Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Św. Pawet: 12-ty czy 13-ty Apostoł?
Autor Wiadomość
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-10, 12:22   

Lucyfer napisał/a:
Lash napisał/a:

No tak ja wiem z jaki jest temat moje pytanie brzmialo dlaczego myslisz ze Michal z Obajwienia to Apostol a nie np Aniol ktory klocil sie o cialo Jezusa?
ROzumie ze wierzysz wbrew Bibli ze Jezus nie bedzie krolowal na wieki jak Mowi Biblia ale zrzeknie sie krolestwa na rzecz anytychrsysta? /anty - w miejsce, zamiast, w zatepstwie za, w opozycji/ Czyli kogos w miejsce Chrytusa rzadzacego siwatem?

Biblia opisuje dwóch Michałów, jednego niebieskiego i drugiego ziemskiego.
jakisz dowod?
Lucyfer napisał/a:

Ten ziemski to dwunasty apostoł który otrzyma od Jezusa moc Królestwa Bożego i zacznie rządzić na ziemi, potem pójdzie do nieba by szatana zrzucić na ziemię..
jakisz dowod?
Lucyfer napisał/a:

Jezus się nie zrzeknie Królestwa tak samo jak teraz nie zrzekł się Królestwa a szatan rządzi na ziemi. Jezus jest nad szatanem i aby szatana odsunć od władzy, Jezus da moc ziemskiemu Michałowi by z nim zrobił porządek. Jezus posługuje się nami jako narzędziami i w ten sposób rządzi.
Dwunasty apostoł narodzi się na świat i rozpocznie się likwidacja królestw tego świata, wtedy nastanie wielki ucisk jakiego jeszcze nigdy nie było. W ten sposób książe wprowadzi Królestwo Boże na ziemi, tak zapowiada Biblia.
Jaka? Bo nie moja.
Jezus bowiem zaprowadzi krolestwo Boze a nie "michal"
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-10, 15:18   

Lash napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Lash napisał/a:

No tak ja wiem z jaki jest temat moje pytanie brzmialo dlaczego myslisz ze Michal z Obajwienia to Apostol a nie np Aniol ktory klocil sie o cialo Jezusa?
Biblia opisuje dwóch Michałów, jednego niebieskiego i drugiego ziemskiego.
jakisz dowod?

Dokładne czytanie Biblii dostarcza dowodów na to że Biblia opisuje dwóch Michałów. Ten z Daniela 12:1 to Michał ziemski i on też jest opisany w Objawieniu 12;1-8. Ten Michał narodzi się czyli otrzyma moc od Jezusa. To Jezus da moc dwom świadkom, czyli Michałowi i drugiemu świadkowi. Zobacz co jest powiedziane o Niewieście po urodzeniu. Niewiasta będzie na ziemi żywiona przez 1260 dni, czyli będzie na ziemi.Obj. 12:5-6
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; .
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

W niebie nie ma pustyni tylko będzie na ziemi jak deszcz będzie zatrzymany na 1260 dni. Tak samo pisze Daniel, pisze że na ziemi nastanie wielki ucisk a nie w niebie a powodem będzie powstanie księcia Michała. To ten Michał po 1260 dniach będzie porwany do nieba. To jest dwunasty apostoł.Obj. 12:5-7
5.dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem.
Cytat:
Lucyfer napisał/a:

Ten ziemski to dwunasty apostoł który otrzyma od Jezusa moc Królestwa Bożego i zacznie rządzić na ziemi, potem pójdzie do nieba by szatana zrzucić na ziemię..
jakisz dowod?
Lucyfer napisał/a:

Jezus się nie zrzeknie Królestwa tak samo jak teraz nie zrzekł się Królestwa a szatan rządzi na ziemi. Jezus jest nad szatanem i aby szatana odsunć od władzy, Jezus da moc ziemskiemu Michałowi by z nim zrobił porządek. Jezus posługuje się nami jako narzędziami i w ten sposób rządzi.
Dwunasty apostoł narodzi się na świat i rozpocznie się likwidacja królestw tego świata, wtedy nastanie wielki ucisk jakiego jeszcze nigdy nie było. W ten sposób książe wprowadzi Królestwo Boże na ziemi, tak zapowiada Biblia.
Jaka? Bo nie moja.
Jezus bowiem zaprowadzi krolestwo Boze a nie "michal"

Jezus już ma swoje Królestwo w niebie a na ziemi będzie miał przez 1260 dni swojego ambasadora Michała, dwunastego apostoła.
Ksiązę Michał, dwunasty apostoł, zaprowadzi Królestwo Boże na ziemi bo taki nakaz otrzymał od Jezusa Chrystusa który teraz jest Bogiem.
Obj. 2:25-28
25. Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną,
i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)

