Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Swiat zapomnial ze Jezus byl Zydem
Autor Wiadomość
tom68 

Wysłany: 2019-11-21, 14:41   Swiat zapomnial ze Jezus byl Zydem

Antysemityzm lub Anty-judaizm - swiata zapomnial ze Jezus byl Zydem ...

Jan. 4:22-24

22. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Zydow.
23. Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele beda oddawali Ojcu czesc w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, ktorzy by mu tak czesc oddawali.
24. Bog jest duchem, a ci, ktorzy mu czesc oddaja, winni mu ja oddawac w duchu i w prawdzie.

Luk. 21:20-28
20. Gdy zas ujrzycie Jerozolime otoczona przez wojska, wowczas wiedzcie, ze przyblizylo sie jej zburzenie.
21. Wtedy mieszkancy Judei niech uciekaja w gory, a ci, ktorzy sa w obrebie miasta, niech wyjda z niego, a mieszkancy wsi niech nie wchodza do niego.
22. Gdyz dni te, to dni odplaty, aby sie wypelnilo wszystko, co jest napisane.
23. Biada brzemiennym i karmiacym w owe dni; bedzie bowiem wielka niedola na ziemi i gniew nad tym ludem,
24. I padna od ostrza miecza, i zostana uprowadzeni do niewoli u wszystkich narodow, a Jerozolima bedzie zdeptana przez pogan, az sie dopelnia czasy pogan.
25. I beda znaki na sloncu, ksiezycu i na gwiazdach, a na ziemi lek bezradnych narodow, gdy zahuczy morze i fale.
26. Ludzie omdlewac beda z trwogi w oczekiwaniu tych rzeczy, ktore przyjda na swiat, bo moce niebios porusza sie.
27. I wowczas ujrza Syna Czlowieczego, przychodzacego w obloku z moca i wielka chwala.
28. A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.
(BW)

Co czwarty Europejczyk to antysemita

Jeden na czterech Europejczykow prezentuje negatywne nastawienie wobec Zydow, a postawy antysemickie sa najbardziej rozpowszechnione w Polsce, RPA, na Ukrainie i Wegrzech - wynika z badania na temat antysemityzmu przeprowadzonego przez Lige Przeciw Znieslawieniu ...

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/antysemityzm-w-europie-co-polacy-sadza-o-zydach/85dwn32

Zydzi rozwazaja wyjazd z Niemiec. "Nadciaga katastrofa"

Przedstawiciele gminy zydowskiej w Duesseldorfie zastanawiaja sie, czy nie nadszedl czas, aby opuscic Niemcy. Z niepokojem obserwuja wzrastajaca wrogosc wobec Zydow. - Na horyzoncie widac nadciagajaca katastrofe - mowi przedstawiciel spolecznosci zydowskiej ...

https://wiadomosci.wp.pl/zydzi-z-duesseldorfu-rozwazaja-wyjazd-z-niemiec-nadciaga-katastrofa-6446519262238849a

Zapomnieli, ze Jezus byl Zydem

Widac to w wielu krajach na calym swiecie. Ludzie zapominaja, ze Jezus byl Zydem. On nie urodzil sie w rodzinie katolickiej, ani protestanckiej, ale w rodzinie zydowskiej. Jego mama byla Zydowka. On nigdy nie jadl wieprzowiny. Zostal obrzezany osmego dnia po swoim urodzeniu ...

https://www.gosc.pl/doc/2...Jezus-byl-Zydem

Obalamy mity. Zydowskie rytualne mordy na chrzescijanskich dzieciach

http://on.interia.pl/hist...ampaign=firefox

Ps :

Wybitny zydowski naukowiec: Jezus jest Mesjaszem!

https://youtu.be/Y82ID8UpFdA

wuka 

Pomogła: 97 razy
Wysłany: 2019-11-21, 15:06   

tom68 napisał/a:
- swiata zapomnial ze Jezus byl Zydem ...

Wkurza mnie to. Jaki antysemityzm? Jaki antyjudaizm?
Jak żydom wygodnie, to przywołują ...Jezus był żydem, haha, A jak im niewygodnie, to: lać chrześcijan.
Jezus był człowiekiem urodzonym jako żyd. I super. Ale teraz, jeśli wierzyć, jest Bogiem i to ponoć wszystkich ludzi.
Nie wiem, jak to pogodzić. Ich Bóg coś im naobiecywał, jakieś ziemie, a teraz oni - w imię obietnic sprzed tysięcy lat czują się władcami całego świata i co? Bezkarnie wolno im tępić wszelkie nacje? Bezkarnie kraść, oszukiwać, mordować? A każdy kto mówi "nie" takiej postawie, to jest antysemitą? Noż jaja jak berety. ajlepiej by było , żeby ten ich bóg zabrał ich do jakiegos kraju i ogrodził i tam niech sobie mącą w cholerę. Bardziej kłamliwego narodu ze świecą szukać.
A ty, tom68 skończ z tymi durnotami. Zobacz, jak Polakom w twarz plują za to, że im tyłki ratowali. Dlaczego nikt nie mówi o antypolskości? Ta dopiero jest poniżana i po kątach rozstawiana. Jakoś nikt nie broni i nie oburza się tylko żydom w tyłkach siedzi cały świat. Bo jakiś bóg coś im obiecał. Dobre sobie.

tom68 

Wysłany: 2019-11-21, 16:21   

Niestety jeszcze w XVIII w mozna bylo w Rzeczypospolitej dostac sie do wiezienia za zmiane wyznania z katolickiego na inne , byl to smutny owoc zwyciestwa ideologii kosciola katolickiego w Polsce i jeden z wielu powodow upadkow i rozbiorow panstwa . Panstwa ktore w czasach swojego zlotego wieku czyli od XIV do XVII w bylo znane jako kraj wolnosci i tolerancji w calej Europie !

