Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stwórca- jaki jest?
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-06-03, 17:16   

Chryzolicie,ja nie zauwazam by RN widzial jakis problem.Po prostu odpowiedzial cytatem na cytat Henryka.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-03, 17:32   

booris napisał/a:
Chryzolicie,ja nie zauwazam by RN widzial jakis problem.Po prostu odpowiedzial cytatem na cytat Henryka.

Cały czas liczysz na "zmęczenie przeciwnika" dziecinnymi pytaniami.
Czekasz tylko na to, aby kogoś wyprowadzić z równowagi.
Używasz zbyt grubych nici- widać szew na kilometr. :xhehe:
A teraz napisz, że nie wiesz o co mi chodzi.
Dziękuję za wysłuchanie.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-06-03, 17:44   

Henryk napisał/a:
booris napisał/a:
Chryzolicie,ja nie zauwazam by RN widzial jakis problem.Po prostu odpowiedzial cytatem na cytat Henryka.

Cały czas liczysz na "zmęczenie przeciwnika" dziecinnymi pytaniami.
Czekasz tylko na to, aby kogoś wyprowadzić z równowagi.
Używasz zbyt grubych nici- widać szew na kilometr. :xhehe:
A teraz napisz, że nie wiesz o co mi chodzi.
Dziękuję za wysłuchanie.

Alez ja wiem o co Ci chodzi.Dziekuje za cenne i tak wiele wnoszace do dyskusji uwagi pod moim adresem.
Milego wiecziru Ci zycze. :-)
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-03, 21:26   

chryzolit napisał/a:

Nikt nie stara się dobrze czynić z głupców,bo to oni mówią nie masz Boga.


No to zobaczmy następne, sąsiadujące wersety, czy to chodzi tylko o głupców.

PSALM 53.3-4. BIBLIA WARSZAWSKA

Bóg spogląda z niebios na ludzi, Aby zobaczyć, czy jest kto rozumny, Który szuka Boga. Wszyscy odstąpili, wspólnie się splugawili, Nie ma, kto by dobrze czynił, nie ma ani jednego.

chryzolit napisał/a:
I następny tekst,Ci co zle czynili powstaną na sąd,widzisz i głupcy znajdują litość u Boga,sąd to nie znaczy że zostaną zniszczeni,bo mogą mieć możliwość naprawy.


EWANGELIA MATEUSZA 25. 31 - 46. BIBLIA WARSZAWSKA

A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów. I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

chryzolit napisał/a:
Ale ci którzy dobrze czynili powstaną do życia,nie na sąd.


DRUGI LIST DO KORYNTIAN 5. 10. BIBLIA WARSZAWSKA

"Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-04, 06:33   

R.N.
Przytoczyłeś różne miejsc biblijne o sądzie.I myślisz że one sobie wzajemnie zaprzeczają swoją treścią.
A tak naprawdę w taki sposób pokazujesz że dotykasz problemu,tematu którego nie rozumiesz, nie znasz,nawet w podstawowym wymiarze.
Bo gdybyś był uważny to prześledziłbyś ten temat a potem krytykował.
Polecam stare już dyskusje,które mogą Ci pomóc w tym temacie.

Biblia uczy przynajmniej o kilku sądach,które dotyczą ludzi,ale uczy też o sądach epok czasowych.
Jeżeli o tym nie wiemy i nie wiemy które cytaty dotyczą jakiego sądu,to powodujemy swoim zrozumieniem mix w którym wydawać się może że przekaz biblijny jest sprzeczny,a tak naprawdę świadczymy o swojej indolencji,nie przygotowaniu,braku zrozumienia.

Tak samo jest w temacie głupoty,na czym ona polega i kiedy kogo w zapisach dotyczy.

R.N.
To jest trochę tak,jak n.p.jestem na poziomie w matematyce klasy piątej szkoły podstawowej i krytykuje matematykę z poziomu uniwersyteckiego.Pozornie na wskutek mojego nie zrozumienia wydawać się ona może dziwna,dziwne pojęcia,znaki,powiem ktoś wymyślił bzdury,po co to komu potrzebne itd.
O czym taka moja postawa i zachowanie będzie świadczyć.???.

