Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2019-10-17, 18:30   

Bobo - miałem na myśli konsultacje z jego 'guru'. ;-)

bonhart
_________________
ss
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-17, 18:49   

Listek napisał/a:
Tak, pamiętając ,że Jezus w święcie Paschy wypełnił prawo złożenia krwawej ofiary.


Co Ty nie powiesz,- sam się zawiesił na krzyżu i przybił gwoździami ???


1 Kor. 5:1-9
1. Słyszy się powszechnie o wszeteczeństwie między wami i to takim wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między poganami, mianowicie, że ktoś żyje z żoną ojca swego.
2. A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił.
3. Lecz ja, choć nieobecny ciałem, ale obecny duchem, już osądziłem tego, który to uczynił, tak jak bym był obecny:
4. Gdy się zgromadzicie w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, wy i duch mój z mocą Pana naszego, Jezusa,
5. Oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański.
6. Nie macie się czym chlubić. Czy nie wiecie, że odrobina kwasu cały zaczyn zakwasza?
7. Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus.
8. Obchodźmy więc święto nie w starym kwasie ani w kwasie złości i przewrotności, lecz w przaśnikach szczerości i prawdy.

9. Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami;
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-17, 19:36   

Jachu napisał/a:
sam się zawiesił na krzyżu i przybił gwoździami ???


Nie.

J 10:11 "Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz oddaje swe życie za owce."

Święto Paschy było proroczym obrazem śmierci Jezusa i zostało wypełnione przez jego śmierć dokładnie w dniu, w którym było ono obchodzone przez cały Izrael.

1Kor 5:7 " Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha."

Święto Pierwszych Płodów było proroczym obrazem zmartwychwstania Jezusa. Również i w tym przypadku Jezus wypełnił to święto dokładnie w dniu, w którym było obchodzone.

Jachu ,cały cykl świąt Boga mówi o Mesjaszu, bowiem to On wypełnia te prorocze święta.

Plan zbawienia w świętach Boga to piękny temat Jachu.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-17, 21:18   

Listek napisał/a:
Jachu ,cały cykl świąt Boga mówi o Mesjaszu, bowiem to On wypełnia te prorocze święta.

Plan zbawienia w świętach Boga to piękny temat Jachu.


Dzięki za "odkrycie Ameryki "
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-10-17, 21:23   

292 strona!
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-17, 21:31   

Jachu napisał/a:
Dzięki za "odkrycie Ameryki "


Od 34 minuty proszę posłuchaj.



_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-10-17, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-10-17, 21:39   

Krzykacz, który z chrystianizmy stara się zrobić skorygowanie i pranie rózgą.
Czemu nas karmisz takim gównem?
Domyślam się dlaczego, po prostu, nie wiesz co to gówno.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-17, 21:58   

Nie wystarczy wyjść z cyklu Babilonu.

Trzeba wejść w cykl Bożych proroczych świąt.

Wszyscy się uczymy.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-18, 11:19   

Listek napisał/a:
Nie wystarczy wyjść z cyklu Babilonu.

Trzeba wejść w cykl Bożych proroczych świąt.

Wszyscy się uczymy.


A o tym stale zapominasz,-Ty i Twoi współwyznawcy :

Rzym. 10:4
4. Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-18, 11:39   

I jeszcze dla zainteresowanych i "broniących się " przed Listkiem


http://www.nastrazy.pl/archiwum/2007_3_08.htm

Zważcie na przytoczone argumenty
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-10-18, 11:40   

Jachu napisał/a:
Listek napisał/a:
Nie wystarczy wyjść z cyklu Babilonu.

Trzeba wejść w cykl Bożych proroczych świąt.

Wszyscy się uczymy.


A o tym stale zapominasz,-Ty i Twoi współwyznawcy :

Rzym. 10:4
4. Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.
(BW)



A ty, Jachu, powtarzasz pawlowe klamstwa, zapominajac o tym, ze nie "kazdy", lecz tylko wybrani wierzacy...tylko ci, "ktorych pociagnie Ojciec"... :->

Jezus to potwierdzil, mowiac, ze jego bratem moze byc tylko ten, kto pelni wole Ojca, ktory jest w niebie...a nie kazdy, kto wierzy...bo, jak wiesz, tzw. demony rowniez "wierza i drżą"


Dobrze ci radze, Jachu, sprawdzaj co piszesz na publicznym forum....Zeby sie kiedys nie okazalo. ze bezmyslnie stales sie "winien czyjejs krwi" :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-10-18, 13:04   

Lubej absolutnie nie czytam i niech do mnie nie pisze.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-10-18, 13:20   

Jachu napisał/a:
Lubej absolutnie nie czytam i niech do mnie nie pisze.



