Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Małżeństwo i jego ważność
Autor Wiadomość
tola 

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2019-03-29, 11:05   

No to moze przyciać mu te jaja i bedzie spoko :-D

tola 

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2019-03-29, 11:10   

rol23 napisał/a:

Ziemia już jest zaludniona, w wielu miejscach przeludniona. Teraz najważniejsze, żeby bronić się przed zalewem obcych, którzy chcą zniszczyć naszą religię.

Zaludniona ale kim ?
Potop częściowo zniszczył tych obcych ,ale jak widac nadal sie rozmnażaja z córkami ludzkimi.

A ci sniadej cery moga byc w Reku YHVH tymi co własnie maja zniszczyc religie bowiadomo,ze religie pozakładali obcy aby obierac dla siebie chwałe.
cos jak sposób na wnuka ,myslisz ,ze dajesz wnukowi a to OBCY.

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2020-03-22, 17:00   

By temat małżeństwa traktować poważnie trzeba umieć odnaleźć się w dyskusjach o każdym jego aspekcie, również seksualności. Tymczasem istnieją tzw. tematy tabu. Jeśli seksualność jest dobra nie ma powodu się jej wstydzić, jeśli byłaby z gruntu zła Bóg by jej nie stworzył. Istotnym warunkiem na drodze do spełnionego związku jest postawienie drugiej osoby ponad całym Światem, a następnie ofiarowanie tego Świata Tej osobie. Oświecenie polega na odnalezieniu tej pewności związanej z własną wartością, że ponad Światem istnieje osoba, przeznaczona osobie oświeconej i myśląca o niej przychylnie, oczywiście z wzajemnością. Bóg jest pieczęcią takich niebiańskich związków naprawiających Świat

Mat 5:28 eib "Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto pożądliwie przygląda się kobiecie, już w swoich myślach dopuścił się cudzołóstwa."

J 9:39 eib "(39) Jezus odezwał się w te słowa: Przyszedłem na ten świat na sąd, aby niewidzący przejrzeli, a ci, którzy widzą, utracili wzrok."

Koran 4:1
O ludzie! Bójcie się waszego Pana, który was stworzył z jednej istoty i stworzył z niej druga do pary; a z nich dwojga rozprzestrzenił wiele mężczyzn i kobiet. Bójcie się Boga, o którego jedni drugich pytacie, i czcijcie łona!

Koran 2:2-4
To jest Księga - nie ma co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta dla bogobojnych; Dla tych którzy wierzą w to co skryte, którzy odprawiają modlitwę i rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy; i dla tych, którzy wierzą w to, co tobie zesłaliśmy, i w to, co zostało zesłane przed tobą; oni wierzą mocno w życie ostateczne.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2020-03-22, 17:40   

To ja ci powiem Radku - w sekrecie - że bardziej podobają mi się młode i ładne kobiety niż stare i brzydkie.
Tylko nie mów nikomu, bo trochę się wstydzę :oops:

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2020-03-22, 17:51   

BoaDusiciel napisał/a:
To ja ci powiem Radku - w sekrecie - że bardziej podobają mi się młode i ładne kobiety niż stare i brzydkie.
Tylko nie mów nikomu, bo trochę się wstydzę :oops:

Prawdziwa Świętość przetrwa próbę czasu

Queza 

Pomogła: 149 razy
Wysłany: 2020-03-22, 19:43   

radek napisał/a:
myśląca o niej przychylnie

Nie wyszłabym za mąż za kogoś kto o mnie źle myśli.

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2020-03-22, 20:20   

Queza napisał/a:
radek napisał/a:
myśląca o niej przychylnie

Nie wyszłabym za mąż za kogoś kto o mnie źle myśli.

Queza, miałem na myśli, że trzeba wyjść z założenia, że istnieje taka wymarzona osoba myśląca o "oświeconym" przychylnie, zamiast starać się o przychylność osoby podobającej się "adeptowi" jedynie z wyglądu, a nieprzychylnej. Bo związek powinien być ułatwieniem życia, a nie utrudnieniem, trzeba wierzyć w ideał

Koran 9:71-72
A wierzący mężczyźni i wierzące kobiety są dla siebie nawzajem przyjaciółmi. Oni nakazują sobie to, co uznane, a zakazują sobie tego, co naganne. Oni odprawiają modlitwę i dają jałmużnę, są posłuszni Bogu i Jego Posłańcowi. Tym Bóg okaże miłosierdzie. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry! Obiecał Bóg wierzącym, mężczyznom i kobietom, Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki - oni tam będą przebywać na wieki - i mieszkania przyjemne w Ogrodach Edenu. A zadowolenie Boga jest jeszcze czymś większym od tego! To jest osiągnięcie ogromne!

Koran 5:7
Wspominajcie dobroć Boga względem was i przymierze, które On zawarł z wami, kiedy powiedzieliście: "Usłyszeliśmy i jesteśmy posłuszni!" Bójcie się Boga! Zaprawdę, Bóg wie dobrze, co mieści się w sercach!

