Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paruzja
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-14, 19:17   

BoaDusiciel napisał/a:
Żywego koguta oskubał ? :roll: :shock:

"Chłop żywemu nie przepuści", kto pamięta piosenkę :mrgreen:
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-11-14, 19:27   

Oryginał:
https://www.youtube.com/watch?v=V47Df0vjSYs
i cover Kazika:
https://www.youtube.com/watch?v=dIijbe1YCC4
Teraz jakby kto skubał żywe koguty, toby TVN przyjechało :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-14, 19:32   

BoaDusiciel napisał/a:
Teraz jakby kto skubał żywe koguty, toby TVN przyjechało

Depilacja kury - jak błyskawicznie oskubać kurę.
https://www.youtube.com/watch?v=rVULP9Q_DZU :-D
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-11-14, 20:29   Re: Odświeżenie tematu...

Henryk napisał/a:
c.d.n.

Skoro już wiemy jak oskubać koguta, to może przejdźmy do mniej stresujących tematów...
Wuka pyta się:
Cytat:
Ile tych prawd może być? Kto ma rację? Wszyscy? A może nikt?


A nie byłoby prościej spróbować pogodzić te wszystkie wypowiedzi na temat Paruzji?
Większość wypowiedział je sam Jezus.
A musimy przecież przyjąć, że doskonałe wiedział co nam przekazać!

Chyba Bobo przywołał już ten werset:
Mt 13:10-13 bw "I przystąpiwszy uczniowie, rzekli mu: Dlaczego mówisz do nich w podobieństwach? (11) A On, odpowiadając, rzekł: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane. (12) Albowiem temu, kto ma, będzie dane i obfitować będzie; a temu kto nie ma i to, co ma, będzie odjęte. (13) Dlatego w podobieństwach do nich mówię, bo, patrząc, nie widzą, i słuchając, nie słyszą ani nie rozumieją."
(Dlaczego akurat podobieństwa i dlaczego niezrozumiałe dla wszystkich też wiemy.
Jeśli ktoś nie wie, niech pyta!)


Usiłuje znaleźć analogię na jakimś pozytywnym przykładzie, ale nic mi nie przychodzi na myśl…
Może negatywny „bohater”…
Hitler. :aaa:
Niewielu miało do niego bezpośredni dostęp. Grono zaufanych faszystów.
Oni to mieli przywilej przebywania wraz z nim w „Wilczym Szańcu”, na salonach, w sztabach.
Widzieli go takim jakim był. Oko w oko. Byli to wyżsi rangą oficerowie.

Pozostali Niemcy i nie tylko oni, mogli jedynie odczuć jego fizyczną nie tyle obecność, co namacalną działalność.
Cały świat „widział” i odczuł Hitlera. Od Ameryki, poprzez Europę, Afrykę, Azję, aż po Australię.
Widzieli Jego i Jego czyny wszyscy! Działał wszędzie! Wszędzie niósł śmierć i cierpienie.

Jezus po wniebowstąpieniu otrzymał naturę taką jak Ojciec. Boską, duchową, nieśmiertelną.
Jego już żaden człowiek nie może ujrzeć!
Wj 33:20 bw " Nadto powiedział: Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu."
Jeśli „ujrzy Go wszelkie oko”, to wyłącznie poprzez dzieła, które będzie przeprowadzał ze swego „sztabu”- tronu w Niebie obok Ojca, poprzez Swoich posłańców.

Jego dzieła, czyny przyniosą pokój, radość, szczęście, życie wieczne dla posłusznych nowemu Prawu.
Wybrani wieku ewangelicznego będą przebywać wraz z Chrystusem.
1J 3:2 br "Najmilsi, już jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze nie ujawniło się w pełni, kim będziemy. Wiemy jednak, że kiedy się On ukaże, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go wtedy takim, jakim jest."

Sami uczniowie pytali się nie o to, kiedy to się stanie (paruzja), tylko jakie znaki będą temu towarzyszyły.
Oczekiwali znaków, czyli wydarzeń na świecie.
Niewielu dostrzeże je w początkowej fazie.
Jego przyjście to proces. W pierwszym rzędzie zbudzenie z grobów Swego Ciała- wiernych wieku ewangelii i zabranie ich do siebie.
Wiemy gdzie? :roll:
Potem niszczenie starych, niesprawiedliwych systemów, łącznie z antychrystem mającym siedzibę w Watykanie.
Na zgliszczach tego, co było chwiejne, co spłonęło (cały czas jest to mowa symboliczna!), co podmyła woda, zacznie się budowanie Nowego...

