Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg - stały czy zmienny?
Autor Wiadomość
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2019-12-21, 19:13   

BoaDusiciel napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
No przecież twierdzisz, że zwierzęta w Raju nie umierały.
To skąd Adam miał wiedzieć co znaczy "umrzecie" ?


Jeżeli istniał i był doskonały, to według Ciebie nie mógł sobie wyobrazić stan przeciwny istnieniu? To Einstein czterowymiarową zakrzywioną przestrzeń w OTW mógł sobie wyobrazić - będąc istotą trójwymiarową, a Adam nie mógł sobie śmierci przedstawić w swoim umyśle?


Nie wiem co Adam mógł sobie wyobrazić.
Myślisz, że zdecydował się świadomie na śmierć ? :shock:


Nie wiem. Wiem tylko, że zrobił to, co miało daleko idące konsekwencje. I wiedział, co za to grozi. Ponadto, Ewa została okłamana przez węża, który jej powiedział: Na pewno nie umrzecie.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
Ostatnio zmieniony przez .Cyprian. 2019-12-21, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-12-21, 19:14   

.Cyprian. napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
No przecież twierdzisz, że zwierzęta w Raju nie umierały.
To skąd Adam miał wiedzieć co znaczy "umrzecie" ?


Jeżeli istniał i był doskonały, to według Ciebie nie mógł sobie wyobrazić stan przeciwny istnieniu? To Einstein czterowymiarową zakrzywioną przestrzeń w OTW mógł sobie wyobrazić - będąc istotą trójwymiarową, a Adam nie mógł sobie śmierci przedstawić w swoim umyśle?


W gronie poważnych fizyków Einstein jest określany jako Einsteinka=kobieta. Bo zerżnął wszystko od swojej żony, serbskiej fizyczki, oraz włoskiego fizyka. Wszystkie te prawa są obecnie obalane jedno po drugim. No ale komuś trzeba było dać nagrodę Alfreda Nobla.
A największy naukowiec tego Świata, Tesla powiedział publicznie Einsteinowi, jest pan idiotą. A ten ani drgnął i zaprzeczył.
To twoje szemrane autorytety, wykreowane prze TV.
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2019-12-21, 19:17   

Korn napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
No przecież twierdzisz, że zwierzęta w Raju nie umierały.
To skąd Adam miał wiedzieć co znaczy "umrzecie" ?


Jeżeli istniał i był doskonały, to według Ciebie nie mógł sobie wyobrazić stan przeciwny istnieniu? To Einstein czterowymiarową zakrzywioną przestrzeń w OTW mógł sobie wyobrazić - będąc istotą trójwymiarową, a Adam nie mógł sobie śmierci przedstawić w swoim umyśle?


W gronie poważnych fizyków Einstein jest określany jako Einsteinka=kobieta. Bo zerżnął wszystko od swojej żony, serbskiej fizyczki, oraz włoskiego fizyka. Wszystkie te prawa są obecnie obalane jedno po drugim. No ale komuś trzeba było dać nagrodę Alfreda Nobla.
A największy naukowiec tego Świata, Tesla powiedział publicznie Einsteinowi, jest pan idiotą. A ten ani drgnął i zaprzeczył.
To twoje szemrane autorytety, wykreowane prze TV.


Jakbyś cokolwiek na ten temat wiedział, to byś zauważył, że piszę o OTW a nie o STW. Jeśli już, to Einstein zdaniem spiskowców - jak to określiłeś - zerżnął STW, a nie OTW.

Wy w swoich spiskowych kręgach zrobiliście sobie z Tesli guru.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-12-21, 19:18   

Tak ogółem - jeśli Adam był doskonały, to jego decyzje też powinny być doskonałe.
Gdyby był doskonały, to nie dałby się oszukać rajskiemu Wężowi.
Tymczasem dał się oszukać i podjął złą decyzję.
Musicie więc się zdecydować - albo Adam był doskonały i wtedy jego decyzja była dobra, albo nie był doskonały - a wtedy jego decyzja mogła nie być dobra.
Na razie twierdzicie, że był doskonały, ale podejmował złe decyzje :lol:
No to pa, pa :-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2019-12-21, 19:19   