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-06-04, 07:11   

chryzolit napisał/a:
R.N.
Przytoczyłeś różne miejsc biblijne o sądzie.I myślisz że one sobie wzajemnie zaprzeczają swoją treścią.
A tak naprawdę w taki sposób pokazujesz że dotykasz problemu,tematu którego nie rozumiesz, nie znasz,nawet w podstawowym wymiarze.
Bo gdybyś był uważny to prześledziłbyś ten temat a potem krytykował.
Polecam stare już dyskusje,które mogą Ci pomóc w tym temacie.

Biblia uczy przynajmniej o kilku sądach,które dotyczą ludzi,ale uczy też o sądach epok czasowych.
Jeżeli o tym nie wiemy i nie wiemy które cytaty dotyczą jakiego sądu,to powodujemy swoim zrozumieniem mix w którym wydawać się może że przekaz biblijny jest sprzeczny,a tak naprawdę świadczymy o swojej indolencji,nie przygotowaniu,braku zrozumienia.

Tak samo jest w temacie głupoty,na czym ona polega i kiedy kogo w zapisach dotyczy.

R.N.
To jest trochę tak,jak n.p.jestem na poziomie w matematyce klasy piątej szkoły podstawowej i krytykuje matematykę z poziomu uniwersyteckiego.Pozornie na wskutek mojego nie zrozumienia wydawać się ona może dziwna,dziwne pojęcia,znaki,powiem ktoś wymyślił bzdury,po co to komu potrzebne itd.
O czym taka moja postawa i zachowanie będzie świadczyć.???.

Pozdrawiam.


W godzinach porannych to zazwyczaj ma się umysł świeży, dlatego wypadałoby, abyś napisał coś do rzeczy.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-04, 08:06   

R.N.
Jeżeli odczytujesz ze zrozumieniem,to masz do rzeczy.
Jednak poprzez swoje zestawy tekstowe,dostarczasz pewności,że co to jest do rzeczy jest dla Ciebie trudno uchwytne.
Życzę powodzenia w życiu,bo jesteś inteligentny i prawdopodobnie fajny człowiek,ale zmień swoje hobby,bo biblijne zainteresowanie w krytykanckim,dyletanckim znaczeniu,niszczy to co w Tobie jest fajne,pokazuje jedynie Twoje nieprzygotowanie w tym temacie.

Pozdrawiam
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-06-04, 10:47   

Naprawdę można się zniechęcić do wszystkiego, czytając w każdym temacie: nie rozumiesz, nie wiesz, nie dla takich jak ty itd.itp.
Czy wy ponawracani rzekomo i wybrani do królestwa i przeznaczeni do wiecznego życia itd.itp. naprawdę nie widzicie czym jest wasze podejście ? Jak wielkie spustoszenie może zrobić w sercach i umysłach innych czytających? Nie mówię tu o RN-ie czy o sobie, ale to czytają ludzie szukający. A co napotykają? Drwiny, kpiny, poniżanie drugiego człowieka itp. zachowania od ludzi, którzy mienią się znawcami listu od samego Boga i naśladowcami Chrystusa,
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-04, 11:03   

wuka napisał/a:
A co napotykają? Drwiny, kpiny, poniżanie drugiego człowieka itp. zachowania od ludzi, którzy mienią się znawcami listu od samego Boga i naśladowcami Chrystusa,

Jeśli czujesz się poniżana- zgłoś to.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-06-04, 11:22   

Z naprawdę poszukującymi rozmawiam na PW. Forum to tak, jakbyś stanęła na środku ulicy i zagadywała przechodniów. Czasem stanie jedna a czasem kilka ludzi. Każdy coś dorzuci i pójdzie. Nie dojdziesz do ładu.
Forum trzeba traktować z lekkim przymrużeniem oka.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-06-04, 11:38   

wuka.
Zauważ,o czym piszesz.
Masz pretensje o to że kogoś się poniża prześladuje,z kogoś się wyśmiewa,jest zle ,nie warto, itd.
Ale przyjrzyj się o co komu się rozchodzi i o co się rozchodzi również Tobie.?



