Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauki CK w świetle Biblii
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-05-22, 17:21   

wybrana napisał/a:
Henryk, ty jak zwykle wszystko przekręcasz. Przenica, to Słowo Boże, to prawda dana nam przez Boga. Kąkol, to Ci, co wypaczyli to Słowo, wypaczyli prawdę.

Było by mi znacznie przyjemniej, gdybyś napisała „ja to rozumiem inaczej”. :->

Biblijnym symbolem Słowa Bożego jest woda, czysta woda.
Pszenica, gdyby miała symbolizować Słowo Boże, to jak wyjaśnisz przenoszenie jej do stodoły, spichrza? Czyli zabranie jej z roli (ziemi) i umieszczenie w innym miejscu?
Domyślasz się gdzie?

Sam Jezus wyjaśnił nam czym jest pszenica.
Łk 22:31 "I rzekł Pan: Szymonie, Szymonie! oto szatan wyprosił was, aby was odwiewał jako pszenicę,"
Po wiec kombinować, skoro wystarczy jedynie czytać.
Biblia to taka dziwna książka, która sama tłumaczy się.

Ale z Twoim podejściem do niej, że wyrzucasz cały Stary Testament, wszystkie listy apostolskie i część ewangelii, bo Tobie „nie pasuje”, to trudno się dziwić, że rozumiesz jak rozumiesz...
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-22, 17:28   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Henryk, ty jak zwykle wszystko przekręcasz. Przenica, to Słowo Boże, to prawda dana nam przez Boga. Kąkol, to Ci, co wypaczyli to Słowo, wypaczyli prawdę.

Było by mi znacznie przyjemniej, gdybyś napisała „ja to rozumiem inaczej”. :->

Biblijnym symbolem Słowa Bożego jest woda, czysta woda.
Pszenica, gdyby miała symbolizować Słowo Boże, to jak wyjaśnisz przenoszenie jej do stodoły, spichrza? Czyli zabranie jej z roli (ziemi) i umieszczenie w innym miejscu?
Domyślasz się gdzie?

Sam Jezus wyjaśnił nam czym jest pszenica.
Łk 22:31 "I rzekł Pan: Szymonie, Szymonie! oto szatan wyprosił was, aby was odwiewał jako pszenicę,"
Po wiec kombinować, skoro wystarczy jedynie czytać.
Biblia to taka dziwna książka, która sama tłumaczy się.

Ale z Twoim podejściem do niej, że wyrzucasz cały Stary Testament, wszystkie listy apostolskie i część ewangelii, bo Tobie „nie pasuje”, to trudno się dziwić, że rozumiesz jak rozumiesz...
Przenica, to symbol zboża najwyższej jakości. Szkoda, że masz tak ograniczony zasięg obrazowania. Jezus nauczał, że jest krzewem winnym, chlebem z nieba, woda żywą, bramą, i co twój sposób obrazowania jest wstanie coś zrozumieć? Starego Testamentu nie wyrzucam, bo on doskonale odzwierciedla upadek i błądzenie ludzi i jak wielkim Darem Bożym był Syn Boży, który pragnął wyzwolić ludzi z tej ciemności.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-05-22, 18:24   

A co z tymi naukami CK? Temat przepadł? Przecież Krystian się zapłacze :aaa:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-05-22, 19:54   

Henryk napisał/a:
efroni napisał/a:
Ziarnem jest słowo Boże. Czym są plewy? Plewy to słowo człowieka .

Ja trochę inaczej rozumiem tę przypowieść.
To jest inna przypowieść niż ta o czworakiej roli...
Pszenicą są ci z Izraela, którzy uwierzyli i przyjęli Jezusa jako wzór do naśladowania.
Kto stanowi plewy w tym wypadku, to już wiesz…

Napisałem , że pominąłem tamtą przypowieść a Znaczenie tej przypowieści jest takie: Ziarnem jest Słowo Boże. ( Łuk. 8;11)
Biblia to rzeczywiście Księga, która sama się tłumaczy .
Powtórzę . Ziarnu zawsze towarzyszy plewa . Czym więc jest plewa ? Plewa to słowo człowieka .
Henryk napisał/a:
Cytat:
Które nauki są plewą a które ziarnem? Podpowiem . Te nasze , denominacyjne, są ziarnem a każde inne to plewy.

Nawet gdyby tak to przyjąć, to nie zawsze tak jest.
Ja twierdzę, że w każdej denominacji jest część Prawdy i warto o tym pamiętać.
Przecież „Babilon” to wymieszanie prawdy i błędu.
Nigdy nie sam błąd!


Skoro te , tak różniące się co do nauk, denominacje istnieją , to być możne taka jest wola Boża
a ci którzy z nimi walczą , możne się okazać że walczą z Bogiem - nie raz tak pisałem .
Pisałem też że być może każda z nich otrzymała jakiś depozyt , coś cennego, co powinna przynieść do duchowej Jerozolimy gdy nadejdzie po temu czas.
Jakoś nie przypominam sobie byś coś podobnego pisał , raczej pisałeś uszczypliwości pod adresem nauk [jak i osób, i tych denominacyjnych i tych niedenominacyjnych ],
które różniły się od Waszych .
Lepiej późno niż wcale i mam nadzieję, że to nie z powodu czerwonego koloru.

