Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podatek
Autor Wiadomość
radek 
m??czyzna


Pomógł: 229 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2491
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-20, 12:00   

Bogaci zamiast gromadzić pieniądze mogliby wzmagać obroty finansowe i mieć z tego profity. Chodzi o zachęcenie do wzmożenia obrotu pieniędzmi i co za tym idzie wzmożenia wpływów z daniny publicznej
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
 
 
 
Metanoia 
Bóg jest 1


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 528
Wysłany: 2019-07-20, 18:11   

Bardzo ciekawe jest to, że w każdym modelu piekła który otrzymujemy na przestrzeni wieków mamy do czynienia z ogniem i jakimiś paleniskami. Jakaś smoła piekielna się tam warzy.
A może to kolejne nieprawidłowo odczytane objawienie?
Może chodzi o to, że piekło to taka rzeczywistość, w której jakiś bezosobowy absolut (Bóg jest absolutem osobowym) asymiluje w sobie jednostkę, którą rozpuszcza jak Borg w swojej bezkresnej przestrzeni unicestwiając jej podmiotowość. Zgodnie z doktryną marksistów - ziarnko piasku w cegle nie ma żadnej podmiotowości, jest tylko częścią cegły.
Idąc dalej, gdyby Jezus w spotkaniu z Wielkim Duchem na pustyni rozmawiał z takim bezosobowym absolutem, jakimś matematycznym botem to ta rozmowa mogłaby dotyczyć obecnie nam panującej sytuacji.
Bot mówi: wszystko to tutaj należy do mnie, oddaj mi pokłon a wszystko na tym świecie będzie należeć do ciebie. Oczywiście mówi prawdę gdyż Jezus jako bardzo precyzyjny w swoich spostrzeżeniach słysząc, że Duch kłamie powiedziałby że to kłamstwo. Ale Jezus wie, że ma wybór i odpowiada zupełnie inaczej: Nie tobie winienem oddawać pokłon. Znaczy to nie inaczej tylko tyle, że Jezus wie o podziale władzy w rzeczywistości i nie ma zamiaru tego podziału podważać ale zauważa, że pokłon nie jest należny temu, który jest akurat Jezusa interlokutorem.
A może Duch widzi Jezusa jak tryb, który wypadł z zegarka, jak ziarnko piasku w cegle i próbuje mu powiedzieć, że bez całej jego maszynerii, bez zegarka i cegły Jezus jest skazany na ostracyzm ontologiczny, samotność, jest niekompletny.
Duch widzi Jezusa z pozycji totalnej, nie wydającej zgody na podmiotowość gdyż jedynym podmiotem jest Duch, reszta (w tym Jezus) to elementy całości.
Jezus widzi sprawę inaczej, jest personalistą. Widzi każdego pojedynczego człowieka. Zna go z imienia. Nie może wydać zgody na odrzucenie tego personalizmu.
Mówi więc, że nie tobie winienem oddawać pokłon jakby chciał dać do zrozumienia Wielkiemu Duchowi, że to on sam jest niekompletny.
Jezus jest zanurzony w Ojcu więc mówi z pozycji ziarnka piasku w cegle ale oczami Ojca widzi sam siebie spoza cegły więc nie jest już tylko częścią całości rzeczywistości Wielkiego Ducha ale rozumie swoją odrębność. Tym samym może wypowiedzieć Duchowi posłuszeństwo.

Idąc dalej. Czy Państwo z systemem socjalnym jest macierzyńskie czy ojcowskie?
Bóg Ojciec jest wolnością, Ojciec daje wolność swojemu dziecku i nawet jak tamto bawi się ogniem powie "jak się nie przewróci to się nie nauczy", matka natomiast zabierze niebezpieczną zabawkę gdyż podlega mocy macierzyństwa.
Kłamstwem historii jest mit o tym, że macierzyństwo jest miłością.
Nie może nią być gdyż macierzyństwo zawłaszcza wolność matki wobec dziecka i zawłaszcza wolność dziecka wobec matki.
Macierzyństwo to forma niewoli dobra.
Dziecko zostaje oddane w niewolę matce, która decyduje co dla niego dobre lub nie.

Czy Państwo jest macierzyńskie czy ojcowskie?
Macierzyńskie.
Państwo używając aparatu przemocowego narzuca jednostce to co uważa za dobro.
Czy Państwo jako przestrzeń różni się czymś od świata Wielkiego Ducha na pustyni?
Nie.
Państwo jak Borg asymiluje wolność jednostki i robi z niej nawóz historii.
Państwo nie widzi jednostki, jest jej wrogie i nawet jej nienawidzi.
Państwo pali jednostką w piecu i przerabia ją (na drodze wojny) w żużel.
Państwo do piekło.
Czy kiedy nieistniejące państwo Polska wypowie wojnę jakiemuś krajowi np. Ukrainie to czy wyśle do waszych synów list z prośbą o wstąpienie do armii i oddanie życia za ten nieistniejący ubytawiający się w służalczym, przemocowym aparacie biurokratycznym twór ? Czy też wcieli ich aby utworzyć z nich nawóz historii i własną zakłamaną mitologię?
Oczywiście to drugie.

