Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-07-10, 13:12   

Albertusie,czy uważasz Mojżesza za proroka Boga?

Czy zauważyłeś,że Mojżesz na Synaju ratyfikował Księgę Przymierza według porządku Melchizedeka?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2020-07-10, 15:08   

Listek napisał/a:
Albertusie,czy uważasz Mojżesza za proroka Boga?

Czy zauważyłeś,że Mojżesz na Synaju ratyfikował Księgę Przymierza według porządku Melchizedeka?


Oczywiście ze uważam Mojżesza za proroka bożego.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o jakiejś ratyfikacji Księgę Przymierza według porządku Melchizedeka?[/quote]

Jeśli jednak oznacza to że powinieneś wypełniać całe Prawo spisane przez Mojżesza to powtarzam pytanie:

Dlaczego nie nosisz pejsów? I pytam - czy masz obrzezany napletek?
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-07-16, 14:06   

Albertus napisał/a:
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o jakiejś ratyfikacji Księgi Przymierza według porządku Melchizedeka?





Księga Przymierza była uzgodniona między dwiema stronami, Bogiem i ludem i ratyfikowana w porządku Melchizedeka.Mowa o tym w Wj.20,1-24,11.

Księga prawa ( w rozporządzeniach) pod administracją kapłaństwa lewickiego została narzucona ,po to by lud pozostawić przy życiu, po degradacji grzechem złotego cielca.

Chrystus powiedział:

Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2020-07-16, 15:47   

Listek napisał/a:

Księga prawa ( w rozporządzeniach) pod administracją kapłaństwa lewickiego została narzucona ,po to by lud pozostawić przy życiu, po degradacji grzechem złotego cielca.

Chrystus powiedział:

Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."


A więc kolejny raz pytam:

Które konkretnie przykazania cię obowiązują a które nie?
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-07-27, 11:26   



[ Dodano: 2020-07-27, 12:33 ]
Albertus napisał/a:
Które konkretnie przykazania cię obowiązują a które nie?


Przykazania dotyczące kapłana królewskiego w porządku Melchizedeka,a nie w porządku Aarona.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2020-07-31, 05:22   

Listek napisał/a:

Przykazania dotyczące kapłana królewskiego w porządku Melchizedeka,a nie w porządku Aarona.


A konkretnie to które są te przykazania w porządku Melchizedeka a które w porządku Aarona?

Poproszę o cytaty albo namiary.

Albo chociaż o przykłady w formie cytatów.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-07-31, 11:29   

Albertus napisał/a:
A konkretnie to które są te przykazania w porządku Melchizedeka a które w porządku Aarona?



Podpinam się do pytania Albertusie
Ciekawe jak Listek odpowie
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-07-31, 12:42   

"Łaska wam i pokój od tego, który jest i który był, i który ma przyjść, i od siedmiu Duchów, które są przed jego tronem; I od Jezusa Chrystusa, który jest wiernym świadkiem i pierworodnym z umarłych, i władcą królów ziemi. Temu, który nas umiłował i obmył nas z naszych grzechów swoją krwią; I uczynił nas królami i kapłanami dla Boga, swego Ojca, jemu chwała i moc na wieki wieków."Ap.1,4-6

Albertusie,jako wyznający Chrystusa wypełniam całą Torę Ojca Niebiańskiego według wykładni Arcykapłana na wzór Melchizedeka.

Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."-powiedział Chrystus.

Cytat:
Wola Ojca Jezusa Chrystusa , Bóg przemawia z nieba

1) Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:
(2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagajacym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie będziesz zabijał.
(14) Nie będziesz cudzołożył.
(15) Nie będziesz kradł
.......
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2020-07-31, 15:20   

Listek napisał/a:
"Łaska wam i pokój od tego, który jest i który był, i który ma przyjść, i od siedmiu Duchów, które są przed jego tronem; I od Jezusa Chrystusa, który jest wiernym świadkiem i pierworodnym z umarłych, i władcą królów ziemi. Temu, który nas umiłował i obmył nas z naszych grzechów swoją krwią; I uczynił nas królami i kapłanami dla Boga, swego Ojca, jemu chwała i moc na wieki wieków."Ap.1,4-6

Albertusie,jako wyznający Chrystusa wypełniam całą Torę Ojca Niebiańskiego według wykładni Arcykapłana na wzór Melchizedeka.

Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."-powiedział Chrystus.

Cytat:
Wola Ojca Jezusa Chrystusa , Bóg przemawia z nieba

1) Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:
(2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagajacym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie będziesz zabijał.
(14) Nie będziesz cudzołożył.
(15) Nie będziesz kradł
.......


zacytowałeś dekalog. A przepisy pokarmowe z prawa mojżeszowego obowiązują według wykładni Melchizedeka?

[ Dodano: 2020-07-31, 16:26 ]
Krystian napisał/a:
Albertus napisał/a:
A konkretnie to które są te przykazania w porządku Melchizedeka a które w porządku Aarona?



Podpinam się do pytania Albertusie
Ciekawe jak Listek odpowie


Konkretnie nie odpowie. Będzie kręcił jak zwykle.

On wie ze nie wypełnia wszystkich przepisów Prawa, tylko te które on uważa za obowiązujące według swojego własnego aktualnego pomysłu.

Dlatego to, które dokładnie przepisy obowiązują a które nie, musi pozostać we mgle niedopowiedzenia bo to on sam w praktyce decyduje co jest obowiązujące a co nie.

