Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JAK BYC ZBAWIONYM?
Autor Wiadomość
Listek 

Wysłany: 2019-10-26, 19:17   

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2019-10-27, 17:16   

Listek napisał/a:

EMET:
O ile pada pojęcie: „Ewangelizacja biblijna”, o tyle warte rozważenia są Te Dwa [2] terminy z frazy, czyli: „ewangelizacja oraz „biblijna”.
W 2 [Liście] do Tymoteusza 4:5 czytamy: „Ty jednak zachowuj we wszystkim trzeźwość umysłu, cierp zło, wykonuj dzieło ewangelizatora, dokładnie pełnij swe usługiwanie.” [‘PNŚ’PW’, ed. 1997r.].
Oto, jak przetłumaczono ten werset z greckiego ‘Nowego Przymierza’ w Interlinii Vocatio [praca zbiorowa]: „4,5 Ty zaś bądź_trzeźwy we wszystkim, wycierp_zło [po grecku: < kakopathēson >], pracę uczyń głosiciela_dobrej_nowiny [po grecku: < ergon poiēson euangelistu >], — służbę twą dopełnij [po grecku: < tēn diakonian su plēroforēson >].”.
Uważne wniknięcie w sens znaczeniowy użytych - w tym wersecie - wyrażeń i fraz, jawnie ukazuje nam, iż owa ‘praca ewangelizatora [inni: „ewangelisty”], lepiej: ‘praca głosiciela_dobrej nowiny’ – to właściwie jest „usługiwanie” [ew. „służba”], które/a/ miało być pełnione-wypełniane-dopełnione, czyli na tyle dokładne, iżby rzec można było: ‘wypełniłem: dopinając sprawę do końca’. Znaczące użycie - wg rdzennego greckiego - mamy w wersecie 17.: „Ale Pan stał przy mnie i dodał mi sił, aby przeze mnie dopełnione było zwiastowanie ewangelii, i aby je słyszeli wszyscy poganie; i zostałem wyrwany z paszczy lwiej.” [2Tym 4:17, ‘BW’]. Inny Przekład oddaje: „Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie Ewangeli i żeby wszystkie narody je posłyszały; wyrwany też zostałem z paszczy lwa.” [‘BT’]. Gwoli: Zapis kursywą w ‘BT’ - jak i w tekście.
Czy wreszcie: „Ale Pan stał przy mnie. On mnie wzmocnił, tak, aby przeze mnie dopełniło się dzieło głoszenia dobrej nowiny i usłyszały ją wszystkie narody – i zostałem wyrwany z lwiej paszczy.” [‘Nowe Przymierze’, wyd. 3].
Poprzez zapraszanie ‘potencjalnych uczniów’ -- dla Boga i dla Chrystusa -- do jakiegoś prywatnego mieszkania, do jakiegoś pokoju, do jakiejś ew. sali czy tp.: w połączeniu - nadto - ze sfilmowaniem takiego spotkania oraz zamieszczeniem go w ‘sieci www’ [np. na ‘Youtube’] --> nie czynimy zadość temu kryterium, które wyłuszczył Jezus [w Mat 28:19, 20] -- jak przysposabiał też wcześniej apostołów czy - szerzej - ‘uczniów’ -- oraz któremu zadość czynili WYSŁANNICY, jak np. czytamy w Dz Ap 14:20 – 22 [w. 21]. Nic dziwnego, iż w greckim oryginale Ks. ‘Dzieje Apostolskie’ nosi dokładnie nazwę: ‘PRAKSEIS APOSTOLŌN’ = „Dokonania wysłanników”.
Jakie to ma być ‘zwiastowanie dobrej nowiny’, które jest ograniczone do tzw. ‘wystroju kameralnego’, do jakiegoś filmiku na „jutiubie”, do »przekonywania już przekonanych«, do… A przecież... nie ‘ot tak sobie’ w tekście [Listu] do Rzymian 10:14 – 18 czytamy: „14 Ale jak będą wzywać tego, w którego nie uwierzyli? A jak uwierzą w tego, o którym nie słyszeli? A jak usłyszą bez głoszącego? 15 A jak będą głosić, jeśliby nie zostali posłani? Tak jak jest napisane: „Jakże pełne wdzięku są stopy tych, którzy oznajmiają dobrą nowinę o tym, co dobre!” 16 Jednakże nie wszyscy okazali posłuszeństwo dobrej nowinie. Albowiem Izajasz mówi: „Jehowo, kto uwierzył temu, co od nas usłyszał?” 17 Toteż wiara idzie w ślad za tym, co się słyszy. To zaś, co się słyszy, jest przez słowo o Chrystusie. 18 Niemniej pytam: Czyż nie usłyszeli? Przecież w gruncie rzeczy „do całej ziemi wyszedł ich głos, a ich wypowiedzi – po krańce zamieszkanej ziemi”.” – ‘PNŚ/PW’ [ed. 1997r.]. Tak się składa, że ap. Paweł powołał się w tym fragmencie /swego ‘Listu’/ m.in. na słowa z: Izaj 52:7; Nah 1:15a; // Izaj 53:1a // Ps 19:4a, b.
Jako znaczące, warte są przytoczenia słowa z Izajasza 52:7: „ Jakże pełne wdzięku są na górach stopy tego, kto przynosi dobrą nowinę, kto ogłasza pokój, kto przynosi dobrą nowinę o czymś lepszym, kto ogłasza wybawienie, kto mówi do Syjonu: „Twój Bóg został królem!” ”. O ile zatem, dany ktoś [i w liczbie podwójnej oraz mnogiej] nie posiada stóp takich, które niosą zwiastuna/zwiastunów [obojga płci], aby ‘przynosić dobrą wieść o czymś lepszym’, ‘ogłaszać wybawienie’, ‘ogłaszać »Królestwo Boga JHVH oraz Jezusa Chrystusa«’ -- jak to i mamy np. w Ks. Objawienie dane Janowi 11:15 -- też naśladować np. ‘apostoła narodów’ - Pawła - jak czytamy choćby w Ks. ‘Dokonania Wysłanników’ [czyli: Dzieje Apostolskie] 28:28, 30, 31 → WÓWCZAS... NA NIC wszelkie tzw. „formy zastępcze” w rodzaju ‘filmików’ oraz ‘prelekcji’, np. taki przekaz.

