Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy była preegzystencja Mesjasza ?
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-11-04, 14:20   

tropiciel napisał/a:
Wiadomość dla EMETA:

Szalom ! Witaj ! mam Do Ciebie kilka pytań jeśli można. Zwróciłem uwagę na pewien istotny szczegół korzystając ze strony internetowej JW.ORG dotyczący wersetu Jana 3:13. Otóż, nie wiem czy ktoś zauważył, ale wypowiedzi Jezusa w cytowanym rozdziale zaczynają się i kończą cudzysłowem w tłumaczeniu Biblii Nowego Świata 2018. W przypadku wymienionego wersetu cudzysłów zaczyna się w wersecie 3 : 10, lecz gdzie się kończy ? Kolejna wypowiedź zaczyna się cudzysłowem w wersecie 16 i kończy cudzysłowem w wersecie 21. Lecz kto mówi wszystkie słowa od 10 do 14 ? Czy wszystkie wypowiada Jezus czy część z nich to komentarz Jana ? Pytam, bo ma to istotne znaczenie.

Mam też do Ciebie szereg innych pytań. Jeśli chcesz, nie musimy pisać do siebie na tym forum, gdyż zdaję sobie sprawę z tego, kto tu pisze i nie chcę by to było wykorzystywane w niewłaściwym celu. Szanuję wszystkich, którzy chcą służyć jedynemu prawdziwemu Bogu jakim jest JEHOWAH. Ale są na tym forum ludzie, wrogo nastawieni do prawdy i do Imienia Bożego.

Pozdrawiam serdecznie

__________________


EMET:
Widzę taką póki co, możliwość --
Otworzę na krótko PW, gdzie dalej - poprzez PW - jakoś będziemy mogli się ew. dogadać jeszcze. Możemy postarać się tak obydwaj, żeby bezzwłocznie usunąć te treści z chwilą skopiowania i umieszczenia w swoich prywatnych zasobach. Jeśli chodzi o mnie, to zapewniam Cię, iż jestem w stanie uszanować jakąkolwiek kogokolwiek prywatność, co się mnie już zdarzało. Tak też bywały sytuacje, kiedy komuś jeno jeden raz coś przesłałem i w niczym więcej nie nadużyłem i nie kontaktowałem się, tudzież adresu /nawet telefonu/ czy tp. żadnego nie użyczałem czy tp.

O ile jesteś w pobliżu kompa, to wypowiedz się, a ja otworzę na chwilę PW. Chodzi o to, że mam kilka spraw do załatwienia w przeciągu najbliższych 30 minut. PW też raczej niezbyt chcę na dłużej mieć z dostępem do niego.
Odwzajemniam pozdrowienia dla Ciebie, 'tropicielu'. ;-)

Jak to i czytamy w Psalmie 10:15: "Złam ramię niegodziwego i złego. Obyś tropił niegodziwość, aż jej już nie znajdziesz." ['PNŚ/PW', ed. 1997r.]. Ciekawie też w 'Interlinii Vocatio' [Tom PISMA]. Biorąc pod uwagę rdzeń -- < d r sz > -- mamy leksykalnie: "szukać; badać; rozpytywać; prosić; pytać; radzić się; zwracać się; troszczyć się ; / być poszukiwanym /pożądanym; dać się szukać; pozwalać się szukać; pozwalać się pytać." ['Podręczny Briksa', Vocatio; str. 89, ed. 1999r.].

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2019-11-04, 18:47   

dzięki ! wysłałem Ci wiadomość na skrzynkę, ale nie wiem czy dotarła.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-11-04, 20:23   

tropiciel napisał/a:
dzięki ! wysłałem Ci wiadomość na skrzynkę, ale nie wiem czy dotarła.


EMET:
Dopiero niedawno dotarłem, do domu. Nie ma nic na PW. O ile się powtórnie nie uda, to zapodam ew. e-mail. Na razie nie mam włączonej tej opcji. Jestem przy kompie do ok. 23:00


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2019-11-05, 07:24   

Rozumiem, że chodzi o twoją pocztę istniejącą na forum, bo innego adresu mailowego nie znam Ale kiedyś ją zablokowałeś, więc może ta blokada jeszcze cały czas istnieje. Postaram się jeszcze raz wysłać Ci wiadomość.
Pozdrawiam
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2019-12-20, 16:56   

tropiciel napisał/a:
dzięki ! wysłałem Ci wiadomość na skrzynkę, ale nie wiem czy dotarła.


Kiedyś tropicielu negowałeś strasznie ludzi odnośnie preegzystencji.
Do mnie tez pisałeś, że ona podpiera trójcę.
Co się stało, że teraz tak diametralnie zmieniłeś zdanie?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11