Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bobo
Autor Wiadomość
Luba 

Pomogła: 87 razy
Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2019-12-08, 12:10   

chryzolit napisał/a:
Luba-wyluzuj.
Takimi wpisami,jakie wydajesz o sobie świadectwo?
Jak myślisz.?

Prawdziwe :->

Cytat:
A poniżanie ludzi w swoich wpisach,macie na pierwszym miejscu,razem z Metanoia.
O czym to świadczy.?

Gdybyscie zrozumieli, ze jestescie pelnowartosciowymi ludzmi ,ze nie macie zadnego smiertelnego grzechu, byloby wam latwiej wyjsc poza wlasne niewolnictwo i nabrac nieco dystansu do wlasnych mysli i do mysli innych...byloby wam latwiej zrozumiec, ze w naszych rozmowach nie chodzi o was, ludzi, lecz o wasze ukierunkowane przez system myslenie...ze chodzi o to, aby wyrwac was z depresji, ktorej sobie nie uswiadamiacie i jak rozwscieczone zwierzeta potraficie tylko warczec, drapac i gryzc :-( ... :-(

Gdybyscie potrafili pojac te smutna prawde o sobie, nie mielibyscie najmniejszego powodu, aby czuc sie ponizonymi....Wrecz przeciwnie, zrozumielibyscie, ze nasza intencja jest pomoc wam podniesc sie z kleczek przed waszym zydowskim "Panem", dodac wam odwagi do podniesienia glowy, spojrzenia w jego wredne slepia i....rozesmiania mu sie prosto w twarz :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2019-12-08, 12:36   

Krystian napisał/a:

Błogosławiony jest, który przychodzi w Imię Boga Jehowy.

https://youtu.be/uv6_iYoRKzI

EMET:
W nawiązaniu do frazy, która jest uwidoczniona w tym ‘filmiku’ -- Baruch Haba B'Shem Adonai -- mamy tu jakby transkrypcję tego, co czytamy w Psalmie 118:26 [4 początkowe wyrażenia w zapisie hebrajskim], który ma taką postać w ‘Biblii Hebrajskiej’ -- בָּר֣וּךְ הַ֭בָּא בְּשֵׁ֣ם יְהוָ֑ה -- trans. uproszczona: < barukh habba` beszem jehva(h) > /= < baruch habba` beszem jehva(h) >/ = literalnie: „Błogosławiony przychodzący w_imię Jehowy”. Oto, gdzie mamy w Ks. ‘Nowego Przymierza’: Mat 21:9; / 23:39; // Mar 11:9; // Łuk 13:35; // Jana 12:13. Tłumaczenie takie, gdzie - zamiast Imienia ‘JHVH’ - wpisywane bywa „Adonaj” [ew. „Adhonaj”] → jest praktyką judaistyczną [czy inną: temu podobną]. W ‘Biblii Hebrajskiej’ nie mamy formy Imienia Boga bogów per „Adonaj” [ew. „Adhonaj”]; nie jest to bowiem Imię własne jako Imię własne Boga Wszechmocnego, lecz: „Wszechwładny Pan”; /ew./ „Suwerenny Pan” [jako to i np. w ‘PNŚ/NWT’; ‘NIV’]: odnoszone tylko i wyłącznie do Boga JHVH [do nikogo więcej!].
O ile koniecznie - dany ktoś - chce wiązać formę hebr. “adhonaj” z ‘Imieniem JHVH’, to polecam wersety: Ps 109:21; // Jerem 44:26; // Ezech 20:39, 44; / 36:22, 23; / 39:25.
Jasno wynika - z np. tych wersetów - iż forma “adhonaj” - to bardziej wzniosły Tytuł Boga Najwyższego, niż Imię jako Imię własne. Jest nadto więcej wersetów takich, gdzie w jednym wersecie pomieszczono zarówno Imię Boga, jak i formę ‘adhonaj’ [np. w Izaj 61:1]. Należy dostrzec, iż zasadnie mamy ową formę ‘adhonaj’ odniesioną do Boga w 3. wersetach Ks. ‘Nowego Przymierza’: Łuk 2:29; // Dz Ap 4:24; // Obj 6:10 [jak to i uwidaczniają hebrajskie wersje translacyjne Ks. ‘NP’]. W grece ‘NP’, mamy na bazie rdzennego “despotes” [akurat w tych ‘3.’ miejscach odniesione do Boga JHVH].

UWAGA: Odnoszę się tylko i wyłącznie do zapisu trans. frazy hebrajskiej z Psalmu 118:26, tudzież, jak to i powyżej - miejsc z Ks. ‘Nowego Przymierza’; co ciekawe: w 4. sprawozdaniach ewangelicznych [zwłaszcza w zapisie hebr. wers, transl]. Tak, więc: nie włączam się w jakiekolwiek spory 'Userów' z Forum: zaznaczam stanowczo! :-/

Stephanos, ps. EMET

Luba 

Pomogła: 87 razy
Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2019-12-08, 13:58   

wuka napisał/a:

Pamiętaj Luba, krzywda, którą wyrządzasz innym wróci do ciebie. .

Pamietam...a poki co, do ciebie wraca ta krzywda, ktora ty wyrzadzasz innym :->

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

Listek 

Wysłany: 2019-12-08, 23:46   

Świeże spojrzenie na proroczą Księgę Ezechiela.

.Cyprian. 