Stephanos, ps. EMET

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2019-10-27, 20:53   

Mądrze jest się bać naruszenia rzeczy należących do Boga, a czyż do Niego nie należą Niebiosa i Ziemia?

Quran 91:7-10
Na duszę i na Tego, który ją ukształtował! I dał jej skłonność - do nieprawości i bojaźni Bożej. Pomyślność osiągnął ten, kto ją oczyścił, Lecz poniósł stratę ten, kto ją zaciemnił!

J 15:1-2 eib "(1) Ja jestem prawdziwą winoroślą, a mój Ojciec jest winogrodnikiem. (2) Usuwa każdy pęd we Mnie nie przynoszący owocu i oczyszcza każdy, który owoc przynosi, aby owocował obficiej."

Iz 42:3 eib "Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo."

Znający całe Prawo Boże i strzegący Go dzielą się Nim rozsądnie dla dalszego zwyciężania Prawdy Bożej w sercach

Iz 54:17 eib "(17) Dlatego wszelka broń ukuta przeciw tobie na nic się nie przyda, każdemu językowi, który w sądzie zezna przeciw tobie, zadasz kłam. Takie jest dziedzictwo sług PANA, a ich sprawiedliwość pochodzi ode Mnie — oświadcza PAN."

Listek 

Wysłany: 2019-11-09, 19:52   

Rz 3:20 "Bo przed Jego obliczem nikt, kto żyje, nie będzie ogłoszony sprawiedliwym na podstawie legalistycznego przestrzegania nakazów Tory, gdyż tym, co w istocie czyni Tora, jest pokazanie ludziom, jak są grzeszni."

Pokazuje także jak bardzo potrzebujemy Zbawiciela,który wyprowadzi nas z niewoli grzechów.

Rz 6:6 "To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała dawny nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej nie byli w niewoli grzechu."

Rz.6,22-23 " Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu, jako owoc zbieracie uświęcenie. A końcem tego - życie wieczne. Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. "

Uświęcenie to życie według przykazań Boga jako królewskie kapłaństwo.

1P 2:9 bg "Ale wy jesteście rodzajem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście opowiadali cnoty tego, który was powołał z ciemności ku dziwnej swojej światłości."

Odpowiedz do tematu