Większość będzie szydziła jak BoaDusiciel:
2P 3:4 br "Oni to będą pytali: 'Gdzież jest to zapowiedziane jego przyjście? Przecież od czasu, jak pomarli ojcowie, wszystko trwa nadal, tak jak od samego stworzenia'."

To nic. Jesteśmy o tym uprzedzeni!
Oz 6:3 bw "Starajmy się więc poznać, usilnie poznać Pana; że go znajdziemy, pewne jest jak zorza poranna, i przyjdzie do nas jak deszcz, jak późny deszcz, który zrasza ziemię!"
Dla chętnych- c.d.n.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-11-14, 20:45   

Wygląda na to, że nie wiadomo kiedy, nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak :roll:
Kurczę, chyba się przeżarłem Krówkami :xble:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-11-14, 21:15   

BoaDusiciel napisał/a:
Wygląda na to, że nie wiadomo kiedy, nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak

Wiedziałem, że Tobie teksty Biblijne szkodzą. Lepiej ich nie czyta. A na Krówki nie zwalaj. Ty masz to przecież bez Krówek. Poszukaj innego forum, może o Biedronkach. Po co masz się chłopie tak męczyć?
I zarazem nas?
Nie wiem co cię kręci bardziej, Twoje niestrawności po Krówkach czy niestrawności, gdy czytasz to forum?
Zalecenie: Nie wchodź ani na forum, ani nie żryj Krówek. Będzie lepiej. Czy skorzystasz z rady? ;-)

Wiem, że admini i moderatorzy znikli, ale nie chcę wierzyć, że chcesz to wykorzystać i w temacie o Paruzjii chcesz zamulić nas swoimi Krówkami.
Są jakieś granice. Nawet jeśli chcesz temat obszczyć, to i tak zostaniesz... obszczymurkiem.
Serio, serio...
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-11-14, 21:31   

Dziękuję za opinię :-)
Zostanie ona wzięta pod uwagę niezwłocznie, lada miesiąc.
No i nie przesadzaj Bobo, gdybym mnie to męczyło, to na pewno bym tu nie pisał.
Z Krówkami to była taka spontaniczna informacja :->
3m się !
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-11-14, 21:39   

BoaDusiciel napisał/a:
Dziękuję za opinię

Nie ma za co! :-)
BoaDusiciel napisał/a:
Zostanie ona wzięta pod uwagę niezwłocznie, lada miesiąc.

Nie wiem co to znaczy. Znikniesz czy dalej będzie robił sobie jaja? Niektórzy biorą coś pod uwagę i robią to dalej ;-)
BoaDusiciel napisał/a:
No i nie przesadzaj Bobo, gdybym mnie to męczyło, to na pewno bym tu nie pisał.

No nie myśl, żem taki głupi, przecież wiadomo, że masz ubaw po pachy obszczywając tematy, dla niektórych są jednak ważne. Skoro cię to nie muli a wręcz bawi, cieszy to... tym gorzej.
BoaDusiciel napisał/a:
Z Krówkami to była taka spontaniczna informacja

Nic nie warta w kwestii Paruzji. No... gdyby to był dział: Ciekawe linki, albo jakiś: bla, bla... ale 'zagadnienia doktrynalne'?
Czy masz rumieńce gdy cię tak upominam? Liczę, że tak :->
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-11-14, 21:43   

Tak, mam, o takie: :oops:
Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania lub sugestie, to pisz śmiało :-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-15, 10:31   

wuka napisał/a:
To jeden z tych wersetów, które nijak nie potrafię rozgryźć. Nie rozumiem działania Jezusa, który jakby z góry przekreślał jakąś część osób


Nikogo nie przekreśla.To człowiek ma wąskie pojmowanie z powodu tradycji,wyuczonych nawyków,przyjętego światopoglądu.
W szkole uczą o wielkim wybuchu by usunąć Boga ze świadomości ucznia. Uczą o ewolucji,że człowiek od małpy pochodzi, a nie ,że Bóg go stworzył i tym podobne bzdurki.

Wiele czasu trzeba by te wszystkie kłamstwa (warownie) skasować.

A najlepiej jest na nowo się narodzić,otrzymać ducha Bożego i naśladować Jezusa.
Wtedy słowa Boże automatycznie kasują stare,kłamliwe treści.

Mt 11:25 "W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami:
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-15, 10:53   

Henryk napisał/a:
Dla chętnych- c.d.n.

