Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PRAWO ŻYDOWSKIE O GOJACH
Autor Wiadomość
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-12-18, 07:21   

George-napisał.
Cytat:
Chryzolicie, wygląda na to że to ty chętnie oskarżył byś Jezusa o faszyzm, i o to że był On opętany.

Mnie możesz tylko oskarżyć że jestem naśladowcą Jezusa, i wypełniam jego naukę.

Twoja obojętność na zło, i ukrywanie prawdy, czyni cię tak samo winnym jak ci którzy popełniają zło.
Jak się czujesz?
Masz jakieś dziwne problemy szukania i amputowania czegoś czego nie ma w stosunku do mnie.

Tak Jezus powiedział to Żydom o czym piszesz,ale powiedział również,to bliskiemu uczniowi,kiedy ten wypełniał wolę Szatana.
I nie myśl,że Ty czy ja jesteśmy wolni od tego problemu jak wypełniamy wole Szatan w naszym myśleniu i czynie,to w tym czasie jest on naszym Ojcem i odwrotnie.
Czy aby zawsze uczysz prawdziwej nauki Boga?
Tego kogo również w nauce adorujemy,również go reprezentujemy.
Czasem jest tak że może nastapić podzielenie umiejetności poznawczych,bo Szatan przyobleka się w anioła światłości.
A Ty tam gdzie jest grzech widzisz tylko Żydów i go tropisz,a grzech występuje niezależnie od narodowości i Ty również nie jesteś wolnym od niego.
A jak masz problem wytropić go tam gdzie chcesz to zamienisz sobie Boga,poprzez zmianę jednej czy dwu literek i myślisz,że masz taką magiczną moc i wtedy On takim się stanie Bogiem jak zechcesz a zło i jego działanie jest pojęciem nie tylko narodowym,ale dotyczy wszystkich ludzi,niezależnie od narodowości,o czym chcesz zapomnieć.
Dlatego dałem przykład faszyzmu.
Pozdrawiam.

Ale pokazywanie zła w historii i piętnowanie go jest potrzebne.
Jednak powinniśmy czynić to obiektywnie,nie kierować sie uprzedzeniami narodowymi.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-12-18, 09:04   

chryzolit napisał/a:

Masz jakieś dziwne problemy szukania i amputowania czegoś czego nie ma w stosunku do mnie.


Nie jest możliwe amputowanie czegoś, czego nie ma.
Natomiast zgodzę się z poglądem, że amputowanie niektórych elementów może prowadzić do utrudnienia stosunku.
:mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-12-18, 10:29   

Boa-dobrze ze zrozumiałeś,że nie można amputować,czegoś,czego nie ma.
Ale są w języku polskim są synonimy i wyrazy bliskoznaczne.
A one już w użyciu mogą mieć różne znaczenie.

Głodny ma zawsze chleb na myśli.
Na pewno coś w tym jest w Twoim przypadku. :lol:

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-12-18, 14:50   

Majętności goja.

Majętności goja są jak pustynia, kto je zajął, niech je zdobywa ( Baba Bastra 54 b )
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-18, 18:38   

chryzolit napisał/a:
George-napisał.
Cytat:
Chryzolicie, wygląda na to że to ty chętnie oskarżył byś Jezusa o faszyzm, i o to że był On opętany.

Mnie możesz tylko oskarżyć że jestem naśladowcą Jezusa, i wypełniam jego naukę.

Twoja obojętność na zło, i ukrywanie prawdy, czyni cię tak samo winnym jak ci którzy popełniają zło.
Jak się czujesz?
Masz jakieś dziwne problemy szukania i amputowania czegoś czego nie ma w stosunku do mnie.

