Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Anna01
2016-09-05, 23:06
JEHOWAH - ŚWIĘTE IMIĘ BOŻE - JAK PRZETRWAŁO.
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-08-21, 13:40   

tropiciel napisał/a:
Cytat:
Prawda. Oparty w Niebie Bóg nadał nowe imię Abramowi, więc i Jezus dziedzic całego sądu mógł utwierdzić Słowo Boże nadając Ojcu Nowe Imię. To wyjaśnienie Imienia Allah


Jeszua Mesjasz żadnego innego imienia Bogu nie nadawał. Nie rozumiesz wersetów biblijnych, albo nie chcesz ich zrozumieć. Allah nie ma nic wspólnego z prawdziwym Bogiem opisanym w Biblii, którym jest JEHOWAH.


Chętnie będę wyjaśniał dalej, ale chciałbym, żebyś trzymał się Pisma, bo bez cytowania wersów rzeczywiście może być trudno nawiązywać do wzajemnych interpretacji. Być może nadanie Ojcu imienia nie nastąpiło w Biblii

J 20:17 eib "Nie trzymaj Mnie już — zwrócił się do niej — bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca. Idź raczej do moich braci i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego."

Odnośnie oddania sądu Synowi

J 5:22 eib "(22) Ojciec bowiem nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,"

Ap 3:12 eib "Tego, kto zwycięży, uczynię filarem w przybytku mojego Boga i już z niego nie wyjdzie. Wypiszę na nim imię mojego Boga i nazwę Jego miasta, Nowej Jerozolimy, która zstępuje od Niego z nieba. Wypiszę też na nim moje nowe imię."

Quran 4:171
O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun!

Za 4:6 eib "(6) Wtedy oznajmił: Oto Słowo PANA do Zorobabela: Nie dzięki mocy ani dzięki sile, stanie się to dzięki mojemu Duchowi — mówi PAN Zastępów."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2019-08-21, 14:16   

Koran to nie Biblia. Raczej żałosna podróba Biblii. Nie wolno mieszać Biblii z Koranem - por. księga Jeremiasza 23:28; Apokalipsa 22:18.

Proponuję zapoznać się najpierw z następującymi materiałami:

https://www.youtube.com/w...feature=related

http://www.biblebelievers.org.au/moongod.htm

http://www.aramaic-dem.or...20Luxenberg.pdf

http://dakowski.pl/index....16396&Itemid=46

https://www.youtube.com/watch?v=m2v7F-DRVSQ

http://afdi.us/wp-content...ert-Spencer.pdf

_________________________
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-08-21, 14:55   

tropiciel napisał/a:
Koran to nie Biblia. Raczej żałosna podróba Biblii. Nie wolno mieszać Biblii z Koranem - por. księga Jeremiasza 23:28; Apokalipsa 22:18.


Jeremiasz 23:28 Mówi o wychodzeniu poza posiadaną wiedzę i Jezus to wyjaśnia

Łk 8:18 eib "Uważajcie więc, jak słuchacie; gdyż temu, który ma, będzie dodane, temu zaś, który nie ma, zostanie odebrane nawet to, co sądzi, że ma."

Objawienie 22:18 w słowie "księga" mówi o Oblubienicy, a w słowie "proroctwo" nawiązuje do słowa "Przyjdź!", wystarczy zajrzeć do poprzedniego wersu

Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."


tropiciel napisał/a:

Proponuję zapoznać się najpierw z następującymi materiałami:

https://www.youtube.com/w...feature=related

http://www.biblebelievers.org.au/moongod.htm

http://www.aramaic-dem.or...20Luxenberg.pdf

http://dakowski.pl/index....16396&Itemid=46

https://www.youtube.com/watch?v=m2v7F-DRVSQ

http://afdi.us/wp-content...ert-Spencer.pdf

_________________________


Postaram się zapoznać z Twoimi materiałami
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-09, 19:12   

Ja to widzę w ten sposób: W Quranie jest mowa, aby nie naruszać granic Religii, a tą granicą jest część imienia Abrahama, czyli "ah"(rozpoczęcie i zwieńczenie). Bóg wziął w zamian część imienia żony Abrahama, czyli "j", lecz z Powodu Jacob'a syna Isaac'a, Bóg oddał "J" wzbudzając Jezusa. Od tej pory zamiast "Jah" mamy do czynienia z "ah" poprzedzonym zwrotem "All", czyli "Ten"

Quran 4:171
O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2019-10-31, 08:59   

Cytat:
Ja to widzę w ten sposób: W Quranie jest mowa, aby nie naruszać granic Religii, a tą granicą jest część imienia Abrahama, czyli "ah"(rozpoczęcie i zwieńczenie). Bóg wziął w zamian część imienia żony Abrahama, czyli "j", lecz z Powodu Jacob'a syna Isaac'a, Bóg oddał "J" wzbudzając Jezusa. Od tej pory zamiast "Jah" mamy do czynienia z "ah" poprzedzonym zwrotem "All", czyli "Ten"

Quran 4:171
O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun!


Twoje widzenie niestety nie ma nic wspólnego z Biblią. Biblii nie da się pogodzić z Koranem !!!

