Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stwórca- jaki jest?
Autor Wiadomość
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-29, 17:09   

BoaDusiciel napisał/a:
wybrana napisał/a:
A czemu to do mnie piszesz? Przecież ja przez cały czas o tym pisze, że Bóg jakiego obraz dał nam Syn Boży, nie jest tym na którego powoływali się Izraelici.


No to może wreszcie odpowiesz mi na te pytania, bo już trzeci raz pytam:
W którym momencie w ST pojawia się "niegodziwiec" ?
Adama i Ewę wygnał niegodziwiec, czy ten dobry Bóg ?
Kain i Abel składali ofiarę Bogu, czy niegodziwcowi ?
Plagi egipskie kto zesłał ?
Podczas wędrówki przez pustynię kto wspomagał Izraelitów ?
Ten, który nakazał zabijać inne plemiona - to ten dobry, czy niegodziwiec ?
Tylko niegodziwiec. Bóg nie zamknął człowiekowi raju - nieba. To niegodziwiec zamknął - zagrodził tą drogę. A reszta odpowiedzi - niegodziwiec, który zwiódł świat i przejął dusze ludzkie we władanie.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-05-29, 17:09   

wuka napisał/a:
Czy nie za daleko się posuwasz? To poważny zarzut w stosunku do usera mającego na mysli słowa samego Jezusa, przytoczone w Ewangelii. Ato, że ty je nadinterpretowujesz to twój problem.
Za taki zarzut innego już byś wypunktował.

Potwierdzasz i popierasz to kłamstwo!
Wiem też, że robisz to nie z powodu niewiedzy, a najzwyklejszej złośliwości. :-(
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-05-29, 17:13   

wybrana napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
wybrana napisał/a:
A czemu to do mnie piszesz? Przecież ja przez cały czas o tym pisze, że Bóg jakiego obraz dał nam Syn Boży, nie jest tym na którego powoływali się Izraelici.


No to może wreszcie odpowiesz mi na te pytania, bo już trzeci raz pytam:
W którym momencie w ST pojawia się "niegodziwiec" ?
Adama i Ewę wygnał niegodziwiec, czy ten dobry Bóg ?
Kain i Abel składali ofiarę Bogu, czy niegodziwcowi ?
Plagi egipskie kto zesłał ?
Podczas wędrówki przez pustynię kto wspomagał Izraelitów ?
Ten, który nakazał zabijać inne plemiona - to ten dobry, czy niegodziwiec ?
Tylko niegodziwiec. Bóg nie zamknął człowiekowi raju - nieba. To niegodziwiec zamknął - zagrodził tą drogę. A reszta odpowiedzi - niegodziwiec, który zwiódł świat i przejął dusze ludzkie we władanie.


Czyli ten, który stworzył ludzi i ten, który ich wygnał z Raju, to nie te same istoty ? :shock:
Nic nie rozumiem.
Idę na rower, zrobię ze 20 km, to może mózg mi się odblokuje ... :-?
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-29, 18:15   

BoaDusiciel napisał/a:


Czyli ten, który stworzył ludzi i ten, który ich wygnał z Raju, to nie te same istoty ? :shock:
Nic nie rozumiem.
Idę na rower, zrobię ze 20 km, to może mózg mi się odblokuje ... :-?
Przeczytaj pierwszy rozdział Księgi Rodzaju. Najpierw powstała ziemia, rośliny, zwierzęta, a na końcu ludzie - kobieta i mezszczyzna. Natomiast drugi rozdział Księgi Rodzaju mówi o całkiem innym stworzeniu świata. W pierwszym rozdziale powstal człowiek na końcu stwarzania bezpośrednio zrodzony na ziemi. Drugi rozdział mówi zupełnie coś innego, że najpierw był człowiek, a później reszta. Pierwszy rozdział świadczy o tym, co potwierdza nauka ewolucji. Bóg na istniejącym już życiu na ziemi stworzył człowieka na swój obraz, by zarządzał ziemią. Raj, jabko - to tylko obrazowa forma mówiąca o grzechu człowieka. Ale to nie przez zjedzenie Jabłka jako owocu zgrzeszyli ludzie, ale przez odrzucenia prawa Bożego i wejścia na drogę zła i nieprawości. Bóg pierwszych ludzi stworzył w pełnym swoim Duchu, ale szatan wprowadził w życie człowieka swojego ducha i poprzez to zagrodził człowiekowi drogę do nieba. Wprowadził zaporę.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-05-29, 18:40   

wybrana napisał/a:
Pierwszy rozdział świadczy o tym, co potwierdza nauka ewolucji. Bóg na istniejącym już życiu na ziemi stworzył człowieka na swój obraz, by zarządzał ziemią.

