Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Bobo
2020-07-07, 13:09
Stary i Nowy Testament - dwie nogi jednego objawienia ...
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-03-16, 17:30   Stary i Nowy Testament - dwie nogi jednego objawienia ...

Stary i Nowy Testament - dwie nogi jednego objawienia ...

ST i NT to dwie nogi spojnego objawienia Bozej prawdy i zbawienia Mojzesz i Jezus dwoch Bozych swiadkow jednego Boga bo jak dlugo mozna stac na jednej z dwoch nog dlatego tak judaizm jak poganie w tym poganie - chrzescijanie kuleja i jedni i drudzy opieraja sie w koncu na ludzkiej tradycji bo to druga ich noga ...

Sam Jezus powiedzial w ewangelii ze nie przyszedl zmieniac prawa tylko wypelniac i tez powiedzial ze kto chce byc zbawiony powinien przestrzegac przykazan i isci za nim bo zbawieni jestesmy z laski ale sadzeni bedziemy z uczynkow a inne interpretacje to falszywa ewangelia i mnie one nie interesuja ... Prawo mojzeszowe dzieli sie na rozne dzialy moralne i dietetyczne ( dekalog i dieta ) swiatynie ( ofiary itd ) panstwowe i spoleczne ( prawa karne itp ) a wiec prawa moralno i dietetyczne sa wieczne bo nie sa zwiazane ze swiatynia czy panstwem Izraela a poza tym te prawa byly juz przed Mojzeszem i one sa wazne i dzis bo sabat i malzenstwo sa od raju itp a gdyby Noe zjadl jedna z dwoch swinek w arce to by swinki wyginiete bo ich byla tylko parka i jako biblijny chrzescijanin staram sie wypelniac prawo Boze czyli prawo moralne i dietetyczne ( dekalog i dieta ) ...

Ja jak dawno temu czytalem Biblie i szukalem prawdziwego kosciola Bozego to pomyslalem sobie tak skoro Jezus przestrzegal przykazan Ojca swego Boga naszego to ja bede szukal takiego kosciola czy wyznania ktore wierzy w Jezusa i przestrzega chociaz calego biblijnego dekalogu a wiec szukalem i wszyscy od katolikow po swiadkow mowili ze wierza w Jezusa ale z dekalogiem to juz roznie bywalo i tak zostalem ADS a kazdy kosciol ma swoje wady i zalety to jasne ale Jezus nie tylko modlil sie w komorce ale chodzil tez do domu modlitwy co sabat i do swiatyni bo wtedy byla na ziemi a one nie byly idealne podobnie jak i kosciol apostolski a wiec i nam kosciol jest potrzebny by razem sie smiac i plakac czy modlic sie oraz uczyc sie wiary i glosic ewangelie swiatu a nawet czasem sie poklocic lub polubic ...


1 Moj. 2:3
3. I poblogoslawil Bog dzien siodmy, i poswiecil go, bo w nim odpoczal od wszelkiego dziela swego, ktorego Bog dokonal w stworzeniu.


1 Moj. 8:8-10
8. Potem wypuscil golebice, aby zobaczyc, czy opadly wody z powierzchni ziemi.
9. Ale golebica nie znalazla niczego, gdzie by mogla osiasc i wrocila do niego do arki, bo wody byly na powierzchni calej ziemi. I wyciagnal reke, pochwycil ja i wniosl ja do siebie do arki.
10. Poczekawszy jeszcze nastepne siedem dni, znow wypuscil golebice z arki.


1 Moj. 26:5
5. Dlatego ze Abraham byl posluszny glosowi mojemu i strzegl tego, co mu polecilem, przykazan moich, przepisow moich i praw moich.


2 Moj. 20:8-11
8. Pamietaj o dniu sabatu, aby go swiecic.
9. Szesc dni bedziesz pracowal i wykonywal wszelka swoja prace,
10. Ale siodmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie bedziesz wykonywal zadnej pracy ani ty, ani twoj syn, ani twoja corka, ani twoj sluga, ani twoja sluzebnica, ani twoje bydlo, ani obcy przybysz, ktory mieszka w twoich bramach.
11. Gdyz w szesciu dniach uczynil Pan niebo i ziemie, morze i wszystko, co w nich jest, a siodmego dnia odpoczal. Dlatego Pan poblogoslawil dzien sabatu i poswiecil go.


Ezech. 20:20
20. Swieccie moje sabaty i niech beda znakiem miedzy mna a wami, aby wiedziano, ze Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!

Izaj. 56:2-6
2. Szczesliwy czlowiek, ktory to czyni, i syn czlowieczy, ktory sie tego trzyma, ktory przestrzega sabatu, nie bezczeszczac go, i ktory strzeze swojej reki, aby nie czynila nic zlego.
3. Niech wiec nie mowi cudzoziemiec, ktory przystal do Pana: Pan na pewno wykluczy mnie ze swojego ludu, i niech nie mowi trzebieniec: Patrzcie, jestem tylko uschlym drzewem.
4. Bo tak mowi Pan: Trzebiencom, ktorzy przestrzegaja sabatu i wybieraja to, w czym mam upodobanie, i trzymaja sie mojego przymierza,
5. Przyznam w moim domu i w obrebie moich murow miejsce i dam im imie lepsze niz maja synowie i corki, imie wieczne, ktore nie bedzie starte.
6. Cudzoziemcow zas, ktorzy przystali do Pana, aby mu sluzyc i aby milowac imie Pana, byc jego slugami, wszystkich, ktorzy przestrzegaja sabatu, nie bezczeszczac go, i trzymaja sie mojego przymierza,


Mateusz 5:17-18.
17. Nie sadzcie, ze przyszedlem zniesc Prawo albo Prorokow. Nie przyszedlem
zniesc, ale wypelnic.
18. Zaprawde bowiem powiadam wam: Dopoki niebo i ziemia nie przemina, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni sie w Prawie, az sie wszystko
spelni.