___________________________
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-31, 12:42   

tropiciel napisał/a:
Biblii nie da się pogodzić z Koranem


Tora przyszła, by uświadomić nierozumiany wcześniej sens przymierza z Abrahamem i rozjaśnić sens dotychczasowej historii

Rdz 17:1-4 eib "(1) Gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał mu się PAN i powiedział do niego: Ja jestem Bogiem Wszechmocnym, żyj blisko Mnie i bądź nienaganny. (2) Ustanowię bowiem przymierze między Mną a tobą i rozmnożę cię bardzo obficie. (3) Abram padł na twarz, a Bóg przemówił do niego tymi słowy: (4) Oto moje przymierze z tobą: Staniesz się ojcem mnóstwa narodów."

Przyjście Dobrej Nowiny o Jezusie nastąpiło, ponieważ ludzie nie rozumieli Tory i Proroctw

Mt 22:29 eib "(29) Jezus im odpowiedział: Błądzicie, gdyż nie znacie Pism ani mocy Bożej."

Quran został objawiony aby oczyścić strony poprzednich Pism

Quran 3:3
On tobie zesłał Księgę z prawdą, stwierdzając prawdziwość tego, co już było przed nią. On zesłał niegdyś Torę i Ewangelię

Quran 98:1-4
Ci, którzy nie wierzą, spośród ludzi Księgi, jak i bałwochwalcy, nie zmienili się, dopóki nie przyszedł do nich jasny dowód: Posłaniec od Boga, który recytuje oczyszczone karty, Zawierające pisma prawdziwe. Ci, którzy otrzymali Księgę, rozdzielili się dopiero wówczas, kiedy przyszedł do nich jasny dowód. Zostało im nakazane tylko, aby czcili Boga, wyznając szczerze Jego religię - tak jak hanifowie odprawiali modlitwę i dawali jałmużnę. To jest religia prawdziwa.

Można dostać wspaniałe proroctwo w swoją prawicę jeśli odmierzało się ludziom Prawo pełną miarą na wzór Objawienia danego Jezusowi, lub "paragon" w lewicę jeśli bardziej miłowało się mgliste uciechy życia od pełni Bożego Prawa

Quran 69:19-20
Ten, który otrzyma swoją księgę w swoją prawicę, powie: "Oto bierzcie! Czytajcie księgę! Przecież ja myślałem, że znajdę swój rachunek."

Quran 69:25-26
A ten, kto otrzyma swoją księgę w swoją lewicę, powie: "O, gdyby mi nie została dana moja księga! O, gdybym mógł nie wiedzieć, jaki jest mój rachunek!

Czy to nie wspaniałe, że w naszej ojczystej mowie wystarczy powiedzieć "Ah"! aby precyzyjnie chwalić jednocześnie Baga Biblii i Quran'u?

Rdz 17:5 eib "(5) Nie będziesz już nazywał się Abram. Twoje imię brzmieć będzie Abraham. Uczynię cię bowiem ojcem mnóstwa narodów."

Quran 4:171
O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun!

Quran 61:6
Oto powiedział Jezus, syn Marii: "O synowie Izraela! Jestem wysłany od Boga do was, aby potwierdzić prawdziwość tego, co przede mną było zesłane w Torze, i zwiastować Posłańca, który przyjdzie po mnie, a którego imię - Ahmad!" Lecz kiedy on przyszedł z jasnymi dowodami, oni powiedzieli: "To są czary oczywiste!"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-10-31, 13:26   

radek napisał/a:
tropiciel napisał/a:
Biblii nie da się pogodzić z Koranem


Tora przyszła, by uświadomić nierozumiany wcześniej sens przymierza z Abrahamem i rozjaśnić sens dotychczasowej historii
Quran 61:6
Oto powiedział Jezus, syn Marii: "O synowie Izraela! Jestem wysłany od Boga do was, aby potwierdzić prawdziwość tego, co przede mną było zesłane w Torze, i zwiastować Posłańca, który przyjdzie po mnie, a którego imię - Ahmad!" Lecz kiedy on przyszedł z jasnymi dowodami, oni powiedzieli: "To są czary oczywiste!"


EMET:
A gdzie w tekście Biblii są takowe [jak powyżej zapodałeś owe słowa z 'Koranu'] słowa Jezusa [rzekome słowa Jezusa :?: ] o 'Ahmadzie'?
Podaj lokalizację wersetu, a przeanalizujemy go nawet po... arabsku, o ile zajdzie potrzeba /?/.
Ponadto: osobiście, o ile nawet, to potrafię wniknąć w tekst Biblii Hebrajskiej [języki: hebrajski biblijny oraz aramejski biblijny] i analizować zapisy w językach oryginału oraz ew. wahania tekstu w różnych wariantach; tudzież: to samo odnośnie greckiego w koine zapisu w Ks. Nowego Przymierza. Natomiast Ty, Userze o nicku 'radek', jeno zapodajesz wg Twojego układu konceptualnego, że tak napiszę, oraz swobodnie jak i interpretacyjnie - to - ustawiasz - wyakcentowujesz jakieś 'człony', jakieś 'fragmenty', jakoś tak kojarzysz po swojemu: czy to z 'Koranu', czy to z 'Biblii' [zwłaszcza z ulubionego - przez Ciebie - Przekładu --> 'EIB'].
Brak jednak - we wszystkich tych /Twoich/ poczynaniach - krytycznej refleksji, zdroworozsądkowego namysłu itp. :aaa: :-/

