w to nie uwierzyli. Przekleństwo Boga nad niewierzącymi!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-10-12, 18:54   

radek napisał/a:
Muzułmanie szanują Biblię, lecz Chrześcijanie boją się sięgać do Quran'u, a przecież Cały Świat został powierzony władzy Jezusa, nie jedynie Biblia, więc brać pod uwagę należy cały Świat, a nie jedynie Biblię

Mat 28:18 eib "(18) A Jezus podszedł i zwrócił się do nich w tych słowach: Otrzymałem wszelką władzę w niebie i na ziemi."

Łk 8:18 eib "Uważajcie więc, jak słuchacie; gdyż temu, który ma, będzie dodane, temu zaś, który nie ma, zostanie odebrane nawet to, co sądzi, że ma."

Quran 3:45
Oto powiedzieli aniołowie: "O Mario! Bóg zwiastuje ci radosną wieść o Słowie pochodzącym od Niego, którego imię Mesjasz, Jezus, syn Marii. On będzie wspaniały na tym świecie i w życiu ostatecznym, i będzie jednym z przybliżonych.

Quran 2:87-89
Daliśmy już Mojżeszowi Księgę i w ślad za nim wysłaliśmy posłańców. I daliśmy Jezusowi, synowi Marii, jasne dowody; i umocniliśmy go Duchem Świętym. Czyż za każdym razem, kiedy przychodził do was posłaniec z tym, czego nie pragną wasze dusze, nie wzbijaliście się w pychę i nie uważaliście jednych za kłamców, a innych czyż nie zabijaliście? Oni mówią: "Nasze serca nie są obrzezane." Taki Niech ich Bóg przeklnie za ich niewiarę! Jakże mało oni wierzą! Kiedy przyszła do nich Księga od Boga, potwierdzająca prawdziwość tego, co oni posiadają - a oni przedtem prosili o zwycięstwo nad tymi, którzy nie uwierzyli - i kiedy przyszło do nich to, co oni już znali, oni w to nie uwierzyli. Przekleństwo Boga nad niewierzącymi!


Bije się sunnicka Turcja z sunnickimi Kurdami. Wiadomo ! o ropę i precjoza.
Jedni i drudzy pięć razy za dnia klęczą i modlą się w stronę Mekki.
Czyżby ta ropa i precjoza zwyciężyły nad prawami religii muzułmańskiej.
Czyli to samo co wszyscy. I tak od tysięcy lat. Inne religie robią podobnie. A na ustach pełno frazesów o Bogu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-10-12, 19:03   

Korn napisał/a:
Czyli to samo co wszyscy. I tak od tysięcy lat. Inne religie robią podobnie. A na ustach pełno frazesów o Bogu.

Taka jest gorzka prawda zarówno o religiach jak i o Bogu. Ludzie mają gdzieś święte księgi i całe te prawa. Ludzie żyją tu i teraz, krótko, źle albo dobrze, a co będziem nie wie nikt.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-10-12, 19:31   

radek napisał/a:
Muzułmanie szanują Biblię, lecz Chrześcijanie boją się sięgać do Quran'u, a


Co za bzdury!

muzułmanie nie czytają Biblii bo im nie wolno - w wielu muzułmańskich krajach rozpowszechnianie a nawet posiadanie Biblii jest nielegalne.

Natomiast w krajach chrześcijańskich koran jest jak najbardziej powszechnie dostępny i kto chce może go sobie bezpiecznie czytać i propagować. Czego ty jesteś najlepszym przykładem.

Spróbuj propagować Biblię tak jak to robisz z koranem w Arabii Saudyjskiej albo w Pakistanie.....

Oczywiście muzułmanie mogą w wielu krajach czytać biblię ale nie robią tego ze względu na presję swego środowiska i grożące im ze strony tego środowiska konsekwencje.

A ci nieliczni którzy odważyli się z otwartym sercem czytać Nowy Testament często zostają bardzo gorliwymi chrześcijanami.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-12, 20:00   

Korn napisał/a:
Bije się sunnicka Turcja z sunnickimi Kurdami. Wiadomo ! o ropę i precjoza.
Jedni i drudzy pięć razy za dnia klęczą i modlą się w stronę Mekki.
Czyżby ta ropa i precjoza zwyciężyły nad prawami religii muzułmańskiej.
Czyli to samo co wszyscy. I tak od tysięcy lat. Inne religie robią podobnie. A na ustach pełno frazesów o Bogu.


