Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Amma
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-04-20, 19:34   

Bobo napisał/a:
Biblia jest mądra. Przewidziała nawet i to, że niektórzy kompletnie nie będą pojmować listów Pawła:

Ponadto cierpliwość naszego Pana uważajcie za wybawienie, jak to też napisał do was nasz kochany brat Paweł zgodnie z daną mu mądrością.  Wypowiada się o tych rzeczach we wszystkich swoich listach. Są w nich jednak pewne sprawy trudne do zrozumienia, które— podobnie jak resztę Pism— ludzie niemający wiedzy i niestali przekręcają ku własnej zgubie. (2 Piotra 3:15,16)

Wuki nie było a jakby o wuce pisali :-P

Bobka i jemu podobnych takze nie bylo i tez o nim i jemu podobnych pisali.Niby tacy wiedzacy,a z zakazu spozywania krwi zrobili zakaz transfuzji.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-04-20, 20:28   

booris napisał/a:
z zakazu spozywania krwi zrobili zakaz transfuzji.

Amma booris, Amma.
Wiem , że czyhasz aby mi coś tam dowalić ale wciąż mam dla ciebie:
POMIDOR. POMIDORÓWKA będzie lepsza?
Nie smródź... :-P
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-20, 21:43   

wuka napisał/a:
A osoba Pawła, jako Apostoła, budzi moją wątpliwość. Apostołem dwunastym w miejsce Judasza został wybrany, według Dziejów Ap. Maciej


Pomyślałaś sobie kiedyś w jaki sposób go wybrano?
Czy wtedy już na apostołów wstąpił Duch Święty?
Czy Macieja wybrał Pan Jezus?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-04-20, 23:50   

Bobo napisał/a:
booris napisał/a:
z zakazu spozywania krwi zrobili zakaz transfuzji.

Amma booris, Amma.
Wiem , że czyhasz aby mi coś tam dowalić ale wciąż mam dla ciebie:
POMIDOR. POMIDORÓWKA będzie lepsza?
Nie smródź... :-P

Bobek.alez nie.Ty robisz to zdecydowanie lepiej.Pomidorowka bedzie jak najbardziej ok.Tylko pryncypia:makaron czy ryz?No i ja nie czycham.Loguje sie normalnie i kazdy moze to widziec.A ty? :-D
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-21, 05:56   

Krystian napisał/a:
Myslisz, że Pan Jezus miał inny pogląd na rolę kobiet?

Jaki? Koniecznie napisz.
Krystian napisał/a:
To dlaczego Pawła oświecił i stał się apostołem pogan?

No i tego właśnie na 100% nie wiem, czy to Chrystusa spotkał Paweł. Nie mamy pewności takiej, jak np.mamy przy opisach powołania Apostołów przez Jezusa osobiście. Tej 12-ki, która z Nim była przez lata.
Powołanie Pawła to jego i tylko jego relacja. Można wierzyć lub wątpić. Natomiast widząc w jakim kierunku poszła religia choćby rzymsko-katolickiej wersji chrześcijaństwa (a ta bazuje na Pawle), to nawet te wątpliwości graniczą z pewnością, że coś jest nie halo.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-21, 06:09   

Krystian napisał/a:
Pomyślałaś sobie kiedyś w jaki sposób go wybrano?
Czy wtedy już na apostołów wstąpił Duch Święty?
Czy Macieja wybrał Pan Jezus?

No właśnie ci pisałam.

Tłumaczenie, że wybór Macieja był nie od Boga, bo na Apostołów jeszcze nie wstąpił Duch św. jest kompletnie nietrafione. Tak się tłumaczy, oczywiście, aby usprawiedliwić i wyjaśnić apostolstwo Pawła, jako dwunastego, w miejsce Judasza. Nie. On jest 13-ym.
Maciej był wybrany zgodnie z tradycją wyboru stosowaną przez Żydów od wieków, a także to oni dostali od Jezusa moc i przyzwolenie na:"co zwiążecie na ziemi to będzie związane i w niebie...". Czyżby ktoś im w tym momencie (momencie wyboru zgodnego z Jezusa nakazem i ich tradycją) i w tym jednym działaniu, ktoś odebrał to prawo? W takim razie można mieć uzasadnione wątpliwości co do reszty ich nauczań, choćby do Jana i jego Ewangelii, Listów itd. No weź ty się zastanów nad konsekwencjami takich nauk.
To nie jest tylko, ot tak powiedzieć: Paweł jest dwunastym, bo Macieja źle wybrali. KONSEKWENCJE.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-04-21, 09:57   

„Trzeba więc, aby jeden z tych mężów, którzy chodzili z nami przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał między nami,
począwszy od chrztu Jana, aż do dnia, w którym od nas został wzięty w górę, stał się wraz z nami świadkiem jego zmartwychwstania.
I wskazali dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, którego też nazywano Justem, i Macieja.
Potem modlili się tymi słowy: Ty Panie, który znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego obrałeś,
aby zajął miejsce w tej służbie i w posłannictwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz.
I dali im losy; a los padł na Macieja, i został dołączony do grona jedenastu apostołów.