Tak oceniam jego poglądy w tej kwestii po paru latach bezowocnych dyskusji.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-07-31, 19:24   

Albertus napisał/a:
A przepisy pokarmowe


Przecież podał je Ojciec Nieb.

" Bądźcie więc świętymi, bo ja jestem święty. (46) To jest prawo dotyczące zwierząt, ptactwa i wszelkich żywych istot poruszających się w wodach, a także wszelkich istot pełzających po ziemi; (47) Dla rozróżnienia między nieczystym a czystym, między zwierzętami, które można jeść, a których jeść nie wolno. "

1P 1:16 "gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty."

Pisze prorok i apostoł.
Ef 2:20 "Jesteście zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, a kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-07-31, 20:06   

Albertus napisał/a:
Tak oceniam jego poglądy w tej kwestii po paru latach bezowocnych dyskusji.


Też tak uważam.
Wybiera sobie, co mu pasuje z prawa mojżeszowego
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2020-07-31, 20:07   

Cytat:
Przecież podał je Ojciec Nieb.


Tak samo jak wszystkie inne przepisy Prawa zawarte w Biblii. Czyż nie?

Łącznie z przykazaniem o obrzezywaniu napletka.

A jednak Słowo Boże uczy nas że chrześcijanie nie powinni tego przykazania stosować literalnie podobnie jak przepisów pokarmowych.

Mk7: 14 Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! 15 Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. 16 Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!».
17 Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o to przysłowie. 18 Odpowiedział im: «I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym; 19 bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. 20 I mówił dalej: «Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. 21 Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. 23 Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».

Ale ty nadal będziesz wierzgał przeciw ościeniowi i prezentował swoją własną koncepcję przestrzegania Prawa...
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-07-31, 20:27   

Albertus napisał/a:
A jednak Słowo Boże uczy nas że chrześcijanie nie powinni tego przykazania stosować literalnie podobnie jak przepisów pokarmowych.


Odpowie Ci jak adwentyści, że ten werset, co zapodałeś, dotyczy zrozumienia Pawła w stosunku do pogan
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-08-02, 16:33   

Albertus napisał/a:
" uznał wszystkie potrawy za czyste."


Jesz myszy?


" którzy jedzą mięso wieprzowe oraz inną obrzydliwość, a także myszy, wszyscy razem zginą - mówi PAN." Iz.66,17
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2020-08-02, 18:15   

Listek napisał/a:
Albertus napisał/a:
" uznał wszystkie potrawy za czyste."


Jesz myszy?


" którzy jedzą mięso wieprzowe oraz inną obrzydliwość, a także myszy, wszyscy razem zginą - mówi PAN." Iz.66,17


Myszy akurat nie jem ale nie dlatego że ich mięso miałoby być nieczyste.

Biblia mówi nam wyraźnie że nie ma już podziału na mięso czyste i nieczyste w sensie religijnym:


Dz11:4 Piotr więc zaczął wyjaśniać im po kolei: 5 «Modliłem się - mówił - w mieście Jafie i w zachwyceniu ujrzałem jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego z nieba. I dotarł aż do mnie. 6 Przyglądając mu się uważnie, zobaczyłem czworonożne zwierzęta domowe i dzikie płazy i ptaki powietrzne. 7 Usłyszałem też głos, który mówił do mnie: "Zabijaj, Piotrze, i jedz!" 8 Odpowiedziałem: "O nie, Panie, bo nigdy nie wziąłem do ust niczego skażonego lub nieczystego". 9 Ale głos z nieba odezwał się po raz drugi: 10 "Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił". Powtórzyło się to trzy razy i wszystko zostało wzięte znowu do nieba.

Mięso pewnych zwierząt było nieczyste ale Bóg je oczyścił podobnie jak oczyścił pogan i odtąd mogli być przyjmowani do Kościoła


Wiele rzeczy uległo zmianie w wyniku Ofiary jaka złożył na krzyżu nasz Pan Jezus Chrystus.

Między innymi uwolnił nas od konieczności literalnego przestrzegania niektórych przepisów Prawa a ukazał nam ich znaczenie duchowe.

Na przykład Biblia mówiła nam o bezwzględnej konieczności obrzezania cielesnego:


Rdz17:9 Potem Bóg rzekł do Abrahama: «Ty zaś, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia, zachowujcie przymierze ze Mną. 10 Przymierze, które będziecie zachowywali między Mną a wami, czyli twoim przyszłym potomstwem, polega na tym: wszyscy wasi mężczyźni mają być obrzezani; 11 będziecie obrzezywali ciało napletka na znak przymierza waszego ze Mną. 12 Z pokolenia w pokolenie każde wasze dziecko płci męskiej, gdy będzie miało osiem dni, ma być obrzezane - sługa urodzony w waszym domu lub nabyty za pieniądze - każdy obcy, który nie jest potomkiem twoim - 13 ma być obrzezany; obrzezany ma być sługa urodzony w domu twoim lub nabyty za pieniądze. Przymierze moje, przymierze obrzezania, będzie przymierzem na zawsze. 14 Nieobrzezany, czyli mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, taki człowiek niechaj będzie usunięty ze społeczności twojej; zerwał on bowiem przymierze ze Mną».

I nadal to przykazanie jest obowiązujące ale w znaczeniu duchowym

Podobnie znaczenie duchowe maa dla nas podział pokarmów na czyste i nieczyste jako symbol konieczności odrzucenia nieczystych nauk demonów abyśmy się nimi nie karmili


Ale abstrahując od powyższego to ty nadal nie napisałeś które to są a które nie są przykazania obowiązujące w "porządku Melchizedeka"....

Jakiś problem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10