Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JAK BYC ZBAWIONYM?
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-26, 19:17   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-10-27, 17:16   

Listek napisał/a:



EMET:
O ile pada pojęcie: „Ewangelizacja biblijna”, o tyle warte rozważenia są Te Dwa [2] terminy z frazy, czyli: „ewangelizacja oraz „biblijna”.
W 2 [Liście] do Tymoteusza 4:5 czytamy: „Ty jednak zachowuj we wszystkim trzeźwość umysłu, cierp zło, wykonuj dzieło ewangelizatora, dokładnie pełnij swe usługiwanie.” [‘PNŚ’PW’, ed. 1997r.].
Oto, jak przetłumaczono ten werset z greckiego ‘Nowego Przymierza’ w Interlinii Vocatio [praca zbiorowa]: „4,5 Ty zaś bądź_trzeźwy we wszystkim, wycierp_zło [po grecku: < kakopathēson >], pracę uczyń głosiciela_dobrej_nowiny [po grecku: < ergon poiēson euangelistu >], — służbę twą dopełnij [po grecku: < tēn diakonian su plēroforēson >].”.
Uważne wniknięcie w sens znaczeniowy użytych - w tym wersecie - wyrażeń i fraz, jawnie ukazuje nam, iż owa ‘praca ewangelizatora [inni: „ewangelisty”], lepiej: ‘praca głosiciela_dobrej nowiny’ – to właściwie jest „usługiwanie” [ew. „służba”], które/a/ miało być pełnione-wypełniane-dopełnione, czyli na tyle dokładne, iżby rzec można było: ‘wypełniłem: dopinając sprawę do końca’. Znaczące użycie - wg rdzennego greckiego - mamy w wersecie 17.: „Ale Pan stał przy mnie i dodał mi sił, aby przeze mnie dopełnione było zwiastowanie ewangelii, i aby je słyszeli wszyscy poganie; i zostałem wyrwany z paszczy lwiej.” [2Tym 4:17, ‘BW’]. Inny Przekład oddaje: „Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie Ewangeli i żeby wszystkie narody je posłyszały; wyrwany też zostałem z paszczy lwa.” [‘BT’]. Gwoli: Zapis kursywą w ‘BT’ - jak i w tekście.
Czy wreszcie: „Ale Pan stał przy mnie. On mnie wzmocnił, tak, aby przeze mnie dopełniło się dzieło głoszenia dobrej nowiny i usłyszały ją wszystkie narody – i zostałem wyrwany z lwiej paszczy.” [‘Nowe Przymierze’, wyd. 3].
Poprzez zapraszanie ‘potencjalnych uczniów’ -- dla Boga i dla Chrystusa -- do jakiegoś prywatnego mieszkania, do jakiegoś pokoju, do jakiejś ew. sali czy tp.: w połączeniu - nadto - ze sfilmowaniem takiego spotkania oraz zamieszczeniem go w ‘sieci www’ [np. na ‘Youtube’] --> nie czynimy zadość temu kryterium, które wyłuszczył Jezus [w Mat 28:19, 20] -- jak przysposabiał też wcześniej apostołów czy - szerzej - ‘uczniów’ -- oraz któremu zadość czynili WYSŁANNICY, jak np. czytamy w Dz Ap 14:20 – 22 [w. 21]. Nic dziwnego, iż w greckim oryginale Ks. ‘Dzieje Apostolskie’ nosi dokładnie nazwę: ‘PRAKSEIS APOSTOLŌN’ = „Dokonania wysłanników”.
Jakie to ma być ‘zwiastowanie dobrej nowiny’, które jest ograniczone do tzw. ‘wystroju kameralnego’, do jakiegoś filmiku na „jutiubie”, do »przekonywania już przekonanych«, do… A przecież... nie ‘ot tak sobie’ w tekście [Listu] do Rzymian 10:14 – 18 czytamy: „14 Ale jak będą wzywać tego, w którego nie uwierzyli? A jak uwierzą w tego, o którym nie słyszeli? A jak usłyszą bez głoszącego? 15 A jak będą głosić, jeśliby nie zostali posłani? Tak jak jest napisane: „Jakże pełne wdzięku są stopy tych, którzy oznajmiają dobrą nowinę o tym, co dobre!” 16 Jednakże nie wszyscy okazali posłuszeństwo dobrej nowinie. Albowiem Izajasz mówi: „Jehowo, kto uwierzył temu, co od nas usłyszał?” 17 Toteż wiara idzie w ślad za tym, co się słyszy. To zaś, co się słyszy, jest przez słowo o Chrystusie. 18 Niemniej pytam: Czyż nie usłyszeli? Przecież w gruncie rzeczy „do całej ziemi wyszedł ich głos, a ich wypowiedzi – po krańce zamieszkanej ziemi”.” – ‘PNŚ/PW’ [ed. 1997r.]. Tak się składa, że ap. Paweł powołał się w tym fragmencie /swego ‘Listu’/ m.in. na słowa z: Izaj 52:7; Nah 1:15a; // Izaj 53:1a // Ps 19:4a, b.
Jako znaczące, warte są przytoczenia słowa z Izajasza 52:7: „ Jakże pełne wdzięku są na górach stopy tego, kto przynosi dobrą nowinę, kto ogłasza pokój, kto przynosi dobrą nowinę o czymś lepszym, kto ogłasza wybawienie, kto mówi do Syjonu: „Twój Bóg został królem!” ”. O ile zatem, dany ktoś [i w liczbie podwójnej oraz mnogiej] nie posiada stóp takich, które niosą zwiastuna/zwiastunów [obojga płci], aby ‘przynosić dobrą wieść o czymś lepszym’, ‘ogłaszać wybawienie’, ‘ogłaszać »Królestwo Boga JHVH oraz Jezusa Chrystusa«’ -- jak to i mamy np. w Ks. Objawienie dane Janowi 11:15 -- też naśladować np. ‘apostoła narodów’ - Pawła - jak czytamy choćby w Ks. ‘Dokonania Wysłanników’ [czyli: Dzieje Apostolskie] 28:28, 30, 31 → WÓWCZAS... NA NIC wszelkie tzw. „formy zastępcze” w rodzaju ‘filmików’ oraz ‘prelekcji’, np. taki przekaz.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-27, 20:53   