Henryk napisał/a:
Cytat:
A jeżeli do tego dołożymy i pomyłki kopistów [i te świadome i te nieświadome ] ,uwagi na marginesie , które potem inny kopista włączył do pism, bo subiektywnie uznał, że to ważne,
dopiski kopisty napisane pod dyktando osób trzecich , to mamy obraz całości , który potwierdza to, że pisma biblijne to subiektywne zapatrywania różnych osób na różne zagadnienia

Nie demonizował bym tych „dopisków”, nie mówiąc o pomyłkach.
A już odrzucam możliwość pisania „pod dyktando osób trzecich”.
Biblią zajmowali się ludzie wierzący, uczciwi, bogobojni.
No chyba że ktoś czytał wyłącznie w tym celu aby tylko wyszydzić- przykładów nie podaje- znamy je.
Ja nie odważyłbym się zmienić ani słowa(!), dlaczego mam innych podejrzewać o świadome fałszerstwo?
Faktem jest, że można jedno słowo z martwego już języka oddać na kilka rożnych sposobów.
W kontekście może takie słowo- choć jest poprawne- zmienić sens zdania.
To się zdarza zależnie od posiadanego światopoglądu.

Wiele jest takich miejsc. A wystarczy nawet przestawić kolejność wyrazów w zdaniu.


Nie demonizuję ani dopisków , ani przeinaczeń , ani pomyłek ; one po prostu miały miejsce i Twoje wykrzykniki tego faktu nie zmienią .
Poza tym to nie ja stwierdzam istnienie tych przeinaczeń ,marginesowych dopisków kopistów , które potem inny kopista włączył do tekstu,
pomyłek , czy dopisków pod dyktando osób trzecich [ takie działania zarzucano katolickim biskupom (sprawa Erazmu z Rotterdamu)] - te fakty stwierdzili naukowcy a nie ja .

Henryk napisał/a:
Cytat:
Czy tak napisana Biblia mówi prawdę o Bogu ? Nie , ona mówi prawdę o człowieku .

Jestem zaskoczony negatywnie takim zdaniem.
To skąd mamy dowiedzieć się o Bogu? Jaki jest, czego wymaga od nas?
A fakt, że człowiek jest przekorny, zły i fałszywy to wiemy i bez Biblii.


Myślę, że [jak zawsze] pominąłeś wyjaśnienia, więc wcale nie jestem zaskoczony, że jesteś zaskoczony .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-05-22, 21:00   

efroni napisał/a:
Nie demonizuję ani dopisków , ani przeinaczeń , ani pomyłek ; one po prostu miały miejsce


To fakt efroni
Jednakże, ten wątek, tego, nie dotyczy.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-22, 21:52   

Krystian napisał/a:
efroni napisał/a:
Nie demonizuję ani dopisków , ani przeinaczeń , ani pomyłek ; one po prostu miały miejsce


To fakt efroni
Jednakże, ten wątek, tego, nie dotyczy.
A czego dotyczy?
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-05-23, 07:55   

efroni napisał/a:
Pisałem też że być może każda z nich otrzymała jakiś depozyt , coś cennego, co powinna przynieść do duchowej Jerozolimy gdy nadejdzie po temu czas.
Jakoś nie przypominam sobie byś coś podobnego pisał , raczej pisałeś uszczypliwości pod adresem nauk [jak i osób, i tych denominacyjnych i tych niedenominacyjnych ],
które różniły się od Waszych .

Widać niedokładnie czytałeś, co pisałem.
Wielokrotnie pisałem, że nie ma grupy religijnej, człowieka, którzy by posiadali wyłącznie Prawdę.
Jedni mają jej więcej- (oczywiście to moja grupa :xhehe: ) , inni mniej.

Cytat:
Jeżeli chodzi o Boga, to ona pokazuje jak [ na przestrzeni dziejów ] zmieniało się subiektywne postrzeganie Boga przez człowieka,[od despoty po Boga, który jest miłością ]

Bardzo subiektywne spostrzeżenie! A nawet błędne.
Dla Abrahama, który nawet zdecydował się ofiarować syna, jako zapowiedź dla nas ofiarowania się Syna Boga, czy dla Dawida- bogobojnego człowieka, czy dla innych wielkich mężów Starego Testamentu- też był despotą? :aaa:
Despotą był i jest nawet do do dziś dla ludzi z pokalanym sumieniem, nie rozumiejących czym jest Sprawiedliwość!
Prawdziwego Boga objawił nam dopiero Jezus. Tylko On Go widział, tylko On z Ojcem przebywał.
Do bezgranicznej Mocy i Sprawiedliwości- którą ludzkość znała, doszła jeszcze Miłość i Miłosierdzie. - Które te przymioty zawsze były obecne.