Queza 

Wysłany: 2020-03-22, 21:10   

radek napisał/a:
trzeba wierzyć w ideał

Trzeba wierzyć, że się spotka wymarzoną osobę.

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl

Wysłany: 2020-03-23, 00:51   

Queza napisał/a:
radek napisał/a:
trzeba wierzyć w ideał

Trzeba wierzyć, że się spotka wymarzoną osobę.

Nigdy nie spotkalem wymarzonej osoby.Spotkalem taka,o ktorej nigdy mi sie nie snilo.

Queza 

Wysłany: 2020-03-23, 19:10   

booris napisał/a:
Nigdy nie spotkalem wymarzonej osoby.Spotkalem taka,o ktorej nigdy mi sie nie snilo.

I ożeniłeś się z Nią? Wymarzona, czyli ta właściwa, o czym ma się wewnętrzne przekonanie.

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2020-03-26, 16:31   

Tak na dobrą sprawę to Jezus nawet potępia przysięgę celibatu

Mat 22:42-45 bt5 "(42) Co sądzicie o Mesjaszu? Czyim jest synem? Odpowiedzieli Mu: Dawida. (43) Wtedy rzekł do nich: Jakżeż więc Dawid natchniony przez Ducha może nazywać Go Panem, gdy mówi: (44) Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę Twoich nieprzyjaciół pod stopy Twoje. (45) Jeśli więc Dawid nazywa Go Panem, to jak może być On [tylko] jego synem?"

Pomimo, iż Pismo mówi o pierwszych książętach

Dan 10:13 eib "Jednak książę królestwa perskiego przeciwstawiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wówczas Michał, jeden z pierwszych książąt, przyszedł, by mi pomóc, bo byłem osamotniony tam, przy królach Persji."

Bo w innym miejscu czytamy

Rdz 2:18 eib "(18) PAN, Bóg, stwierdził też: Niedobrze jest być człowiekowi samemu. Uczynię mu pomoc pasującą do niego."

I choć Bóg zawarł z Abrahamem przymierze co do Izaaka nakazując przy tym Abrahamowi by okazał się nieskazitelnym, to w Prawie czytamy, że Bóg nie gniewa się dalej niż do czwartego pokolenia

Wj 20:4-5 eib "(4) Nie rzeźb sobie bóstw ani nie czyń żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie albo nisko na ziemi, albo głęboko w wodzie. (5) Nie składaj temu pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie odrzucają,"

W tym wszystkim pamiętać musimy, że Świat jest tematem Małżeństwa, a nie Małżeństwo jednym z tematów Świata

Mat 9:15 eib "Jezus im odpowiedział: Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki jest z nimi pan młody? Przyjdzie jednak czas, gdy Pan młody zostanie im zabrany — i wtedy będą pościć."

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl

Wysłany: 2020-03-26, 16:37   

Queza napisał/a:
booris napisał/a:

I ożeniłeś się z Nią? Wymarzona, czyli ta właściwa, o czym ma się wewnętrzne przekonanie.

Nie bylo takiej potrzeby. ;-)

Queza 

Wysłany: 2020-03-26, 17:11   

booris napisał/a:
Nie bylo takiej potrzeby. ;-)

Nie chciabyś aby Twoje nazwisko nosiła ukochana kobieta?

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2020-03-26, 18:21   

Kobieta moim zdaniem szczęśliwa może być z mężczyzną, którego słowo jest źródłem życia

Łk 1:35 eib "Anioł jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego okryje cię swym cieniem. Dlatego też Święte Dziecko, które się urodzi, będzie nazwane Synem Boga."

Tutaj Panowie nie powinni napinać karków, bo każdemu z nas obiecana jest do dyspozycji Prawda o życiu, należy jedynie nauczyć się eksponować swoje światło dla dobra świata zamiast świat wykorzystywać

Ap 20:4 eib "(4) Następnie mój wzrok padł na trony. Zasiedli na nich ci, którym powierzono sąd. I zobaczyłem dusze ściętych z powodu świadectwa Jezusa oraz z powodu Słowa Boga — tych, którzy nie pokłonili się bestii ani jej podobiźnie i nie przyjęli znamienia na swe czoło lub rękę. Ożyli oni i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat."

Mat 5:13-14 eib "(13) Wy jesteście solą ziemi. Gdyby sól zwietrzała, nikt smaku by jej nie przywracał. Byłaby nieprzydatna, w sam raz do wyrzucenia i podeptania przez ludzi. (14) Wy jesteście światłem świata. Nie da się ukryć miasta, które leży na górze."

Queza 

Wysłany: 2020-03-26, 20:00   

radek napisał/a:
Kobieta moim zdaniem szczęśliwa może być z mężczyzną, którego słowo jest źródłem życia

Jej życia... ;-) Na pewno Radek.

Odpowiedz do tematu