Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Reinkarnacja a zmartwychwstanie
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2020-06-13, 19:22   

kansyheniek napisał/a:
A jeszcze wcześniej za okupacji czeskiej która to miasto założyła to były narodziny?

To miasto akurat zalozylu nie Czesi a Piastowie.
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk

kansyheniek 

Wysłany: 2020-06-13, 20:00   

Jakieś dowody?

booris

Wysłany: 2020-06-13, 21:16   

kansyheniek napisał/a:
Jakieś dowody?

1."Najnowszy zarys dziejow najstarszego Wroclawia" Edmunda Malachowicza
2.Według ostatnich badań nie ma śladu, który by wskazywał na funkcjonowanie wcześniej niż przed 940 rokiem grodu na wrocławskim Ostrowie Tumskim[3]. Nie ma więc możliwości, aby Wrocław wcześniej pełnił rolę czeskiego ośrodka administracyjnego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Wrocławia
3.Bulla papieska z 1000 roku ustanawiajaca biskupstwo wroclawskie.podlegajace arcybiskupstwu gnieznienskiemu.Wynikalo to z decyzji Ottona i Chrobrego ktora wspolnie podjeli na zjezdzie gnieznienskim.Bulla jest najstarszym xachowanym dokumentem mowiacym o Wroclawiu.
4.Pochodzenie nazwy miasta nie jest jasne, ponieważ w najstarszych określeniach tej nazwy zapisanych przez Thietmara jako Wrotizlaensem i Wortizlava, oraz późniejszej z 1133 jako Vuartizlau, występuje grupa -ar-, -ro-, a nie czeska -ra- stosowana jako część nazwy miasta w późniejszych wiekach i co mogłoby wskazywać, że pochodzenie nazwy miasta należy tłumaczyć jako gród Wrocława, Wrocisława, Warcisława, które to imię było popularne wśród rycerstwa polskiego w różnych formach i odmianach.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wrocław
5.Wujek Gugle i ciotka (w moim przypadku) Opera.

Teraz ja poprosze o jakies dowody na to,ze Wroclaw zalozyli Czesi.

kansyheniek 

Wysłany: 2020-06-15, 08:04   

https://books.google.de/books?id=u5p-AwAAQBAJ&pg=PT85&lpg=PT85&dq=monety+Vratsao&source=bl&ots=M1xyEQkn5k&sig

to z książki Normana Daviesa Mikrokosmos.
Poczytaj i odejdź już od polskiej propagandy dotyczącej Wrocławia i w ogóle Śląska.
Cytat:

Według niej nadal niewyjaśniona pozostaje kwestia tego, kto wzniósł gród - wiadomo, że wydarzyło się to w połowie X w., ale kolejne wykopaliska zmieniają wizję jego rozwoju na terenie wyspy. W środowisku naukowym dyskutuje się trzy koncepcje.

Według pierwszej byli to Czesi - budowę grodu mieli zlecić Przemyślidzi lub inni władcy z kraju naszych południowych sąsiadów. Obszar dzisiejszego Wrocławia miał po prostu znajdować się w strefie politycznych wpływów Czechów. Potwierdzeniem tej koncepcji miały być odkryte w latach 90. ubiegłego wieku relikty domniemanego kościoła powstałego jeszcze przed chrystianizacją Polski w 966 r. - Czesi przyjęli chrzest przed Piastami. Jednak zadaniem Pankiewicz tezę tę trudno obronić - relikty tej świątyni zachowały się bardzo kiepsko, a autorzy odkrycia, jak podkreśla badaczka, nigdy nie opublikowali materiałów, na których oparli jego datowanie.

Inni naukowcy uważają, że to Piastowie wznieśli pierwszy wrocławski gród. "Faktycznie, w najgłębszych i najstarszych warstwach Ostrowa Tumskiego znacznie więcej znalezisk świadczy o kontaktach jego mieszkańców nie z Czechami, ale z terenem państwa Piastów" - mówi Pankiewicz. Wylicza różne kategorie zabytków: przedmioty elitarne, jak również fragmenty typowych naczyń ceramicznych. Na obecność Piastów może wskazywać też forma budowy fortyfikacji - wały wzniesiono stosując konstrukcję hakową typową dla najważniejszych ośrodków wielkopolskich, choć występującą nie tylko na tym terenie. Polegała ona na umieszczeniu na wale - po stronie wewnętrznej i zewnętrznej - belek z wymodelowanymi naturalnymi hakami. W ten sposób fortyfikacje były mocno spięte i silniejsze niż podobne konstrukcje drewniano-ziemne. "Konstrukcja hakowa była zupełnie obca w tym czasie w Czechach" - podkreśla badaczka.

