Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
Metanoia 
Bóg jest 1

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2019-12-10, 21:04   

Luba, miło mi widzieć i czytać jak pięknie całość tej układanki rozrasta się w Tobie.
Bałam się, że nikt poza mną i moim znajomym nie będzie w stanie tego zrozumieć.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-12-10, 21:06   

Grzech jest fundamentem czasu, a niechęć do niego nadaje urodę Prawu. Ludzie mieli do wyboru: życie u Boga lub pójście na swoje. Darem niebios po ich wyborze jest przychylność w drodze do drzewa życia, bo nie ma nic lepszego od życia danego już wtedy w Edenie, a jeśli w następnym Edenie ludzie pozostaną przy Bogu, niewątpliwie, wg słów Jezusa, po wyjściu żywi znajdą następny Eden

Mat 21:42 eib "Wtedy Jezus zapytał: Czy nigdy nie czytaliście w Pismach: Kamień, który budujący uznali za nieprzydatny, ten właśnie stał się kamieniem węgielnym. Pan to sprawił i to budzi podziw w naszych oczach ?"

Rdz 2:17 eib "(17) ale z drzewa poznania dobra i zła spożywać ci nie wolno, bo gdy tylko z niego zjesz, na pewno umrzesz."

Quran 2:36-38
Wtedy szatan spowodował, że potknęli się o nie, i wyprowadził ich z tego stanu, w którym się znajdowali. I powiedzieliśmy im: "Idźcie precz! Wy będziecie wrogami jedni dla drugich! Będziecie mieli stałe miejsce pobytu na ziemi i używanie do pewnego czasu." Wtedy otrzymał Adam od swojego Pana pewne słowa i On zwrócił się ku niemu. Albowiem On jest Przebaczający, Litościwy! Powiedzieliśmy: "Idźcie precz stąd wszyscy! Lecz przyjdzie do was ode Mnie droga prosta. A ci, którzy pójdą po Mojej drodze prostej, nie będą się lękać i nie będą się smucić."

Quran 55:46-48
A tego, który się lęka stanąć przed swoim Panem, czekają dwa Ogrody - Przeto które z dobrodziejstw waszego Pana uważacie za kłamstwo? - Posiadające bujne gałęzie.

Quran 57:11-12
A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną. W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"

J 10:9 eib "Ja jestem bramą. Jeśli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony, a gdy wejdzie i wyjdzie, znajdzie sobie pastwisko."

Luba 

Pomogła: 87 razy
Wysłany: 2019-12-10, 21:13   

Metanoia napisał/a:
Luba, miło mi widzieć i czytać jak pięknie całość tej układanki rozrasta się w Tobie.

Strach to emocja, Leno...a emocje sa zawsze zlym doradcą :->

PS

Podkreslenie moje.

Andżelika_FS 
Ostra Siostra

Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2019-12-10, 21:35   

Luba napisał/a:
Metanoia napisał/a:
Strach to emocja, Leno...a emocje sa zawsze zlym doradcą :->

Oto post godny tryumfalnej pieśni. Cytując Stana Borysa:
Zwycięstwo, zwycięstwo, zwycięstwo!
Jaki bezpieczny stał się świat!
Zwycięstwo, zwycięstwo, zwycięstwo!
Grajcie, dzwony, bijcie nam!

Oto Uczennica próbuje wyjść z cienia Nauczycielki. Zaprawdę, powiadam wam, oto moment, kiedy powinny grać wszystkie srebrne dzwony.
Link do okolicznościowej pieśni na cześć zwycięstwa, co z tego że zupełnie innego zwycięstwa.
Problem tylko w tym, że wyciągnięcie słów "bałam się" (napisanych w znaczeniu "obawiałam się") jako przejawu strachu, to erystyka którą przeczyta dwunastolatek, jeśli kiedykolwiek na godzinie wychowawczej w podstawówce/gimnazjum brał udział w zorganizowanej dyskusji/dyspucie. No ale i tak przyklaskuję. Nie wiem, czy już biec robić popcorn, ale tak czy inaczej to duży postęp w stosunku do wygłaszania twierdzeń ex cathedra i spychaniu niewygodnych tematów wcześniej na Metanoię, dzisiaj na nikogo, jutro być może na lepszego (w sensie, kolejnego) Mistrza. Dajesz, Luba!

Luba 

Wysłany: 2019-12-10, 21:48   

Andżelika_FS napisał/a:
Dajesz, Luba!

Wiesz, Andżelika_FS, zastanawiam sie, do czego moglyby przydac mi sie twoje recenzje... :->

Jedyny pomysl, ktory przychodzi mi do glowy to ten, ze z milosci do ciebie moge posluzyc ci za tlo, na ktorym twoja elokwencja rozblysnie pelniejszym blaskiem ... :-D

Luba 

Wysłany: 2019-12-10, 22:06   

Andżelika_FS napisał/a:

Oto Uczennica próbuje wyjść z cienia Nauczycielki. Zaprawdę, powiadam wam, oto moment, kiedy powinny grać wszystkie srebrne dzwony.

„Ścieżka życia nie jest linią prostą; jest spiralą. Wciąż powracasz do rzeczy, które wydawało ci się, że już rozumiesz i za każdym razem dostrzegasz ukrytą w nich głębszą prawdę.”
– Barry H. Gillespie

Andżelika_FS 
Ostra Siostra

Wysłany: 2019-12-10, 22:25   

Luba napisał/a:
Andżelika_FS napisał/a:

„Ścieżka życia nie jest linią prostą; jest spiralą. Wciąż powracasz do rzeczy, które wydawało ci się, że już rozumiesz i za każdym razem dostrzegasz ukrytą w nich głębszą prawdę.”
– Barry H. Gillespie

Czyli, zamiast tak normalnie dogryzać sobie własnymi słowami, to przechodzimy na licytację cytatami? OK. Moja odpowiedź brzmi:
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
Alan Alexander Milne - Kubuś Puchatek

Podbijasz stawkę, sprawdzasz czy pasujesz?