Mądrze jest się bać naruszenia rzeczy należących do Boga, a czyż do Niego nie należą Niebiosa i Ziemia?

Quran 91:7-10
Na duszę i na Tego, który ją ukształtował! I dał jej skłonność - do nieprawości i bojaźni Bożej. Pomyślność osiągnął ten, kto ją oczyścił, Lecz poniósł stratę ten, kto ją zaciemnił!

J 15:1-2 eib "(1) Ja jestem prawdziwą winoroślą, a mój Ojciec jest winogrodnikiem. (2) Usuwa każdy pęd we Mnie nie przynoszący owocu i oczyszcza każdy, który owoc przynosi, aby owocował obficiej."

Iz 42:3 eib "Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo."

Znający całe Prawo Boże i strzegący Go dzielą się Nim rozsądnie dla dalszego zwyciężania Prawdy Bożej w sercach

Iz 54:17 eib "(17) Dlatego wszelka broń ukuta przeciw tobie na nic się nie przyda, każdemu językowi, który w sądzie zezna przeciw tobie, zadasz kłam. Takie jest dziedzictwo sług PANA, a ich sprawiedliwość pochodzi ode Mnie — oświadcza PAN."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-09, 19:52   

Rz 3:20 "Bo przed Jego obliczem nikt, kto żyje, nie będzie ogłoszony sprawiedliwym na podstawie legalistycznego przestrzegania nakazów Tory, gdyż tym, co w istocie czyni Tora, jest pokazanie ludziom, jak są grzeszni."

Pokazuje także jak bardzo potrzebujemy Zbawiciela,który wyprowadzi nas z niewoli grzechów.

Rz 6:6 "To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała dawny nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej nie byli w niewoli grzechu."

Rz.6,22-23 " Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu, jako owoc zbieracie uświęcenie. A końcem tego - życie wieczne. Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. "

Uświęcenie to życie według przykazań Boga jako królewskie kapłaństwo.

1P 2:9 bg "Ale wy jesteście rodzajem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście opowiadali cnoty tego, który was powołał z ciemności ku dziwnej swojej światłości."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-05-13, 10:42   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-05-13, 16:32   

DAAT w pigułce.

Cytat:

Oto nadchodzą dni – wyrocznia Pana – kiedy zawrę z domem Izraela i z domem judzkim nowe przymierze. Nie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami, kiedy ująłem ich za rękę, by wyprowadzić z ziemi egipskiej. To moje przymierze złamali, mimo że byłem ich Władcą – wyrocznia Pana. Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach – wyrocznia Pana: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi narodem. I nie będą się musieli wzajemnie pouczać jeden mówiąc do drugiego: Poznajcie Pana! Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego poznają Mnie – wyrocznia Pana, ponieważ odpuszczę im występki, a o grzechach ich nie będę już wspominał. (Jr 31:31-34)


I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali. (Ez 36:26-27).


