Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KTO SPEŁNIŁ PROŚBĘ SZATANA
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-01-21, 10:15   

wuka napisał/a:
w Piśmie wyrażnie wymienia się kim są te 144 tysiące, wymienia się po 12 tys.z każdego pokolenia Izraela! Tak można ewentualnie "przemycić" tezę, że dotyczy to też wierzących/wybrańców spośród tych wierzących (czyli takich VIP-wierzących ;-) ?) , ale wtedy musimy przyjąć "naukę" o tym, że wierzący są zastępczym Izraelem. Z tego co wiem, to i na tym polu są liczne spory.


Żydem jest mężczyzna z obrzezanym sercem, lecz i związana z Nim Niewiasta. Dzieci dziedziczą to miano ósmego dnia. Pamiętać trzeba, że u Boga dniem jest czas trwania niebios

Quran 2:29
On jest Tym, który stworzył dla was wszystko to, co jest na ziemi. Następnie zwrócił się ku niebu i ukształtował je w siedem niebios. On jest o każdej rzeczy wszechwiedzący!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-21, 10:19   

radek napisał/a:
Żydem jest mężczyzna z obrzezanym sercem, lecz i związana z Nim Niewiasta. Dzieci dziedziczą to miano ósmego dnia. Pamiętać trzeba, że u Boga dniem jest czas trwania niebios

:-( Nie pojmuję, co chcesz mi tu powiedzieć, czy wyjasnić :cry:
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-01-21, 10:30   

wuka napisał/a:
radek napisał/a:
Żydem jest mężczyzna z obrzezanym sercem, lecz i związana z Nim Niewiasta. Dzieci dziedziczą to miano ósmego dnia. Pamiętać trzeba, że u Boga dniem jest czas trwania niebios

:-( Nie pojmuję, co chcesz mi tu powiedzieć, czy wyjasnić :cry:


Staram się przedstawić moją odpowiedź na Twoje pytanie dotyczące 144000 opierając się na tym co wiem z Pism Świętych. Aby zrozumieć trzeba czytając dany fragment brać pod uwagę całe Prawo Boże

Mat 5:18 eib "(18) Zapewniam was bowiem: Dopóki trwać będzie niebo i ziemia, ważna będzie każda jota i każda kreska Prawa — aż wszystko się dokona."

Mat 5:19 eib "(19) Kto zatem rozwiąże jedno z przykazań, choćby z pozoru nieważne, i w ten sposób będzie uczył ludzi, tego w Królestwie Niebios też nazwą nieważnym. Tego natomiast, kto będzie je stosował i innych tego uczył, w Królestwie Niebios nazwą ważną osobą."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-21, 10:31   

Czyli...jednak jesteśmy nadal POD PRAWEM? :-)
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-01-21, 10:36   

wuka napisał/a:
Czyli...jednak jesteśmy nadal POD PRAWEM? :-)


Nie znając Prawa dźwiga się Jego ciężar, natomiast znając Prawo, za Jego pomocą można zdjąć wiele ciężaru z innych ludzi

Iz 1:18 eib "(18) Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."

Mat 11:28-30 eib "(28) Przyjdźcie do Mnie wszyscy zapracowani i przeciążeni, Ja wam zapewnię wytchnienie. (29) Weźcie na siebie moje jarzmo, uczcie się ode Mnie łagodności i pokory serca, a znajdziecie ukojenie dla swych dusz. (30) Gdyż moje jarzmo jest wygodne, a moje brzemię — lekkie."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-21, 12:47   

wuka napisał/a:
144 000 wyprøbowanych? Przecież w PS wyraznie pisze, że dotyczy tylko zydøw, 12000 z każdego pokolenia. Jak to pojednać z twoim tłumaczeniem o wybieraniu z ogøłu?

Dlaczego cały czas kierujecie się niezrozumiałą dla mnie przekorą. :shock:
Jak macie potrzebę, to wszystkie proroctwa obiecane Izraelowi cielesnemu, naturalnemu, przypisujecie „duchowemu Izraelowi”, czyli sobie.
Jak jest „potrzeba” stanąć „okoniem”, czyli zaprzeczyć, to jest na odwrót…

A czytałaś o odłamanych gałązkach, i w to miejsce wszczepionych z innej, dzikiej oliwki?
Pokolenia to konary, gałęzie, gałązki...
Na jednym pniu jest wiele gałęzi. Można szczepić do woli.
Jestem działkowcem, to wiem. :-o
Jedna jabłoń rodzi kilka gatunków jabłek. :xhehe:
Wszystkie są smaczne i wyborne!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-21, 13:23   

Henryk napisał/a:
Jak macie potrzebę, to wszystkie proroctwa obiecane Izraelowi cielesnemu, naturalnemu, przypisujecie „duchowemu Izraelowi”, czyli sobie.