BoaDusiciel napisał/a:
Tak ogółem - jeśli Adam był doskonały, to jego decyzje też powinny być doskonałe.
Gdyby był doskonały, to nie dałby się oszukać rajskiemu Wężowi.
Tymczasem dał się oszukać i podjął złą decyzję.
Musicie więc się zdecydować - albo Adam był doskonały i wtedy jego decyzja była dobra, albo nie był doskonały - a wtedy jego decyzja mogła nie być dobra.
Na razie twierdzicie, że był doskonały, ale podejmował złe decyzje :lol:
No to pa, pa :-)


Nie, nie. Wolna wola panie Boa.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-12-21, 19:24   

Ale co "nie, nie", panie Cyprian :lol:
Sprecyzuj pan jakieś zdanie, żebym mógł się odnieść.
Do jutra, bye.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2019-12-21, 19:24   

BoaDusiciel napisał/a:
To może zdecyduj się, OK ?


Bo Ty mi to sugerowałeś, więc tak napisałem.

Aby była jasność.

Zwierzęta w Raju umierały.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-12-21, 19:26   

.Cyprian. napisał/a:
Korn napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
No przecież twierdzisz, że zwierzęta w Raju nie umierały.
To skąd Adam miał wiedzieć co znaczy "umrzecie" ?


Jeżeli istniał i był doskonały, to według Ciebie nie mógł sobie wyobrazić stan przeciwny istnieniu? To Einstein czterowymiarową zakrzywioną przestrzeń w OTW mógł sobie wyobrazić - będąc istotą trójwymiarową, a Adam nie mógł sobie śmierci przedstawić w swoim umyśle?


W gronie poważnych fizyków Einstein jest określany jako Einsteinka=kobieta. Bo zerżnął wszystko od swojej żony, serbskiej fizyczki, oraz włoskiego fizyka. Wszystkie te prawa są obecnie obalane jedno po drugim. No ale komuś trzeba było dać nagrodę Alfreda Nobla.
A największy naukowiec tego Świata, Tesla powiedział publicznie Einsteinowi, jest pan idiotą. A ten ani drgnął i zaprzeczył.
To twoje szemrane autorytety, wykreowane prze TV.


Jakbyś cokolwiek na ten temat wiedział, to byś zauważył, że piszę o OTW a nie o STW. Jeśli już, to Einstein zdaniem spiskowców - jak to określiłeś - zerżnął STW, a nie OTW.

Wy w swoich spiskowych kręgach zrobiliście sobie z Tesli guru.



A co dal światu Einstein???
Tesla dał wszystko. Silniki elektryczne, prąd zmienny. Podwaliny pod komputery i przesył energii elektrycznej. Maszyny elektryczne=pralki lodówki. Czyli to wszystko co ulżyło ludziom w codziennym znoju i pracy. A ten drugi dał błądzenie w chmurach zerżnięte od swojej serbskiej zony. Zrozumiałeś. Lepiej wydobywać silnikiem elektrycznym niż kopać motyką.
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2019-12-21, 19:46   

BoaDusiciel napisał/a:
Ale co "nie, nie", panie Cyprian :lol:
Sprecyzuj pan jakieś zdanie, żebym mógł się odnieść.
Do jutra, bye.


A, w sumie to nieważne już.

Korn napisał/a:
A co dal światu Einstein???
Tesla dał wszystko. Silniki elektryczne, prąd zmienny. Podwaliny pod komputery i przesył energii elektrycznej. Maszyny elektryczne=pralki lodówki. Czyli to wszystko co ulżyło ludziom w codziennym znoju i pracy. A ten drugi dał błądzenie w chmurach zerżnięte od swojej serbskiej zony. Zrozumiałeś. Lepiej wydobywać silnikiem elektrycznym niż kopać motyką.


Nikt nie podważa dokonań Tesli. Ale nie będę sobie z niego robił guru. Miał okres swojego życia, w którym konkretnie odpłynął.

Einstein skupiał się na badaniach podstawowych. Wyjaśnił efekt fotoelektryczny, opisał ruchy Browna, wyprowadził szczególną teorię względności, którą potem uogólnił na przypadek z grawitacją (ogólna teoria względności). Wzór E=mc^2 uświadomił, że energię można otrzymywać z rozszczepień ciężkich jąder - co doprowadziło do utworzenia reaktora atomowego - i syntezy lekkich, nad czym prace trwają do dziś. Nawet zaprojektował lodówkę.