Luba 

Wysłany: 2019-12-10, 22:32   

Andżelika_FS napisał/a:

Ja nie gram z toba :->

Dlaczego zachowujesz sie tak, jakbym grala...?

Andżelika_FS 
Ostra Siostra

Wysłany: 2019-12-10, 23:24   

Luba napisał/a:
Andżelika_FS napisał/a:

Ja nie gram z toba :->
Dlaczego zachowujesz sie tak, jakbym grala...?

Może dlatego, że wcześniej wydawało mi się, że w nic nie gramy, ale zaczęłaś się zachowywać, jakbyśmy grały?
Skoro nie gramy, to nie gramy. Jasna sprawa. To po prostu napisz, dlaczego zacytowałaś Gillespiego. Wydawało mi się (jak wskazujesz, błędnie mi się wydawało), że wchodzisz w spór z Użytkowniczką Metanoia. Przyjmuję, że błędnie mi się wydawało. To teraz tak po prostu odpowiedz na pytanie, dlaczego z przyjacielskiego/siostrzańskiego "bałam się" Metanoi robisz "strach to emocja". Ja tam nie znam Metanoi zbyt dobrze, ale "bałam się" odczytałam jako troskę, a nie strach.

Luba 

Wysłany: 2019-12-10, 23:35   

Andżelika_FS napisał/a:
To teraz tak po prostu odpowiedz na pytanie, dlaczego z przyjacielskiego/siostrzańskiego "bałam się" Metanoi robisz "strach to emocja".

Dlaczego mialabym tobie wyjasniac, z jakiego powodu tak, a nie inaczej, sformulowalam moja wypowiedz pod adresem M-i...?

Luba 

Wysłany: 2019-12-10, 23:39   

Andżelika_FS napisał/a:
Ja tam nie znam Metanoi zbyt dobrze, ale "bałam się" odczytałam jako troskę, a nie strach.

Odbieram to zdanie jako komunikat, ze lubisz plotkowac :-D

Luba 

Wysłany: 2019-12-10, 23:50   

Metanoia napisał/a:

Tak...rzeczywiscie mam ci sporo do zawdzieczania...sporo puzzli dostarczylas do mojego obrazu :->

Pamietasz jak mi napisalas o "wyrazeniu zgody na samotnosc"....?

Milo mi, ze mozesz z nadzieja obserwowac moj rozwoj i ze...juz nie musisz sie "bac"... :->

Andżelika_FS 
Ostra Siostra

Wysłany: 2019-12-10, 23:52   

Luba napisał/a:
Andżelika_FS napisał/a:
To teraz tak po prostu odpowiedz na pytanie, dlaczego z przyjacielskiego/siostrzańskiego "bałam się" Metanoi robisz "strach to emocja".

Dlaczego mialabym tobie wyjasniac, z jakiego powodu tak, a nie inaczej, sformulowalam moja wypowiedz pod adresem M-i...?

Może dlatego, że nie napisałaś do niej na priv, maila, nie zadzwoniłaś do niej, nie napisałaś jej smsa, nie wysłałaś do niej kuriera z odręcznym listem, gołębia pocztowego, nie wysyłałaś jej sygnałów dymnych zaszyfrowanych tak, że nikt postronny nie widzi na pierwszy rzut oka ich treści, nie napisałaś do niej na fejsiku, nie nadałaś telegramu, nie umówiłaś się z nią podstępem przez Tindera, żeby wyszeptać jej to do uszka? Spłycając - dlatego pytam, że komunikat zamieściłaś na publicznym forum, którego jestem uczestniczką. Przeczytałam ów komunikat. Ponieważ przeczytałam i miałam ochotę skomentować, to skomentowałam. Co w tym dziwnego?

A jak już dojdziesz do wniosku, że nic dziwnego w moim pytaniu "dlaczego?", to odpowiedz na owo pytanie. Dlaczego zwykłą grzeczność (sformułowanie "bałam się") odczytujesz jako realny strach?

Luba 

Wysłany: 2019-12-11, 00:22   

Andżelika_FS napisał/a:

A jak już dojdziesz do wniosku, że nic dziwnego w moim pytaniu "dlaczego?", to odpowiedz na owo pytanie.

Dobrze, jesli dojde kiedys do takiego wniosku, to zaspokoje twoja ciekawosc :->

Metanoia 
Bóg jest 1

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2019-12-11, 08:49   

Andżelika_FS napisał/a:

A jak już dojdziesz do wniosku, że nic dziwnego w moim pytaniu "dlaczego?", to odpowiedz na owo pytanie. Dlaczego zwykłą grzeczność (sformułowanie "bałam się") odczytujesz jako realny strach?

Panie profesorze, nie wiem jak mnie Pan tutaj znalazł ale gratuluję. Nie, nie wrócę na studia bo nie umiem znieść fałszywych autorytetów. Poza tym gratuluję przebrania, naprawdę przez chwilę uwierzyłam, że Aniela to kobieta choć model teoretyczny wskazywał inaczej.
We wtorek będę w Warszawie to wpadnę na Dolną na kawę. Proszę uprzedzić dziewczyny, że mitomanka przyjedzie.
Pracę mam więc nie muszę się prostytuować, proszę się nie martwić.
Całusy dla dr Kwiatkowskiej.

Odpowiedz do tematu