Jezus nie zakładał żadnego kościoła 2000 lat temu.
Zgromadzenie wierzących istniało już za Mojżesza o czym przeczytasz w mowie Szczepana.
Jezus nie zniósł przykazań tak jak uczy KK one dalej obowiązują.


17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Mt.5,17-20

Jezus wyraźnie tu mówi, że prawo czyli Tora nadal obowiązuje i ten kto nie będzie go przestrzegał i tak uczył ludzi będzie najmniejszy w królestwie niebieskim.
KK zakłamuje dekalog. Wymazał 2 i 4 przykazanie z dekalogu oto prawdziwy dekalog:

1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
7 Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy2.
8 Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić3. 9 Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. 10 Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. 11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.
12 Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
13 Nie będziesz mordował.
14 Nie będziesz cudzołożył.
15 Nie będziesz kradł.
16 Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
17 Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony4 bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego». Wyj. 20,2-17

KK nie przestrzega przykazań bożych a Jezus powiedział

Kto mnie miłuje ten pełni wolę mego ojca.

Wola jego ojca to przestrzeganie przykazań czego KK nie robi.
Polecam każdemu katolikowi psalm 119, który mówi, że trzeba przestrzegać prawa.

To samo prawo Mojżesza jest dla Izraelity jak i nawróconego czy cudzoziemcy:
(2Mojż 12:19) (2Mojż 12:38) (2Mojż 12:49) (3Mojż 19:34) (3Mojż 24:22) (4Mojż 9:14) (4Mojż 15:15-16) (4Mojż 15:29) (np. Rut) (Izaj 42:6) (Izaj 60:3) (Mat 5:14) (Efez 2:10-13) (Dz.Ap. 13:47) (Rzym 11:16-27) (Jer 31:31-34) (Ezdr 37) (1 Jan 2:10) (1 Jan 1:7)

KK nie mówi wiernym o prawdziwych świętach JHWH którymi są:

1. Szabat – cotygodniowy odpoczynek jest Świętem Jahwe!
2. Pascha – Pesach
3. Święto Przaśników
4. Pierwociny
5. Święto Tygodni – Szawuot – Pięćdziesiątnica
6. Święto Trąbienia
7. Jom Kipur
8. Święto Szałasów – Święto namiotów – Sukkot
Te święta trzeba przestrzegać bo są to święta nakazane przez JHWH a Jezus je obchodził i ich nie zniósł one nadal obowiązują.
Cytaty o szabacie w Biblii:
Ks. Liczb 28,10
Nehemiasza 10,32
1 Machabejska 2,41
Dzieje Apostolskie 13,14-15
Co Jezus sądzi o bezprawiu=łamaniu świętej Tory:
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Mt.7,21
Co jest wolą Ojca Jezusa JHWH by obchodzić Wielkanoc i niedziele zamiast paschy i szabatu, by jeść świnie i krew i by się nie oczyszczać czy tak jak mówi nam Biblia?
24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki». Mt. 7,24-27
„Kto mnie nie miłuje ten nie zachowuje słów moich” J. 14,24
(Por. J.7,16 J. 8-28 J. 12,49)
Czy Jezus pozwolił jeść to co w księdze kapłańskiej 11 rozdział figuruje jako nieczyste? W żadnym wypadku! Do tego w NT jest mowa o tym by nie spożywać nieczystych rzeczy:
“Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan,I NIECZYSTEGO się nie dotykajcie; A ja przyjmę was (18) I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący; ‘ 2 Kor 6
” Odrzućcie przeto wszystko, co NIECZYSTE, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze.
List Jakuba 1:21, “
” I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon – stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego PTAKA NIECZYSTEGO i budzącego wstręt,
Apokalipsa 18:2″
A nic NIECZYSTEGO do niego nie wejdzie ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka.
(Apokalipsa (Objawienie) 21:27,
Katolicy uczestniczą w bałwochwalczym kulcie wafelka z mąki i wody, który nazywają Komunią świętą gdzie kapłan zamyka Jezusa w puszce rozkazując by zamienił się w opłatek a potem daje go ludziom i sobie do jedzenia. Klękania przed opłatkiem to bałwochwalstwo. JHWH zakazał kanibalizmu i tym bardziej spożywania krwi, więc czemu katolicy to robią?
(zobacz: 1 Mojżeszowa 9:3-4 / 3 Mojżeszowa 17:10).

