Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII
Autor Wiadomość
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-07-03, 19:32   

Dla booris.cytat.
za Komunizm jako religia.
Wynotowane z Humanizmu integralnego.
Jacquesa Mantaina.
Cytat:
Komunizm odnosi się do doktryny i życia, który rości sobie pretensję do wyjawiania człowiekowi sensu jego istnienia, odpowiada na wszystkie podstawowe zagadnienia stawiane mu prze życie i przejawia niezrównaną moc totalistycznego ujarzmienia człowieka. [b]Jest on religią i to bardzo wymagającą, a także przekonaną, że jest powołaną do zastąpienia wszystkich innych religii; religią ateistyczną, której dogmatykę stanowi materializm dialektyczny, której wyrazem etycznym i społecznym jest komunizm jako ustrój życia. Tym sposobem ateizm nie jest wymagany (co byłoby niezrozumiałe) jako konieczne następstwo systemu społecznego, lecz przeciwnie jest założeniem jako jego zasada. Jest pu"Komunizm taki, jaki istnieje, rozpatrywany w swoim duchu i zasadach - a w pierwym rzędzie komunizm republik sowieckich - jest pełnym systemem nktem wyjścia. I dlatego właśnie myśl komunistyczna dba o niego tak gorąco jako o zasadę, która ustala jej wnioski praktyczne i bez której straciłyby one swoją konieczność i swoją wartość."
"Marks był ateistą, zanim został komunistą. Co wiecej, idea macierzysta ateizmu Feuerbacha przeniesiona z terenu krytyki religijnej na teren krytyki społecznej zdecydowała o przystąpieniu Marksa do komunizmu. " (za Augustem Cornu)
"Ateizm nie jest następstwem w teorii komunistycznej, bo niby czego mógłby być następstwem? Uznania faktu walki klas? Trudno zrozumieć, jak z uznania faktu walki klas można przejść do wniosku, że Bóg nie istnieje. Niewątpliwie nienawiść do wroga klasowego może skojarzyć się z nienawiścią do jego religii, jak do wszystkiego, co jest oznaką jego istnienia. Ale tu poszukujemy następstw filozoficznych, a nie związków nerwowych lub krążeniowych. Podobno rekigia zmniejsza energię bojową proletariatu? Nawet gdyby to było prawdziwe (w tym znaczeniu, że prawdziwa religia stawia przeszkodę nienawiści, którą utożsamia się z energią bojową), to jeszcze byłaby wielka różnica między tym stwierdzeniem, a twierdzeniem, że Bóg nie istnieje. Jeśli są one związane w umyśle takiego myśliciela jak Marks, to dlatego, że wyszedł on, jak zresztą wszyscy to przyznają, z "materialistycznej koncepcji świata". A ta przeszkadzała mu z pewnością postawić walkę z religią jako pierwszy artykuł swojego programu, ponieważ jego zdaniem właśnie przeciwnie, zniknięcie własności prywatnej pociągnie za sobą zanik religii."

"... wiara w rewolucję komunistyczną zakłada w rzeczywistości cały świat wiary i religii, w którego łonie się tworzy. Ale świat ten jest dla nich tak naturalny, że nie starają się nawet zdać z tego sprawy.
[/b
]Pozdrawiam.

[ Dodano: 2020-07-03, 19:36 ]
RN-Napisał.
Cytat:
Chryzolit, a powiedz, jak wcześniej poruszały się węze :?: Tak, jak teraz na brzuchu poruszają się od chwili nałożenia kary przez Boga.
A wcześniej jak się poruszały :?: Biegały jak gazele, czy jak orły szybowały w przestworzach :?
:
Ależ RN-dla Ciebie to nie ma żadnego znczenia i nie jest ważne co ja napisze,bo dla Ciebie jest ważne to co zrodzi się w Twojej głowie,aby ośmieszyć ten przekaz.
Bo po to piszesz.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-07-03, 20:39   

Komunizm to nie religia,a ustroj polityczny.Znowu odbiegasz od tematu.Pytalem czy znasz jakies religie ateistyczne,a nie ateistyczne ustroje polityczne.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-07-03, 21:33   

booris.
Taki ustrój polityczny jak komunizm,to właśnie religia.

Pozdrawiam
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-07-03, 21:36   

wuka napisał/a:
Matko ma, i te wersety mają świadczyć?


Tak świadczą, ponieważ moja zmarła babcia, jakoś mnie nie odwiedziła z tamtego świata
Uwierz Biblii :-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-07-03, 21:37   

Krystian napisał/a:
wuka napisał/a:
Matko ma, i te wersety mają świadczyć?


Tak świadczą, ponieważ moja zmarła babcia, jakoś mnie nie odwiedziła z tamtego świata
Uwierz Biblii :-)

Powalający argument :mrgreen:
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-07-03, 21:43   

chryzolit napisał/a:
booris.
Taki ustrój polityczny jak komunizm,to właśnie religia.