Oni nie mają Twojej wiedzy, lecz mają swoje pragnienia, często sprzeciwiające się sobie nawzajem, one ich ograniczają, dlatego im się spieszy. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być danie im czegoś lepszego niż to, o co się starają a co jest dla obu stron niesprzeczne. Można dać Zachodowi zrozumienie, że powinno Mu zależeć na uszczęśliwieniu obu walczących stron. Ja nie wątpię, że Zachód ma potencjał potrzebny do rozwiązania sytuacji, bo to nie jest sytuacja trudna mentalnie, a sensownie pomagając nigdy się nie traci. W istocie szczęśliwe życie polega na uszczęśliwianiu bliźnich. Lecz jeśli ludzie nie rozumieją swojego potencjału i nie szanują się nawzajem, nie będą dobrze poza Ziemią przyjęci

Łk 16:10 eib "(10) Człowiek wierny w najdrobniejszej sprawie wierny jest i w wielkiej, ten jednak, który w najdrobniejszej jest niesprawiedliwy, niesprawiedliwy jest i w wielkiej."

Quran 17:18-21
Temu, kto pragnie życia przemijającego, My pośpiesznie dajemy mu w nim to, co chcemy i komu chcemy. Następnie przygotowujemy mu Gehennę, aby się w niej palił, poniżony, odrzucony. A ci, którzy pragną życia ostatecznego i zdążają ku niemu z wielkim zapałem, i są wierzącymi, doczekają się uznania za swoją gorliwość. My wszystkich wspomożemy - i tych, i tych - z darów twego Pana; a dary twego Pana nie są nigdy ograniczone. Spójrz, jak daliśmy pierwszeństwo jednym nad drugimi! A życie ostateczne z pewnością ma więcej stopni i więcej wyróżnienia!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-12, 20:12   

Albertus napisał/a:
muzułmanie nie czytają Biblii bo im nie wolno


Quran'iczni Muzułmanie nie wątpią w Biblię

Quran 32:23
Oto daliśmy Księgę Mojżeszowi - nie pozostawaj więc w wątpliwości co do spotkania z Nim i uczyniliśmy ją drogą prostą dla synów Izraela.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-10-12, 20:20   

radek napisał/a:
Albertus napisał/a:
muzułmanie nie czytają Biblii bo im nie wolno


Quran'iczni Muzułmanie nie wątpią w Biblię

Quran 32:23
Oto daliśmy Księgę Mojżeszowi - nie pozostawaj więc w wątpliwości co do spotkania z Nim i uczyniliśmy ją drogą prostą dla synów Izraela.


Bzdury.

Biblia to nie tylko Tora. Ale nawet Torę muzułmanie odrzucają.

Poza tym tak jak już pisałem to muzułmanie w olbrzymiej większości nie znają Biblii bo nie wolno im jej czytać.

To nie chrześcijanie boją się koranu ale muzułmanie boją się Biblii a w szczególności Nowego Testamentu.

Natomiast chrześcijanie nie boja się koranu. Ja na przykład koran czytałem. Nic nadzwyczajnego.

https://prasa.wiara.pl/doc/838490.Chrzescijanstwo-religia-Ksiegi
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-12, 20:30   

Albertus napisał/a:

Bzdury.

Biblia to nie tylko Tora. Ale nawet Torę muzułmanie odrzucają.

Poza tym tak jak już pisałem to muzułmanie w olbrzymiej większości nie znają Biblii bo nie wolno im jej czytać.

To nie chrześcijanie boją się koranu ale muzułmanie boją się Biblii a w szczególności Nowego Testamentu.

Natomiast chrześcijanie nie boja się koranu. Ja na przykład koran czytałem. Nic nadzwyczajnego.


Moje dalsze posty są uzależnione od podania rzetelnych argumentów popierających Twoje niezadowolenie

J 7:18 eib "(18) Kto mówi sam od siebie, szuka własnej chwały. Kto natomiast szuka chwały tego, który go posłał, ten jest szczery i nie ma w nim niczego, co byłoby nieprawe."

Jk 1:25 eib "Kto natomiast wniknął w doskonałe prawo wolności i trwa w nim, ten nie jest słuchaczem, który zapomina. Jest twórcą dzieła. I w swoim działaniu będzie on szczęśliwy."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-10-12, 20:43   

radek napisał/a:
Albertus napisał/a:

Bzdury.

Biblia to nie tylko Tora. Ale nawet Torę muzułmanie odrzucają.

Poza tym tak jak już pisałem to muzułmanie w olbrzymiej większości nie znają Biblii bo nie wolno im jej czytać.

To nie chrześcijanie boją się koranu ale muzułmanie boją się Biblii a w szczególności Nowego Testamentu.