Każda rzeczywistość, która staje się bezosobowym absolutem (Państwo, Kościół Instytucjonalny, Korporacja) i która wchłania jednostkę, rozpuszcza ją w swojej bezkresnej nicości to przestrzeń, w której ubytawia się Wielki Duch. Lucyfer.
Państwo, Kościół Instytucjonalny, Korporacja palą jednostką w piecu, używają jej jako paliwa do napędzenia swojego bezosobowego ciała.
I to jest właśnie piekło.
A diabły to ci, który tę kolektywną przestrzeń wielkiego zegarka, cegły czy innego bezpodmiotowego tworu pomagają budować.

więc sami rozumiecie, że nikomu, żadnemu nieistniejącemu Państwu nie jestem zobowiązana płacić żadnych podatków.
Możecie być pewni, że w Królestwie Ojca nie ma żadnych Państw, Policji i Kościołów.
Jezus to dobrze wiedział.
 
 
Listek 


Pomógł: 518 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7525
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-07-20, 19:25   

Metanoia napisał/a:
żadnemu nieistniejącemu Państwu nie jestem zobowiązana płacić żadnych podatków.


Ale Polska istnieje póki my żyjemy.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli ktoś je właściwie stosuje" 1Tm 1:8
" Moje Prawo stanie się światłem ludów" Izajasz 51,4
 
 
Metanoia 
Bóg jest 1


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 528
Wysłany: 2019-07-20, 19:36   

Nie kłam. Nie ma i nigdy nie było żadnej Polski!
Czy mogę z Polską iść na kawę?
Czy mogę z Polską iść na kawę?
Nie mogę. Polska nie istnieje.
Istnieje tylko Bóg Ojciec.
Ja, jestem jego żywą częścią, jestem w takim razie Podmiotem.
Państwo nie jest Podmiotem bo nie ma godności OSOBY nadanej od Boga Ojca.
Gdyby było osobą i podmiotem mogłabym pójść z polską na kawę.
Państwo ubytawia się, ontologizuje w przestrzeni bezosobowej służalczego i przemocowego aparatu wykonawczego.
Państwo to właśnie jest Piekło.
 
 
radek 
m??czyzna


Pomógł: 229 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2491
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-21, 06:28   

Ludzie czują się bezpiecznie pod władzą państwa, bo boją się tego czego nie wiedzą ze względu na to co zarzucają sobie w swoich sumieniach. Gdyby ludzie nie mieli do siebie zarzutów, wtedy z odwagą szli by w przyszłość

J 3:19 eib "(19) Oto na czym polega sąd: Światło przyszło na świat, lecz ludzie wybrali ciemność, gdyż ich postępki były złe."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
  
 
 
 
radek 
m??czyzna


Pomógł: 229 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2491
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-08-13, 18:19   

Sprawiedliwy podział dóbr mógłby zostać osiągnięty przez wprowadzenie jednolitego dochodu finansowego i przydzielanie przez państwo dóbr newralgicznych tj. dom, samochód; oczywiście jeśli zależność pomiędzy liczbą dóbr newralgicznych i liczbą ludności będzie odpowiednia. Rządzenie powinno polegać na ułatwianiu ludziom życia, a nie na "wzroście gospodarczym". Głosy oddawane na rządzących w wyborach powszechnych powinny należeć do ludzi umiejących rozwiązywać problemy nawet trudne, inaczej głosujący sami sobie będą winni

Mat 20:12-13 eib "(12) Ci ostatni pracowali tylko godzinę — wytykali — a pan potraktował ich na równi z nami, którzy musieliśmy znosić trudy dnia i upał! (13) Wtedy gospodarz powiedział jednemu z nich: Nie krzywdzę cię, mój drogi. Czy nie uzgodniliśmy, że dostaniesz denara?"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
  
 
 
 
radek 
m??czyzna


Pomógł: 229 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2491
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-08-16, 08:22   

Prezentowanie cech szlachetnych czyli optymalnych jest jedynym sposobem na osiąganie czystych celów. Używanie podstępów i szantażu oddala owoce działania Ducha Bożego. Pieniądze były wprowadzone po to, aby ludzie nie nabywali więcej niż jest im potrzebne, nie po to by jedni byli w niewoli u drugich. W ówczesnym czasie świadomość ludzi niepotrzebnie obawiała się o dzień jutrzejszy i stąd brała się pazerność ograniczająca dostęp innym do nabywanych dóbr. dlatego powstał pieniądz i zaczął on wzbudzać negatywne cechy w umysłach rządzących. Pieniądz ograniczył wyobraźnię ludzi co upośledziło ciała, dlatego Prawa natury potęgowały problemy tj. śmierć, cierpienie, głód; aby ludzie powrócili do władzy Słowa Prawdy

Mat 12:36-37 eib "(36) Mówię wam natomiast: Z każdego bezużytecznego słowa, które ludzie wypowiedzą, zdadzą sprawę w dniu sądu. (37) Gdyż na podstawie własnych słów zostaniesz usprawiedliwiony i na podstawie własnych słów zostaniesz potępiony."

