Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
,,Abraham''
Autor Wiadomość
chryzolit

Wysłany: 2019-10-28, 17:01   ,,Abraham''

Chciałbym zapytać,czy inni też mają wymazany [usunięty] temat ,,Abraham''-który był zapisany w drugim zestawie w Postaciach.?

Dziwne co stało się z tym tematem-postacią.?
Może ktoś wie.
Pozdrawiam.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2019-10-28, 17:04   Re: ,,Abraham''

chryzolit napisał/a:
Chciałbym zapytać,czy inni też mają wymazany [usunięty] temat ,,Abraham''-który był zapisany w drugim zestawie w Postaciach.?

Dziwne co stało się z tym tematem-postacią.?
Może ktoś wie.
Pozdrawiam.

EMET:
Przynajmniej u mnie jest --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=3885
:->

Stephanos, ps. EMET

Bobo 

Wysłany: 2019-10-28, 17:08   

U mnie też jest. Temat ma aż 53 strony.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2019-10-28, 17:12   

Bobo napisał/a:
U mnie też jest. Temat ma aż 53 strony.

EMET:
U mnie jest, ponieważ... to 'Bobo' sprawił, że jest: HA! :-D :lol:

Stephanos, ps. EMET

Bobo 

Wysłany: 2019-10-28, 17:48   

Ja? tessa założyła temat. Ja tylko kilka wpisów tam dokonałem :-D

wuka 

Pomogła: 88 razy
Wysłany: 2019-10-28, 17:50   

Ja też mam i też 53 strony.
Co to może znaczyć, że nie widzisz tematu? Tak czegoś jeszcze nie spotkałam.
Na innym forum jest taka sytuacja, że nowi userzy nie mają dostępu do wszystkich działów, ale tu raczej nikt nie grzebał, no i nie jesteś "nowy" ;-) (nie żebym od starych cię wyzywała, co to, to nie :-D ).

Bobo 

Wysłany: 2019-10-28, 18:07   

wuka napisał/a:
(nie żebym od starych cię wyzywała, co to, to nie :-D ).

A kto tam wie? :mrgreen:

wuka 

Pomogła: 88 razy
Wysłany: 2019-10-28, 18:12   

Bobo napisał/a:
A kto tam wie?

Bardzo wskazana ostrożność :mrgreen: :xhehe:

chryzolit

Wysłany: 2019-10-28, 19:46   

Dzieki.
Wpisałem post na adres podany przez EMET.-i post oraz temat się mi pojawił,tylko dalej nie ma go kiedy się wchodzi do tematu postacie w zestawie pierwszej strony forum.
Ciekawe,znaczy to że to tylko u mnie.
Pozdrawiam.

Wściekły Schraubenzieher 
Wkręcę każdego!

Wysłany: 2019-10-30, 09:23   

Zapewne (przypadkowo) dodałeś temat do listy ignorowanych. Tutaj możesz odblokować temat: http://biblia.webd.pl/for...s.php?mode=view

Listek 

Wysłany: 2019-10-30, 11:28   

Pamiętajmy ,że Abraham chciał zapewnienia Boga o wypełnieniu Jego obietnic i dlatego by ratyfikować przymierze zostały zabite zwierzęta. Kto złamie ustalenia przymierza ponosi śmierć ,jak te zwierzęta.

Rdz.15 "Abram uwierzył i Pan poczytał mu to za zasługę. (7) Potem zaś rzekł do niego: Ja jestem Pan, który ciebie wywiodłem z Ur chaldejskiego, aby ci dać ten oto kraj na własność. (8) A na to Abram: O Panie, mój Boże, jak będę mógł się upewnić, że otrzymam go na własność?
(9) Wtedy Pan rzekł: Wybierz dla Mnie trzyletnią jałowicę, trzyletnią kozę i trzyletniego barana, a nadto synogarlicę i gołębicę. (10) Wybrawszy to wszystko, Abram poprzerąbywał je wzdłuż na połowy i przerąbane części ułożył jedną naprzeciw drugiej; ptaków nie porozcinał. (11) Kiedy zaś do tego mięsa zaczęło zlatywać się ptactwo drapieżne, Abram je odpędził. (12) A gdy słońce chyliło się ku zachodowi, Abram zapadł w głęboki sen i opanowało go uczucie lęku, jak gdyby ogarnęła go wielka ciemność. (13) I wtedy to Pan rzekł do Abrama: Wiedz o tym dobrze, iż twoi potomkowie będą przebywać jako przybysze w kraju, który nie będzie ich krajem, i przez czterysta lat będą tam ciemiężeni jako niewolnicy; (14) aż wreszcie ześlę zasłużoną karę na ten naród, którego będą niewolnikami, po czym oni wyjdą z wielkim dobytkiem. (15) Ale ty odejdziesz do twych przodków w pokoju, w późnej starości zejdziesz do grobu. (16) Twoi potomkowie powrócą tu dopiero w czwartym pokoleniu, gdy już dopełni się miara niegodziwości Amorytów. (17) A kiedy słońce zaszło i nastał mrok nieprzenikniony, ukazał się dym jakby wydobywający się z pieca i ogień niby gorejąca pochodnia i przesunęły się między tymi połowami zwierząt. (18) Wtedy to właśnie Pan zawarł przymierze z Abramem, mówiąc: Potomstwu twemu daję ten kraj, od Rzeki Egipskiej aż do rzeki wielkiej, rzeki Eufrat, (19) wraz z Kenitami, Kenizytami, Kadmonitami, (20) Chetytami, Peryzzytami, Refaitami, (21) Amorytami, Kananejczykami, Girgaszytami i Jebusytami. "

Po wyjściu z Egiptu zostało zawarte przymierze ludu z Bogiem spisane w " Księdze Przymierza"i ratyfikowane w obrządku Melchizedeka.

Po grzechu złotego cielca ,Bóg chciał zgładzić lud, jednak za sprawą wstawiennictwa proroka Mojżesza nie uczynił tego .
Aby pozostawić lud przy życiu Bóg powołał ofiarniczy system lewicki oraz dodał " księgę prawa" jako wychowawcę do nadejścia ofiary doskonałej,kapłana na wzór Melchizedeka.

Gdy przychodzi Mesjasz ,Arcykapłan w obrządku Melchizedeka, to wierzący w niego zostają oczyszczeni z grzechów Jego świętą krwią i nie są już pod wychowawca,czyli dodaną" księgę prawa". W nowym przymierzu powracają do królewskiej" Księgi przymierza" w obrządku Melchizedeka

chryzolit

Wysłany: 2019-10-30, 15:38   

Wściekły Schraubenzieher .
Dzięki, to była ta przyczyna,która podałeś.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu