Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-02-16, 17:43   

"Obmyjcie się i oczyśćcie; usuńcie sprzed moich oczu zło waszych uczynków; przestańcie źle czynić.
(17) Uczcie się czynić dobrze; szukajcie tego, co sprawiedliwe, wspomagajcie uciśnionego, brońcie sieroty, wstawiajcie się za wdową.
(18) Chodźcie teraz, a rozsądźmy, mówi PAN: Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak karmazyn, staną się białe jak wełna. (19) Jeśli będziecie ulegli i posłuszni, będziecie zażywali dóbr ziemi.
Iz.1.16-19

Jk 1:21 "Odrzućcie więc wszystko, co nieczyste i nadmiar złości, a przyjmijcie z pokorą zaszczepione w was Słowo, w którym jest moc ocalenia waszych dusz."


Ap 19:13 "Odziany jest w szatę, która nasiąkła krwią, a imię, którym jest zwany, brzmi: "SŁOWO BOŻE".




Bóg z łaski wybacza nam łamanie Jego Prawa w "starym życiu", byśmy obmyci krwią Chrystusa, jako nowe stworzenia nie grzeszyli już więcej.
Z pomocą otrzymanego ducha Bożego i z nowym sercem ,uświęcenie przykazaniami Ojca Niebiańskiego staje się łatwiejsze .

" I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali."
Ezech.36,26-27
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-02-20, 14:37   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2020-02-20, 19:33   

Robertus napisał/a:
Henryk napisał/a:
Ale to nic w porównaniu ze ś.p. Ryszardem P ...

Znam go. Słuchałem.Po jednych pieniądzach. Jak to zwykle bywa: byle by ogólniki wygłaszać głośno. Wtedy wszyscy powiedzą: Amen!
Byleby mocnym głosem wyrażać coś podobnego, wtedy następuje AMOK.
Każdy nawiedzony ma coś w sobie podobnego. Głośno, bezsprzecznie, z wybałuszonymi oczami wgapia się w ciebie gdy, wyraża swoje wnioski (hipnoza? :-) ), itp.
Emocjonalne wezwania czy też ekstaza to dla niektórych jest czymś.
'Nawiedzony', zachowuje się podobnie :-P
Może liczy na coraz to większy poklask? Sławę? Rozrost swojej grupy?
Kto wie czy nie konkuruje z innymi podobnymi ugupowaniami?


Co za pogarda no, no ,czy az tak jesteś zazdrosny ?
_________________
Jeszua=YHVH
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2020-02-20, 19:51   

Listek napisał/a:
Krystian napisał/a:
na tym forum, sporo ludzi czyta Biblię


Szkoda,że nie rozumieją słów swego Zbawiciela:

Mt 5:17 "Nie sądźcie, że przyszedłem, aby znieść Torę czy Proroków. Nie przyszedłem znieść, lecz nadać pełnię."

Poza Torą nie ma zbawienia, Krystianie.

Święta wyznaczone przez Boga to nie są żywioły .

Jak Tora Zbawia i dlaczego nie Zbawiła w ST dlaczego czekano na Jeszua Mesjasza ?
krk twierdzi,ze poza krk nie ma zbawienia , ilu jeszcze ma taka moc ?
_________________
Jeszua=YHVH
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-02-21, 10:08   

tola napisał/a:
Jak Tora Zbawia i dlaczego nie Zbawiła w ST dlaczego czekano na Jeszua Mesjasza ?


Całe pismo jest pożyteczne, jeśli czytający umie się bez obłudy odnaleźć w Świecie, to raczej zamiast dowolny szczegół potępiać, będzie umiał znaleźć sens poszczególnych fraz, słów a nawet liter, ale Świat trzeba odbierać całościowo ufając Duchowi Bożemu, a nie poruszać się jedynie w drobnej sferze uznanej za godną zaufania, odrzucając resztę Świata uznaną przez siebie za godną potępienia. Tora, Ewangelia, czy Quran ujmują w swej mądrości cały Świat. Eliasz wzywając imienia Izraela zasłużył sobie na porwanie do nieba. Apostołowie otrzymali Ducha Bożego. W Quran'ie mamy potwierdzenie nauczania Biblii w tym zapowiedź dobrobytu dla Świata ze strony osób przestrzegających Praw Bożych

1Krl 18:36 eib "Gdy więc nadeszła pora składania ofiary, prorok Eliasz podszedł i powiedział: PANIE, Boże Abrahama, Izaaka i Izraela! Niech się dziś okaże, że Ty jesteś Bogiem w Izraelu, a ja twoim sługą i że na Twoje Słowo przygotowałem to wszystko."

Dz 2:4 eib "(4) Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli mówić innymi językami, stosownie do tego, jak Duch im to umożliwiał."

Quran 57:11-12
A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną. W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"

tola napisał/a:
krk twierdzi,ze poza krk nie ma zbawienia , ilu jeszcze ma taka moc ?


Tutaj zgoda, oficjalne wypieranie się swojego potencjału danego od Boga nie jest mandatem do nauczania. Mandatem do nauczania jest znajomość rozwiązania zauważonego problemu

Mat 10:33 eib "(33) Tego jednak, kto się Mnie wyprze wobec ludzi, i Ja się wyprę przed moim Ojcem, który jest w niebie."

Mat 6:2 eib "Dlatego gdy udzielasz wsparcia, nie każ o tym trąbić w synagogach i najwęższych uliczkach, jak czynią obłudnicy, oczekując pochwały. Zapewniam was, odbierają swą całą zapłatę."

Dan 8:14 bt5 "(14) On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-02-22, 16:44   

tola napisał/a:
Jak Tora Zbawia i dlaczego nie Zbawiła w ST dlaczego czekano na Jeszua Mesjasza ?


Od grzechów wybawia Mesjasz a gdy nie grzeszysz to znaczy ,ze przestrzegasz Tory w kapłaństwie Melchizedeka.

Jk 1:21 "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-02-23, 08:52   



"Wy więc, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują Bożych praw, własnego utwierdzenia nie doprowadzili do upadku."

2P 3:17
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2020-03-01, 16:39   

Mam kilka pytań;

1.Gdzie napisano,że Jezus jest "Torą"?

Bowiem
Apostoł Paweł pisze do Galatów 3:24-25

24 Tak więc Prawo stało się naszym opiekunem* prowadzącym do Chrystusa+, żebyśmy zostali uznani za prawych dzięki wierze+. 25 Ale skoro nastała wiara+, nie podlegamy już opiekunowi*
Prawo przypominało opiekuna prowadzącego do nauczyciela ,którym miał być Mesjasz.

2.Czy absolutnie wszystkie przykazania Tory należy przestrzegać,także te nakazujące kamienować ?

3. Kontekst dalszy Rzymian 10:4 jest Rzymian 7:6:

"6 Ale teraz zostaliśmy uwolnieni spod Prawa — umarliśmy w stosunku do tego, co nas trzymało w więzach — żeby zostać niewolnikami w nowym znaczeniu, poddającymi się pod wpływ ducha a nie w starym, podlegającymi spisanemu kodeksowi.

Jak należy rozumieć powyższy werset?

4.W Prawie był Arcykapłan ,który występował wobec Boga od grzesznego ludu.Czy urząd ten dalej obowiązuje ,skoro w liście do Hebrajczyków czytamy:

Hebr 7:26-28

26 Właśnie taki arcykapłan jest nam potrzebny: lojalny, niewinny, nieskalany+, oddzielony od grzeszników i wywyższony ponad niebo. 27 W przeciwieństwie do tamtych arcykapłanów nie musi codziennie składać ofiar, najpierw za własne grzechy, a potem za grzechy ludu+, bo zrobił to raz na zawsze, gdy złożył w ofierze samego siebie+. 28 Prawo ustanawia arcykapłanami ludzi mających słabości+, ale słowo przysięgi+ złożonej po Prawie ustanawia Syna, wydoskonalonego na wieki.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-03-01, 17:51   

tessa napisał/a:
1.Gdzie napisano,że Jezus jest "Torą"?


Jezus jest powodem powstania Tory, a że Jego Ojciec jest Słowem podobnie do Niego, więc Tora jest Dobrym fundamentem

J 5:46 eib "Gdybyście bowiem wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i Mnie, gdyż on napisał o Mnie."

tessa napisał/a:
2.Czy absolutnie wszystkie przykazania Tory należy przestrzegać,także te nakazujące kamienować ?


Oczywiście, lecz należy je rozumieć w Duchu Jezusowym, np.

Ap 2:17 eib "Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom. Temu, kto zwycięży, dam nieco z ukrytej manny. Podaruję mu też biały kamyk, a na kamyku wypisane nowe imię, nieznane nikomu poza tym, który je otrzymuje."

tessa napisał/a:
3. Kontekst dalszy Rzymian 10:4 jest Rzymian 7:6:

"6 Ale teraz zostaliśmy uwolnieni spod Prawa — umarliśmy w stosunku do tego, co nas trzymało w więzach — żeby zostać niewolnikami w nowym znaczeniu, poddającymi się pod wpływ ducha a nie w starym, podlegającymi spisanemu kodeksowi.

Jak należy rozumieć powyższy werset?


Prawo i życie wg Prawa pomimo starań wieńczone było śmiercią, bo Prawo przyszło po grzechu, do czasu Jezusa będącego Słowem Nowym, czyli Owocem Słowa starego poddanego w wątpliwość

J 8:51 eib "(51) Ręczę i zapewniam, jeśli ktoś zachowa moje Słowo, na wieki nie ujrzy śmierci."

tessa napisał/a:
4.W Prawie był Arcykapłan ,który występował wobec Boga od grzesznego ludu.Czy urząd ten dalej obowiązuje ,skoro w liście do Hebrajczyków czytamy:

Hebr 7:26-28

26 Właśnie taki arcykapłan jest nam potrzebny: lojalny, niewinny, nieskalany+, oddzielony od grzeszników i wywyższony ponad niebo. 27 W przeciwieństwie do tamtych arcykapłanów nie musi codziennie składać ofiar, najpierw za własne grzechy, a potem za grzechy ludu+, bo zrobił to raz na zawsze, gdy złożył w ofierze samego siebie+. 28 Prawo ustanawia arcykapłanami ludzi mających słabości+, ale słowo przysięgi+ złożonej po Prawie ustanawia Syna, wydoskonalonego na wieki.


Obowiązuje

Rdz 17:19 eib "(19) Lecz Bóg powiedział: Nie tak będzie! Twoja żona Sara urodzi ci syna. Nadasz mu imię Izaak. Z nim ustanowię moje przymierze jako przymierze wieczne i rozciągnę je na jego potomstwo."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2020-03-03, 11:43   

EMET:

https://austeria.pl/produkt/613-przykazan-judaizmu-oraz-siedem-przykazan-rabinicznych-siedem-przykazan-dla-potomkow-noacha/

Cały czas oczekuję na merytoryczne omówienie owych '613.': od Tych, którzy są rzecznikami obowiązywania Prawa przez chrystian jezusowo-apostolskich [od okresu opisanego w '2.' rozdziale Ks. Dzieje Apostolskie /dokładanie z greki - Dokonania Wysłanników, w grece: Prakseis Apostolon/] oraz ich naśladowców --> wg dokładnie praktyk oraz wyznawanych doktryn: jak to i wynika z przedłożeń biblijnych. Nie chodzi zatem o tzw. 'nominalność': wg nazewnictwa oraz mniemań o sobie samych; jednak... czyny i słowa stanowią zaprzeczenie...

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-03-03, 11:58   

EMET napisał/a:
Cały czas oczekuję na...

Niedoczekanie Twoje EMET... na forum pozostali ludzie NIE wyjaśniający cokolwiek, tylko 'wyrzucający' z siebie to co sami uznali za... prawdę. Bezdyskusyjnie. Pomylili Blog z Forum.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-03-03, 12:34   

EMET, zamówiłem i gdy przeczytam podzielę się swoim wyjaśnieniem
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2020-03-03, 12:39   

radek napisał/a:
EMET, zamówiłem i gdy przeczytam podzielę się swoim wyjaśnieniem


EMET:
Ja też bym zamówił, ale aktualnie mam inne - ważniejsze wydatki.
Twoje refleksje chętnie przeczytam. ;-)

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-03-03, 12:45   

EMET napisał/a:
oczekuję na merytoryczne omówienie


Doskonałe Prawo Boga opisane jest bardzo jasno (dla prostaczka) w Biblii.

Ps 19:8 bgn "Prawo WIEKUISTEGO jest doskonałe nawraca duszę; świadectwo BOGA jest wiarygodne uczy prostodusznego mądrości."

Trzeba na pewno uświadomić sobie,że dzięki przelanej krwi Chrystusa wierzący stali się kapłanami Boga, pod Arcykapłanem w porządku Melchizedeka.

Ap.5,9-10" I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godny jesteś wziąć zwój i zdjąć jego pieczęcie, gdyż byłeś zabity i swoją krwią kupiłeś Bogu [ludzi] z każdego plemienia, języka, ludu i narodu, i uczyniłeś ich naszemu Bogu królestwem i kapłanami - i będą królować na ziemi. "

EMET,które z przykazań Boga nie jest dla Ciebie jasne?

Łk 16:17 " łatwiej przeminie niebo i ziemia, niż zniknie jedna kreska w Prawie."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2020-03-03, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2020-03-03, 12:48   

Bobo napisał/a:
EMET napisał/a:
Cały czas oczekuję na...

Niedoczekanie Twoje EMET... na forum pozostali ludzie NIE wyjaśniający cokolwiek, tylko 'wyrzucający' z siebie to co sami uznali za... prawdę. Bezdyskusyjnie. Pomylili Blog z Forum.



EMET:
O ile to np. ja byłbym zwolennikiem i rzecznikiem tego typu, co np. User 'Listek', już dawno 'punkt po punkcie' bym dokonał analizy owych 613-u. Jak pytałem już wielokrotnie --
Czy obowiązują WSZYSTKIE czy tylko NIEKTÓRE: dokładnie wskazać i wykazać.
Czy wszystkie MORALNE, żadne zaś CEREMONIALNE? Czy tylko niektóre z owych: dokładnie wskazać i wykazać.

613 to nie tak dużo; osobiście wyłuszczałem już zapodania wersetów biblijnych na określony temat - w obszerniejszej ilości, niż 613!

Dekalog miałbym opanowany zwłaszcza w zapisie po hebrajsku z Ks. Ks. Wyjścia oraz Powtórzonego Prawa. Trans. zapisu hebr., zresztą, z Exodus 20:2 - 17 --- już podawałem na tym tutaj Forum. ;-)

Nigdy nikt nie próbował nawet rozpatrzyć chociażby np. 1/10 części... :aaa: :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11