Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FILM ''KLER''
Autor Wiadomość
Quinque 

Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Wysłany: 2019-02-27, 01:32   

Kara śmierci np. w Teksasie nie odstrasza przed dokonywaniem morderstw

rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Wysłany: 2019-02-27, 17:33   

Quinque napisał/a:
Kara śmierci np. w Teksasie nie odstrasza przed dokonywaniem morderstw

Skąd takie błędne przypuszczenie? Kara śmierci zawsze odstrasza.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Wysłany: 2019-02-27, 19:57   

Tak, odstrasza tych, którzy w momencie popełnienia przestępstwa zakładają, że zostaną skazani na śmierć :lol:
Czyli nikogo.
Nie chcesz aby smoczka possać, infantylny bohaterze ?

rol23 

Wysłany: 2019-02-27, 21:02   

BoaDusiciel napisał/a:
Tak, odstrasza tych, którzy w momencie popełnienia przestępstwa zakładają, że zostaną skazani na śmierć :lol:
Czyli nikogo.
Nie chcesz aby smoczka possać, infantylny bohaterze ?

Jeśli morderstwo nie jest w afekcie, to jest dokładnie przemyślane. Morderca wszystko planuje, planuje również skutki.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Wysłany: 2019-02-27, 21:15   

Żaden przestępca nie zakłada, że zostanie złapany.
Ale w sumie - jeśli chcecie - to wprowadźcie karę śmierci w prawie kościelnym.
Nie musicie zawsze wysługiwać się prawem świeckim, tak jak w przypadku aborcji czy handlu w niedziele.
Wprowadźcie też drastyczne kary kościelne za te występki.
Orientujesz się dlaczego nie ma kar kościelnych dla handlujących w niedziele ?

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-02-22, 21:00   

Pedofilia jest problemem najtrudniejszym do zrozumienia. Co prawda ofiara nie jest winna, a winowajca bierze na siebie zobowiązanie za całe życie, ale żaden z owych winowajców nie podjął się naprawienia Świata i nadania światła Prawdzie. Owszem najważniejsze jest by zapobiec tym czynom w przyszłości, a później zrozumieć dlaczego to się stało. Ale można przytoczyć w międzyczasie wersy z Pism Świętych ujmujące całe ciało w słowa i poruszające sprawę podjęcia przez ofiarę decyzji odnoście postawionych przed nią "otwartych drzwi" wspomnianych przez Pana biorącego na siebie wiele

Ap 3:8 eib "(8) Wiem o twoich czynach. Oto sprawiłem, że drzwi stoją przed tobą otworem. Nikt nie zdoła ich zamknąć. Wiem, że niewielką masz moc. A jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia."

Ap 21:1 eib "(1) Następnie zobaczyłem nowe niebo i nową ziemię, gdyż pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły — nie ma już morza."

Quran 16:4
On stworzył człowieka z kropli spermy, a jednak on jest jego jawnym przeciwnikiem.

Potępianie winnego przez rodzinę ofiary jest Prawem, lecz nie zasługą

Quran 61:10-14
O wy, którzy wierzycie! Czyż mogę ukazać wam handel, który by was wybawił od kary bolesnej? Będziecie wierzyć w Boga i Jego Posłańca! Będziecie walczyć na drodze Boga waszym majątkiem i waszymi duszami! To będzie lepsze dla was - o, gdybyście tylko mogli to wiedzieć! Wtedy On przebaczy wam wasze grzechy i wprowadzi was do Ogrodów, gdzie w dole płyną strumyki, i do mieszkań przyjemnych w Ogrodach Edenu. To jest osiągniecie ogromne! I da wam inne rzeczy, które wy kochacie, pomoc od Boga i bliskie zwycięstwo. Zwiastuj radosną nowinę wiernym! O wy, którzy wierzycie! Bądźcie pomocnikami Boga, jak powiedział Jezus, syn Marii, do apostołów: "Którzy będą moimi pomocnikami w dążeniu do Boga?" Apostołowie powiedzieli: "My jesteśmy pomocnikami Boga!" I uwierzyła pewna część synów Izraela, a część pozostała niewierna. Wtedy umocniliśmy tych, którzy uwierzyli, przeciwko ich nieprzyjaciołom; i oni stali się zwycięzcami.

Ludzie postronni powinni cieszyć się, że nie są podobni do pedofilów zamiast sciągać na siebie inny problem przesadnie ich potępiając

Łk 7:47 eib "Dlatego posłuchaj: Mocno Mnie pokochała, bo przebaczono jej wiele grzechów. Komu mało się przebacza, słabo kocha."

1Tm 2:1-4 eib "(1) Przede wszystkim więc zachęcam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby wstawiennicze i podziękowania za wszystkich ludzi, (2) za królów oraz wszystkich na wysokich stanowiskach, abyśmy wiedli życie ciche i spokojne, z całą pobożnością i godnością. (3) To jest wspaniałe i miłe Bogu, naszemu Zbawcy, (4) który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-02-23, 11:34   

Ogólnie rzecz biorąc fundamentem pedofilii, są niezałatwione zobowiązania rodziców pedofila sprzed jego spłodzenia, jest to też źródło wielu innych problemów. Gdyby rodzice najpierw wywiązywali się ze swoich zobowiązań, wtedy dzieci nie dziedziczyły by długów i Pismo mówi, że nastanie czas gdy rodzice nie będą płodzić przed wywiązaniem się ze swoich zobowiązań

Iz 65:23 eib "(23) Nie będą się trudzić na próżno ani rodzić na nagłe nieszczęście, gdyż będą pokoleniem błogosławionych przez PANA — a ich potomkowie wraz z nimi."

Quran 57:11-12
A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną. W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"

wuka 

Pomogła: 255 razy
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-02-23, 11:38   

radek napisał/a:
Ogólnie rzecz biorąc fundamentem pedofilii, są niezałatwione zobowiązania rodziców pedofila sprzed jego spłodzenia, jest to też źródło wielu innych problemów. Gdyby rodzice najpierw wywiązywali się ze swoich zobowiązań, wtedy dzieci nie dziedziczyły by długów

Załamka :-? :-(

rol23 

Wysłany: 2020-02-23, 11:41   

BoaDusiciel napisał/a:
Żaden przestępca nie zakłada, że zostanie złapany.

No i co z tego? Piraci drogowi też zakładają, że nie zostaną złapani i mordują na ulicach,ale to nie jest powód, żeby likwidować kary. Lewacy to mają jakieś pokrętny sposób myślenia.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-02-23, 12:20   

wuka napisał/a:
radek napisał/a:
Ogólnie rzecz biorąc fundamentem pedofilii, są niezałatwione zobowiązania rodziców pedofila sprzed jego spłodzenia, jest to też źródło wielu innych problemów. Gdyby rodzice najpierw wywiązywali się ze swoich zobowiązań, wtedy dzieci nie dziedziczyły by długów

Załamka :-? :-(

Nie ma grzechu zasługującego na hołd. Na grzechy należy patrzeć z góry, bo mamy Syna Człowieczego miłującego cały Świat i w Nim nasze pocieszenie. Jeśli dana osoba nie ma dzieci, niech działa w Dobrej sprawie, jeśli ma dzieci, też niech działa w Dobrej sprawie i nie zabrania im i sobie zmierzać do Jezusa. Napisałem to co napisałem, nie żeby potępiać rodziców, bo nie wiadomo, czy tata jest winien czy mama, lecz żeby usprawiedliwić osoby nie radzące sobie z tym problemem

J 1:9-12 eib "(9) Na świat bowiem nadciągało prawdziwe światło, które oświeca każdego człowieka. (10) Przebywał na świecie i dzięki Niemu świat powstał, ale świat Go nie rozpoznał. (11) Przyszedł do swego, swoi Go jednak nie przyjęli. (12) Lecz tym wszystkim, którzy Go przyjęli, dał przywilej stania się dziećmi Boga — tym, którzy wierzą w Jego imię,"

Mat 19:14 eib "(14) Jezus natomiast powiedział: Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios."

Mat 11:29-30 eib "(29) Weźcie na siebie moje jarzmo, uczcie się ode Mnie łagodności i pokory serca, a znajdziecie ukojenie dla swych dusz. (30) Gdyż moje jarzmo jest wygodne, a moje brzemię — lekkie."

Poza tym zdarza się, że wina nie jest po stronie rodziców

Mat 19:11-12 eib "(11) Nie wszyscy pojmują tę sprawę — odpowiedział Jezus — jedynie ci, którym jest to dane. (12) Są tacy, którzy nigdy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż takimi się urodziły; są inni, którzy tego nie uczynią, bo tej możliwości pozbawili ich ludzie; ale są też tacy, którzy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż ze względu na Królestwo Niebios sami tak postanowili. Kto jest w stanie to pojąć, niech pojmuje."

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-04-26, 14:00   

rol23 napisał/a:
Za czyny pedofilskie powinna być obowiązkowa kastracja, to by rozwiązało w dużej mierze problem, ale lewactwo na to nie pozwoli.

Obiecane potomstwo w swej Świętości będzie umiało wytłumaczyć popęd seksualny

J 3:36 eib "Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, kto natomiast odmawia Synowi posłuszeństwa, nie zazna życia, lecz ciąży na nim Boży gniew."

Mat 12:27 eib "Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami."

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-06-18, 15:00   

Ludzie nie będąc świadomymi recepty na zupełne szczęście w życiu, próbują albo dać innym w tym przypadku dziecku to co sami rozumieją jako szczęście, albo narzekają na tych, którzy ich zdaniem nie są tak mądrzy jak oni. Tym czasem najlepszym rozwiązaniem jest naśladowanie w słowie mądrzejszych, np. Jezusa

Mt 13:18-23 bt5
"(18) Wy zatem posłuchajcie przypowieści o siewcy. (19) Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie [go], przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu. Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze. (20) Posiane na grunt skalisty oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; (21) ale nie ma w sobie korzenia i jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje. (22) Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne. (23) Posiane wreszcie na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie [je]. On też wydaje plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, inny trzydziestokrotny."

Odpowiedz do tematu