Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus nigdy nie założył Kościoła
Autor Wiadomość
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-06, 06:05   Jezus nigdy nie założył Kościoła

W czasach Pana Jezusa słowo „Kościół” nigdy się nie pojawiło, a używanie go w Pismach Greckich jest nieuprawnionym nadużyciem. Od 1600 lat, od Mojżesza do Chrystusa, lud Boży był nazywany Zborem i zapisywany hebrajskim słowem kahál, czyli „zwoływać”, „zgromadzać”, „zbierać” (Strong H6951). Zupełnie tak samo sprawa wyglądała, kiedy na przełomie 250 - 150 p.n.e. zaczęto tłumaczyć pisma hebrajskie na grekę koine, dla Żydów mówiących po grecku, tworząc przekład zwany Septuagintą, używając słowa ἐκκλησία - ekklesía, również w znaczeniu „Zbór”. Słowo to oznacza ek – czyli „z” lub „od” oraz kaléo, czyli „wołać”, „wzywać”.

Tak więc 'Zbór', zarówno w pismach hebrajskich jak również greckich i aramejskich, zawsze oznaczał grupę ludzi, których wzywano lub zwoływano dla celów religijnych (Liczb 12:8 / Pwt 4:10), obronnych (1 Sam 17:47 / Eze 16:40) lub kiedy miano rozstrzygnąć jakąś kwestię (1 Król 12:3).

Natomiast słowo „Kościół” pochodzi od łacińskiego castellum, czyli „miejsce warowne”, „zamek”, etymologicznie od od łac. castra „obóz”.

Pojawia się ono w Wulgacie, czyli przekładzie Biblii z hebrajskiego i greki koine na łacinę, dokonanego przez Hieronima ze Strydonu w latach 382–406. Wtedy to, odstępczy religijny twór Rzymski, zastępuje słowo Zbór terminem „Kościół”, ale już nie w znaczeniu „zwołać”, ale bronić swoich racji, stąd „miejsce warowne”, „zamek”! Jak doszło do zapowiadanego odstępstwa sprawdzisz w innym moim opracowaniu - "Wielkie odstępstwo w zarodku Chrystianizmu".

Ja nie wierzę w „Powszechny Kościół Apostolski”, ponieważ jest to zwodniczy wymysł, powstały na kanwie błędnej interpretacji słów Jezusa, skierowanych do apostoła Piotra. Moje zdanie wyraziłem na ten temat w artykule "Kto jest prawdziwą opoką, Jezus czy apostoł Piotr", dlatego nie będę rozpisywał się na ten temat – wystarczy przeczytać.
Ostatnio zmieniony przez 2019-08-06, 06:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-08-06, 06:10   

 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-06, 06:19   

Wszystkie Królestwa na razie należą do szatana ...

Łuk 4:5,6 "Diabeł zaprowadził go więc na górę i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa świata. Następnie powiedział: „Dam ci władzę nad nimi wszystkimi oraz ich chwałę, bo została mi przekazana i daję ją, komu chcę"

... łącznie z religijnym imperium Rzymskim władającym od ponad 1600 lat.

Jezus nigdy nie zanegował, że królestwa należą do szatana, a nawet kilka razy nazwał go "władcą tego świata" (Jan 14:30 / Jan 12:31 / Jan 16:11)
 
 
Metanoia 
Bóg jest 1


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 636
Skąd: Osobowość z Pogranicza
Wysłany: 2019-08-06, 06:44   

DOKŁADNIE TAK!!!!

Mało tego, wiedział o tym, że Lucyfer ma nad nimi władzę bo nie powiedział Kłamco! ale powiedział, że nie Tobie winienem oddawać pokłon.
Czyli Jezus miał wybór.
Albo, albo.

I tego wyboru dokonał Mojżesz który oddawał pokłon Lucyferowi.
Tego samego wyboru dokonał KRK.

Przeczytajcie sobie mistrza Dostojewskiego

"A więc dobrze, słuchaj: nie jesteśmy z Tobą (Jezusem), jesteśmy z nim oto nasza najgłębsza tajemnica! Od dawna, od ośmiu już wieków nie jesteśmy z Tobą, lecz z nim. Równo osiem wieków temu wzięliśmy od niego to, coś Ty odrzucił z oburzeniem, ów dar ostatni, który on Ci proponował, pokazując Ci wszystkie królestwa ziemi: wzięliśmy od niego Rzym oraz miecz cesarza i ogłosiliśmy siebie władcami ziemskimi, władcami jedynymi, chociaż do dziś jeszcze nie udało się nam doprowadzić tego dzieła do końca, w pełni je zrealizować."

http://ostatnisort.blogsp...ml#.V2b0zBlkhaQ
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-08-06, 08:48   

Metanoia napisał/a:
Z Dostojewskiego:" wzięliśmy od niego to, coś Ty odrzucił z oburzeniem, ów dar ostatni, który on Ci proponował, pokazując Ci wszystkie królestwa ziemi: wzięliśmy od niego Rzym oraz miecz cesarza i ogłosiliśmy siebie władcami ziemskim"


Świetne.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-06, 09:09   

Metanoia napisał/a:
Przeczytajcie sobie mistrza Dostojewskiego

Uwielbiam jego prozę.
Czytałaś może "Mój biedny Fiedia" autorstwa jego żony, Anny? Od tej książki zaczęła się moja miłość do Dostojewskiego. Ale to na marginesie.
Do tematu.
To jasne i oczywiste, że Jezus nie zakładał żadnego Kościoła, a już na pewno nie w takim "wydaniu", jak to mamy od 1600 lat. W pełni zgadzam się z twoim wpisem, eksplorator.