Tak Jezus powiedział to Żydom o czym piszesz,ale powiedział również,to bliskiemu uczniowi,kiedy ten wypełniał wolę Szatana.
I nie myśl,że Ty czy ja jesteśmy wolni od tego problemu jak wypełniamy wole Szatan w naszym myśleniu i czynie,to w tym czasie jest on naszym Ojcem i odwrotnie.
Czy aby zawsze uczysz prawdziwej nauki Boga?
Tego kogo również w nauce adorujemy,również go reprezentujemy.
Czasem jest tak że może nastapić podzielenie umiejetności poznawczych,bo Szatan przyobleka się w anioła światłości.
A Ty tam gdzie jest grzech widzisz tylko Żydów i go tropisz,a grzech występuje niezależnie od narodowości i Ty również nie jesteś wolnym od niego.
A jak masz problem wytropić go tam gdzie chcesz to zamienisz sobie Boga,poprzez zmianę jednej czy dwu literek i myślisz,że masz taką magiczną moc i wtedy On takim się stanie Bogiem jak zechcesz a zło i jego działanie jest pojęciem nie tylko narodowym,ale dotyczy wszystkich ludzi,niezależnie od narodowości,o czym chcesz zapomnieć.
Dlatego dałem przykład faszyzmu.
Pozdrawiam.

Ale pokazywanie zła w historii i piętnowanie go jest potrzebne.

Jednak powinniśmy czynić to obiektywnie, nie kierować sie uprzedzeniami narodowymi.


Jeśli uważasz Chryzolicie że 'pokazywanie zła w historii i piętnowanie go jest potrzebne' to może razem zerknijmy do Historii opartej na Biblii, i zobaczmy jaki wpływ na ludzkość miał Jakub / Izrael, i jego synalkowie.

Zróbmy to jak najbardziej OBIEKTYWNIE, a że jesteśmy na Forum BIBLIJNYM, to użyjmy do tego Biblii, i najbardziej znanych nam apokryfów.

Może zacznijmy od tego jak wyglądały relacje międzyludzkie zapisane w BIBLII, w Ksiedze Rodzaju, przed narodzeniem się Jakuba / Izraela,

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=8

a potem po jego narodzeniu się.

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=25

Możemy zacząć studiowanie tematu od czasów potopu kiedy to większość zła została usunięta z Ziemi.
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-12-20, 22:19   

Lichwa

Nie dajesz lichwy bratu swojemu, lichwy od pieniędzy, lichwy od jakiejkolwiek rzeczy, którą się na lichwę oddaje. Obcemu możesz lichwę dawać, ale bratu swemu nie dawaj lichwy, aby błogosławił cię Jehowa, Bóg twój, we wszelkim przedsięwzięciu rąk twoich, na ziemi, do której wchodzisz, abyś ją posiadł ( Debarim XXIII, 20 - 21)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-12-21, 18:41   

Pomoc w oszustwie

Jeżeli nieżyd załatwia jakiś interes z żydem, a przyjdzie drugi żyd i pomoże mu oszukać goja na miarze, ilości lub wadze, to tamten żyd musi się podzielić zyskiem w ten sposób osiągniętym z owym żydem ( Choszem Hamiszpat 183 art.7 )
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-12-22, 16:22   

Nie wolno powiedzieć gojowi, że kupił u żyda za drogo.

Jeżeli ktoś sprzedał coś nieżydowi, a żyd mu powie, że kupił za drogo, to jest zdrajcą i musi szkodę stąd powstałą nagrodzić ( Choszem Hamiszpat 386 )
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-12-24, 12:54   

Żyd może udawać, że nie jest żydem.

Wprawdzie żadnemu żydowi nie wolno powiedzieć, że żydem nie jest, ale może wyrażać się dwuznacznie, izby nieżyd myślał, że żyd nie jest żydem, gdy żyd równocześnie myśli co innego ( Jorge Des 157 art. 2)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-12-26, 10:25   

Wyłudzanie

Nie jest skalaniem imienia Bożego, gdy na przykład ( żyd) powie do spadkobiercy; dałem ojcu twemu, a on umarł, byle goj nie zmiarkował, że łże ( Baha Kamma i 13 b Tosefot )
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-12-29, 12:17   

Podstępne bankructwo - żyd zadłużony może uciekać

Jeżeli żyd jakiś, zadłużywszy się u nie żyda, chce uciekać, a inny żyd go zdradził, to popełnił rzecz bardzo niedobrą i musi tamtemu zwrócić wszystkie koszty, które mu z tego tytułu ponad dług urosną ( Choszen Ha mi szpat 388 )
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10