Pankiewicz przyznaje jednak, że koncepcja "piastowska" ma też swoje wady. Gród miał powstać około połowy X w. "Tyle, że wtedy Piastowie jeszcze ciągle budowali struktury przyszłego państwa na terenie Wielkopolski - i nie zapuszczali się raczej na Śląsk - ich ekspansja rozpoczęła się dopiero po połowie X w." - uważa.

Dlatego archeolog nie wyklucza trzeciej koncepcji - gród na Ostrowie Tumskim wzniosła lokalna ludność „plemienna” niezwiązana z żadną z tych sił politycznych. Jeśli taka jest prawda, nie był to z pewnością ważny ośrodek władzy - sugeruje archeolog. Do schyłku X w. gród na Ostrowie był niewielki - jego średnica wynosiła do 40 m.

a to z tej strony:
http://naukawpolsce.pap.p...ego-nadal-owian

Cytat:
Spory budzi także to czy Śląsk znajdował się w X w. pod zwierzchnictwem czeskim, choć większość historyków, m.in. prof. Norman Davies, prof. Gerard Labuda, prof. Arno Herzig, prof. Rościsław Żerelik, prof. Rudolf Žáček, uważa, że Śląsk podlegał Czechom co najmniej od lat 40. do 90. X wieku. Zwracają oni uwagę, że po rozpadzie Państwa wielkomorawskiego w 907 roku, nastąpiło zajęcie Dolnego Śląska[29] i założenie Wrocławia (Vratislavia) przez czeskiego księcia Wratysława I (915–921) z dynastii Przemyślidów. Najstarsze znalezisko pochodzenia czeskiego we Wrocławiu – monety z napisem Vratsao, datowane są na okres panowania księcia Bolesława I Okrutnego (929–972)[30][31].

a to z wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk

Monety z napisem VRATSAO są prawdopodobnie starsze niż samo państwo polskie. Zostały znalezione m.in. na terenie samego Wroclawia.
Jest to jak rozumiem bardzo niewygodne znalezisko i oczywiście można je zignorować i tak właśnie się robi. nie wiem tylko po co. Nie lękajcie się :lol:

booris

Wysłany: 2020-06-15, 08:57   

Nie ujmujac niczego panu Daviesowi,ale ten fragment nie zawiera zbyt wiele informacji o powstaniu Wroclawia.

kansyheniek 

Wysłany: 2020-06-15, 09:40   

Rozumiem, że propaganda w Wikipedii lepiej cokolwiek udokumentowuje, lepiej wygląda i lepiej smakuje... dopisz sobie jeszcze co tam chcesz skoro ignorujesz wszystko co Ci podałem.

booris

Wysłany: 2020-06-15, 09:55   

Wszystko?Przed edycja posta czy po?Bo zanim dolozyles tekstu,to byl tylko link do Daviesa i do niego sie odnioslem.

kansyheniek 

Wysłany: 2020-06-15, 10:36   

Rzeczywiście tak było. Trochę czasu zajęło mi zredukowanie i posklejanie tego posta.
Ale nawet u Daviesa jest napisane wyraźnie, że nie jest na 100 % pewne kto założył Wrocław.
On sam, na podstawie różnych poszlak obstaje za koncepcją czeską.
Sam Davies jako Brytyjczyk wydaje mi się bezstronny i dlatego warto poznać jego stanowisko.
Oczywiście do niewygodnej reszty w ogóle nie musisz się odnosić jeśli nie chcesz.

booris

Wysłany: 2020-06-15, 15:34   

No wlasnie,nawet Davies nie ma tej pewnosci.Monety nie sa czyms niewygodnym-przynajmniej dla mnie,bo opcji ich dotyczacych jest kilka.Na logike-jak znaczacym musialoby byc to miejsce,zeby jego nazwe umieszczac na monetach?Na terenie Polski znajdowano i znajduje sie monety rzymskie.Czy to oznacza,ze te tereny nalezaly do rzymskiego imperium?Uwagi typu "odejdz od polskiej propagandy,byly co najmniej zbyteczne.
To na tyle tutaj,bo i tak robimy niezlego off-topa.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-06-23, 20:40   

Wcielenie się duszy w nowe ciało polega na rezonansie pieśni duszy dziecka z pieśnią duszy, która się wcieliła i która jest zapisana w kronice głównej. Gdy wszystkie dawne dusze wcielą się w istoty anielskie i niepozostanie żadna przeszkoda dla obudzenia śpiących, czyli gdy zapanuje harmonia, wtedy śpiący będą poruszeni

Mat 22:30 eib "Po zmartwychwstaniu ludzie nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, lecz będą jak aniołowie w niebie."