Uwierz w to co powiedział Jezus że da władzę nad poganami, jeszcze wtedy jak poganie będą rządzić na ziemi przez 42 miesiące.
Będzie na ziemi dwie władze, będą rządzić poganie i Michał, wtedy będzie między nimi wojna i poganie przegrają.Dan. 2:44
44. Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki,

Michał będzie rządził na wieki, to jest syn człowieczy który zajmie miejsce diabła którego przedtem wyrzuci z nieba. Jezus będzie nad Michałem a nad nim Ojciec na wieki wieków Amen.
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-10, 15:36   

Lucyfer napisał/a:
Lash napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Lash napisał/a:

No tak ja wiem z jaki jest temat moje pytanie brzmialo dlaczego myslisz ze Michal z Obajwienia to Apostol a nie np Aniol ktory klocil sie o cialo Jezusa?
Biblia opisuje dwóch Michałów, jednego niebieskiego i drugiego ziemskiego.
jakisz dowod?

Dokładne czytanie Biblii dostarcza dowodów na to że Biblia opisuje dwóch Michałów. Ten z Daniela 12:1 to Michał ziemski i on też jest opisany w Objawieniu 12;1-8. Ten Michał narodzi się czyli otrzyma moc od Jezusa. To Jezus da moc dwom świadkom, czyli Michałowi i drugiemu świadkowi. Zobacz co jest powiedziane o Niewieście po urodzeniu. Niewiasta będzie na ziemi żywiona przez 1260 dni, czyli będzie na ziemi.Obj. 12:5-6
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; .
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

W niebie nie ma pustyni tylko będzie na ziemi jak deszcz będzie zatrzymany na 1260 dni. Tak samo pisze Daniel, pisze że na ziemi nastanie wielki ucisk a nie w niebie a powodem będzie powstanie księcia Michała. To ten Michał po 1260 dniach będzie porwany do nieba. To jest dwunasty apostoł.Obj. 12:5-7
5.dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem.


Basnie opowiadasz :(
Wystarczy porownac Daniela
(13) Lecz książę królestwa Persów sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wtedy przybył mi z pomocą Michał, jeden z pierwszych książąt. Pozostawiłem go tam przy królach Persów. (Ks. Daniela 10:13, Biblia Tysiąclecia)

(1b) Nikt zaś nie może mi skutecznie pomóc przeciw nim z wyjątkiem waszego księcia Michała, (Ks. Daniela 10:1b, Biblia Tysiąclecia)

(1) W owych czasach wystąpi Michał, wielki książę, który jest opiekunem dzieci twojego narodu. Wtedy nastąpi okres ucisku, jakiego nie było, odkąd narody powstały, aż do chwili obecnej. W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia: ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze. (Ks. Daniela 12:1, Biblia Tysiąclecia)

Michal to ANIOL opiekun narodu Izraela. Chyba ze ludzie zyja tyle co narody!

Lucyfer napisał/a:
Cytat:
Lucyfer napisał/a:

Ten ziemski to dwunasty apostoł który otrzyma od Jezusa moc Królestwa Bożego i zacznie rządzić na ziemi, potem pójdzie do nieba by szatana zrzucić na ziemię..
jakisz dowod?
Lucyfer napisał/a:
Jezus się nie zrzeknie Królestwa tak samo jak teraz nie zrzekł się Królestwa a szatan rządzi na ziemi. Jezus jest nad szatanem i aby szatana odsunć od władzy, Jezus da moc ziemskiemu Michałowi by z nim zrobił porządek. Jezus posługuje się nami jako narzędziami i w ten sposób rządzi. Dwunasty apostoł narodzi się na świat i rozpocznie się likwidacja królestw tego świata, wtedy nastanie wielki ucisk jakiego jeszcze nigdy nie było. W ten sposób książe wprowadzi Królestwo Boże na ziemi, tak zapowiada Biblia.
Jaka? Bo nie moja.
Jezus bowiem zaprowadzi krolestwo Boze a nie "michal"

Jezus już ma swoje Królestwo w niebie a na ziemi będzie miał przez 1260 dni swojego ambasadora Michała, dwunastego apostoła.
Ksiązę Michał, dwunasty apostoł, zaprowadzi Królestwo Boże na ziemi bo taki nakaz otrzymał od Jezusa Chrystusa który teraz jest Bogiem.
Obj. 2:25-28
25. Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną,
i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)

Uwierz w to co powiedział Jezus że da władzę nad poganami, jeszcze wtedy jak poganie będą rządzić na ziemi przez 42 miesiące.
Będzie na ziemi dwie władze, będą rządzić poganie i Michał, wtedy będzie między nimi wojna i poganie przegrają.Dan. 2:44
44. Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki,

Michał będzie rządził na wieki, to jest syn człowieczy który zajmie miejsce diabła którego przedtem wyrzuci z nieba. Jezus będzie nad Michałem a nad nim Ojciec na wieki wieków Amen.