No właśnie ja nie przypisuję, i uczono mnie, że dosłownie trzeba Biblię traktować, więc chyba jest oczywiste, że te 144 tys. dotyczą Izraela. Tak to rozumiem.
Henryk napisał/a:
A czytałaś o odłamanych gałązkach, i w to miejsce wszczepionych z innej, dzikiej oliwki?

Nie tylko czytałam, ale i tłumaczenie na YT słuchałam. Tam nauczał ADS, że jest to źle przetłumaczone i nie chodzi o odłamanie i wszczepianie tylko o podnoszenie gałęzi i przymocowanie, umocowanie do drzewa.
Henryk napisał/a:
Jak jest „potrzeba” stanąć „okoniem”, czyli zaprzeczyć, to jest na odwrót…

Nie, Henryk. Konfrontuję to czego mnie latami nauczano u protestantów. Tu dostrzegam kolejne interpretacje. Katolickich w ogóle nie biorę pod uwagę, bo z błędów katolicyzmu wyleczyli mnie protestanci. Poza tym od lat nie słucham żadnych katolickich kazań, bo z dawnych lat pamiętam ciągle to samo "nauczanie": stajenka, zmartwychwstanie i tłumaczenie przypowieści o synu marnotrawnym (w interpretacji, że jak nagrzeszysz to przez spowiedź możesz się pojednać itp.bzdety).
Nie zakładaj złej woli z mojej strony, a jedynie może wyostrzone spojrzenie na "prawdy" biblijne.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-01-21, 13:25   

RN napisał/a:
Napisz no Bobo, dlaczego w Waszym przekładzie biblijnym jest użyte słowo ''zażądał'', zamiast słowa ''wyprosił sobie''.

Greckie słowo EKSETESATO zawiera w sobie znaczenie:
Wg. Słownika Stronga:
1. żądać, prosić;
2. wyprosić

Podobnie oddają inne tłumaczenia:
Szymonie, Szymonie, oto szatan zażądał, żeby was przesiać jak pszenicę (Popowski)

Szymonie, Szymonie, oto szatan zażądał, żeby przesiać was jak pszenicę (Edycja Świętego Pawła)

Szim'onie, Szim'onie, posłuchaj! Przeciwnik żądał, aby mieć was dla siebie, aby was przesiać jak pszenicę! (Żydowski Komentaż do NT-Dawid Stern)

Zatym też rzekł Pan: Szymon, Szymon! Oto Szatan pożądał pilnie, aby was odwiewał jako pszenicę.
(Biblia Brzeska)

Tak więc Przekład Nowego Świata wcale nie odbiega zbytnio od innych tłumaczeń w tym miejscu.
Jaki masz problem?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-01-21, 14:48   

Bobo napisał/a:


Tak więc Przekład Nowego Świata wcale nie odbiega zbytnio od innych tłumaczeń w tym miejscu.
Jaki masz problem?


Mnie nie tyle chodzi o to, że ten Wasz przekład jakoś mocno odbiega od innych przekładów, tylko co Wy rozumiecie pod takim sformułowaniem.
No bo jeżeli szatan żąda i otrzymuje to nasuwa się pytanie, kto w tym niebie rządzi.
Jaką pozycję ma szatan. Czy gdyby nie żądanie szatana, to sam Bóg zrobiłby przesiew :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-01-21, 15:56   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Jak możesz głosić takie wnioski?

Bóg potrzebuje wypróbowanych i pewnych pod każdym względem naśladowców Jezusa. Podobnie jak i Jezus nauczył się posłuszeństwa poprzez cierpienia.
1P 2:23 bg "Któremu gdy złorzeczono, nie odzłorzeczył; gdy cierpiał, nie groził, ale poruczył krzywdę temu, który sprawiedliwie sądzi."
Oni będą innym pomagać- wraz z Chrystusem- pojednać się z Bogiem w swym tysiącletnim królestwie. Nigdy i w niczym nie zawiodą.
Taka elita ludzkości.
Potrzeba ich 144000, a wybór trwa już dwa milenia.

A Szatan?
On tylko usiłuje zasiać kąkol w naukach, zsyłać pokusy, kłamać i oszukiwać, aby zwieść uczni.
Jemu wydaje się, że szkodzi ludowi Bożemu.
A wykonuje to, co jest pożądane w oczach Bożych.