Jest to w ogóle smutna sprawa. Nasuwają mi się taki myśli: czy my żyjemy w "piekle". Dlaczego? Czy Stwórca umieszczając ludzi na ziemi skazał nas na te wszystki męki, oddał nas Szatanowi, a tylko jakąś małą garstkę oddał Synowi (wyznawcy w Duchu i w Prawdzie, powołani, wybrani)?
To, że religia katolicka i cały ten Kościół to jeden wielki przekręt, wielu wie. Ale co z ludźmi kompletnie tego nieświadomymi? Szczerze ufającymi tym papieżom, księżom...
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2019-08-06, 11:34   

Sananda/Jezus - krytyka Kościoła

http://2012allabout.blogs...o-swiete-i.html

Rozdział Pierwszy, Nowe Pismo Święte, jak napisane przez Sanandę / Jezusa - fragmenty

Wielu, którzy nie są religijni w ich obecnym życiu nie są świadomi skutków na całym świecie, jaki rozpad Kościoła Katolickiego będzie miał wpływ na życie każdego człowieka na tej planecie. Jest to ostateczna nieuchronność - kompletny demontaż Kościoła, w całej jego okazałości, przepychu i bogactwie. Będzie to również oznaczać koniec psychologicznego i religijnego brzemienia, jakie miał na swoich ludziach. Ledwo mogę wystarczająco mocno podkreślić ogromny wpływ, jaki będzie to miało na uwolnienie umysłów i serc ludzi.

To może wydawać się dziwne, dla niektórych z was, że to ja, który przyszedłem na ziemię jako Jezus, jestem w czołówce tego pozornego ataku na religię, która została rzekomo ustanowiona w moim imieniu. Zapewniam was, że ja nie tworzyłem i nigdy nie poparłem utworzenia dowolnej dużej organizacji, która nazywa się "Chrześcijaństwo". I byłem przeciwny budowie wielkich świątyń; to był ważny element moich nauk. Przede wszystkim,

nigdy nie wspierałem nauk, które zostały zaprojektowane dla zniewolenia myślenia i zachowania żadnego z moich uczniów.

Ja, Jezus, Jeszua ben Józef, byłem wychowywany jako Żyd. Ćwiczyłem zasady i etykę, których uczyłem się na kolanach moich rodziców, i nigdy nie porzuciłem istoty tych nauk, w którym zachęca się zdecydowanie etyczny i pobożny sposób życia. Byłem zainteresowany poszerzaniem granic judaizmu, aby stworzyć praktykę opartą na prostym zrozumieniu, że

Miłość - Miłość Stwórcy i swoich bliźnich była jedyną zasadą potrzebną, aby żyć dobrym życiem.

I nauczałem tego, że odwrócenie się od dogmatów i rutynowych praktyk, oraz wszelkich zasad jest pierwszym krokiem w zwróceniu się ku Bogu. Widzicie, chodzi o praktykę dnia, gdy żyłem, byłem radykalnym / libertariańskim / wolnym myślącym agitatorem. To był powód, dlaczego zarówno potężna hierarchia społeczności żydowskiej, jak i Rzymianie chcieli mnie wyeliminować.

Wszelkie inne fundamentalistyczne sekty działające w obszarach, w których uczyłem również były w przeciwieństwie do tego, czego nauczałem, bo stałem za wolnością każdego człowieka do swobodnego porozumiewania się z Bogiem, nieskrępowaną żadnymi dogmatycznymi poglądami ludzkimi lub osądzającymi pomysłami.

I nauczałem, że nie było potrzeby istnienia kapłanów lub pośredników - wszyscy ludzie posiadają wrodzoną zdolność do porozumiewania się telepatycznie z ich Bogiem, ich Aniołami, a nawet z ich przodkami.

Czy to brzmi dla was jak jakiś zmyślony ekstremizmu New Age? Cóż, New Age, promują również własne niezrozumienie. Mianowicie, że duchowość ma spowodować, że poczujesz się dobrze, jako cel sam w sobie. Porozmawiamy o tym później.

Bóg jest Miłością. Ja, Sananda, reprezentacja Boga, jestem Miłością.

Mówię te słowa, które Pierwotny Stwórca tchnął w moje usta, i ja będę robił to dokładnie tak długo, jak moje życie, jako dusza, trwa wiecznie.

Żadna inna wersja moich słów, tylko ta, to słowa Ojca bezpośrednio przeze mnie. Wiele starych pism było reinterpretowanych lub celowo zniekształconych, aby służyć życzeniom tych u władzy, w celu utrzymania się ich przy władzy. Musimy zacząć od nowa. Jeśli chcesz zacytować mnie, proszę korzystać z tych nauk, a nie starych tekstów.