Wybacz, ale nie rozumiem. :-(
Pierwsze zdanie jest o ewolucji, która to "stworzyła" wszystko, łącznie z człowiekiem.
Drugie zdanie jest o stworzeniu człowieka przez Boga.
Czyżby Ewolucja była Bogiem?
Możesz wyjaśnić?
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-05-29, 18:45   

Stwórca jest troskliwy, bo nawet gdy Jego Lud uznawał innych bogów, to Bóg Abrahama gdy się do Niego zwraca karmi skruszonych plackami z rodzynkami

Oz 3:1 eib "I znów PAN powiedział do mnie: Idź, pokochaj kobietę kochającą innego i cudzołożącą. Podobnie PAN kocha synów Izraela, a oni odwracają się do innych bogów i lubią placki z rodzynkami."

Co do pokarmów, nie należy spożywać mięsa z krwią

Rdz 9:4-6 eib "(4) Nie wolno wam jednak jeść mięsa z jego duszą, z jego krwią. (5) Na pewno też będę domagał się waszej krwi, waszych dusz, od wszelkiego zwierzęcia i od każdego człowieka. Od każdego człowieka będę żądał krwi jego brata. (6) Kto przelewa ludzką krew, tego krew też przeleje człowiek, Bóg bowiem stworzył człowieka na swój obraz."

Wj 20:10 eib "(10) ale siódmy dzień przeznacz na szabat dla PANA, twojego Boga. W tym dniu nie wykonuj żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który przebywa w obrębie twoich bram."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-05-29, 19:06   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Pierwszy rozdział świadczy o tym, co potwierdza nauka ewolucji. Bóg na istniejącym już życiu na ziemi stworzył człowieka na swój obraz, by zarządzał ziemią.

Wybacz, ale nie rozumiem. :-(
Pierwsze zdanie jest o ewolucji, która to "stworzyła" wszystko, łącznie z człowiekiem.
Drugie zdanie jest o stworzeniu człowieka przez Boga.
Czyżby Ewolucja była Bogiem?
Możesz wyjaśnić?

Pierwsze zdanie nie jest o ewolucji,pierwsze zdanie jest o tym co nauka ewolucji potwierdza,a to dosc spora roznica.Wiec wyciaganie wniosku,ze ewolucja jest Bogiem,jest spora nadinterpretacja.
A tym zdaniem
Cytat:
Bóg na istniejącym już życiu na ziemi stworzył człowieka na swój obraz, by zarządzał ziemią.

wybrana wszystko wyjasnila.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-05-29, 19:14   

wybrana napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:


Czyli ten, który stworzył ludzi i ten, który ich wygnał z Raju, to nie te same istoty ? :shock:
Nic nie rozumiem.
Idę na rower, zrobię ze 20 km, to może mózg mi się odblokuje ... :-?
Przeczytaj pierwszy rozdział Księgi Rodzaju. Najpierw powstała ziemia, rośliny, zwierzęta, a na końcu ludzie - kobieta i mezszczyzna. Natomiast drugi rozdział Księgi Rodzaju mówi o całkiem innym stworzeniu świata. W pierwszym rozdziale powstal człowiek na końcu stwarzania bezpośrednio zrodzony na ziemi. Drugi rozdział mówi zupełnie coś innego, że najpierw był człowiek, a później reszta. Pierwszy rozdział świadczy o tym, co potwierdza nauka ewolucji. Bóg na istniejącym już życiu na ziemi stworzył człowieka na swój obraz, by zarządzał ziemią. Raj, jabko - to tylko obrazowa forma mówiąca o grzechu człowieka. Ale to nie przez zjedzenie Jabłka jako owocu zgrzeszyli ludzie, ale przez odrzucenia prawa Bożego i wejścia na drogę zła i nieprawości. Bóg pierwszych ludzi stworzył w pełnym swoim Duchu, ale szatan wprowadził w życie człowieka swojego ducha i poprzez to zagrodził człowiekowi drogę do nieba. Wprowadził zaporę.


