Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chronologia po raz kolejny
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-11-16, 13:08   

wuka napisał/a:


Przepraszam za zamieszanie. Już nie będę zadawać niewygodnych pytań.
PS. Nie jestem katoliczką. To znaczy w ich księgach jestem, ale od dziesiątków lat nie mam z nimi nic wspólnego. Nie mam też żadnej denominacji i właściwie ciągle poszukuję swojego miejsca. Mam też poważne przesłanki, aby dojść do wniosku, że miejsca dla siebie nie znajdę, bo z natury rzeczy, ale i z wyboru jestem zdeklarowaną samotniczką. Lubię ludzi, ale z daleka. Lepiej wychodzą mi relację z czworonogami, także dzikimi, takimi z lasu ;-)


EMET:
Jakie znowu "niewygodne", 'wuka'/'wuko'?
Sam posiadam w swoich zbiorach książkę "Bądź wola Twoja" i... Zapodaj, z którego ona jest roku i czy te oznajmienie - z tejże 'książki' - jest takim samym w aktualiach roku 2019? Czy znasz owe AKTUALIA, 'wuko'? :aaa:
Dlaczego tylko atakujący Świadków Jehowy - tudzież Ich publikacje [treści w tychże] - dają sobie prawo do jednostronnego podejścia ofensywnego [wręcz propagandowo antyświadkowego], podobnym sumptem nie pomieszczając ze swoich archiwaliów: pośmialibyśmy się wspólnie... :?:

Dlaczego, kiedy przed laty zaproponowałem jednemu z antyświadkowców - etatowemu wręcz antyświadkowcowi - żeby: takim samym sumptem - i nadto bez wyrywania z kontekstu - zechciał zapodawać również w sensie pozytywnym z publikacji Świadków Jehowy [jak ja to robię, przytaczając z materiałów katolickich], ów jegomość - z rozbrajającą szczerością - odrzekł: "A, co [!]: mam propagować literaturę Brooklynu!?". Jednak, zastanówmy się,... Czy przywoływanie w sposób obiektywny -- z publikacji nawet Adwersarzy -- jest propagowaniem czy to samego tego Wyznania [jako takiego], czy literatury tego Wyznania, czy...? Jest to, po prostu, coś takiego, jak przy podejściu zastosowanym w pracy naukowej, kiedy 'bezemocjonalnie' - jakżeby inaczej - przywołuje się kogoś pogląd - nawet, kiedy jest z przeciwnego "bieguna wyznaniowego" [o ile w tym to obszarze]

Zatem... raz jeszcze zachęcam do obfitego zapodawania np. z katolickich materiałów [niekiedy nie aż tak archiwalnych, jak np. z epoki Średniowiecza] i pośmiejemy się wspólnie: bo czemu by nie?
Dlaczego to miałby być reakcja tego typu, jak kiedyś mnie jeden z ultrakatolików oznajmił: "Znamy, znamy; / czynnik ludzki; / a u Was biją Murzynów" itp. itd.?
Czyż dla siebie samych zawarowując wpływ "niedoskonałego czynnika ludzkiego", komuś takowe oddziaływanie - niedoskonałe ludzkie - chciałoby się odebrać i wykluczyć owe? Jakoś to tak... resztę proszę sobie dopowiedzieć... :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-16, 14:11   

Po prostu oczekiwałam krótkiej odpowiedzi. To nieprawda, że w roku takim a takim miał miejsce powrót Jezusa, lub: tak, On powrócił i jest w taki a taki sposób obecny tu czy tam.
Dzięki za wyjaśnienia, Emet. :-D
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-11-16, 16:15   

EMET napisał/a:
Zapodaj, z którego ona jest roku i czy te oznajmienie - z tejże 'książki' - jest takim samym w aktualiach roku 2019? Czy znasz owe AKTUALIA, 'wuko'? :aaa:

Wsiadłeś na Bogu ducha winną Wukę...
Zamiast pokajać się, że błędnie nauczaliście, masz pretensje do innych, że podają nieaktualne już Wasze poglądy. Kto za tymi zmianami nadąża? :aaa:
Ładnie to tak?
Co z Waszym „kanałem łączności z Jehową”?

Jak to możliwe, aby aby Boże słowa zmieniały się?
Czy Bóg zmienia się, czy zmienia raz dane słowo?
Napisz wprost:
Tak kiedyś nauczaliśmy, ale byliśmy w błędzie!
Byłoby to uczciwe.