Mat 18:10 eib "Uważajcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, gdyż mówię wam, że ich aniołowie w niebie mają stały dostęp do mojego Ojca, który tam przebywa."

Mat 24:36 eib "Tego dnia natomiast ani tej godziny nikt nie zna: ani aniołowie w niebie, ani Syn — tylko Ojciec."

[ Dodano: 2020-06-29, 12:48 ]
Jeśli uznać, że jesteśmy oparci na fundamencie Słowa, czyli jesteśmy falą, to odnajdując źródło tej fali można ją tak zmodulować aby dała odpowiedni efekt przy odbiorniku i byłoby to w zgodzie z główną kroniką

Mat 24:31 eib "(31) On natomiast pośle swoich aniołów z potężną trąbą, by zgromadzili Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż po drugi."

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2020-06-29, 19:56   

Ja doświadczyłam wcielenia się nowej duszy w ciało już jako duża panna, miałam wtedy 25 lat, miałam przez jakiś czas dwie dusze i po jakimś czasie stara dusza ze mnie wyszła, została nowa, ta ze Światła.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2020-07-04, 15:18   

Dusza jest własnością Boga i żaden człowiek nie zna w pełni żadnej duszy, lecz poznaje tyle ile jest mu potrzebne

Ez 18:4 nwt-pl "(4) Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze."

Jeśli Syn planował kogoś potępić to ta osoba mogłaby mieć obrońcę przed Ojcem jedynie w Duchu Świętym

Joh 5:22 nwt-pl "(22) Ojciec bowiem w ogóle nikogo nie sądzi, lecz wszelkie sądzenie powierzył Synowi,"

Ponieważ najpierw jest sąd ducha świętego, później sąd Syna

Mat 28:19-20 nwt-pl "(19) Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, (20) ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy"."

Koran 5:110
Oto powie Bóg: "O Jezusie, synu Marii! Wspomnij dobroć Moja dla ciebie i dla twojej Matki. Oto Ja ciebie umocniłem Duchem Świętym, kiedy będąc jeszcze w kolebce, przemawiałeś już do ludzi jak człowiek dojrzały. I oto nauczyłem ciebie Księgi, mądrości, Tory i Ewangelii. I tworzyłeś z gliny kształt ptaków - za Moim pozwoleniem - potem tchnąłeś w nie i one stały się ptakami - za Moim pozwoleniem - i mogłeś uleczyć chorego i trędowatego - za Moim pozwoleniem. I oto Ja powstrzymałem synów Izraela od ciebie, kiedy przyszedłeś do nich z jasnymi dowodami. I powiedzieli ci spośród nich, którzy nie uwierzyli: "To są tylko czary oczywiste!"

[ Dodano: 2020-07-06, 14:21 ]
Jak zwycięży Prawda i kiedy będzie przyjęta przez całe stworzenie wtedy ciężar śmierci zostanie zdjęty

J 8:32 eib "i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."

Mat 24:35 eib "Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą."

1Kor 15:54-55 eib "(54) A gdy już to, co zniszczalne, przyoblecze niezniszczalność, i to, co śmiertelne, nieśmiertelność, wówczas wypełni się słowo zapowiedzi: Zwycięstwo wchłonęło śmierć! (55) Gdzie jest, o śmierci, twój triumf? Gdzie jest, o śmierci, twe żądło?"

Mat 24:14 eib "(14) Dobra nowina o Królestwie zostanie rozgłoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec."

Koran 1:1-4
W imię Boga Miłosiernego i Litościwego*! 2. Chwała Bogu, Panu światów, 3. Miłosiernemu i Litościwemu, 4. Królowi Dnia Sądu.

Koran 2:2
To jest Księga - nie ma co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta dla bogobojnych;

Listek 

Wysłany: 2020-07-06, 21:07   

radek napisał/a:
Mat 24:14 eib "(14) Dobra nowina o Królestwie zostanie rozgłoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec."

Ap 14:6 dos "I zobaczyłem innego anioła, jak leciał środkiem nieba. Miał on ewangelię wieczną, aby ją głosić, mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, plemionom, językom i ludom. Wołał on donośnym głosem:
Zacznijcie bać się Boga i oddajcie Mu chwałę, gdyż nadeszła godzina Jego sądu, i pokłońcie się Temu, który uczynił niebo i ziemię, morze i źródła wód. "

Odpowiedz do tematu