P.S. Od początku z Tobą się niemiło rozmawia - mnie przynajmniej. Dlatego, nie ukrywam, nie przepadam za wymianą zdań z Tobą. Tak się jednak składa, że to Ty mnie zaczepiasz, nie ja Ciebie.

Pozdrawiam
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-12-21, 20:11   

.Cyprian. napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Ale co "nie, nie", panie Cyprian :lol:
Sprecyzuj pan jakieś zdanie, żebym mógł się odnieść.
Do jutra, bye.


A, w sumie to nieważne już.

Korn napisał/a:
A co dal światu Einstein???
Tesla dał wszystko. Silniki elektryczne, prąd zmienny. Podwaliny pod komputery i przesył energii elektrycznej. Maszyny elektryczne=pralki lodówki. Czyli to wszystko co ulżyło ludziom w codziennym znoju i pracy. A ten drugi dał błądzenie w chmurach zerżnięte od swojej serbskiej zony. Zrozumiałeś. Lepiej wydobywać silnikiem elektrycznym niż kopać motyką.


Nikt nie podważa dokonań Tesli. Ale nie będę sobie z niego robił guru. Miał okres swojego życia, w którym konkretnie odpłynął.

Einstein skupiał się na badaniach podstawowych. Wyjaśnił efekt fotoelektryczny, opisał ruchy Browna, wyprowadził szczególną teorię względności, którą potem uogólnił na przypadek z grawitacją (ogólna teoria względności). Wzór E=mc^2 uświadomił, że energię można otrzymywać z rozszczepień ciężkich jąder - co doprowadziło do utworzenia reaktora atomowego - i syntezy lekkich, nad czym prace trwają do dziś. Nawet zaprojektował lodówkę.

P.S. Od początku z Tobą się niemiło rozmawia - mnie przynajmniej. Dlatego, nie ukrywam, nie przepadam za wymianą zdań z Tobą. Tak się jednak składa, że to Ty mnie zaczepiasz, nie ja Ciebie.

Pozdrawiam


Najważniejsza jest prawda, a nie wzajemne animozje. Znasz biografię Alfreda Nobla? i dlaczego przed śmiercią stworzył fundację nagród?
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-21, 21:31   Zbrodnia / Bratobójstwo Jakuba na Ezawie

.Cyprian. napisał/a:



George napisał/a:
Czy czytałeś jak Jakub / Izrael zamordował swego brata Ezawa ?


W Biblii czegoś takiego nie czytałem.


Według Talmudu zaś Ezaw został zabity przez wnuka Jakuba, Huszima, syna Dana - > śmierć Ezawa. Ja jednak do Talmudu wagi nie przywiązuję.



Gratuluję znajomości Talmudu / Żydowskiego Prawa, ale o zbrodni Jakuba na swym starszym bracie Ezawie czytamy nie w Talmudzie Cyprianie, ale w uznawanych przez Kościół apokryfach, a najbardziej znanymi i cenionymi apokryfami KrK są: Księga Jubileuszów, i Testament Dwunastu Patryjarchów, znalezione też pomiędzy Zwojami z nad Morza Martwego.

Właśnie w tych księgach czytamy o BRATOBÓJSTWIE jakiego dokonał JAKUB /Izrael na EZAWIE


Trzecią w kolejniści jest Księga Jaszera, która obwinia za śmierć Ezawa jednego z synów Jakuba / Izraela. Obecna wersja Księgi Jaszera nie obwinia Jakuba / Izraela o zamordowanie swojego brata Ezawa. Według znanej nam wersji tej księgi, winnym jest upośledzony wnuk Jakuba, Huszim syn Dana.

Może wpierw krótka notka o apokryfach, i następnie cytaty z tych ksiąg.