Nadal nie rozumiem. Uściślijmy.
1. Bóg (ten dobry) stworzył ludzi i umieścił ich w Raju.
2. Niegodziwiec (ten niedobry) wyrzucił ludzi z Raju.
Zgadzasz się z tymi punktami ?
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-05-29, 19:48   

booris napisał/a:
Pierwsze zdanie nie jest o ewolucji,pierwsze zdanie jest o tym co nauka ewolucji potwierdza,a to dosc spora roznica.Wiec wyciaganie wniosku,ze ewolucja jest Bogiem,jest spora nadinterpretacja.

Teoria nie może nic potwierdzać. :lol:
To tylko przypuszczenie.
Ewolucja według Darwina, to stopniowe przechodzenie jednej formy życia w drugą- doskonalszą.
Biblia mówi coś innego:
Rdz 1:11 pec "Bóg zechciał, aby ziemia wydała roślinność: rośliny dające nasiona, drzewo owocujące, które wydaje owoc, w którym jest jego nasienie zgodnie z jego gatunkiem, na ziemi. I tak się stało."
Rdz 1:21 pec "Stworzył Bóg olbrzymie zwierzęta morskie i wszelkie żywe istoty pełzające, którymi zaroiły się wody, zgodnie z ich gatunkiem, i wszelkie ptactwo skrzydlate zgodnie z jego gatunkiem. I wiedział Bóg, że [to] jest dobre."
Rdz 1:24 pec "Bóg zechciał, aby ziemia wydała żywe istoty zgodnie z ich gatunkami: bydło, zwierzęta ruszające się przy ziemi i dzikie zwierzęta zgodnie z ich gatunkami. I tak się stało."
Nie widzę tu ewoluowania szczupaka w niedźwiedzia, podobnie jak skrzypu w śliwę.
Wszystko było "w swoim gatunku". a jabłoń zawsze rodziła jabłka.
Zawsze mnie zastanawiało, że ewolucja czy też mutacja to jednak zawsze degeneracja pierwotnej formy. Nigdy ulepszenie.
Ale tu o ewolucji już dużo pisano w innych działach.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-05-29, 19:52   

BoaDusiciel napisał/a:
Ale człowiek nie rodzi się z wiedzą na temat Boga i Ewangelii.
Tą wiedzę ktoś musi człowiekowi przekazać, w takiej czy innej formie.
Głoszenie "po domach" jest jedną z takich form.
Dlatego pytam czy Bóg domaga się takiej formy głoszenia, czy nie.


Po zmartwychwstaniu takiego nakazu chyba nie ma. Jest natomiast nakaz ogólnikowy, aby iść i nauczać wszystkie narody czyniąc ich uczniami.
Wcześniej, kiedy jeszcze uczniowie odbywali praktyki i uczyli się zawodu, Jezus wysyłał ich w teren i wtedy dawał im różne wskazówki odnośnie odwiedzania domów.
Mówił np. że jak ktoś ich nie przyjmie lub nie będzie słuchał, to mają strząsnąć proch z nóg swoich i opuścić ten dom. Gdy będą wchodzić do domów mają mówić pokój domowi temu i gdy będzie odpowiedni duch to mają w tym domu pozostać i nie przenosić się. Mają tam też jeść i pić, bo godzien jest robotnik zapłaty swojej.

Jednak Jezus podaje też pewne wskazówki odnośnie tych, którzy uwierzyli.
Człowiekowi, który uwierzył mają towarzyszyć takie znaki, jak wyganianie demonów, branie wężów czy picie trucizny bez szkody dla własnego zdrowia.