"Aktualia" z 2019 roku też zmienicie. :-D
Musicie zmienić! ;-)
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-11-16, 17:16   

Henryk napisał/a:

Co z Waszym „kanałem łączności z Jehową”?


Jak to co, Henryku...? :-> po prostu klamstwa bez pokrycia, plynace tym kanalem sa coraz bardziej jaskrawe...a wszystko dlatego, ze wzrasta poznanie, a tym samym Jehowa staje sie coraz spokojniejszy...coraz mniej grozny :->

Coraz wiecej ludzi podnosi glowy w kierunku Swiatla....demony Jehowy chowaja sie w ciemnosciach....ale Swiatlo rozprasza te ciemnosci....unicestwiajac jednoczesnie demony strachu i wytracajac bron z reki Jehowy...czyli jego ohydne klamstwo o Ojcu i Jego umilowanych dzieciach :->

Cytat:
Jak to możliwe, aby aby Boże słowa zmieniały się?
Czy Bóg zmienia się, czy zmienia raz dane słowo?
Napisz wprost:
Tak kiedyś nauczaliśmy, ale byliśmy w błędzie!
Byłoby to uczciwe.



Bog Ojciec ani Jego Slowo nigdy sie nie zmieniaja....bo są PRAWDA :->

Do PRAWDY prowadzi zawsze i wszedzie Duch Prawdy...jedyny Posrednik miedzy Ojcem a Jego umilowanymi dziecmi , powolanymi przez Niego osobiscie do Zycia w Duchu :->


Klika z Brooklynu uzurpowala sobie prawa i przywileje Ducha Prawdy, nazywajac sie "niewolnikiem wiernym i roztropnym"....prowadzac swoich poddanych na duchowe bezdroza...a tym samym na smierc... :-(

Sluzbe Jehowie i jej skutki opisuje ST oraz historia chrzescijanstwa ,islamu i judaizmu :-(


Cytat:
"Aktualia" z 2019 roku też zmienicie. :-D
Musicie zmienić! ;-)


Tak...bo "te aktualia" to slowo ludzkie niewolnika Jehowy z Brooklynu, ktore - w przeciwienstwie do Slowa Bozego- zawsze wraca do niego puste :->


Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-11-16, 17:19   

Luba napisał/a:

Jak to co, Henryku...? :->

Dziękuję za odpowiedź, ale nie pytałem. :-(

Wyżywaj się gdzie indziej!
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-11-16, 17:28   

Henryk napisał/a:
Luba napisał/a:

Jak to co, Henryku...? :->

Dziękuję za odpowiedź, ale nie pytałem. :-(

Wyżywaj się gdzie indziej!



Ale ja, Henryku, zdecydowalam, ze zrobie to tutaj :->

Ciesze sie, ze napisane przeze mnie slowo trafilo tam, gdzie bylo wyslane ...i ze nie wrocilo do mnie puste :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-11-16, 17:30   

Luba napisał/a:
Henryk napisał/a:

Co z Waszym „kanałem łączności z Jehową”?


Jak to co, Henryku...? :-> po prostu klamstwa bez pokrycia, plynace tym kanalem sa coraz bardziej jaskrawe...a wszystko dlatego, ze wzrasta poznanie, a tym samym Jehowa staje sie coraz spokojniejszy...coraz mniej grozny :->

Coraz wiecej ludzi podnosi glowy w kierunku Swiatla....demony Jehowy chowaja sie w ciemnosciach....ale Swiatlo rozprasza te ciemnosci....unicestwiajac jednoczesnie demony strachu i wytracajac bron z reki Jehowy...czyli jego ohydne klamstwo o Ojcu i Jego umilowanych dzieciach :->

Cytat:
Jak to możliwe, aby aby Boże słowa zmieniały się?
Czy Bóg zmienia się, czy zmienia raz dane słowo?
Napisz wprost:
Tak kiedyś nauczaliśmy, ale byliśmy w błędzie!
Byłoby to uczciwe.