Będę mówił tylko w słowach zachęty, które będą służyć do oświecania i podnoszenia ludzkości, aby wznieść się ponad strach, podziały i nienawiść, która była sposobem na życie na Ziemi od tysiącleci.

Ja nie przychodzę dla ustanowienia nowej religii, pod jakimkolwiek imieniem. Chciałbym uczyć prawdziwego sposobu - komunikacji z Bogiem i wszystkimi świadomymi istotami w Miłości, Współczuciu, Harmonii, Przebaczeniu, i Radości.

Wszelkie nauczanie, które rodzi poczucie strachu, poczucie winy, odrębności od innych, wyższość nad innymi żywymi istotami, lub przepaść pomiędzy jednostką a jej Prawdziwą Istotą nie jest Słowem Bożym, i nie może znaleźć się w moich słowach.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-06, 12:11   

Ratao, wszystko to fajnie, ale...czy nie przypomina ci się fragment z Biblii Mt,21: 4" Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem3. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. "?
To samo ostrzeżenie jest w Mk i Łk.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-08-06, 12:49   

Wuka, gra słów. Jeśli Jezus nie założył 'kościoła' (gdyż kojarzysz go z Kościołem Katolickim, ok) to jednak założył zbór.
Kiedy?
Gdzie?
Gdzie dzisiaj mogę go znaleźć?
Czy jesteś w nim?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-06, 12:53   

Bobo napisał/a:
Czy jesteś w nim?

Nie wiem.
Myślę, że to jest ten duchowy Kościół/Zbór. Bez względu na przynależność denominacyjną w tym Kościele Jezusa są Jego wyznawcy. Ludzie trzymający się Ewangelii.
Dopuszczam możliwość własnego blędu w rozumowaniu.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2019-08-06, 12:53   

wuka

Ten przekaz jest z 2013 roku. Każdy nas ma w sobie Ducha Bożego, Ducha Prawdy i może z Jego pomocą wszystko sprawdzić, czy jest prawdą.

Obecnie J.Popko ma kontakt z Jezusem i przekazuje na youtube bardzo dużo wiedzy duchowej. Zapowiedział upadek KK, ale nastąpi to dopiero za 30 lat.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-06, 13:01   

ratao napisał/a:
wuka

Ten przekaz jest z 2013 roku. Każdy nas ma w sobie Ducha Bożego, Ducha Prawdy i może z Jego pomocą wszystko sprawdzić, czy jest prawdą.

Obecnie J.Popko ma kontakt z Jezusem i przekazuje na youtube bardzo dużo wiedzy duchowej. Zapowiedział upadek KK, ale nastąpi to dopiero za 30 lat.

Upadek KK już w NT zapowiadano, więc to żadna nowośc. Taki system, bardzo daleki od wiary i nauk Jezusa musi się rozpaść. To nieuniknione. To jest po prostu organizacja od początku polityczna, czysto ludzka, a wiara to płaszczyk dla rządzących tą organizacją. I dla ich wygody, karier. To jest szatański wymysł. Obecnie wielu to widzi, jak na dłoni.
Mnie raczej niepokoi to, że ten pan powołuje się na kontakty z Jezusem, a On wyraźnie zapowiedział, że nikt Go nie zobaczy, aż powróci. A wtedy mają Go zobaczyć wszyscy.
Dla mnie takie przekazy są niewiarygodne i podchodzę do nich z ogromną rezerwą.
Nawet jeśli sporo racji ma jakiś przekaz, ale to widać i bez powoływania się z kontakty z PJ.
Nie wiem, czy za 30, czy za xxx lat. Gołym okiem widac, że ten upadek nastąpi.
 
 
eksplorator 2

Dołączył: 16 Maj 2020
Posty: 4
Wysłany: 2021-01-13, 09:54   

Bobo napisał/a:
Wuka, gra słów. Jeśli Jezus nie założył 'kościoła' (gdyż kojarzysz go z Kościołem Katolickim, ok) to jednak założył zbór.


Dokładnie, tak to opisałem, zakładając ten post.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2021-01-13, 10:52   

Cześć eksplorator 2. Chciałem tylko zaznaczyć, że to forum przeszło metamorfozę i funkcjonuje teraz tu:

http://biblia.webd.pl/

To już nie będzie wznawiane. Tak zdecydowała Anna01
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
eksplorator 2

Dołączył: 16 Maj 2020
Posty: 4
Wysłany: 2021-01-13, 11:04   

Bobo napisał/a:
Cześć eksplorator 2. Chciałem tylko zaznaczyć, że to forum przeszło metamorfozę i funkcjonuje teraz tu:

http://biblia.webd.pl/

To już nie będzie wznawiane. Tak zdecydowała Anna01


Rozumiem, że mogę się "przenieść" na nowe forum?

[ Dodano: 2021-01-13, 11:18 ]
Nie mogę się zalogować na moje dane Starego forum. Na nowym próbuję się zarejestrować, ale jest odpowiedź z automatu, że mój adres e-mail istnieje w bazie danych nowego forum. Co z tym fantem zrobić?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11