Quran 2:2-5
To jest Księga - nie ma, co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta dla bogobojnych; Dla tych, którzy wierzą w to, co skryte, którzy odprawiają modlitwę i rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy; I dla tych, którzy wierzą w to, co tobie zesłaliśmy, i w to, co zostało zesłane przed tobą; oni wierzą mocno w życie ostateczne. Tacy są na drodze prostej, danej im od ich Pana, i oni będą szczęśliwi.

Quran 2:261-263
Ci, którzy rozdają swoje majątki na drodze Boga, są podobni do ziarna, które wydało siedem kłosów, a w każdym kłosie - sto ziaren. Bóg daje wielokrotnie temu, komu chce. Bóg jest wszechobejmujący, wszechwiedzący! Ci, którzy rozdają swoje majątki na drodze Boga, nie czyniąc z tego powodu żadnego wyrzutu czy szkody - otrzymają nagrodę u swego Pana, nie doznają żadnego lęku ani nie będą się smucić. Uprzejme słowa i przebaczenie są lepsze niż jałmużna, po której następuje obraza. Bóg jest bogaty, wspaniałomyślny!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 455 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 12800
Wysłany: 2019-08-16, 10:05   

Metanoia napisał/a:
Nie kłam. Nie ma i nigdy nie było żadnej Polski!
Czy mogę z Polską iść na kawę?
Czy mogę z Polską iść na kawę?
Nie mogę. Polska nie istnieje.

Coraz śmieszniej!!! :mrgreen:
To tak samo jak nie ma osoby, która podaje się za Metanoię ;-)
Metanoia nie istnieje. Udaje kogoś kim nie jest.
Ciekawe co zobaczyłbym, gdybym obejrzał Twoją łazienkę :-P
_________________
Dla boorisa mam odpowiedź: POMIDORY!
  
 
 
Listek 


Pomógł: 518 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7525
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-08-27, 13:43   

Cytat:
J 3:19 eib "(19) Oto na czym polega sąd: Światło przyszło na świat, lecz ludzie wybrali ciemność, gdyż ich postępki były złe."


Wielu ludzi nie chce znać Boga i miłować swego bliźniego.

Jeremiasz 9,4-5 "Jeden zwodzi drugiego, nie mówiąc prawdy; przyzwyczaili swój język do kłamstwa, postępują przewrotnie, nie chcą (5) się nawrócić. Oszustwo na oszustwie, obłuda na obłudzie; nie chcą znać Pana - wyrocznia Pana".
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli ktoś je właściwie stosuje" 1Tm 1:8
" Moje Prawo stanie się światłem ludów" Izajasz 51,4
  
 
 
radek 
m??czyzna


Pomógł: 229 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2491
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-11-05, 08:22   

Najlepszą walutą jest Słowo, a jej gwarantem wiedza. Pieniądz jest ograniczony, natomiast Słowo Boże z dnia na dzień wiedzie do wieczności

Mat 24:14 eib "Dobra nowina o Królestwie zostanie rozgłoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec."

Quran 114:1-3
Mów: "Szukam schronienia u Pana ludzi, Króla ludzi, Boga ludzi,

Quran 35:10
Kto pragnie potęgi - to potęga jest w całości u Boga. Do Niego wznosi się dobre słowo i czyn pobożny; On je wywyższa. A tych, którzy knują podstępnie złe czyny, czeka kara straszna, a podstęp ich spełznie na niczym.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
 
 
 
Listek 


Pomógł: 518 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7525
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-05, 17:02   

radek napisał/a:
Słowo Boże z dnia na dzień wiedzie do wieczności


J 5:24 "Zaprawdę, zaprawdę mówię wam: Kto słucha mojego słowa i wierzy Temu, kto Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz przeszedł ze śmierci do życia."


Jk 1:23 "Bo kto się słowu jedynie przysłuchuje, a w czyn go nie obraca, podobny się staje do człowieka, który w lustrze bada wygląd swej twarzy:"
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli ktoś je właściwie stosuje" 1Tm 1:8
" Moje Prawo stanie się światłem ludów" Izajasz 51,4
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11