19 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od KRWI5. 21 Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach». (Dzieje Apostolskie 15)

Gdyby Katolicy czytali Ewangelię Jana wiedzieliby, że Jezus nie ustanowił komunii, bo ciało Jezusa nic nie pomaga.

(63) Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem [...]”.
(Jana 6)


*DAAT- wiedza o Bogu,poznanie Boga.

Iz 11:2 cyl "I spocznie na nim Duch WIEKUISTEGO, Duch mądrości i rozsądku, Duch rady i mocy, Duch poznania i bojaźni WIEKUISTEGO;"
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-13, 17:09   

Nie pleć głupot i nie mów, że Jezus nie założył żadnego Kościoła. Był Kościół cielesny - instytucjonalny, a Jezus utworzył Kościół Duchowy. Ten Kościół jest Kościołem łączącym wszystkich wierzących w jednym Duchu - Duchu Chrystusowym.
Jest to Kościół zbudowany na prawdzie. Wszyscy członkowie tego Kościoła niezależnie od miejsca zamieszkania, narodowości wyznają tą samą wiarę, tą samą prawdę - o której świadczył Jezus Chrystus - nasz Zbawiciel.Prawda ta świadczy o miłości Bożej, o tym, że ta miłość ma również królować w naszych sercach. Nie zdobywanie profitów ziemskich, jak to czynili Izraelici, jak to czyni Kościół rzymski. Ten Kościół, to nie instytucja o określonej strukturze i nazwie - ten Kościół stanowią wierni Chrystusowi.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-05-15, 02:10   

Ten jest najszczęśliwszy, który poprzestaje na swoim wyżywieniu i noclegu, a resztę dóbr materialnych wydaje na jałmużnę dla osób, które tego nie mają. Taka osoba, w krótkim czasie będzie miała cały świat u stóp. Świata nie zdobywa się siłą, lecz przykładną niepodstępną mądrością. Dziękując szczerą modlitwą za dobre pożywienie płaci się za nie najlepszą cenę stając się jego właścicielem

Mt 6:8 eib "(8) Nie bądźcie do nich podobni — wasz Ojciec zna wasze potrzeby, zanim Mu je przedstawicie."

Łk 22:35 eib "(35) Następnie zapytał ich: Gdy was posłałem bez sakiewki, bez torby i sandałów, czy czegoś wam zabrakło? Niczego — odpowiedzieli."

Łk 22:19 eib "Wziął też chleb, podziękował, złamał i dał im, mówiąc: To jest moje ciało za was wydawane. To czyńcie na moją pamiątkę."

Smacznego życzę
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-05-15, 15:44   

Także Koran opisuje wieczerzę, lecz jest to raczej opis wieczerzy w Ogrodach w zapowiadanym Królestwie

Koran 5:112-119
Powiedzieli apostołowie: "O Jezusie, synu Marii! Czyż twój Pan może zesłać na nas z nieba stół zastawiony?" On powiedział: "Bójcie się Boga, jeśli jesteście wierzącymi!" Oni powiedzieli: "My chcemy z niego jeść, aby się uspokoiły nasze serca i abyśmy wiedzieli, że ty nam powiedziałeś prawdę, i abyśmy mogli o niej świadczyć." Powiedział Jezus, syn Marii "O Boże; Panie nasz! Ześlij nam z nieba stół zastawiony! To będzie dla nas święto - dla pierwszego z nas i dla ostatniego - i będzie znakiem od Ciebie. Daj nam zaopatrzenie, bo Ty jesteś najlepszym z zaopatrujących!" Powiedział Bóg: "Zaprawdę, Ja go wam ześlę. A kto z was potem pozostanie niewiernym, to Ja, zaprawdę, ukarze go taką karą, jaką nie ukarałem nikogo z żadnego ze światów." I oto powiedział Bóg: "O Jezusie, synu Marii! Czy ty powiedziałeś ludziom: Bierzcie mnie i moją matkę za dwa bóstwa, poza Bogiem?" On powiedział: Chwała Tobie! " Nie do mnie należy mówić to, do czego nie mam prawa. Jeślibym ja tak powiedział, Ty przecież wiedziałbyś o tym. Ty wiesz, co jest w mojej duszy, a ja nie wiem, co jest w Twojej. Zaprawdę, Ty dobrze znasz rzeczy ukryte! Ja im powiedziałem tylko to, co Ty mi nakazałeś powiedzieć: Czcijcie Boga, mojego Pana i waszego Pana! Ja byłem świadkiem ich, jak długo przebywałem wśród ludzi; a kiedyś mnie wezwał do Siebie, Tyś został ich pilnym stróżem, wszak jesteś świadkiem każdej rzeczy! Jeśli Ty ich ukarzesz - oni przecież są Twymi sługami; a jeśli Ty im przebaczysz - to przecież jesteś Potężny, Mądry!" Powiedział Bóg: "To jest Dzień, kiedy szczerość przynosi korzyść ludziom szczerym. Dla nich są przygotowane Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; oni tam będą przebywać na wieki." Bóg jest zadowolony z nich, a oni są zadowoleni z Niego. To jest osiągnięcie ogromne!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-05-15, 19:50   