Masz tu dwóch i wybierz sobie jednego . Co to za wybór ? To żaden wybór .
Gdyby tu był pusty los to wtedy byłby jakiś wybór .
A może Duch nie chciał żadnego z nich ?
Gdyby padł pusty los to by znaczyło że ani Józef ani Maciej a kto inny powinien być apostołem Pana w miejsce Judasza.
To że los padł na Macieja nie znaczy, że to był wybór zgodny z Bożą intencją .
Masz tu dwóch i wybierz sobie jednego . Taki wybór to żaden wybór .

To Maciej jako jedyny nie został wybrany przez Jezusa na apostoła .
Po wyborze jego imię znika z kanonu NT . Żadne wiarygodne zapisy historyczne o nim nie wspominają .
Informacje o jego nauczaniu, podróżach ewangelizacyjnych ,życiu i śmierci są niejasne i pełne sprzeczności .

Czy na 100% wiemy że Zmartwychwstały spotkał uczniów w drodze do Emaus ?
Czy na 100% wiemy Że Tomasz włożył palec do jego ran na dłoni i rękę do jego boku?
Tego typu pytania można mnożyć tym bardziej że nie wszyscy, z tych co to opisali , byli naocznymi świadkami tych zdarzeń .

To , że Paweł spotkał Zmartwychwstałego i został wybrany na apostoła świadczą i świadkowie tego zdarzenia i jego gruntowna przemiana i pozostali apostołowie
i jego nauczanie , które w niczym nie odbiegało od nauk tych którzy byli uczniami Jezusa [ konfrontacja z apostołami Pana w pełni potwierdziła jego nauki].
A to że obecne nauki biblijne, różnych denominacji jak i różnej maści samozwańczych autorytetów , odbiegają od nauk nie tyko Pawła, ale przede wszystkim nauk Jezusa ,
wyjaśnia Piotr pisząc że są pewne sprawy trudne do zrozumienia, które— podobnie jak resztę Pism— ludzie niemający wiedzy i niestali przekręcają ku własnej zgubie.
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-21, 10:17   

efroni napisał/a:
pewne sprawy trudne do zrozumienia, które— podobnie jak resztę Pism— ludzie niemający wiedzy i niestali przekręcają ku własnej zgubie.

Teraz ten zwrot każdy do wszystkiego stosuje.
Wiesz co? Ja kiedyś dokłądnie tak, jak ty powyżej (mam na myśli cały post, a nie tylko cytat), zamykałabym usta ludziom, którzy mieliby takie pytania czy wątpliwości, jak napisałam w poprzednich wpisach.
Ja nie wyrokuję i nie nakazuję wierzyć w to, co piszę. To tylko myśli, które mi się nasuwają widząc chociażby owoce nauk Pawłą w różnych Kościołach (od KrK poczynając) do wszelkiej maści protestanckich denominacji.
Co to za wybór skoro masz dwóch, piszesz. Pewnie na jakiejś zasadnej przesłance właśnie tych dwóch Apostołowie głosujący ich zarekomendowali. Nie wiem.
Nikt mi jeszcze nie odpowiedział na wielokrotnie stawiane pytanie, gdzie Paweł zniknął na kilka lat po swoim rzekomym widzeniu Jezusa i od kogo przez te lata nauki pobierał. On twierdzi, że od samego Jezusa. Cóż. Czyli był w niebie z Jezusem i nauki pobierał, potem zjawił się przed Piotrem i innymi i oni stwierdzili, że może nauczać, bo jest OK. Tak?
Niestety, tak to wygląda, i ja kiedyś nie miałam żadnych pytań odnośnie prawdziwości każdego słowa z PS. Teraz mam i to dużo i zawsze są tacy, jak ja kiedyś, którzy zawołają...cóż.
Fakt jest taki, że kiedyś swoje wątpliwości tłumiłam, bo naprawdę myślałam, że takie pytania mogą tylko od złego pochodzić i siebie winiłam. Z tym dawno skończyłąm i wiem, że naprawdę ogrom ludzi ma to samo. Tylko wielu woli nie mówić, a nawet nie myśleć i tłumić wątpliwości, bo tak nam wkręcono i wbito do głów.
Jezus nigdzie nie zabrania myślenia, a wręcz w całym (ST i NT) jest zachęta, aby szukać Boga, badać sprawy. Stąd wniosek, że myślenie, nawet niewygodne dla głównym obiegu, jest dobre i miłe Bogu.
Odpowiedzi przychodzą i to dla mnie znak, że ze mną jest ok. Problem mają ci co kłamią, kłamali i przekręcali nauki.
Owoce, efroni, owoce. Zobacz co nauki Pawła zrobiły np. w krk.
Nie odrzucam jego pism jako całości, nie o to chodzi. Jednak w sprawie kobiet zrobił wiele złego. I za to go nie lubię. Kilka innych "drobiazgów" bym dorzuciła, ale nie będę okrutna ;-) :-D
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2020-04-21, 12:16   