Świadkowie Jehowy, podobnie jak księża w czasie kolędy, którzy odwiedzają domy i pewnie za uczni Jezusa się mają lub do takich aspirują z pewnością posiadają te znaki. :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
Ostatnio zmieniony przez RN 2020-05-29, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-29, 20:01   

BoaDusiciel napisał/a:
wybrana napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:


Czyli ten, który stworzył ludzi i ten, który ich wygnał z Raju, to nie te same istoty ? :shock:
Nic nie rozumiem.
Idę na rower, zrobię ze 20 km, to może mózg mi się odblokuje ... :-?
Przeczytaj pierwszy rozdział Księgi Rodzaju. Najpierw powstała ziemia, rośliny, zwierzęta, a na końcu ludzie - kobieta i mezszczyzna. Natomiast drugi rozdział Księgi Rodzaju mówi o całkiem innym stworzeniu świata. W pierwszym rozdziale powstal człowiek na końcu stwarzania bezpośrednio zrodzony na ziemi. Drugi rozdział mówi zupełnie coś innego, że najpierw był człowiek, a później reszta. Pierwszy rozdział świadczy o tym, co potwierdza nauka ewolucji. Bóg na istniejącym już życiu na ziemi stworzył człowieka na swój obraz, by zarządzał ziemią. Raj, jabko - to tylko obrazowa forma mówiąca o grzechu człowieka. Ale to nie przez zjedzenie Jabłka jako owocu zgrzeszyli ludzie, ale przez odrzucenia prawa Bożego i wejścia na drogę zła i nieprawości. Bóg pierwszych ludzi stworzył w pełnym swoim Duchu, ale szatan wprowadził w życie człowieka swojego ducha i poprzez to zagrodził człowiekowi drogę do nieba. Wprowadził zaporę.


Nadal nie rozumiem. Uściślijmy.
1. Bóg (ten dobry) stworzył ludzi i umieścił ich w Raju.
2. Niegodziwiec (ten niedobry) wyrzucił ludzi z Raju.
Zgadzasz się z tymi punktami ?
Człowiek został stworzony na ziemi. Jego ciało jest jest częścią ziemi. Bóg stworzył go na swoje podobienstwo nie cielesnie, lecz podobienstwo jest duchowe. To znaczy, że dusza człowieka była wypełniona światłem - Duchem Bożym. Raj był wewnątrz człowieka. Człowiek wchodząc w moc złego ducha, utracił w sobie Światło Boże i wewnętrzny-duchowy człowiek był otoczeny ciemnością - mocą złego, który to przejmował władze nad myślami, nad duchowością wewnętrzną. Taki człowiek chodzi w duchowej ciemności i staje się sługą - niewolnikiem ciemności. Wewnętrzny raj utraca. Jezus przyszedł na świat by dać nam światło, by nasza dusza odnalazła utracony raj i powróciła do niego. Jest to wewnętrzna przemiana - wyzwolenie z niewoli zła. Z tym stanem duchowym w jakim żyjemy na ziemi przechodzimy w duchowy nasz wewnętrzny świat. Jedni uzyskują utracony raj, inni jeszcze muszą trochę zrobić, a inni, ci co całkowicie zatracili w sobie światło Boże idą w swoją wykształconą ciemność.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-05-29, 20:03   

No właśnie.
Na początku zostało napisane, że :
Jeśli Stwórca domaga się od stworzenia tego co sprawiedliwe, tego, do czego jest ono zobowiązane względem Stwórcy, to rozpoczyna się lament.
Dlatego próbuję ustalić czego właściwie Stwórca się domaga.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-05-29, 20:09   

wybrana napisał/a:
Raj był wewnątrz człowieka. .


Czy to znaczy, że opis pobytu Adama i Ewy w Raju jest nieprawdziwy ?
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-29, 20:25   

BoaDusiciel napisał/a:
wybrana napisał/a:
Raj był wewnątrz człowieka. .


Czy to znaczy, że opis pobytu Adama i Ewy w Raju jest nieprawdziwy ?
A jak Jezus nauczał, że jest światłem, wodą żywą, drzwiami, drogą do Ojca, chlebem - to co w sumie widzisz? Biblia jest obrazem tego co niewidzialne w tym co widzialne. Bez tych widzialnych obrazów, nie można by zobaczyć to co niewidzialne ani pojąć tego.Ja powyżej w poście opisałam czym jest raj i gdzie on się znajduje.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2020-05-29, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-05-29, 20:28   

A co niewidzialnego dostrzegłaś w tym, że w tej krainie było złoto?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12