Marek 10:17-20
17. Gdy wybieral sie w droge, przybiegl pewien czlowiek i upadlszy przed Nim
na kolana, pytal Go: Nauczycielu dobry, co mam czynic, aby osiagnac zycie
wieczne?
18. Jezus mu rzekl: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko
sam Bog.
19. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzoloz, nie kradnij, nie zeznawaj
falszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matke.
20. On Mu rzekl: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegalem od mojej
mlodosci.

Jan 14:15
15. Jezeli Mnie milujecie, bedziecie zachowywac moje przykazania.

Jakub 2:10-11
10. Chocby ktos przestrzegal calego Prawa, a przestapilby jedno tylko
przykazanie, ponosi wine za wszystkie.
11. Ten bowiem, ktory powiedzial: Nie cudzoloz, powiedzial takze: Nie
zabijaj. Jezeli wiec nie popelniasz cudzolostwa, jednak dopuszczasz sie
zabojstwa, jestes przestepca wobec Prawa.


Obj. 14:12
12. Tu sie okaze wytrwanie swietych, ktorzy przestrzegaja przykazan Bozych i wiary Jezusa.

Obj. 12:17
17. I zawrzal smok gniewem na niewiaste, i odszedl, aby podjac walke z reszta jej potomstwa, ktore strzeze przykazan Bozych i trwa przy swiadectwie o Jezusie.

Efez. 2:8-10
8. Albowiem laska zbawieni jestescie przez wiare, i to nie z was: Bozy to dar;
9. Nie z uczynkow, aby sie kto nie chlubil.
10. Jego bowiem dzielem jestesmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynkow, do ktorych przeznaczyl nas Bog, abysmy w nich chodzili.

1 Moj. 7:1-2
1. I rzekl Pan do Noego: Wejdz do arki ty i caly dom twoj, bo widzialem, ze jestes sprawiedliwy przede mna w tym pokoleniu.
2. Ze wszystkich zwierzat czystych wez z soba po siedem, samca i samice, a ze zwierzat nieczystych po parze, samca i samice.

Izaj. 66:15-17

15. Bo oto Pan przyjdzie w ogniu, a jego wozy jak huragan, aby dac upust swojemu gniewowi i spelnic swoja grozbe w plomieniach ognia,
16. Gdyz ogniem i swoim mieczem dokona Pan sadu nad cala ziemia i bedzie wielu pobitych przez Pana.
17. Ci, ktorzy sie uswiecaja i oczyszczaja, aby wejsc do poganskich gajow za jednym, ktory kroczy w posrodku, ci, ktorzy jedza mieso wieprzowe i plazy, i myszy, wszyscy razem zgina - mowi Pan.


Mar. 5:8-13
8. Albowiem powiedzial mu: Wyjdz, duchu nieczysty, z tego czlowieka!
9. I zapytal go: Jak ci na imie? Odpowiedzial mu: Na imie mi Legion, gdyz jest nas wielu,
10. I prosil go usilnie, aby ich nie wyganial z tej krainy.
11. A paslo sie tam, u podnoza gory, duze stado swin.
12. I prosily go duchy, mowiac: Poslij nas w te swinie, abysmy w nie wejsc mogli.
13. I pozwolil im. Wtedy wyszly duchy nieczyste i weszly w swinie; i rzucilo sie to stado ze stromego zbocza do morza, a bylo ich okolo dwoch tysiecy, i utonelo w morzu.

(BW)


ps :


20 FAKTOW O SABACIE, o ktorych kazdy CHRZESCIJANIN MUSI WIEDZIEC (Napisy PL) - YouTube

KLIKNIJ TUTAJ, aby obejrzec http://tinyurl.com/20-faktow-o-sabacie

Prawdziwe 10 przykazan

https://youtu.be/Rcnh8ldWi18


7 FAKTOW O NIECZYSTYM MIESIE, ktorych prawdopodobnie nie znaliscie

(Napisy PL) - YouTube KLIKNIJ TUTAJ, aby obejrzec http://tinyurl.com/nieczyste-mieso
_________________
tom68
 
 
MarDeb


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 02 Kwi 2020
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-05, 11:45   

Rozumiem, że to prezentacja poglądu adewntystów.
_________________
Historie Nowego i Starego Testamentu przedstawione jako gry biblijne, aby ułatwić dzieciom ich zrozumienie.
Zapraszam też do poznawania Biblii z dziećmi dzięki różnym ciekawostkom.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2020-07-07, 12:24   

Sabat pod obstrzałem

http://www.eliasz.dekalog...la/trud_sab.htm

SWIECENIE NIEDZIELI

http://detektywprawdy.blo...erny-tekst.html
_________________
tom68
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-07-07, 13:07   

]tom68 zamykam ten temat.
Po raz 28 na forum w różnych miejscach wpisałeś dokładnie to samo co tutaj.
Rozumiem twoją namiętność to tematu, ale zgodnie z regulaminem, zamiast tworzyć po raz 30-ty ten sam temat, w większości raczej ignorowany przez innych, powinieneś odświeżyć starszy temat, tym bardziej, że dotyczy tego samego i te same linki i treści wpisujesz.
Jak ktoś jest zainteresowany tematem sabatu i dyskusją z tomem68 to znajdzie prawie trzydzieści identycznych tematów tu na forum.


25. Zanim założysz jakiś nowy temat sprawdź czy już istnieje taki, a jeśli jest, to nie zakładaj nowego tylko odśwież starszy.

Bobo-modo
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11