Proszę kontynuować.
Mam nadzieję, że mogę na bieżąco pytać i komentować, bo się pogubię...
Przykład z "przyjemniaczkiem zza Odry" bardzo do mnie przemawia.
Mam jednak wątpliwość tu:"
Cytat:
Jeśli „ujrzy Go wszelkie oko”, to wyłącznie poprzez dzieła, które będzie przeprowadzał ze swego „sztabu”- tronu w Niebie obok Ojca, poprzez Swoich posłańców."
Jak to się ma do 1Tes.4,13-17 ? , a szczególnie werset 16:"Gdyż sam Pan z okrzykiem, z głosem archanioła i dźwiękiem trąby Bożej zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi."
Może znowu tłumacz coś pokićkał, ale sprawdzałam i widzę, że mamy to, co mamy:"zstąpi z nieba", czyli rozumiem ... w sposób widzialny. Nawiasem mówiąc większość wierzy tak i oczekuje osobistego powrotu Pana. Myślę, że dla Boga nie ma problemu zmienianie ciała, skoro ludzie mają zostać wzbudzeni w przemienionych ciałach (takich, jak miał Chrystus po swoim Zmartwychwstaniu). Znane także są ostrzeżenia, aby nie dać się zwieść, bo w czasach obecnych niektórzy mają technologię, która może sprawić, że wszyscy zobaczą jakieś hologramy i może to zrobić antychryst. Była dyskusja kiedyś na ten temat na forum prot.
To tak na marginesie.
Jego przyjście to proces.
Własnie tego nie pojmuję, jaki proces skoro pisze o gwałtownym przyjściu, o tym, że nie znamy dnia i godziny, że mamy czuwać itd.
Ja ten "proces" raczej kojarzę z udoskonalaniem siebie, z dbaniem o wierzących i Kościół widzialny. Ale to takie moje myślenie, niekoniecznie prawidłowe.
Cytat:
Potem niszczenie starych, niesprawiedliwych systemów, łącznie z antychrystem mającym siedzibę w Watykanie.
Tu też bym dyskutowała, bo ponoć Antychryst ma być z narodu żydowskiego i rządzić z Jerozolimy. No i kto ma te systemy zmieniać? Aniołowie? Posłańcy? "Dobrzy ludzie"? To se ne da panocku ;-) Natomiast to, że watykańskość :mrgreen: upadnie, nie ulega wątpliwości. I dobrze.
Na razie tyle. Mam nadzieję, że nikogo nie wkurzyłam :-)
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-15, 10:57   

Listek napisał/a:
W szkole uczą o wielkim wybuchu by usunąć Boga ze świadomości ucznia.

Może i uczą, ale dlaczego nikt nie bierze pod uwagę, że ten Wielki Wybuch to z woli Boga? Ja na przykład czytałam o tym i w pewnych kręgach nie wyklucza się Boga z woli którego takie działanie miało miejsce. Chyba tylko kompletny ignorant (albo zaślepiony fundamentalista) może powiedzić, że świat został stworzony przez tydzień z niczego. Wszystko temu przeczy.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-15, 10:58   

Listek napisał/a:

A najlepiej jest na nowo się narodzić,otrzymać ducha Bożego i naśladować Jezusa.

Lepiej mnie nie wkurzaj tymi broszurkowymi tekstami ;-)
 
 
Petroniusz 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3052
Wysłany: 2019-11-15, 11:10   

wuka napisał/a:
[...]


Tak aby delikatnie podsumować: Czy na tym etapie kwestia biblijnego "widzieć" ale nie być widzianym literalnie, jest dla Ciebie zrozumiała? Czy argumenty jakie tu padły (biblijne i pozabiblijne), przemawiają do Ciebie?

Czy kwestia "być obecnym" może dotyczyć obecności niewidzialnej? Czy dopuszczasz to?

W związku z powyższym drobny cytat, wnoszący w kwestię "widzieć" (np. w Obj. 1:8 poruszany w dyskusji lub w innych wersetach):

„Wyrażenie 'widzieć' ma, zwłaszcza u Mateusza (por. 2,16; 27,24 zob. 9,2. 4; 27,54), znaczenie kognitywne i oznacza fakt uświadomienia sobie wyrządzonej Jezusowi krzywdy” (Edycja sw.Pawła/Kom. do Ew.Mt. t.2, podkreślenie moje)
_________________
Petroniusz Arbiter
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-15, 11:30   

Petroniusz napisał/a:
Czy na tym etapie kwestia biblijnego "widzieć" ale nie być widzianym literalnie, jest dla Ciebie zrozumiała?

Tak, rozumiem, dlaczego inni tak interpretują.
Petroniusz napisał/a:
fakt uświadomienia sobie wyrządzonej Jezusowi krzywd

Wiesz, to jest chyba podstawa i początek wiary. uświadomić sobie własną grzeszność i szukać zbawiciela. Czy do tego zmierzasz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10