Jest to znane zjawisko: doginanie interpretacyjne pod z góry założoną tezę i koncepcję. Nadto: z racji bogactwa wypowiedzi, mamy jak to obrazowo się mawia: 'różne melodie wygrywane na instrumencie, np. na skrzypcach'. ;-)

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-31, 14:03   

EMET napisał/a:
A gdzie w tekście Biblii są takowe [jak powyżej zapodałeś owe słowa z 'Koranu'] słowa Jezusa [rzekome słowa Jezusa :?: ] o 'Ahmadzie'?


Wspomniałem już, że Quran oczyszcza strony Biblii, w tym samym "D"uchu ("EMET") imię Ahmad zawiera w sobie najistotniejsze informacje odnośnie Tej osoby i Jej misji, to dlatego anioł mówi że Jezus opisał Tą osobę w ten sposób. Chodzi o to byśmy uchwycili sens całego Prawa, a nie jedynie segregowali i chwalili Dobro, a potępiali Zło, bo za to zapłaty spodziewanej nie będzie

Quran 91:7-9
Na duszę i na Tego, który ją ukształtował! I dał jej skłonność - do nieprawości i bojaźni Bożej. Pomyślność osiągnął ten, kto ją oczyścił,

Człon "Ah" rozumiem jest jasny. "Mad" wiąże się z "Emmanuelem" po naszemu czytamy - "M" ma "N" u "L". Litera N wieńczy swą pracę po przeminięciu Niebios(Po nie waż - to uczyniłeś - Rdz 3:14). Litera L wieńczy swą pracę w literze D, stąd "Lud" (Boży). Litera D oznacza pełnię ideału, stąd "D"obro. I tu rzuca się w oczy sens słowa Obrze-za-nie, gdzie po przeminięciu Niebios będzie można uznać "D"obrzezanie. Lubisz EMET wypowiadać się w sposób matematyczny, więc masz o co się prosiłeś ;-)
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-10-31, 14:48   

Radku, gdybyś chciał zostać obrzezany, to daj znać.
Mam akumulatorowe nożyce do trawy, wydają się odpowiednie do tego zabiegu :-)
Jeśli już jesteś obrzezany, to uznajmy, że nie było tematu.
No chyba że marzysz o powtórnym obrzezaniu :crazy:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-31, 16:48   

BoaDusiciel napisał/a:
Jeśli już jesteś obrzezany, to uznajmy, że nie było tematu.


Kol 2:11 "W Nim dokonało się wasze obrzezanie, lecz nie takie, jakie znamy z praktyk ludzkich. Było to obrzezanie Chrystusowe; miało miejsce, gdy pozbyliście się swojej cielesności"
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-10-31, 19:36   

Czy pozbycie się cielesności nie jest przypadkiem sprzeczne z wolą Stwórcy, który ponieważ, albowiem, bezsprzecznie stworzył ludzi jako istoty cielesne ? :roll:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-10-31, 19:40   

BoaDusiciel napisał/a:
Czy pozbycie się cielesności nie jest przypadkiem sprzeczne z wolą Stwórcy, który ponieważ, albowiem, bezsprzecznie stworzył ludzi jako istoty cielesne ? :roll:

Zważ kto pisał. Paweł, brzydki, fanatyczny, bez szans na :xcalus: :xcalus: to i kazał babom milczeć, chłopom zawiązać na supeł, a jak już są w związku to babę krótko trzymać i "ociec prać :mrgreen: ".
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-10-31, 19:47   

Oni wszyscy mają jakąś schizę na punkcie cielesności i relacji cielesnych.
Ja to się nie znam, ale gdyby Bóg nie chciał aby ludzie mieli ciało, to by nie tworzył ludzi posiadających ciało.
A stworzył.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-10-31, 19:52   

BoaDusiciel napisał/a:
Oni wszyscy mają jakąś schizę na punkcie cielesności i relacji cielesnych.
Ja to się nie znam, ale gdyby Bóg nie chciał aby ludzie mieli ciało, to by nie tworzył ludzi posiadających ciało.
A stworzył.

Otóż to. Chore jest takie wykładanie PS, tego nie rób, wyrzeknij się ciała, nie dotykaj ciała, ale się rozmnażaj (probówką?) Ale nie wolno, bo to straaaaaszny grzech. A teraz jeszcze doszedł nowy: grzech ekologiczny :mrgreen: To jak papierek mi spadnie na ziemię, a wiatr go poniesie, a moje staaare nogi nie dogonią...to do spowiedzi z grzechu ekologicznego spowiadać się, na kolana :crazy: :prosze:
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2019-11-01, 08:32   

wszyscy, którzy obrażają sługi Boga prawdziwego zostaną w słusznym czasie ukarani i poniżeni !

__________________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 11