Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-04, 16:37   

RN napisał/a:
Kiedyś mówiło sie, ze propaganda była za Gierka, ale ta gierkowska propaganda w porównaniu do tej dzisiejszej to jest przedszkole.

Zgadza się.
Całe reszta twojej wypowiedzi też się zgadza. A wiadomo, można jeszcze wiele dorzucić. Ale po co?
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-08-06, 12:22   

https://pl.sputniknews.com/polska/2019080610859930-senat-usa-zada-dzialan-ws-restytucji-mienia-zydowskiego-w-polsce/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-06, 12:27   

QQQ coraz lepiej. Dopiero co zarzekali się rządzący, że taki problem w ogóle nie isnieje. :cry:
A głupi ludzie błagają na kolanach o wizy. Jednak Polak lubi być niewolnikiem. :bardzo_smutny:
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-08-06, 13:28   

wuka napisał/a:
QQQ coraz lepiej. Dopiero co zarzekali się rządzący, że taki problem w ogóle nie isnieje. :cry:
A głupi ludzie błagają na kolanach o wizy. Jednak Polak lubi być niewolnikiem. :bardzo_smutny:


Ja to pisze wszystko dlatego, aby pokazac, że nie wszystkim jeszcze media wypłukały mózgi.
A tym, którym wypłukały, może to pisanie, choc troche pozwoli na ich zregenerowanie.

Dla mnie nie ulega najmniejszej wątpliwości, ze USA i Izrael to obecnie najwieksza grupa przestepcza o zasiegu światowym.

Polska, w której rządy sprawują ludzie spod patronatu powyższego, przestepczego duetu, wyjdzie tak na sojuszu z nimi, jak w 1939 roku, czyli z gołą dupą w pokrzywach.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-06, 14:20   

Dokładnie tak samo myślę i jestem szczerze zdumiona, że ludzie tego nie widzą. A może widzą, ale boją się wypowiedzieć? A może mają to w 4 literach? Nie wiem.
Trafia mnie szlag, jak widze to wszystko.
Dziś jest kolejna rocznica, mordu na Japończykach.
Pamiętajmy, że to USA jako piersza zrzuciła bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki.
Nic nikomu to nie mówi? Żadnej refleksji?
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-10-29, 15:38   

Polacy są naprawdę zabawni - https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/611416,amerykanski-analityk-polacy-niemcy-donald-trump.html
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-11-21, 20:18   

https://pl.sputniknews.com/opinie/2019112111391545-amerykanie-zadaja-od-polski-przywilejow-gospodarczych-sputnik-polska/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-22, 10:55   

RN napisał/a:
https://pl.sputniknews.com/opinie/2019112111391545-amerykanie-zadaja-od-polski-przywilejow-gospodarczych-sputnik-polska/

Ta "przyjaźń" już nam bokami wyłazi. Aż strach się bać, co będzie dalej... :-/
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-11-22, 11:32   

wuka napisał/a:
Aż strach się bać, co będzie dalej... :-/


Jeśli dostroimy się do oferowanej przez Boga nirwany, zamiast stawiać na pierwszym miejscu własne plany, to będziemy mieli idealne narzędzia do realizacji idealnych planów. Bóg nie powinien być dla nas elementem, lecz powinniśmy znajdować w Nim gwarancję i starać się na nią zasłużyć

Mat 21:42 eib "(42) Wtedy Jezus zapytał: Czy nigdy nie czytaliście w Pismach: Kamień, który budujący uznali za nieprzydatny, ten właśnie stał się kamieniem węgielnym. Pan to sprawił i to budzi podziw w naszych oczach ?"

Flp 4:9 eib "(9) Wprowadzajcie w życie to, czego nauczyliście się, co przejęliście, o czym usłyszeliście i co widzieliście u mnie, a Bóg pokoju będzie z wami."

Quran 9:26
Następnie Bóg zesłał Swój spokój na Swojego Posłańca i na wiernych. On zesłał wojska, których nie widzieliście, i ukarał tych, którzy nie uwierzyli. Taka jest zapłata dla niewiernych!

