Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizja Daniela 11:28-30a
Autor Wiadomość
Bobo 

Wysłany: 2019-11-21, 09:28   

Równie dobrze 'argumentują' swoje teorie zwolennicy płaskiej ziemi ;-)
Wuka, na co tu otwierać oczy? Bo ma posmak tajemniczej sensacji?
Równie dobrze mogę udowadniać, że ziemia jest... wklęsła a wuka to ludzkie zwierzę a światem rządzą gady :-P

wuka 

Pomogła: 93 razy
Wysłany: 2019-11-21, 09:31   

Bobo napisał/a:
Równie dobrze 'argumentują' swoje teorie zwolennicy płaskiej ziemi ;-)
Wuka, na co tu otwierać oczy? Bo ma posmak tajemniczej sensacji?
Równie dobrze mogę udowadniać, że ziemia jest... wklęsła a wuka to ludzkie zwierzę a światem rządzą gady :-P

Nie łapię...co ma jedno do drugiego? Wieże stały? - stały. Samoloty walnęły?- a jakże, wszyscy widzieli.
Nie wiem co niestosownego napisałam.

Bobo 

Wysłany: 2019-11-21, 09:34   

wuka napisał/a:
One zostały wysadzone od wewnątrz.

To napisałaś.

Henryk 

Wysłany: 2019-11-21, 09:38   

RM napisał/a:
A wiesz dlaczego nie konstruuje się pojazdów drogowych przekraczających mniej więcej 300 km/h.

Wiem dlaczego.
Ponieważ nawet 200 km/h jest prędkością niebezpieczną dla pojazdów o macie całkowitej w granicach 3 ton. A nade wszystko są zdecydowanie nieekonomiczne.
Cytat:
Bo powyżej, konsystencja powietrza względem pojazdu ma gęstość kisielu i warunki trakcyjne stają się niemożliwe do określenia, czyli wystarczy podmuch boczny.

Niespodziewany podmuch boczny, działający na motocyklistę jadącego z prędkością ok 80 km/g o mało nie zdmuchnął go do lasu. Byłem to ja.
Jeśli chodzi o „konsystencje kisielu”, to chodzi o 340 ale- uwaga! m/s. Daje to 1224 km/h.
To jest dopiero bariera dźwięku.
Amerykanie w Wietnamie tak niszczyli zabudowania wiosek- przekraczając na niskich wysokościach tę barierę. Powstawał tzw. „grom dźwiękowy”, który burzył zabudowania nawet z cegieł.
Cytat:
A widziałeś kiedyś, jak motocykl przebija ścianę budynku i eksploduje w środku.

Motocykla nie, ale samochód wewnątrz domu- tak. Jednak nie wybuchł.

A poza tym wiemy co mówią teorie spiskowe: że to spisek żydowsko- masoński.
Kto wie, czy nie brali tam udziału także cykliści...
Miło było porozmawiać o tej tragedii.

wuka 

Pomogła: 93 razy
Wysłany: 2019-11-21, 09:44   

Bobo napisał/a:
wuka napisał/a:
One zostały wysadzone od wewnątrz.

To napisałaś.

Dokładnie. W dokumencie, który wspomniałąm zostało to wykazane. Eksperci budownictwa, fizycy itp. mówili o tych konkretnych konstrukcjach. Nie ma takiej możliwości, aby samolot, uderzając w wysokie piętra dokonał takiego spustoszenia, że została kupa gruzu. Konstrukcja, szkielet stalowy wieży nie pozwalał na to. Ja nie potrafię liczbami, tonażem i innymi parametrami tu operować, ale w dokumencie padały liczby. Konkrety. Fachowcy z różnych komisji badających tą sprawę głos zabierali.
Poza tym ludzie słyszeli wiele detonacji. I to z dołu, z różnych miejsc.
Te wbijające się samoloty mogły co najwyżej jakąś część zniszczyć, ale nie tak, jak to widzieliśmy.
To nie jest żadna teoria spiskowa. Skoro padają liczby, wyliczenia przez ludzi znających się to chyba można potraktować to poważnie. Ci ludzie narażali swoją zawodową wiarygodność.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny

Wysłany: 2019-11-21, 12:41   

wuka napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Czyli twierdzisz, że samoloty nie uderzyły w WTC.