Wysłany: 2020-02-15, 23:04   

Bobo, jeśli wierzyć statystykom forum, spędził właśnie na forum 12756,7 godzin ≈ 531,53 dni ≈ 1,46 lat. I jest zwycięzcą, jeśli o czas chodzi. Jakby chcieć w sposób ciągły jego czas na forum odtworzyć, trzeba by bite półtora roku przesiedzieć przed komputerem.

U mnie wychodzi trochę ponad miesiąc, uff, ulga.

Zobaczcie, kto jest drugi. :mrgreen:

W sumie to i tak to wszystko jest czas bycia zalogowanym, a jeśli wziąć pod uwagę czas rzeczywisty, to ... :shock:

Tak to jest z internetami. Pożeracz czasu.

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 154 razy
Wysłany: 2020-02-16, 17:59   

.Cyprian. napisał/a:
Jakby chcieć w sposób ciągły jego czas na forum odtworzyć, trzeba by bite półtora roku przesiedzieć przed komputerem.

To się nadaje do działu humor lub działu uzależnienia. :lol:

.Cyprian. napisał/a:
Zobaczcie, kto jest drugi. :mrgreen:

Jak Ty to .Cyprian. patrzysz? Ja jak wchodzę w Statystyki to pokazuje mi się na pierwszym planie:

Najaktywniejsi użytkownicy:
Yarpen Zirgin 15756 postów
Bobo 13084 postów
itd...

gdzie ten czas?

.Cyprian. 

Wysłany: 2020-02-16, 19:15   

By to zobaczyć trzeba wejść w "Użytkownicy" i wybrać metodę sortowania "Łączny czas wizyt":
http://biblia.webd.pl/for...ter=all&start=0

wuka 

Pomogła: 242 razy
Wysłany: 2020-02-16, 19:30   

.Cyprian. napisał/a:
By to zobaczyć trzeba wejść w "Użytkownicy" i wybrać metodę sortowania "Łączny czas wizyt":

RN. Jednak zauważ, że satystycznie RN jest w pierwszej dziesiące najbardziej pomocnych użytkowników. Zachodzi więc pytanie, czy czasami nie ma on wielu cichych wielbicieli. Dla mnie to oznacza, że wiele osób zgadza się z wpisami i poglądami, ale tylko nieliczni potrafią to głośno powiedzieć/napisać. Jest pomocny, czy to się niechętnym podoba czy nie.

.Cyprian. 

Wysłany: 2020-02-16, 20:29   

wuka napisał/a:

RN. Jednak zauważ, że satystycznie RN jest w pierwszej dziesiące najbardziej pomocnych użytkowników.

Dokładnie na 10-tym.

wuka napisał/a:

Zachodzi więc pytanie, czy czasami nie ma on wielu cichych wielbicieli. Dla mnie to oznacza, że wiele osób zgadza się z wpisami i poglądami, ale tylko nieliczni potrafią to głośno powiedzieć/napisać.

Przycisk "pomógł" może wcisnąć tylko autor tematu od dłuższego czasu. Zatem ta "spiskowa teoria" o cichych wielbicielach nie ma uzasadnienia.

wuka napisał/a:

Jest pomocny, czy to się niechętnym podoba czy nie.

Jeśli ktoś uznał i wcisnął "pomógł", to zapewne RN w danym temacie mu pomógł. Ja też raz wcisnąłem.

Ale Bobo i tak jest lepszy i na pierwszym miejscu również i w tej statystyce. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez .Cyprian. 2020-02-16, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 154 razy
Wysłany: 2020-02-16, 20:31   

.Cyprian. napisał/a:

Dziękuję, ja się też mieszczę na pierwszej stronie i jestem 44-ta.

wuka 

Wysłany: 2020-02-16, 21:04   

Queza napisał/a:
jestem 44-ta

Gratulacje! A w dodatku jaka cyfra! "A imię jego 44 ;-)
Jesteś naprawdę extra. :-D

wuka 

Wysłany: 2020-02-16, 21:10   

.Cyprian. napisał/a:
Przycisk "pomógł" może wcisnąć tylko autor tematu

Chyba nie sugerujesz, że sam sobie plisy daje, bo takiej możliwości nie ma ;-) :-D
Mnie pomógł też. Wiele razy zdarza się, że jakieś zdanie, słowo, mysl, przesłąnie przychodzi do nas przez usta różnych dyskutantów, a nawet przypadkiem spotkane osoby (w realu). I to jest czasami odpowiedź na nurtujące nas akurat sprawy, podpowiedzi do rozwikłania czegos itp. Na pewno każdy miał z tym do czynienia.
Niektórzy mówią, że to boże podpowiedzi inni, że pole morficzne...Wszak jesteś my wszyscy połączeni, dosłownie wszyscy. Jak jeden organizm.
Dlatego też uważam, ż eszanować należy każdego człowieka, bo każdy nosi w sobie coś, co może być przeznaczone dla innego człowieka w jakimś momencie życia.

.Cyprian. 

Wysłany: 2020-02-16, 22:04   

wuka napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Przycisk "pomógł" może wcisnąć tylko autor tematu

Chyba nie sugerujesz, że sam sobie plisy daje, bo takiej możliwości nie ma ;-) :-D

Nie, nie sugeruję. Autor tematu może wcisnąć przycisk komuś innemu, kto w jego temacie pisze.

Listek 

Wysłany: 2020-02-20, 14:48   

wuka napisał/a:
szanować należy każdego człowieka, bo każdy nosi w sobie coś, co może być przeznaczone dla innego człowieka w jakimś momencie życia.

Prz 27:19 "Jak w wodzie [odbija się] oblicze, tak w sercu człowieka człowiek."

:-)

Odpowiedz do tematu