__________________________
Apokryfy Starego Testamentu

http://www.opoka.org.pl/b...-apokryfy.html#

Apokryfy Starego Testamentu stanowią część tzw. literatury międzytestamentalnej, a więc powstałej w ostatnich wiekach przed Chrystusem oraz na początku czasów chrześcijańskich. Nie znamy pełnej listy tych apokryfów. Niektóre księgi zaginęły, niektóre zachowały się we fragmentach, czasami tak małych, że nie jest możliwe przypisanie ich do poszczególnych dzieł. Bywały i takie sytuacje, że jedno dzieło było kilkakrotnie przerabiane czy też uzupełniane, także przez ludzi żyjących kilkaset lat po autorze.

Większość z apokryfów starotestamentalnych powstała między II wiekiem przed Chrystusem a I po Chrystusie. Do naszych czasów dotarły najczęściej za pośrednictwem autorów chrześcijańskich. Pisane były w językach: hebrajskim, aramejskim i greckim. Dziś jednak dysponujemy tymi tekstami w przekładach na inne języki starożytne, jak np: koptyjski, etiopski, ormiański, łaciński, a nawet starosłowiański. Wiemy, że wiele z nich zawiera dodane później elementy chrześcijańskie. Działo się tak dlatego, że chrześcijańscy pisarze traktowali teksty judaistyczne jako przygotowanie do nauczania Jezusa. W niektórych sytuacjach opisane tam wydarzenia czy wypowiedzi traktowali jako zapowiedź tego, co zrealizuje się wraz z przyjściem Mesjasza. Przepisując tekst judaistyczny dodawali od siebie interpretację słów czy też wydarzeń w duchu chrześcijańskim.

Do najbardziej znanych apokryfów Starego Testamentu zaliczamy:

- Księgi Henocha,

- Księgę Jubileuszów,

- Testamenty Dwunastu Patriarchów, ..."


_______________________________


Testament dwunastu Patryjarchów

Testaments of the Twelve Patriarchs
http://www.ccel.org/ccel/schaff/anf08.iii.vi.html

IV. -- TESTAMENT JUDY (syna Jakuba / Izraela) DOTYCZĄCY ODWAGI, I MIŁOŚCI DO PIENIĄDZA, I FORNIKACJI.

IV.—THE TESTAMENT OF JUDAH (son of Jacob/Israel) CONCERNING FORTITUDE, AND LOVE OF MONEY, AND FORNICATION.

"9. Przez osiemnaście lat żyliśmy w pokoju, nasz ojciec i my, z jego bratem Ezawem, i jego synowie też żyli z nami w zgodzie, po tym jak powróciliśmy z Mezopotani, od Labana.

A kiedy minęło 18 lat, w czterdziestych latach mojego życia, Ezaw, brat mojego ojca, wyszedł na przeciw nam, mocny i z dużą grupą ludzi;

I padł on, ugodzony strzałą z łuku Jakuba, i został zabrany martwy na górę Seir: i stało się to kiedy przechodził on przez Iramnę, kiedy został zabity."



"9. Eighteen years we abode at peace, our father and we, with his brother Esau, and his sons with us, after that we came from Mesopotamia, from Laban.

And when eighteen years were fulfilled, in the fortieth year of my life, Esau, the brother of my father, came upon us with much people and strong;

and he fell by the bow of Jacob, and was taken up dead in Mount Seir: even as he went above Iramna was he slain.

And we pursued after the sons of Esau.

Now they had a city with walls of iron and gates of brass; and we could not enter into it, and we encamped around, and besieged them.

And when they opened not to us after twenty days, I set up a ladder in the sight of all, and with my shield upon my head I climbed up, assailed with stones of three talents’ weight;

and I climbed up, and slew four who were mighty among them.

And the next day Reuben and Gad entered in and slew sixty others.

Then they asked from us terms of peace; and being aware of our father’s purpose, we received them as tributaries.

And they gave us

two hundred cors of wheat,

five hundred baths of oil,

fifteen hundred measures of wine, until we went down into Egypt."

=====================
__________________
Księga Jubileuszów

The Book of Jubilees

http://www.sacred-texts.com/bib/jub/jub73.htm

Wojna pomiędzy Jakubem a Ezawem, przy wierzy w Hebronie. Śmierć Ezawa i pokonanie jego Służby. (xxxviii. 1-4).

The War between Jacob and Esau at the Tower of Hebron. The Death of Esau and Overthrow of his Forces (xxxviii. 1-4).