booris napisał/a:
Pomidorowka bedzie jak najbardziej ok.Tylko pryncypia:makaron czy ryz?


U mnie dzisiaj na obiad pomidorowa z ryżem, a Ty jaką wolisz Booris z ryżem, czy makaronem?
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-21, 13:33   

efroni napisał/a:
Masz tu dwóch i wybierz sobie jednego . Co to za wybór ? To żaden wybór .
Gdyby tu był pusty los to wtedy byłby jakiś wybór .
A może Duch nie chciał żadnego z nich ?


Dokładnie
Dlatego pózniej Pan Jezus wybrał apostoła Pawła.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-21, 13:36   

Krystian napisał/a:
efroni napisał/a:
Masz tu dwóch i wybierz sobie jednego . Co to za wybór ? To żaden wybór .
Gdyby tu był pusty los to wtedy byłby jakiś wybór .
A może Duch nie chciał żadnego z nich ?


Dokładnie
Dlatego pózniej Pan Jezus wybrał apostoła Pawła.

Czyli unieważnił swoje słowa i nadanie władzy Apostołom.
A może ktoś się jednak wysili, pokusi o odpowiedź na pytania i wątpliwości?
Nie. Co najwyżej zignoruje i swoją wyższość pokaże. Masz tak wierzyć, jak ci kościoły podają.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-21, 13:46   

wuka napisał/a:
Czyli unieważnił swoje słowa i nadanie władzy Apostołom.


ten post do mnie czy do efreni
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-21, 13:54   

Krystian napisał/a:
wuka napisał/a:
Czyli unieważnił swoje słowa i nadanie władzy Apostołom.


ten post do mnie czy do efreni

Do każdego.
Poparłeś wpis i przytaknąłeś temu, co dał efendi, chyba więc umiesz zmierzyć się z moim tokiem rozumowania?
Stwierdzić łatwo, że Jezus NIE wybrał Macieja, ale - już pisałam - to ma konsekwencje.
Powtórzę więc: Jezus dał władzę Apostołom, aby związywali na ziemi i to będzie prawomocne w niebie. Skoro jednak zaszła taka sytuacja, to dla mnie jest oczywiste, że ktoś tu coś kręci.
Dlaczego mamy w ogóle słuchać jakichkolwiek Apostołów, skoro nie wiadomo co w niebie jest uznane za dobre, a co strzał w kolano?
Jak jakaś nauka pasuje denominacjom to bardzo ochoczo powołują się na moc apostolską w kwestii "związywania" i "rozwiązywania", ale dlaczego akurat to jedno - ewidentnie prawidłowo przeprowadzony wybór Macieja, ma być wtopą Piotra i reszty?
No nie pojmuję. Albo rybki albo akwarium. Brak konsekwencji.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-21, 14:45   

wuka napisał/a:
Powtórzę więc: Jezus dał władzę Apostołom, aby związywali na ziemi i to będzie prawomocne w niebie. Skoro jednak zaszła taka sytuacja, to dla mnie jest oczywiste, że ktoś tu coś kręci.


Dał władzę, tylko apostolom, nieobecnym księży

wuka napisał/a:
Dlaczego mamy w ogóle słuchać jakichkolwiek Apostołów, skoro nie wiadomo co w niebie jest uznane za dobre, a co strzał w kolano?


Bo ich powołał Pan Jezus, aby byli Jego świadkami

wuka napisał/a:
Jak jakaś nauka pasuje denominacjom to bardzo ochoczo powołują się na moc apostolską w kwestii "związywania" i "rozwiązywania", ale dlaczego akurat to jedno - ewidentnie prawidłowo przeprowadzony wybór Macieja, ma być wtopą Piotra i


Piotr nigdy nie był papieżem, to bajka katolików.
Wybór Macieja był przeprowadzony, bez pustego losu, więc był nieważny.
Dlatego Pan Jezus powołał na miejsce Judasza Pawła.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-21, 15:16   

Załamka.
Ale dzięki, starałeś się :-D ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11