Czytasz czytasz.... :-D

Nie rozumiem tylko, dla kogo te szopke odgrywasz... :-D
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-18, 14:22   

Luba napisał/a:
Albowiem końcem zakonu jest Chrystus


Jezus nie przyszedł aby zakon złagodzić. Zakon jest święty, sprawiedliwy i dobry, nikt nie powinien usuwać ani kreski, nasz pan przestrzegał prawo w całości.

Przez posłuszeństwo jednego wielu dostąpi usprawiedliwienia.

Jezus jest końcem zakonu od kary.

dopóki nie przeminie niebo i ziemia ani jedna kreska zakonu nie przeminie.

-Jeśli chodzi o zasady dobra i zła to trwa na wieki. Paweł powiedział: zakon utwierdzamy.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-18, 14:30   

Jak to jest z Prawem Boga,przestrzegać czy żyć w bezprawiu,według swego widzi mi się ?
Cytat:

Kilka miesięcy temu bardzo ładnie zobrazowała to czytelniczka na podstawie kodeksu drogowego.
Nienarodzony na nowo podlega karze i narodzony na nowo podlega karze (mandatowi) za grzech. Jednak różnica polega na tym, że nienarodzony na nowo, którego tutaj symbolizuje kierowca usilnie starający się jeździć przepisowo, boi się kary żyjąc w stresie przed ową karą.
Natomiast narodzony na nowo, symbolizowany przez kierowcę szanującego przepisy z uwagi na dobro społeczne, miłość do ludzi, żeby nikomu nie zrobić krzywdy, nie boi się kary ponieważ wie, że nawet jeśli złamie przepisy, to z nieuwagi, ze złych nawyków i wyzna to władzy jaką jest Bóg.

Krzysio został przyłapany za przekroczenie prędkości. Wiecie co zrobił? Podziękował policjantowi, mówiąc, że gdyby nie to zatrzymanie to może by komuś zrobił krzywdę. Policjant spojrzał na niego oszołomiony i powiedział: “gdyby nie to, że już wypisałem mandat darowałbym panu, bo pierwszy raz spotykam się z taka postawą”.

Jest to zgodne z Prawem Boga:

“Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej niePRAWOŚCI.” 1 Jana 1.9


Zakon nas oskarża, mówiąc że jestem grzesznikiem zewidencjonowanym w Bożym rejestrze win i wiemy, że jest to prawda. Jednak nie zgodzimy się z wyrokiem: jesteś potępiony, skazany, lecz broniąc się w silnej wierze możemy rzec: tak jestem grzesznikiem, zawiniłem, to prawda, ale pragnę nadmienić, że mam prawo także do skorzystania z Prawa Łaski na podstawie ofiary z Jezusa na krzyżu:
Jestem więc czysty i usprawiedliwiony, ale obiecuje także, że więcej nie będę przekraczał prędkości gdyż cenię sobie ową łaskę i drogocenną krew Baranka. Brzydzę się łamaniem przepisów i więcej tego nie będę robił.

Mam nadzieje, że przekonam tym tekstem przekorne dzieci Boże, do przestrzegania Prawa Boga.

Ja staram się przestrzegać Prawa Boga nie z przymusu, ale z miłości wdzięczności za krew Jezusa.

Niech będzie wieczna Chwała Bogu, który swego jednorodzonego Syna ofiarował za nas, abyśmy mieli zerowe konto w karnych punktach “kodeksu drogowego” jakim jest zakon.


Jezus nie podał i nie poda nowego prawa gdyż Prawo Ojca jest jego prawem.


Jezus Chrystus powiedział:

Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Wola Ojca Jezusa Chrystusa : Bóg przemawia z nieba
1) Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:
(2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagajacym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie będziesz zabijał.
(14) Nie będziesz cudzołożył.
(15) Nie będziesz kradł.
(16) Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
(17) Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

(18) Wtedy cały lud, słysząc grzmoty i błyskawice oraz głos trąby i widząc górę dymiącą, przeląkł się i drżał, i stał z daleka. (19) I mówili do Mojżesza: Mów ty z nami, a my będziemy cię słuchać! Ale Bóg niech nie przemawia do nas, abyśmy nie pomarli! (20) Mojżesz rzekł do ludu: Nie bójcie się! Bóg przybył po to, aby was doświadczyć i pobudzić do bojaźni przed sobą, żebyście nie grzeszyli.
(21) Lud stał ciągle z daleka, a Mojżesz zbliżył się do ciemnego obłoku, w którym był Bóg. (22) Rzekł nadto Pan do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: Wy sami widzieliście, że z nieba do was przemawiałem. (23) Nie będziecie sporządzać obok Mnie bożków ze srebra ani bożków ze złota nie będziecie sobie czynić."
itd.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11