XXXVIII.
I potem Juda zwrócił się do swego ojca Jakuba, i tak mu powiedział:

"Napnij twój łuk, ojcze, i wystrzel strzałę i zwal przeciwnika i zabij wroga; ty możesz mieć taką siłę, bo my nie powinniśmy zabić twego brata, bo on jest takim jak ty, i jest podobny do ciebie: niech ma ten zaszczyt."

2. Wtedy Jakub naprężył swój łuk i wystrzelił strzałę i trafił Ezawa, swojego brata, (w prawe popiersie) i zabił go.


XXXVIII.

"And after that Judah spake to Jacob, his father, and said unto him:

"Bend thy bow, father, and send forth thy arrows and cast down the adversary and slay the enemy; and mayest thou have the power, for we shall not slay thy brother, for he is such as thou, and he is like thee: let us give him (this) honour."

2. Then Jacob bent his bow and sent forth the arrow and struck Esau, his brother, (on his right breast) and slew him.


3. And again he sent forth an arrow and struck ’Adôrân the Aramaean, on the left breast, and drove him backward and slew him.

4. And then went forth the sons of Jacob, they and their servants, dividing themselves into companies on the four sides of the tower.

5. And Judah went forth in front, and Naphtali and Gad with him and fifty servants with him on the south side of the tower, and they slew all they found before them, and not one individual of them escaped.

6. And Levi and Dan and Asher went forth on the east side of the tower, and fifty (men) with them, and they slew the fighting men of Moab and Ammon.

7. And Reuben and Issachar and Zebulon went forth on the north side of the tower, and fifty men with them, and they slew the fighting men of the Philistines.

8. And Simeon and Benjamin and Enoch, Reuben's son, went forth on the west side of the tower, and fifty (men) with them, and they slew of Edom and of the Horites four hundred men, stout warriors; and six hundred fled, and four of the sons of Esau fled with them, and left their father lying slain, as he had fallen on the hill which is in ’Adûrâm.

9. And the sons of Jacob pursued after them to the mountains of Seir. And Jacob buried his brother on the hill which is in ’Adûrâm, and he returned to his house.

10. And the sons of Jacob pressed hard upon the sons of Esau in the mountains of Seir, and bowed their necks so that they became servants of the sons of Jacob.

11. And they sent to their father (to inquire) whether they should make peace with them or slay them.

12. And Jacob sent word to his sons that they should make peace, and they made peace with them, and placed the yoke of servitude upon them, so that they paid tribute to Jacob and to his sons always.

13. And they continued to pay tribute to Jacob until the day that he went down into Egypt.

14. And the sons of Edom have not quit the yoke of servitude which the twelve sons of Jacob had imposed on them until this day. "

Footnotes:
183:1 A city in Idumaea (Edom) identical with the "Adora" mentioned in 1 Macc. xiii. 20. It was captured by John Hyrcanus and forced to accept circumcision. in Test. Judah ix. 3 the name appears as Anoniram."
________________________________________





I teraz już wiesz dlaczego w Wikipedii czytamy że w Palestynie, okupowanej dziś przez Izrael, w miejscowości Seir - Sair,

https://www.welcometopale...ns/hebron/sair/

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sa%27ir

znajduje się (lub znajdował się jeśli go Żydzi nienawidzący Ezawa do dziś nie zrównali z ziemią) bardzo ciekawy antyczny grób, GRÓB EZAWA - Edoma, umiłowanego syna Izaaka i wnuka Abrahama, którego zamordował jego własny brat - JAKUB / Izrael.

Ten grób jest dowodem na to że Ezaw nie był postacią legendarną, lub tylko biblijną, ale historyczną.
_____________________________

Reputed grave on the West Bank

South of the Palestinian town of Sa'ir on the West Bank there is a tomb reputed to be that of Esau - El 'Ais in his Arab name.