Jeden jest Bóg dla ludzi i wszystkich stworzeń łącznie z Szatanem. Jezus powiedział, żeby czynić wszystko co mówią znawcy Prawa i Faryzeusze

Mat 23:2-3 eib "(2) Wykładem praw Mojżesza zajęli się znawcy Prawa i faryzeusze. (3) Przestrzegajcie zatem wszystkich zasad, które wam podają, lecz z nich samych nie bierzcie przykładu, bo tego, co głoszą, sami nie stosują."

Zatem gdy powiedzieli, że wygania On demony mocą Belzebuba, Jezus to uszanował i przedstawił dla tamtej sytuacji wyjaśnienie

Mat 12:22-28 eib "(22) W tym czasie przyprowadzono do Niego opętanego człowieka. Był on niewidomy i głuchoniemy. Jezus uzdrowił go, tak że przemówił i był w stanie widzieć. (23) Wywołało to zachwyt wśród tłumów: Czy to nie jest Syn Dawida? — powtarzano. (24) Jednak faryzeusze, gdy o tym usłyszeli, orzekli: Ten wygania demony nie inaczej jak tylko za sprawą Beelzebula, władcy demonów. (25) Świadom tych myśli, Jezus zwrócił się do nich: Każde królestwo rozdarte wewnętrznymi podziałami pustoszeje. Podzielone miasta lub rodziny nie są w stanie się ostać. (26) Jeśli szatan wygania szatana, to jest sam ze sobą skłócony. W jaki więc sposób jego królestwo ma się ostać? (27) Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. (28) Jeśli jednak w moim wypędzaniu demonów jest Duch Boży, to właściwie przyszło już do was Królestwo Boże."

Jezus twierdzi, że Belzebub nie trwa w światłości lecz Jego cechą są tajemnice, dodając, że są one przez Boga znane

Mat 10:25-29 eib "(25) Wystarczy uczniowi, by się stał jak jego nauczyciel, a słudze jak jego pan. Jeśli gospodarza nazwali Beelzebulem, tym bardziej jego domowników! (26) Nie bójcie się ich zatem! Nie ma bowiem nic tak skrytego, że nie mogłoby być ujawnione, ani nic tak tajnego, że nie mogłoby się wyjaśnić. (27) To, co wam mówię w ciemności, opowiedzcie przy świetle; a to, o czym słyszycie na ucho, rozgłoście z dachów. (28) I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie są w stanie. Bójcie się raczej Tego, który może duszę i ciało zgubić w miejscu wiecznej kary. (29) Czy dwóch wróbli nie sprzedaje się za assariona? A przecież bez woli waszego Ojca ani jeden nie spada na ziemię."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-05-16, 10:59   

http://zbory.org/parsze/3...6_9_do_6_20.mp3

radek napisał/a:

Mat 23:2-3 eib "(2) Wykładem praw Mojżesza zajęli się znawcy Prawa i faryzeusze. (3) Przestrzegajcie zatem wszystkich zasad, które wam podają, lecz z nich samych nie bierzcie przykładu, bo tego, co głoszą, sami nie stosują."


http://zbory.org/parsze/3..._1_do_20_27.mp3
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-05-16, 11:58   

Listek napisał/a:
http://zbory.org/parsze/30_parsza_kedoszim/1_koryntian_od_6_9_do_6_20.mp3

radek napisał/a:

Mat 23:2-3 eib "(2) Wykładem praw Mojżesza zajęli się znawcy Prawa i faryzeusze. (3) Przestrzegajcie zatem wszystkich zasad, które wam podają, lecz z nich samych nie bierzcie przykładu, bo tego, co głoszą, sami nie stosują."


http://zbory.org/parsze/3..._1_do_20_27.mp3

Zarowno jeden jak i drugi link-403 strona zablokowana
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-05-18, 19:27   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-05-25, 16:27   

Czy zbawienie można utracić ?

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-06-07, 07:32   

Czy prowadzi Cię duch Boży ?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10