:aaa: No to co się tam stało? Wszyscy mieliśmy zwidy? ;-)

Na pewno wielu oglądało dokumentalne filmy, które analizowały tą całą sytuację. Z nich wynika taka sprawa, że owszem - samoloty uderzyły w wieże, ale jest niemożliwością, aby od tego zawaliły się te kolosy. One zostały wysadzone od wewnątrz. W sieci pewnie jeszcze jest film, długi, z napisami polskimi w którym wypowiadają się różni specjaliści oraz osoby, które przeżyły, także strażacy, policjanci itd. Warto posłuchać i otworzyć oczy ;-)

Kto ciekawy, może zrobić takie doświadczenie:
- Kupić w Castoramie pręt stalowy fi 6mm. Położyć na płaskim stole i zmierzyć maksymalną odchyłkę od linii prostej. Potem ten pręt podgrzać nad palnikiem gazowym, wystudzić i ponownie zmierzyć odchyłkę. Takie proste doświadczenie wykaże co się dzieje ze stalą wskutek działania wysokiej temperatury.
No ale do tego trzeba odrobiny dobrej woli, a do pier... o Godzillach wystarczy sama klawiatura.

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2019-11-21, 21:17   

Nie napisałem nigdzie, że w wieże nie uderzyły samoloty. Pisałem o tym, że film to jest iluzja oraz o tym, że samolot pasażerski Boenig roztrzaskał by się na konstrukcji budynku, nie penetrując do wewnątrz. Pisałem też, że nie ma pilotów tej klasy, którzy potrafiliby trafić Boenigiem w wieżę.
Co to jest Boenig? To jest samolot przeznaczony do transportu ludzi i towarów na wysokościach kilku kilometrów. Tego rodzaju samolot na niskich wysokościach (kilkaset metrów) jest w zasadzie niesterowny. Dlatego zaraz po starcie idzie ostro w górę, na pułap, gdzie staje się sterowny. Taki samolot nie ląduje samodzielnie, jest naprowadzany na lotnisko z zewnątrz, dużo wcześniej zanim pilot zobaczy pas. Kiedy pilot widzi pas, samolot jest już wówczas precyzyjnie na kursie i ścieżce. Lądowanie, to przede wszystkim wykonywanie poleceń z ziemi. Tak więc trafienie Boenigiem w budynek wymaga naprowadzania. Zatem kolega Ahmeda pilotującego Boeniga, musiałby z radarami i radiostacją siedzieć w wieży i podawać koledze pilotowi dane kursu i ścieżki. Dlatego film o Godzilli jest bardziej wiarygodny.
Jednak możliwe, że jakieś samoloty były, a precyzyjniej, aparaty latające. Takie ustrojstwo wygląda jak samolot, może mieć wbudowany system samonaprowadzający i być załadowane substancją palną. Taki aparat może być również zdolny do penetracji budynku. Nie mam pojęcia jak było, ponieważ oficjalne wiadomości podawały wersję niemożliwą.

Boa, w kwestii podgrzewania pręta...
Jak rozumiesz, podgrzewanie pręta prowadzi do osłabienia jego wytrzymałości i wyginania. I to jest sedno. Żeby budynek runął pionowo w dół, tak jak na filmie, stalowe słupy konstrukcyjne należałoby podgrzewać równo i dokładnie tak samo, ażeby konstrukcja na krytycznym piętrze utraciła siłę nośną równomiernie w całym poziomym przekroju i wówczas górna część budynku - teoretycznie - mogłaby runąć pionowo w dół, zgniatając niższe piętra.
No ale ... ,
nie ma żadnej możliwości, aby pożar osłabił wszystkie elementy konstrukcyjne tak samo i równomiernie. Pożar mógłby jedynie rozgrzać i osłabić część stalowych słupów. Pozostałe słupy miałaby ciągle nienaruszoną siłę nośną. Zatem góra zaczęłaby zgniatać rozgrzane słupy, podpierając się na tych nienaruszonych, czyli musiałaby się odchylić od pionu i runąć na bok. Wtedy mogłaby runąć na WTC7 i byłoby cacy. No ale, niestety dla jankesów, to nie ja przygotowałem plan tej mistyfikacji.

Boa, tak wygląda rozmowa i argumentacja, kapujesz?