Jeszcze raz powtarzam: Bóg którego znam, nie służy wyłącznie do kochania swych stworzeń.
On wymaga od nich także posłuszeństwa i okazywania czci Stwórcy.
Łk 10:27 bt5 "On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego."
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-05-23, 13:44   

wybrana napisał/a:
A czego dotyczy?


Jak w wątku :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-05-23, 15:25   

Krystian napisał/a:
efroni napisał/a:
Nie demonizuję ani dopisków , ani przeinaczeń , ani pomyłek ; one po prostu miały miejsce


To fakt efroni
Jednakże, ten wątek, tego, nie dotyczy.


Jak najbardziej tego dotyczy . CK nie jest tu wyjątkiem i również wykorzystuje dopiski , przeinaczenia , pomyłki kopistów do swoich celów .
Czy to nie znamienne, że każda denominacja ma swoją Biblię napisaną w oparciu o oryginały ?
Myślisz, że ŚJ są pod tym względem chlubnym wyjątkiem?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-05-23, 15:54   

efroni napisał/a:
również wykorzystuje dopiski , przeinaczenia , pomyłki kopistów do swoich celów .

Ja dla odmiany nie mogę wyjść z podziwu, jak można pogodzić w głowie, a co najważniejsze- w sercu fakt- że uważam się za chrześcijanina- naśladowcę Jezusa- przestrzegam tego co nauczał, skoro wszystko co nam polecił poprzez pisma jest "przeinaczone, pomylone, dopisane przez człowieka".


To wreszcie na czym, na jakiej podstawie opieracie swoje nadzieje? :aaa:
Prywatne objawienia?
Moje widzimisię?
Potajemne rozmowy z "Chrystusem".
Przemówił obraz, czy rzeźba?
Pokazała się Maryja na ścianie?
Ludzie- i Wy mnie uważacie za fanatyka? :aaa:
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-05-23, 16:45   

efroni napisał/a:
Myślisz, że ŚJ są pod tym względem chlubnym wyjątkiem?


Nikt, tak nie przeinaczył NT jak śj, w swoim PNŚ w Chrześcijańskich Pismach Greckich.
Znasz taką drugą organizację?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-05-23, 16:47   

Henryk napisał/a:
Ludzie- i Wy mnie uważacie za fanatyka?

Henryk, dojrzewasz do rozmiaru Bobo :mrgreen:

Za chwilę, będziesz coraz bardziej mnie rozumiał ;-)
Dopóki ktoś tylko sobie tak pisuje jak sobie wymyśli, toleruj. Nie bierz osobiście do siebie to, że koś coś do ciebie. Natomiast reaguj, gdy ktoś złamie regulamin. Np.

8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

lub:
11. W danym temacie staramy się rozmawiać wyłącznie na dany temat i uzasadniamy, w miarę możliwości swoje stanowisko. Nie poruszamy diametralnie rożnych wątków, jeżeli nie wynikają one z rozwijania się dyskusji na dany temat.


Zapewne rozróżniasz dział: Off topic od działów biblijnych. Off topic można traktować z przymrużeniem oka ;-)
Jakby co to służę na PW :-)
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-05-23, 16:48   

Krystian napisał/a:
Nikt, tak nie przeinaczył NT jak śj, w swoim PNŚ w Chrześcijańskich Pismach Greckich.

Przeinaczył od czego?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-05-23, 16:58   

Henryk napisał/a:
To wreszcie na czym, na jakiej podstawie opieracie swoje nadzieje


Na Biblii.
Jednakże, dobrze wiesz, że były tam dopiski.
Kiedyś Jachu nawet podawał listę.
Dodam, że najbardziej świadkowie nienawidzą Badaczy.
Jak za młodego, chodziłem do nich na zebrania i miałem studium biblijne, to mnie uczyli,że Badacze zostali na peronie, a świadkowie pojechali dalej.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-05-23, 17:03   

Krystian napisał/a:
Na Biblii.
Jednakże, dobrze wiesz, że były tam dopiski.

Henryk pytał efroni. Po co się wcinasz?
Krystian napisał/a:
Dodam, że najbardziej świadkowie nienawidzą Badaczy.

Ja osobiście najbardziej nienawidzę... policjantów udających prawych i kastrujących :-D
To takie mądrale, które nie mają prawa istnieć w życiu publicznym z takimi poglądami :-D
Krystian napisał/a:
Jak za młodego, chodziłem do nich na zebrania i miałem studium biblijne, to mnie uczyli,że Badacze zostali na peronie, a świadkowie pojechali dalej.

I jak z tego wysnułeś wniosek, że najbardziej nienawidzą Badaczy?
Widocznie byłeś młody i głupi. Teraz dorosłeś ale nie zmądrzałeś.
Nie jesteś w temacie co komu i za co najbardziej zarzuca :-D
No ale teraz Henryk jest Juniorem więc... nie wywołuj wilka z lasu :mrgreen:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10