Quran 13:20-24
Ci, którzy wiernie wypełniają przymierze Boga i nie naruszają układu; Ci, którzy łączą to, co Bóg nakazał łączyć; ci, którzy się boją swego Pana i obawiają się złego rachunku; Ci, którzy są cierpliwi, poszukując oblicza swego Pana; ci, którzy odprawiają modlitwę; ci, którzy rozdają z tego, czym ich obdarzyliśmy jako zaopatrzeniem - potajemnie i jawnie; ci, którzy odsuwają zło przez dobro - tych wszystkich czekają jako ostateczna siedziba: Ogrody Edenu, do których wejdą oni oraz ci spośród ich ojców, którzy byli sprawiedliwi, jak też ich żony i ich potomstwo. A aniołowie będą wchodzili do nich przez wszystkie bramy: "Pokój wam! za to, iż byliście sprawiedliwi!" A jakże wspaniała ta ostateczna siedziba!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-22, 11:37   

Pytanie jest takie: dlaczego trzeba się Boga bać i ciągle bać i tylko bać, bać ....
Czy nie powinno wszystko opierać się na zaufaniu? A, jak widać, liczyć można tylko na siebie...
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-11-22, 12:21   

wuka napisał/a:
Pytanie jest takie: dlaczego trzeba się Boga bać i ciągle bać i tylko bać, bać ....
Czy nie powinno wszystko opierać się na zaufaniu? A, jak widać, liczyć można tylko na siebie...


Gra Dobrej osoby toczy się o potwierdzanie szlachetności swojej Miłości, bać powinni się ludzie nie znający Miłości. Bóg jest Miłością i chce byśmy Miłość poważnie pojmowali. Miłujący Boga progresywnie i owocnie są wystarczająco wyposażeni w wartość Bożą by być szczęśliwymi na wyżynach świadomości. Osoby nie stawiające Miłości na najwyższym miejscu są podstępne i nie mają pewności co do powodzenia swoich dążeń, bo ich dążenia są odległe od dążeń Boga

Quran 55:3-8
On stworzył człowieka. On nauczył go jasnego wyrażania się. Słońce i księżyc podlegają pewnemu rachunkowi. Trawy i drzewa wybijają pokłony. I niebo - On wzniósł je i ustawił wagę, Abyście ważąc nie oszukiwali.

Iz 54:17 eib "(17) Dlatego wszelka broń ukuta przeciw tobie na nic się nie przyda, każdemu językowi, który w sądzie zezna przeciw tobie, zadasz kłam. Takie jest dziedzictwo sług PANA, a ich sprawiedliwość pochodzi ode Mnie — oświadcza PAN."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-11-22, 17:32   

wuka napisał/a:
Pytanie jest takie: dlaczego trzeba się Boga bać i ciągle bać i tylko bać, bać ....
Czy nie powinno wszystko opierać się na zaufaniu? A, jak widać, liczyć można tylko na siebie...

Nie jest tak do końca, wuka.
Największe przykazanie brzmi: Będziesz miłował swego Boga z całej siły, duszy i myśli.
To nie 'banie się' a miłość.
Owszem, istnieje też takie coś, jak 'zdrowa bojaźń'. To nie paniczny lęć i ciągła obsesja, że Bóg jest straszny. To taki lęk, gdy kochając nurkowanie 'boisz się' morza, wiedząc co oznacza fakt, gdy przekroczysz pewne granice. To tak, jak uwielbianie jazdę samochodem, ale wiesz co to znaczy, gdy jedziesz po oblodzonej drodze w górach. To jak ulubiony sport, np, wspinaczka ale respektowanie reguł jak wbijać haki i uwzględniać pogodę.
Taka obawa nie jest niczym złym, ale wręcz chroni przed katastrofą.
Czy nie dlatego mówi się, gdy ktoś popełni coś złego: Czy Ty się Boga nie boisz?
Obawa przed gniewem Boga chroni przed popełnianiem tego, czego on nienawidzi.
To zdrowa bojaźń. Życzyłbym jej każdemu. Tobie też.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-22, 20:52   

Bobo napisał/a:
To zdrowa bojaźń.

Wiem co to jest "zdrowa bojaźń". Jednak zauwaz, że tak, jak nam się przedstawia wiarę, konieczność wiary, z całą tą otoczką, to boża miłość jest jedynie pobożnym życzeniem. Z każdej strony jest nacisk- bój się, bój się. A ja mam to w nosie. Nie umiem kochać i jednocześnie drżeć, że ciągle mój kochający ponoć bóg jest na mnie za wszystko wk---ny.
Sama wiem, że jak jadę po wariacku to grozi mi to czy tamto. Tylko głupiec skacze na skały i myśli, że konsekwencji nie będzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10