The Palestine Exploration Fund's Survey of Western Palestine (SWP), wrote that:
"The tomb is in a chamber 37 feet east and west by 20 feet north and south, with a Mihrab on the south wall. The tomb is 12 feet long, 3 1/2 feet broad, 5 feet high, covered with a dark green cloth and a canopy above. An ostrich egg is hung near. North of the chamber is a vaulted room of equal size, and to the east is an open court with a fig-tree, and a second cenotaph rudely plastered, said to be that of Esau's slave. Rock-cut tombs exist south-west.

http://www.archive.org/st...ge/379/mode/1up

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Esau
________________________________________________

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
Ostatnio zmieniony przez George 2019-12-21, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-21, 21:51   Zbrodnia Jakuba / Izraela na Ezawie / Edomie z Seiru

Zobacz Cyprianie jeszcze jeden fragment z Księgi Jubileuszy, pokazujący nam jak szybki i gotowy był Jakub / Izrael do zabijania, nawet do zabicia własnego brata:

Cytat:

Rebecca induces Isaac to send Jacob to Mesopotamia. Jacob's Dream and View at Bethel (xxvii. 1-27; cf. Gen. xxviii.).

XXVII. And the words of Esau, her elder son, were told to Rebecca in a dream, and Rebecca sent and called Jacob her younger son, and said unto him: 2. "Behold Esau thy brother will take vengeance on thee so as to kill thee. 3. Now, therefore, my son, obey my voice, and arise and flee thou to Laban, my brother, to Haran, and tarry with him a few days until thy brother's anger turneth away, and he remove his anger from thee, and forget all that thou hast done; then I will send and fetch thee from thence."

4. And Jacob said: "I am not afraid; if he wisheth to kill me, I will kill him."

5. But she said unto him: "Let me not be bereft of both my sons on one day." 6. And Jacob said to Rebecca his mother: "Behold, thou knowest that my father hath become old, and doth not see because his eyes are dull, and if I leave him it will be evil in his eyes, because I leave him and go away from you, and my father will be angry, and will curse me. I will not go; 1 when he sendeth me, then only will I go." 7. And Rebecca said to Jacob: "I will go in and speak to him, and he will send thee away." 8. And Rebecca went in and said to Isaac: "I loathe my life because of the two daughters of Heth, whom Esau hath taken him as wives; and if Jacob take a wife from among the daughters of the land such as these, for what purpose

p. 145

https://www.sacred-texts.com/bib/jub/jub58.htm

_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2019-12-21, 22:16   

George, nie ufam apokryfom. Mamy Biblię w takiej formie, w jakiej miała być nam dana.

W Biblii nie ma wzmianki o tym, by Jakub zabił Ezawa. Talmud zaś mówi, że zrobił to jego wnuk, a apokryfy, które tu podajesz mówią o tym, że to Jakub. Jakim pismom wierzyć?

Ja wybieram Biblię.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-21, 22:45   Skażona Biblia

.Cyprian. napisał/a:
George, nie ufam apokryfom. Mamy Biblię w takiej formie, w jakiej miała być nam dana.

W Biblii nie ma wzmianki o tym, by Jakub zabił Ezawa. Talmud zaś mówi, że zrobił to jego wnuk, a apokryfy, które tu podajesz mówią o tym, że to Jakub. Jakim pismom wierzyć?

Ja wybieram Biblię.


Talmud Cyprianie podaje nam wersję ze sfałszowanej Księgi Jaszera, Biblia - o dziwo - milczy na ten temat.

Potwierdzenie mamy w dwóch księgach, conajmniej z pierwszego wieku naszej ery, co potwierdzają Zwoje z nad Morza Martwego. Więc konkluzja oparta na dwóch dokumentach jest jasna:
to JAKUB / IZRAEL ZAMORDOWAŁ SWEGO STARSZEGO BRATA EZAWA / EDOMA - Pierworodnego i umiłowanego syna IZAAKA.

Co do Biblii to dziś wiemy że została Ona ciężko skażona, i to nie raz, ale conajmniej dwa razy.

Pierwszy raz przez pierwszego oficjalnego Papieża - twórcę KRK - Damazego Pierwszego, pod koniec IV wieku,

i ponownie przez największego zbrodniarza w historii KRK - Papieża Innocentego III, na początku XIII wieku.
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Metanoia 
Bóg jest 1


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 636
Skąd: Osobowość z Pogranicza
Wysłany: 2019-12-22, 14:40   

A ja, stawiam na Tolka Banana !
_________________
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13