Gdybyś wykazała więcej pokory, zrezygnowała z nierozsądnej zarozumiałości, może czegoś jeszcze nauczyłaś byś się.
A tak, dokonujesz jedynie przesiewania wraz z Szatanem.
Plewy zostaną odwiane, kąkol powiązany w snopki będzie spalony.
Pozostanie czysta pszenica- i to z pomocą Szatana! :xhehe:
Na podstawie 1 wersetu napisanego przez człowieka, który nie był wybranym apostolem, który nie chodził z Jezusem i nie słyszał nauk Jezusa, ty wyciągasz takie bezpodstawne i obrzydliwe wnioski.Czytałeś przypowieść o dobrym ziarnie, o tym który zasiał kąkol oraz o żniwach? - przeczytaj, a może coś zrozumiesz. Ewangelia Mateusza 13.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-21, 16:11   

wybrana napisał/a:
Na podstawie 1 wersetu napisanego przez człowieka, który nie był wybranym apostolem, który nie chodził z Jezusem i nie słyszał nauk Jezusa, ty wyciągasz takie bezpodstawne i obrzydliwe wnioski.

Następna do ignora.
Domyślam się, że dostałaś odcisków podczas chodzenia z Jezusem. :xhehe:
Wiem też, kto Was zasiał z tak obrzydliwymi poglądami!
Żegnam.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-21, 16:16   

wuka napisał/a:
Nie tylko czytałam, ale i tłumaczenie na YT słuchałam. Tam nauczał ADS, że jest to źle przetłumaczone i nie chodzi o odłamanie i wszczepianie tylko o podnoszenie gałęzi i przymocowanie, umocowanie do drzewa.

A ja Tobie tłumaczę tak, jak pisałem.

Gałęzie, które zwisają, nie przynoszą owocu, odcina się. Wie o tym każdy sadownik.
Gratuluję także źródła wiary- YT. :xhehe:
Internet zbawi Cię. Zapewne... :-/
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-01-21, 16:32   

RN napisał/a:
No bo jeżeli szatan żąda i otrzymuje to nasuwa się pytanie, kto w tym niebie rządzi.

Chyba mylisz słowa jakoby żądać pochodziło od rządzić.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-01-21, 16:34   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Na podstawie 1 wersetu napisanego przez człowieka, który nie był wybranym apostolem, który nie chodził z Jezusem i nie słyszał nauk Jezusa, ty wyciągasz takie bezpodstawne i obrzydliwe wnioski.

Następna do ignora.
Domyślam się, że dostałaś odcisków podczas chodzenia z Jezusem. :xhehe:
Wiem też, kto Was zasiał z tak obrzydliwymi poglądami!
Żegnam.
Bóg nie przysyła złego, który przychodzi w ukryciu jak złodziej pod osłoną nocy. A jeżeli odcina gałęzie, które nie przynoszą owocu, to bardzo dobrze, bo zło nie może królować. Jeżeli zło by królowało, to dobro by nie miało racji bytu. Sprawiedliwość Boża jest święta. Jako dobry Ojciec pragnie nas dobrze wychować. Czasem pouczy, czasem napomni, a czasem lekko skarci. Na pewno nie daje człowiekowi na ramiona wielkich ciężarów, których człowiek nie jest wstanie udźwignąć. Ogromne ciężary daje człowiekowi szatan, po to by niszczyć człowieka i by załamany człowiek oskarżał i złoże żłozeczyl Bogu. Szatan jest wrogiem Boga i człowieka.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-21, 18:02   

Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:
Nie tylko czytałam, ale i tłumaczenie na YT słuchałam. Tam nauczał ADS, że jest to źle przetłumaczone i nie chodzi o odłamanie i wszczepianie tylko o podnoszenie gałęzi i przymocowanie, umocowanie do drzewa.

A ja Tobie tłumaczę tak, jak pisałem.

Gałęzie, które zwisają, nie przynoszą owocu, odcina się. Wie o tym każdy sadownik.
Gratuluję także źródła wiary- YT. :xhehe:
Internet zbawi Cię. Zapewne... :-/
Rozumiem, ze powinnam tylko Badaczy sluchac i ogladac :roll: Jesli nie jestem wybrana do zbawienia to ani internet ani sam bog mnie nie zbawi. Tak uczy Pawel i wiele denominacji. Ucza o nawrceniu, ale to nawrocenie zalezy od Boga, wiara czlowieka zalezy od Boga, wiec ja sie pytam co moge zrobic, ty odpowiesz nawroc sie, ale to zalezy od boga ktory ....i ta w kolo Macieju. Ok, mozesz i mnie di ignora wrzucic.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10