Bog Ojciec ani Jego Slowo nigdy sie nie zmieniaja....bo są PRAWDA :->

Do PRAWDY prowadzi zawsze i wszedzie Duch Prawdy...jedyny Posrednik miedzy Ojcem a Jego umilowanymi dziecmi , powolanymi przez Niego osobiscie do Zycia w Duchu :->


Klika z Brooklynu uzurpowala sobie prawa i przywileje Ducha Prawdy, nazywajac sie "niewolnikiem wiernym i roztropnym"....prowadzac swoich poddanych na duchowe bezdroza...a tym samym na smierc... :-(

Sluzbe Jehowie i jej skutki opisuje ST oraz historia chrzescijanstwa ,islamu i judaizmu :-(


Cytat:
"Aktualia" z 2019 roku też zmienicie. :-D
Musicie zmienić! ;-)


Tak...bo "te aktualia" to slowo ludzkie niewolnika Jehowy z Brooklynu, ktore - w przeciwienstwie do Slowa Bozego- zawsze wraca do niego puste :->


Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->


Klika z Brooklynu powstała, tak samo jak Adwentyści, Baptyści, Mormoni etc...żeby dzielić, pomniejszać i osłabiać. Taki był tego cel. A jednocześnie poddańczo służyć jak niewolnik panu. Po to stworzono te denominacje.
No i jeszcze jedno.....dobrze się bić za interesy pana i nie zadawać zbędnych pytań, bo grzech czyha za rogiem.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-11-16, 17:42   

Korn napisał/a:
No i jeszcze jedno.....dobrze się bić za interesy pana i nie zadawać zbędnych pytań, bo grzech czyha za rogiem.

Podejrzewam, że jesteś praktykującym katolikiem.

Aż boję się potwierdzenia.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-16, 17:45   

Wszystko fajnie, ale co z tą chronologią? Zapoda ktoś jakiś konkret? :-)
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-11-16, 17:48   

Henryk napisał/a:
Korn napisał/a:
No i jeszcze jedno.....dobrze się bić za interesy pana i nie zadawać zbędnych pytań, bo grzech czyha za rogiem.

Podejrzewam, że jesteś praktykującym katolikiem.

Aż boję się potwierdzenia.


Przeczytaj sobie z pietyzmem wszystkie moje posty o katolikach. Nie oskarżaj mnie bezpodstawnie. Jestem za prawdą, jestem za uczciwością. Dokładnie wiem jak rodziły się denominacje w USA, i po co się rodziły. Nawet RM pisał, że najlepsi żołnierze z USA to protestanci.
Nie pamiętasz co kiedyś pisałem? suchej nitki nie zostawiłem na katolikach. Wy jednak lubicie polaryzację. Jak nie protestant to katolik.
Dla mnie jedni warci drugich.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-16, 17:51   

Korn napisał/a:
Dla mnie jedni warci drugich.
:mrgreen: Cieszę się, że już nie podlegam ani tam ani siam. Ale tak bez "przydziału" też jakoś głupio. Chyba się do wojska zaciągnę. Onuce będę szyć :crazy:
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-11-16, 17:52   

wuka napisał/a:
Wszystko fajnie, ale co z tą chronologią? Zapoda ktoś jakiś konkret? :-)

Niestety.
Do tego trzeba zapodać książkę, aby ogarnąć temat.
Jedno jest pewne: "czasy Pogan" zakończyły się"!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-16, 18:01   

Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:
Wszystko fajnie, ale co z tą chronologią? Zapoda ktoś jakiś konkret? :-)

Niestety.
Do tego trzeba zapodać książkę, aby ogarnąć temat.
Jedno jest pewne: "czasy Pogan" zakończyły się"!

Czy możesz tytuł podać? Może jakiś inny namiar?
Dlaczego uważasz, że czasy pogan się skończyły! To jest bardzo ważna i niepokojąca wiadomość (dla wielu). Czy masz na myśli znaki czasu, czy coś innego?
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-11-16, 19:11   

Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:
Wszystko fajnie, ale co z tą chronologią? Zapoda ktoś jakiś konkret? :-)

Niestety.
Do tego trzeba zapodać książkę, aby ogarnąć temat.
Jedno jest pewne: "czasy Pogan" zakończyły się"!



Henryku, czy moglbys dla mnie zdefiniowac pojecie "czasy Pogan"....? :prosze:
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-11-16, 19:38   

Przyłączam się do prośby, bo nie mam pojęcia co to znaczy "czasy pogan" :oczy:
Choć w sumie nie liczę na zbyt wiele.
Albowiem Heniek uznał, że jak wyrazi swoją nienawiść do KK, to wszyscy wyrażą miłość do jego wierzeń.
Otóż tak się nie stało :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10