Pozdrawiam

chryzolit
Posluzyles sie sloganem-religie deistyczno ateistyczne-wiec zapytalem,czy znasz jakies religie ateistyczne.A Ty zamiast mi odpowiedziec wciskasz w to ustroj polityczny.Powtorze:pytalem o religie,a nie o ustroj.Mozesz sie odniesc do mojego pytania?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-07-03, 21:54   

wuka napisał/a:
Powalający argument


Nie argument, TYLKO FAKT
Ktoś z twoich zmarłych Cię odwiedził?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2020-07-03, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-07-03, 21:57   

Krystian napisał/a:
wuka napisał/a:
Powalający argument


Nie argument, TYLKO FAKT

Nawet nie chce mi się reagować :mysli: :s_jezor:
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-07-03, 21:59   

wuka napisał/a:
Nawet nie chce mi się reagować


Ktoś z twoich zmarłych Cię odwiedził?
Wtedy to jest fakt.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-07-03, 23:24   

booris.
Za Wikipedia.Przytoczyłem.
Cytat:
Cytat:
Religia – system wierzeń i praktyk określający relację między różnie pojmowaną sferą sacrum i sferą boską a społeczeństwem, grupą lub jednostką. Manifestuje się ona w wymiarze doktrynalnym, w czynnościach religijnych, w sferze społeczno-organizacyjnej i w sferze duchowości indywidualnej. Wikipedia

Na przkład Komunizm,okreslił swój stosunek do Boga.
Jest systemem/był.
Określał wierzenia i praktyki jakie go cechują.
Manifestuje się doktryną.
Manifestuje się w sferze społeczno -organizacyjnej i e sferze duchowości indywidualnej.
Spełnia tym samym wszystkie cechy religii.
booris-Napisał.
Cytat:
Posluzyles sie sloganem-religie deistyczno ateistyczne-wiec zapytalem,czy znasz jakies religie ateistyczne.A Ty zamiast mi odpowiedziec wciskasz w to ustroj polityczny.Powtorze:pytalem o religie,a nie o ustroj.Mozesz sie odniesc do mojego pytania
?
A światowe religie nie posiadały ustrojów politycznych.?
Zobacz na charakter, systemu Komunistycznej Parti Rosji i porównaj do religijnych cech.
Całkiem wypełnia znaczenie słowa religia,jak powyżej zasugerowałem,chcesz przyjmujesz,jak nie Twoja sprawa.

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-07-04, 00:12   

chryzolit napisał/a:
Spełnia tym samym wszystkie cechy religii.

Nie wszystkie-nie zawiera sacrum.A bez sacrum nie ma religii.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-07-04, 08:56   

booris-Napisał.
Cytat:
Nie wszystkie-nie zawiera sacrum.A bez sacrum nie ma religii.

Czytaj.
Cytat:
Sacrum (łac.) – sfera świętości, wokół której koncentrują się wierzenia i obrzędy, praktyki religijne. ... Przeciwieństwem sacrum jest profanum – przestrzeń przeznaczona dla niewtajemniczonych (profanów). Funkcją antropologiczną sacrum jest potrzeba sensu.

Komunizm,określił swój stosunek do Boga chrześcijanskiego i innych,jako ateistyczny ,ale na miejsce Tego Boga wprowadził własnego,którym stali się założyciele i ideolodzy.
Tak jak Marks,Lenin itd.
To im pobudowano pomniki i przed nimi świętowano,celebrowano różne święta,bezgranicznie wierząc w ich przesłanie,to przesłanie to ich sfera świętość,ich Biblia.
Jeżeli ktoś nie był ich wyznawcą,to w różnoraki sposób był prześladowany,ale lojalnym dawano stanowiska i nagrody.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-07-04, 09:20   

chryzolit napisał/a:
To im pobudowano pomniki i przed nimi świętowano,celebrowano różne święta,bezgranicznie wierząc w ich przesłanie,to przesłanie to ich sfera świętość,ich Biblia.

Zastanawiam się, jak nazwać religię która pobudowała setki pomników Brata Bliźniaka.
Co dziwne, pomniki te pilnuje policja 24h x 7dni. Ta religia musi mieć wielkie poparcie w społeczeństwie. (Chyba).

Każde miasto i miasteczko ma ulicę, rondo, nazwane Jego imieniem.
Jakimi cechami wyróżniają się wyznawcy tej religii?
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-07-04, 09:49   

Henryk.
Historia oceni.
Ale co na dzisiaj widzimy to nie jest to budowa w oparciu o rewolucje,tylko kontynuacja tradycji.
Budowanie pomników nie zawsze ma jednakowe cele,czasem poza upamiętnieniem nie ma innych pobudek.
Henryk-Napisał.
Cytat:
Jakimi cechami wyróżniają się wyznawcy tej religii?

Nie można tak uogulniać,oni nie obalili żadnej religii i nie budują własnej,wręcz kontynuują Katolicką.
Nie można porównywać rewolucji do normalnego funkcjonowania państwa w oparciu o wybory.To nie jest uzasadnione.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-07-04, 10:02   

chryzolit napisał/a:
Nie można tak uogólniać, oni nie obalili żadnej religii i nie budują własnej, wręcz kontynuują Katolicką.

Zakładając nową, nie trzeba niszczyć starej.
Wiece przed pomnikami, ozdabianie kwiatami- a stojący na cokole nawet nie był ogłoszonym "świętym".
A że to w ramach tej "katolickiej", to nie dziwi. Ona jest tak pojemna, że pomieści wszystko, co przynosi doczesny zysk. Nie cofnie się przed niczym.
Cytat:
Budowanie pomników nie zawsze ma jednakowe cele,czasem poza upamiętnieniem nie ma innych pobudek.

Zrozumiał bym jeszcze "upamiętnianie"- tylko kogo i z jakiego powodu? :aaa:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12