Znamienne milczenie Kosciola ws. neofaszystow

http://www.msn.com/pl-pl/...r5MK7&ocid=iehp

Kosciol milczy w sprawie antysemityzmu ....

http://www.msn.com/pl-pl/...r5MK7&ocid=iehp

Bobo 

Wysłany: 2019-11-21, 16:24   

wuka napisał/a:
Wkurza mnie to.

A co ty dzisiaj, wuka, taka drażliwa? Brak słońca tak wpływa?

wuka 

Wysłany: 2019-11-21, 16:34   

Bobo napisał/a:
wuka napisał/a:
Wkurza mnie to.

A co ty dzisiaj, wuka, taka drażliwa? Brak słońca tak wpływa?
:mrgreen: Jak będziesz taką stara babą, jak ja, to też będziesz miał humorki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :xcalus:

wuka 

Wysłany: 2019-11-21, 16:39   

tom68 napisał/a:
Kosciol milczy w sprawie antysemityzmu ....

No i niech milczy i siedzi cicho w każdej sprawie. Bo co "gębę" otworzy to szajs. Niech najpierw swoje podwórko zamiotą.
tom68 napisał/a:
w XVIII w mozna bylo w Rzeczypospolitej dostac sie do wiezienia
:roll: No co ty nie powiesz. To tak, jakby...wczoraj? Tom, ileż od tego czasu "Rzeczypospolitych" było? Już się gubię, bo ciągle budujemy jakieś II, III a kij im ucho. Teraz to nich kościelni się martwią, aby to oni w kiciu nie wylądowali. Ty też, chłopie się nie martw tym co było w 18-ym wieku. Były wtedy tez dobre chwile, wprawdzie poza kościołem, ale były ;-)

tom68 

Wysłany: 2019-11-21, 17:02   

Jak można modlić się do Boga Żydów Jahwe i wierzyć w żydowskiego Mesjasza Jezusa oraz mieć pismo święte napisane przede wszystkim przez żydowskich proroków oraz apostołów i nie szanować Żydów i ich kultury to jest jakaś duchowa schizofrenia :-P
ŻYDZI STARSI BRACIA W WIERZE CHRZEŚCIJAN
https://vod.tvp.pl/video/ziarno,zydzi-nasi-starsi-bracia-w-wierze,23348930
Ostatnio zmieniony przez tom68 2019-11-21, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  

wuka 

Wysłany: 2019-11-21, 17:19   

tom68 napisał/a:
Jak można modlić się do Boga Żydów Jahwe i wierzyć w żydowskiego Mesjasza Jezusa oraz mieć pismo święta napisane przede wszystkim przez Żydowskich proroków oraz apostołów i nie szanować Żydów i ich kultury to jest jakaś duchowa schizofrenia :-P

:-P Żydów szanuję tak, jak KAŻDY inny naród. A w Boga wierzę takiego, który nie ma względu na osobę.
Jeśli to jest tylko bóg żydów, to widocznie nie mój. Nie wiem, jak to rozgraniczasz.
...Bo skoro Bóg Żydów - to niech Żydzi się z Nim ten tego? Czy może wobec tego, według twojego zrozumienia, nasz Bóg jest inny?
Myślisz, że mniej szanuję Pisma i Księgi innych narodów? Nie. Tak samo, bo i tam są takie same opowieści, często znacznie starsze, co najwyżej imiona inne. Więc albo Bóg jest jeden dla wszystkich, albo żydzi mają swojego. Wtedy muszę sobie poszukać jakiegoś...Swarożyca? Może, przynajmniej zrozumie słowiańską dusze. :mrgreen: ;-)

tom68 

Wysłany: 2019-11-21, 17:33   

Rzym. 11:1,17-22
1. Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmiej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
...
17. Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego,
18. To nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie.
19. Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony.
20. Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż.
21. Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie.
22. Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty.
(BW)

Bobo 

Wysłany: 2019-11-21, 18:58   

wuka napisał/a:
Może, przynajmniej zrozumie słowiańską dusze.

Myślałby kto, że Ty taka rasowa słowianka ;-)
Pooglądaj: https://www.youtube.com/watch?v=ZZWUEBeJJ5M

wuka 

Wysłany: 2019-11-21, 19:39   

Bobo napisał/a:
wuka napisał/a:
Może, przynajmniej zrozumie słowiańską dusze.

Myślałby kto, że Ty taka rasowa słowianka ;-)
Pooglądaj: https://www.youtube.com/watch?v=ZZWUEBeJJ5M

hehe Mama i tata mieli grupę A1, ja też taką mam. Jednak rasowa. Poza tym nazwisko rodowe ojcajest tak słowiańskie, że bardziej nie można, z "ę" w środku. A i sercem jestem bardziej tu niż za górami i lasami ;-)
Filmik fajny. :-D

tom68 

Wysłany: 2019-11-22, 12:13   

Nie ma ludzi jednej rasy po tylu wojna wszyscy jesteśmy wymieszani przynajmniej w Polsce :-D

Odpowiedz do tematu