Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fizyka kwantowa i świadomość człowieka
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-05-28, 16:27   

wuka napisał/a:

Tak. Ale kluczowe jest to, co odkryli i z czym ich nastawione wyłącznie na materializm mózgi, nie mogą sobie poradzić. Nie chodzi mi o materializm jako zdobywanie dóbr, ale przekonanie, że oprócz tu i teraz nic nie ma. Odkryli inne światy, bardziej realne niż nasz. Odkryli duchowośc i nieskończenie wiele Istot, świadomych i żywych, bardziej niż my. I to jest problem z którym mózg nie dał sobie rady.


Ja nie jestem przeciwko fizyce kwantowej, ani innym naukom, ale cały czas uważam, że rzeczywistość musi ( jest) o wiele prostsza do ogarnięcia i Bóg raczej nie mógł zaprojektować takiej łamigłówki dla ludzi, jeśli zależałoby Jemu na własnym poznaniu.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-05-28, 16:39   

RN napisał/a:
rzeczywistość musi ( jest) o wiele prostsza do ogarnięcia i Bóg raczej nie mógł zaprojektować takiej łamigłówki dla ludzi, jeśli zależałoby Jemu na własnym poznaniu.

Z pewnością i sądze, że wcale nie chodzi o to.
Teraz kwestia - co jest rzeczywistością? Tylko te doświadczenia naszego krótkiego, często miałkiego życia? Po co i komu to byłoby potrzebne; zupełnie bez sensu.
Natomiast jeśli spojrzymy na sprawę życia z perspektywy ogromu wieloświatów, mnóstwa istot, różnych poziomów świadomości, wzajemnego uczenia się, doświadczania, wędrówki po róznych poziomach itd. i stwierdzimy, że to wszystko wszystkie istoty robią dla BOGA (nie mylić z Jahwe itp.) to ma sens.
Jeszcze raz polecam "Dowód" Ebena Alexandra,
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-29, 19:51   

Kochani
Proszę o merytoryczną dyskusję.
Nie kłóćcie się, bardzo Was proszę. :fiolki:

Posty przeniosłam do "Myśli ulotnych".
Po jakimś czasie (chyba 7 dni) posty znikną.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-05-31, 16:36   

Więc do Meritum. Splątanie kwantowe świadczy o tym, że rzeczywistość układa się harmonijnie, a podział na negatywnych i pozytywnych ludzi to prowizorka

Mat 10:29-32 eib "(29) Czy dwóch wróbli nie sprzedaje się za assariona? A przecież bez woli waszego Ojca ani jeden nie spada na ziemię. (30) Nawet wasze włosy na głowie — każdy jest policzony. (31) Przestańcie się więc bać! Znaczycie więcej niż całe stado wróbli. (32) Do każdego zatem, kto się do Mnie przyzna wobec ludzi, i Ja się przyznam wobec mojego Ojca, który jest w niebie."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-06-21, 15:58   

Ciekawy wykład: https://www.youtube.com/watch?v=F6r75jdJ4uo
Danuta Adamska-Rutkowska - Psychotronika współczesna nauka o świadomości
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2020-06-21, 19:59   

wuka

wuka napisał/a:
Ciekawy wykład: https://www.youtube.com/watch?v=F6r75jdJ4uo
Danuta Adamska-Rutkowska - Psychotronika współczesna nauka o świadomości

Świadomość jest poza ciałem. Co czynimy wobec innych wraca do nas. Mamy w sobie cząstkę Boga. Kwantowa realizacja rzeczywistości. Błądząca religia. Kilka napisanych książek. Tą panią można podziwiać za jej wiedzę duchową.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-06-26, 07:28   

http://biblia.webd.pl/for...p=466437#466437

Do praktycznego zastosowania trzeba dodać, że masa krążąca musi składać się nie tylko z ferromagnetyka, ale częściowo z bryły neutralnej magnetycznie
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-26, 09:09   

radek napisał/a:
Mi wyświetla się dobrze. Dołączę obrazek tego pliku tutaj

Radku. Na zamieszczonym przez Ciebie rysunku, ktoś nie napisał, że do końców uzwojeń na torusie należy podłączyć źródło prądu stałego.
Gdy to już będzie zrealizowane to otrzymamy…
Uwaga, uwaga… najprostszy silnik prądu stałego! ;-)
Co z Wami ludzie? :aaa:
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-06-26, 10:42   

Henryk napisał/a:
Radku. Na zamieszczonym przez Ciebie rysunku, ktoś nie napisał, że do końców uzwojeń na torusie należy podłączyć źródło prądu stałego.
Gdy to już będzie zrealizowane to otrzymamy…
Uwaga, uwaga… najprostszy silnik prądu stałego


Owszem początkowa dawka energii do nadania pędu bryle wirującej jest potrzebna, ale później gdy osiągniemy otpowiedni stosunek masy wirującej do okresu obrotu, do efektywnej pracy wystarczy prąd wzbudzony w dodatkowym obwodzie przechodzącym przez przekrój powierzchni na której wiruje masa rozpędzona. Prąd w tym obwodzie generuje się zgodnie z Prawem Biota Savarta. Ze względu na opór, który musi pokonać wirujący ferromagnetyk potrzebny jest umocowany symetrycznie przy nim neutralny magnetycznie gęsty solidny materiał

[ Dodano: 2020-07-14, 12:00 ]
Ja komputer kwantowy wyobrażam sobie w postaci filtra atomowego, który pochłaniając pewną regularną ingerencję oddaje rodzaj regularnego promieniowania fundamentalnego dla środowiska, w którym pracuje
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10