Jako osoby,krytykujące przekaz biblijny,każdy ma prawo do swoich opinii i wyrażania własnych poglądów.

Ale wam nie o to się rozchodzi aby merytorycznie rozmawiać,czy używać argumentów,tylko istnieje tendencja,krytykowania zapisów biblijnych i ich ośmieszania,najróżniejszymi sposobami.
Bo widzicie,macie w tym swój ideologiczny interes.
Czym głupszy pomysł,to więcej zabawy.

Kiedy przyglądam się sytuacji politycznej w Polsce i nie tylko,to istnieje podobne podejście do zagadnień.
Ktoś mówi że jest antyfaszystą,a popiera swoim zachowaniem i wyrażonymi poglądami faszyzm.

Inny mówi że jest uczciwy ,a jest oszustem i zakłamanym bez granic.

O tym pisze aby zwrócić uwagę na pewne zakłamania,fałszowanie intencji itd.a nie po to aby kogoś na forum personalnie oskarżać,ale takie emocje ,zachowania,również przenoszą się na duchowe sfery ludzkiego funkcjonowania.

Tutaj zwracam uwage tak ogólnie,,że na forum w tej duchowej sferze też istnieje taki chaos,[u niektórych osób] bo on powstaje pierwsze w sercu człowieka ,moim sercu i aby go odbić zawsze,go komuś się zarzuca.
Dlatego tak dużo mamy zwrotów w No.Przymierzu,aby pilnować swego serca.
Tylko czy skorzystamy z tego.[Bo przecież dla wielu to lipa].I na tym kończę.

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2020-06-04, 13:56   

Stwórca potrafi być wredny, złośliwy, gniewny, srogi, egoistyczny, zazdrosny, mściwy , taki właśnie potrafi być i taka jest prawda, a to, że ktoś mówi, że jest tylko miłością po prostu nijak ma się do rzeczywistości. Możecie się nie zgadzać i wyśmiewać to co napisałem a ja po prostu napisałem jak jest i to wszystko na ten temat.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-06-04, 14:05   

LwiPazur napisał/a:
Stwórca potrafi być wredny, złośliwy, gniewny, srogi, egoistyczny, zazdrosny, mściwy , taki właśnie potrafi być i taka jest prawda, a to, że ktoś mówi, że jest tylko miłością po prostu nijak ma się do rzeczywistości. Możecie się nie zgadzać i wyśmiewać to co napisałem

Napisałeś to już chyba ze trzy razy.
Mam prośbę, możesz podać jakiś przykład 'wredności' Stwórcy?
Cytat:
ja po prostu napisałem jak jest

Lepiej by brzmiało, gdybyś napisał: jak ja myślę/uważam.
Nie ustalaj 'faktów', gdy są inne zdania. Twoje subiektywne zdanie nie jest faktem którzy bez dyskusji biorą pod uwagę.
Przypominam: podaj przykład wredoty Boga.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-06-04, 15:38   

LwiPazur napisał/a:
Stwórca potrafi być wredny, złośliwy,

Wykaż faktami to, co piszesz, bo przytniemy pazurki!
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2020-06-04, 17:32   

Tak samo jak ja nie mam dowodów na to co piszę tak wy nie macie dowodów na to, że Bóg jest tylko miłością. Wystarczy poczytać Stary Testament żeby znaleźć potwierdzenie dla przymiotników którymi opisałem Boga. Bóg trochę się zmienił ze względu na swojego Syna Jezusa Chrystusa jednak trzon jego istoty się nie zmienił. Dziwi mnie i bawi to zarazem, że jak np napiszesz cokolwiek złego o Bogu na forach katolickich czy chrześcijańskich od razu tabun ludzi się rzuca żeby bronić Boga. Wierzycie w Boga dlatego, bo innego nie macie wyboru, gdyby był inny Bóg to byście wtedy mieli wybór jednak innego nie macie czyli wierzycie z przymusu niejako.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10