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny

Wysłany: 2019-11-22, 07:01   

Ale ja już wczoraj podziękowałem ci za rozmowę, więc nie pisz do mnie więcej.
Bóg zapłać, Antoni :lol:

RM 

Wysłany: 2019-11-22, 20:01   

Boa ... napisał/a:
Bóg zapłać, Antoni

Koleżanka z piaskownicy zaraz da Ci laurkę za tego Antoniego. Wena mnie odeszła, a na pisanie tutaj nie jest potrzebna. Jak Ci nie pasuje, to użyj funkcji "ignoruj".
Widzę, że skoro piszesz o Antonim, to pojąłeś, jakie głupoty nabazgrałeś o tym pręciku z Castoramy.

Jaranek 

Wyznanie: Chrześcijanin Anarcho-Kapitalista
Wysłany: 2019-11-22, 22:32   

Załóżmy, że ONI ( kimkolwiek są ) chcą zniszczyć WTC. Może chodzi o zyskanie pretekstu do wojny a może o zniszczenie dokumentów ukrytych w którymś z biur. Po co w ogóle mieliby organizować to skomplikowane logistycznie i podnoszące ryzyko dekonspiracji przedstawienie z samolotami ? Przecież mogli od razu wysadzić budynki w powietrze a winą obarczyć Al-Kaidę, białych suprematystów albo Eskimosów. To się po prostu nie trzyma kupy. Natomiast zupełnie bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że służby wiedziały o planowanym zamachu i mu nie zapobiegły bo był na rękę im oraz politykom.

Korn

Wysłany: 2019-11-23, 18:22   

RM napisał/a:
Nie napisałem nigdzie, że w wieże nie uderzyły samoloty. Pisałem o tym, że film to jest iluzja oraz o tym, że samolot pasażerski Boenig roztrzaskał by się na konstrukcji budynku, nie penetrując do wewnątrz. Pisałem też, że nie ma pilotów tej klasy, którzy potrafiliby trafić Boenigiem w wieżę.
Co to jest Boenig? To jest samolot przeznaczony do transportu ludzi i towarów na wysokościach kilku kilometrów. Tego rodzaju samolot na niskich wysokościach (kilkaset metrów) jest w zasadzie niesterowny. Dlatego zaraz po starcie idzie ostro w górę, na pułap, gdzie staje się sterowny. Taki samolot nie ląduje samodzielnie, jest naprowadzany na lotnisko z zewnątrz, dużo wcześniej zanim pilot zobaczy pas. Kiedy pilot widzi pas, samolot jest już wówczas precyzyjnie na kursie i ścieżce. Lądowanie, to przede wszystkim wykonywanie poleceń z ziemi. Tak więc trafienie Boenigiem w budynek wymaga naprowadzania. Zatem kolega Ahmeda pilotującego Boeniga, musiałby z radarami i radiostacją siedzieć w wieży i podawać koledze pilotowi dane kursu i ścieżki. Dlatego film o Godzilli jest bardziej wiarygodny.
Jednak możliwe, że jakieś samoloty były, a precyzyjniej, aparaty latające. Takie ustrojstwo wygląda jak samolot, może mieć wbudowany system samonaprowadzający i być załadowane substancją palną. Taki aparat może być również zdolny do penetracji budynku. Nie mam pojęcia jak było, ponieważ oficjalne wiadomości podawały wersję niemożliwą.

Boa, w kwestii podgrzewania pręta...
Jak rozumiesz, podgrzewanie pręta prowadzi do osłabienia jego wytrzymałości i wyginania. I to jest sedno. Żeby budynek runął pionowo w dół, tak jak na filmie, stalowe słupy konstrukcyjne należałoby podgrzewać równo i dokładnie tak samo, ażeby konstrukcja na krytycznym piętrze utraciła siłę nośną równomiernie w całym poziomym przekroju i wówczas górna część budynku - teoretycznie - mogłaby runąć pionowo w dół, zgniatając niższe piętra.
No ale ... ,
nie ma żadnej możliwości, aby pożar osłabił wszystkie elementy konstrukcyjne tak samo i równomiernie. Pożar mógłby jedynie rozgrzać i osłabić część stalowych słupów. Pozostałe słupy miałaby ciągle nienaruszoną siłę nośną. Zatem góra zaczęłaby zgniatać rozgrzane słupy, podpierając się na tych nienaruszonych, czyli musiałaby się odchylić od pionu i runąć na bok. Wtedy mogłaby runąć na WTC7 i byłoby cacy. No ale, niestety dla jankesów, to nie ja przygotowałem plan tej mistyfikacji.

Boa, tak wygląda rozmowa i argumentacja, kapujesz?

