Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolna wola
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2013-10-31, 11:48   

Witaj kreciku dwa dni temu jechałam z Wrocławia i kiedy przejeżdżałam przez Pszczółki kolo Gdańska to mi się ty przypomniałeś, :-D witam cie więc milo, bo dawno ciebie nie widziałam na forum :-D

czarna_owca 

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2013-10-31, 11:56   

krecik napisał/a:
moja wola, moje "JA" zostaje pogrzebane
Wiara w Boga powinna Cię uskrzydlać, poszerzać horyzonty twoich możliwości jak i woli. Uwalniać Cię od spraw błahych.
Zniewoleni są Ci którzy w Niego nie wierzą a i tak podświadomie szukają Go gdzie indziej: wszelkiego rodzaju wróżby, "odloty" narkotyczne, przejawy skrajnego materializmu. Zauważ, że niektóre marki dóbr doczesnych dorobiły się swoich "wyznawców". To ich "JA" jest pogrzebane, NIE TWOJE! :-)

krecik 

Wysłany: 2013-10-31, 12:02   

Niesamowite że ktoś nieznany w realu pomyślał o mnie :-D . Myślę że w tym (że postanowiłem trochę popisać) też jest jakieś Boże kierownictwo. Nawiasem mówiąc, jestem zbudowany Waszym zainteresowaniem tematem Boga pomimo różnicy naszych poglądów

efroni 

Wysłany: 2013-10-31, 14:00   

Boski plan zbawienia - mój plan czy Jego plan ?

Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka - wchodzę tam bo sam tego chcę ?

Ja sam zapisuje swoje imię w Księdze Życia ?

Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję; a zlituję się, nad kim się zlituję

Nawet moja wiara jest Jego darem .

Pszenica pozostanie pszenicą nawet jeśli chce być żytem a od siewcy zależy
na jaką glebę padnie a na jaką glebę padnie taki wyda plon .

Garncarz lepi naczynia jakie chce i przeznacza je do celów jaki sam chce .

Naukowiec zmusza mysz po przez bodźce elektryczne do określonych zachowań .

- na początku cały byłem napełniony Jego Światłem .... nie chciałem Jego Światła w ten sposób .... odrzuciłem to Jego Światło bo chciałem być jak On ...... brak Światła to śmierć ..... zlitował się nade-mną i podtrzymał mnie przy życiu dzięki łasce i miłosierdziu ..... cierpliwie czekał .... było mi źle , bardzo źle .... błagałem o odrobinę Światła bo gdzieś tam na dnie duszy miałem niejasne wspomnienie tej wspaniałości .... otrzymałem to o co błagałem .... było mi dobrze , bardzo dobrze ....chciałem więcej , jeszcze więcej i w końcu cały byłem napełniony Jego Światłem tak samo jak na początku .... mój końcowy stan był taki sam jak początkowy .... po co więc mi było to wszystko ? .... jest mądry , bardzo mądry i zna mnie lepiej niż ja sam siebie .... wykonałem to co sam chciałem wykonać czy wykonałem to co On chciał bym wykonał ?

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2013-10-31, 19:25   

Dowodem na to, że chociaż trochę wolnej woli mamy jest np. to forum.
Trudno sobie wyobrazić, aby Bóg mógł myśleć w tylu wersjach o sobie.

efroni 

Wysłany: 2013-11-01, 08:16   

RN napisał/a:
Dowodem na to, że chociaż trochę wolnej woli mamy jest np. to forum.
Trudno sobie wyobrazić, aby Bóg mógł myśleć w tylu wersjach o sobie.

Bóg nie jest egoistą więc nie myśli o sobie .
Jest mądry , bardzo mądry więc może i takie odstępstwa przewidział jakie są i na tym forum
i przygotował wyjście .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

krecik 

Wysłany: 2013-11-01, 11:16   

efroni napisał/a:
Boski plan zbawienia - mój plan czy Jego plan ?

Oczywiście że Boski, bo przecież jesteśmy tylko prochem. Jego myśli są niebotycznie lepsze, większe i etc. W związku z tym faktem, myślę iż Bóg jest egocentryczny. Wszak sam o sobie mówi że swojej chwały nikomu nie odda.
efroni napisał/a:
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka - wchodzę tam bo sam tego chcę ?

Pewnie że wejdę tam na ucztę weselną, oczywiście że jest to Jego Łaska. Gdyż wiara jest pewnością. A także wiem że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu. Jest to mój NAJWAŻNIEJSZY cel. Spodziewam się pochwycenia przez Niego co dzień i co noc.
efroni napisał/a:
Ja sam zapisuje swoje imię w Księdze Życia ?

Wyraźnie jest powiedziane że imiona ludzkie są zapisane jedynie przez Boga. Jednakże człowiek może sprawić że ten zapis będzie wygumkowany.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-06-24, 18:23   

Wolność dotyczy ekspresji w Miłości i gotowości na konsekwencje wyboru

1Kor 13:4 eib "Miłość czeka cierpliwie, miłość postępuje uprzejmie, nie zazdrości, miłość się nie wynosi, nie jest nadęta,"

Stwórca zaszczepił w sercu człowieka "wolną wolę". dlatego ten, kto chce być pierwszy powinien się stać sługą wszystkich

Mar 9:35 eib "Wtedy usiadł, przywołał Dwunastu i powiedział: Jeśli ktoś chce być pierwszy, niech się stanie ze wszystkich ostatnim i niech będzie sługą wszystkich."

Dojrzałe owoce Miłości odbiera osoba, której Miłość obejmuje całe stworzenie. Tak też Aniołowie oddają się na służbę ubogim w Duchu

Mat 5:3 bt5 "(3) Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie."

Krzywdzenie świata nie daje wolności w dysponowaniu jego elementami

1Kor 10:23 eib "Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje."

Odpowiedz do tematu