Natomiast chrześcijanie nie boja się koranu. Ja na przykład koran czytałem. Nic nadzwyczajnego.


Moje dalsze posty są uzależnione od podania rzetelnych argumentów popierających Twoje niezadowolenie

J 7:18 eib "(18) Kto mówi sam od siebie, szuka własnej chwały. Kto natomiast szuka chwały tego, który go posłał, ten jest szczery i nie ma w nim niczego, co byłoby nieprawe."


Nie odczuwam żadnego niezadowolenia. To twoja projekcja.

Twoje posty tez nie są mi do niczego potrzebne.


Po prostu piszesz nieprawdę. Albo kłamiesz albo żyjesz w jakimś wyimaginowanym świecie.

Przeczytaj link który podałem.

To że muzułmanie odrzucają Biblię i to nie tylko Nowy Testament ale nawet Torę wynika z samego koranu. Przecież pisze tam(jeśli dobrze pamiętam) że to Izmaela a nie Izaaka Abraham zamierzał złożyć w ofierze. No i oczywiście muzułmanie nie wierzą w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jak można twierdzić że muzułmanie nie wątpią w Biblię skoro odrzucają podstawowe rzeczy opisane w Biblii? Przecież to oczywista bzdura. Chodzi mi wyłącznie o fakty
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-12, 21:12   

Albertus napisał/a:
No i oczywiście muzułmanie nie wierzą w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa


To nie jest powód do chluby dla ludzi, poza tym Jezus mówi o tym, że nie zasłużył by cierpieć

Mat 16:24 eib "Następnie Jezus zwrócił się do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się wyrzeknie samego siebie, weźmie swój krzyż i naśladuje Mnie."

stąd wzięło się

Ap 12:14 lub "I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała do swojego miejsca, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża."

no bo

Mar 3:27 eib "(27) Nikt przecież nie zdoła wtargnąć do domu dobrze uzbrojonego człowieka, by zagarnąć jego dobytek, jeśli najpierw go nie obezwładni; dopiero wtedy może ograbić jego dom."

Ap 16:15 eib "Oto przychodzę jak złodziej! Szczęśliwy ten, który czuwa i strzeże swoich szat, aby nie chodzić nago i nie razić wstydem swego pohańbienia."

J 1:51 eib "I dodał: Ręczę i zapewniam: Zobaczycie otwarte niebo , a wokół Syna Człowieczego wstępujących i zstępujących aniołów Boga."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-10-12, 21:19   

radek napisał/a:
Albertus napisał/a:
No i oczywiście muzułmanie nie wierzą w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa


To nie jest powód do chluby dla ludzi, poza tym Jezus mówi o tym, że nie zasłużył by cierpieć

Mat 16:24 eib "Następnie Jezus zwrócił się do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się wyrzeknie samego siebie, weźmie swój krzyż i naśladuje Mnie."

stąd wzięło się

Ap 12:14 lub "I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała do swojego miejsca, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża."

no bo

Mar 3:27 eib "(27) Nikt przecież nie zdoła wtargnąć do domu dobrze uzbrojonego człowieka, by zagarnąć jego dobytek, jeśli najpierw go nie obezwładni; dopiero wtedy może ograbić jego dom."

Ap 16:15 eib "Oto przychodzę jak złodziej! Szczęśliwy ten, który czuwa i strzeże swoich szat, aby nie chodzić nago i nie razić wstydem swego pohańbienia."

J 1:51 eib "I dodał: Ręczę i zapewniam: Zobaczycie otwarte niebo , a wokół Syna Człowieczego wstępujących i zstępujących aniołów Boga."


Pytanie o fakty:

Czy muzułmanie nie wątpią w to co jest napisane w Biblii?

Czy to prawda czy fałsz?
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-12, 21:30   

Albertus napisał/a:
Pytanie o fakty:

Czy muzułmanie nie wątpią w to co jest napisane w Biblii?

Czy to prawda czy fałsz?


Słowo Muzułmanie jest autoryzowane przez Quran, więc ja za Muzułmanina uważam Osobę wierzącą w cały Quran i polecane przez Niego źródła wiedzy, a nie tego, co jedynie nazywa się wierzącym bo chce być chwalony przez ludzi

Quran 4:173
A jeśli chodzi o tych, którzy uwierzyli i czynili dobre dzieła, to On im da pełnię nagrody i pomnoży im Swoją łaskę. A jeśli chodzi o tych, którzy się wynoszą i wbijają w pychę, to tych ukarze Bóg karą bolesną. I nie znajdą oni dla siebie, poza Bogiem, żadnego opiekuna i żadnego pomocnika.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-10-12, 21:31   

Albertus napisał/a:
radek napisał/a:
Albertus napisał/a:

Bzdury.