Jest taka stara rzymska maksyma..."zrobił to ten co najwięcej skorzystał"

Otrzymali nieograniczony budżet na służby specjalne.
Otrzymali możliwość inwigilacji, przede wszystkim własnego społeczeństwa.
Mogli powiedzieć, to już nie będzie taki świat.

RM 

Wysłany: 2019-11-23, 19:00   

Tak Korn,
ponadto wypełzli na świat w zwalczaniu jakiegoś terroryzmu i dokonali pewnego przewartościowania na arenie międzynarodowej w kwestii dokonywania aktów nieuzasadnionej agresji. My tu już też jesteśmy terrorystami i piszemy treści, które stanowią podstawę do zamknięcia w Guantanamo.
Z mojej subiektywnej perspektywy, o czym już kiedyś pisałem, tzw. protestantyzm amerykański to jest największy syf, w szeroko pojmowanym chrześcijaństwie, ponieważ swoją zwodniczą ideologią, łączącąc religię z imperialistycznie pojmowanym patriotyzmem, tworzą podwaliny nowego narodowego socjalizmu w odcieniu demokratycznym.

Korn

Wysłany: 2019-11-23, 19:25   

RM napisał/a:
Tak Korn,
ponadto wypełzli na świat w zwalczaniu jakiegoś terroryzmu i dokonali pewnego przewartościowania na arenie międzynarodowej w kwestii dokonywania aktów nieuzasadnionej agresji. My tu już też jesteśmy terrorystami i piszemy treści, które stanowią podstawę do zamknięcia w Guantanamo.
Z mojej subiektywnej perspektywy, o czym już kiedyś pisałem, tzw. protestantyzm amerykański to jest największy syf, w szeroko pojmowanym chrześcijaństwie, ponieważ swoją zwodniczą ideologią, łączącąc religię z imperialistycznie pojmowanym patriotyzmem, tworzą podwaliny nowego narodowego socjalizmu w odcieniu demokratycznym.

My tylko komentujemy zaistniałą sytuację jak wielu obywateli USA i całego Świata. Mamy do tego prawo. Nie podżegamy do aktów terrorystycznych. Fakt, oni nie lubią ludzi myślących. Najlepsi dla nich to ludzie pokroju Toma68 i listka, choć ich też uważają za obywateli drugiej kategorii-posłusznych baranów. Chyba na razie myślenie i analizowanie nie jest zabronione.

Jaranek 

Wyznanie: Chrześcijanin Anarcho-Kapitalista
Wysłany: 2019-11-23, 19:51   

Korn napisał/a:
Fakt, oni nie lubią ludzi myślących. Najlepsi dla nich to ludzie pokroju (...) choć ich też uważają za obywateli drugiej kategorii-posłusznych baranów. Chyba na razie myślenie i analizowanie nie jest zabronione.

Ostatnio trochę odpuściłem oglądanie filmów z żółtymi napisami więc mogę nie być na bieżąco. Ku jakiej wersji skłaniają się aktualnie "ludzie myślący" o których piszesz ? Budynek wysadzono a żadne samoloty weń nie uderzyły ? Czy też samoloty uderzyły w budynek ale oprócz tego został "wysadzony od środka" ? Czemu nie wystarczyło po prostu wysadzić budynków ? Serio , nie pytam dla jaj naprawdę jestem ciekaw.

pozdrawiam

Korn

Wysłany: 2019-11-23, 20:03   

Jaranek napisał/a:
Korn napisał/a:
Fakt, oni nie lubią ludzi myślących. Najlepsi dla nich to ludzie pokroju (...) choć ich też uważają za obywateli drugiej kategorii-posłusznych baranów. Chyba na razie myślenie i analizowanie nie jest zabronione.

Ostatnio trochę odpuściłem oglądanie filmów z żółtymi napisami więc mogę nie być na bieżąco. Ku jakiej wersji skłaniają się aktualnie "ludzie myślący" o których piszesz ? Budynek wysadzono a żadne samoloty weń nie uderzyły ? Czy też samoloty uderzyły w budynek ale oprócz tego został "wysadzony od środka" ? Czemu nie wystarczyło po prostu wysadzić budynków ? Serio , nie pytam dla jaj naprawdę jestem ciekaw.

pozdrawiam

Nie oglądam filmów z żółtymi napisami, prawie w ogóle nie oglądam telewizora, nie interesują mnie aspekty techniczne. Tylko kto na tym najlepiej wyszedł. Ot takie ludzkie zachłanności.
Zrozumiałeś.

Odpowiedz do tematu