Biblia to nie tylko Tora. Ale nawet Torę muzułmanie odrzucają.

Poza tym tak jak już pisałem to muzułmanie w olbrzymiej większości nie znają Biblii bo nie wolno im jej czytać.

To nie chrześcijanie boją się koranu ale muzułmanie boją się Biblii a w szczególności Nowego Testamentu.

Natomiast chrześcijanie nie boja się koranu. Ja na przykład koran czytałem. Nic nadzwyczajnego.


Moje dalsze posty są uzależnione od podania rzetelnych argumentów popierających Twoje niezadowolenie

J 7:18 eib "(18) Kto mówi sam od siebie, szuka własnej chwały. Kto natomiast szuka chwały tego, który go posłał, ten jest szczery i nie ma w nim niczego, co byłoby nieprawe."


Nie odczuwam żadnego niezadowolenia. To twoja projekcja.

Twoje posty tez nie są mi do niczego potrzebne.


Po prostu piszesz nieprawdę. Albo kłamiesz albo żyjesz w jakimś wyimaginowanym świecie.

Przeczytaj link który podałem.

To że muzułmanie odrzucają Biblię i to nie tylko Nowy Testament ale nawet Torę wynika z samego koranu. Przecież pisze tam(jeśli dobrze pamiętam) że to Izmaela a nie Izaaka Abraham zamierzał złożyć w ofierze. No i oczywiście muzułmanie nie wierzą w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jak można twierdzić że muzułmanie nie wątpią w Biblię skoro odrzucają podstawowe rzeczy opisane w Biblii? Przecież to oczywista bzdura. Chodzi mi wyłącznie o fakty


EMET:
User Radek uprawia metodologię, którą uczenie nazwać by można: KOINCYDENCJA.

Jako, iż posiada, jak już opiniowałem, 'duszę poetycką', więc taka i - Jego - KONCEPTUALNOŚĆ: taka Jego - Jego właśnie - KONCEPTUALNOŚĆ.

To Koran bardziej obficie [bylibyśmy nawet zaskoczeni w jakim stopniu!] zapożycza z treści Biblii: rzecz jasna, owe zapożyczenia, zaadoptowania --> podlegają swoistej reinterpretacji, dostosowaniu do realiów 'okołomahomentańskich' [że tak to określę...], nawet zbitki kompilacyjne. :-/

Jest takie powiedzenie: >>tak jak na skrzypcach można wygrywać rozmaite melodie [ilość przeogromna linii melodycznych!], tak i Biblię można na różne sposoby objaśniać<<. Tak jak papier oraz serwery wszystko przyjmie/ą/, tak i Userowi 'Radkowi' któż może zabronić przy ferowaniu Jego wniosków nadinterpretacyjnych wręcz? Praktycznie -- NIKT!. Tyle, że - tak się składa - mamy XXI wiek i liczy się w takich przypadkach nie tyle tzw. 'radosna twórczość', 'wolność artystyczna' itp., co... solidne argumentowanie.

Czy u 'Radka' to mamy? Śmiem bardzo, ale to bardzo w to wątpić! :aaa: :bardzo_smutny:

Stepahonos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-10-12, 21:40   

radek napisał/a:
Albertus napisał/a:
Pytanie o fakty:

Czy muzułmanie nie wątpią w to co jest napisane w Biblii?

Czy to prawda czy fałsz?


Słowo Muzułmanie jest autoryzowane przez Quran, więc ja za Muzułmanina uważam Osobę wierzącą w cały Quran i polecane przez Niego źródła wiedzy, a nie tego, co jedynie nazywa się wierzącym bo chce być chwalony przez ludzi

Quran 4:173
A jeśli chodzi o tych, którzy uwierzyli i czynili dobre dzieła, to On im da pełnię nagrody i pomnoży im Swoją łaskę. A jeśli chodzi o tych, którzy się wynoszą i wbijają w pychę, to tych ukarze Bóg karą bolesną. I nie znajdą oni dla siebie, poza Bogiem, żadnego opiekuna i żadnego pomocnika.


Czy koran potwierdza wszystko to co napisano w Biblii?

Oczywiście że nie.

Czy więc ktoś kto wierzy w cały koran wierzy też w to co jest napisane w Biblii?

Oczywiście że nie.

Proste jak budowa cepa.

A więc twierdzenie że ludzie wierzący w to co jest napisane w koranie wierzą też w to co jest napisane w Biblii to nieprawda.

Nie kłam już więcej Radku!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10