(9) Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię skarci! (List Judy 9, Biblia Tysiąclecia)
(7) I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, (Apokalipsa (Objawienie) 12:7, Biblia Tysiąclecia)
Hm czlowiek zarzadzajacy Aniolami
To nawet Jezus wcielony tego nie robil.
W kazdym w tych zdan o mchale widac ze to Archaniol!
Nic nie wskazuje ze czlowiek urodzony z niewiasty to wcielony Archaniol ktory potem wraca na niebiosa walczyc z armia swoich aniolow.! TO juz wiecej logiki SJ wykazuja :(
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-10, 18:11   

Lash napisał/a:

Hm czlowiek zarzadzajacy Aniolami
To nawet Jezus wcielony tego nie robil.
W kazdym w tych zdan o mchale widac ze to Archaniol!
Nic nie wskazuje ze czlowiek urodzony z niewiasty to wcielony Archaniol ktory potem wraca na niebiosa walczyc z armia swoich aniolow.! TO juz wiecej logiki SJ wykazuja :(

Napisałem ci że wielu tego nie zrozumie bo nie mają wiary w słowo Boże. Michałów jest dwóch, podobnie jak synów człowieczych jest więcej. Religie tłumaczą opacznie że wszędzie gdzie pisze że syn człowieczy się objawi z mocą to jest Jezus. Brak rozróżniania świadczy o braku Ducha Bożego a tylko te rzeczy mogą zrozumieć ci którzy są na aniołów powołani, reszta ludzi tego nie zrozumie. Dla nich jest to nie zrozumiałe i za trudne do przyjęcia.
Obj. 14:3. i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.

Syn człowieczy to ktoś z ludzi a nie zawsze Jezus Chrystus.
Ezech. 2:1
1. I rzekł do mnie: Synu człowieczy! Stań na nogi, a będę z tobą rozmawiał!
Dan. 8:17
17.Wtedy rzekł do mnie: Zważ, synu człowieczy, że widzenie dotyczy czasu ostatecznego.
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-11, 08:12   

Lucyfer napisał/a:
Lash napisał/a:

Hm czlowiek zarzadzajacy Aniolami
To nawet Jezus wcielony tego nie robil.
W kazdym w tych zdan o mchale widac ze to Archaniol!
Nic nie wskazuje ze czlowiek urodzony z niewiasty to wcielony Archaniol ktory potem wraca na niebiosa walczyc z armia swoich aniolow.! TO juz wiecej logiki SJ wykazuja :(

Napisałem ci że wielu tego nie zrozumie bo nie mają wiary w słowo Boże. Michałów jest dwóch, podobnie jak synów człowieczych jest więcej. Religie tłumaczą opacznie że wszędzie gdzie pisze że syn człowieczy się objawi z mocą to jest Jezus. Brak rozróżniania świadczy o braku Ducha Bożego a tylko te rzeczy mogą zrozumieć ci którzy są na aniołów powołani, reszta ludzi tego nie zrozumie. Dla nich jest to nie zrozumiałe i za trudne do przyjęcia.
Wiec Ty uwierz ze NIE ROZUMIESZ!
Lucyfer napisał/a:
Obj. 14:3. i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
Syn człowieczy to ktoś z ludzi a nie zawsze Jezus Chrystus.
Ezech. 2:1 1. I rzekł do mnie: Synu człowieczy! Stań na nogi, a będę z tobą rozmawiał!
Dan. 8:17 17.Wtedy rzekł do mnie: Zważ, synu człowieczy, że widzenie dotyczy czasu ostatecznego.

TO jak zwykle nic nie udowadnia
To jest budowanie jednej falszywej koncepcji na innej :(
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-04-11, 08:45   

Lash
Cytat:
TO juz wiecej logiki SJ wykazuja :(

Wiem, że stać cię na to aby nie robić tego typu uwag?
Bo to brzmi, niejako tak: ŚJ nie są logiczni ale w porownaniu z tym co pisze Lucyfer jest bardziej logiczne.
Nie traktuj SJ jako punktu odniesienia. Nieladnie, gdyż pokazuje, że jesteś uprzedzony do jakiejś społeczności, w tym przypadku do SJ.
Takie uwagi nie są ani miłe a ni kulturalne. Na forum na ogół rozmawiamy z konkretnym człowiekiem a nie ogólnie religią. Zauważ, że czasami wyznawca jakiejś religii napisze coś, co nie dokońca zgadza się oficjalną doktryną jego kościoła. Więc... proszę jako modo, więcej powściągliwości w swoich odruchach ujawniających arbitralne uprzedzenia.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 09:41   

Lash napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Lash napisał/a:

Hm czlowiek zarzadzajacy Aniolami
Nic nie wskazuje ze czlowiek urodzony z niewiasty to wcielony Archaniol ktory potem wraca na niebiosa walczyc z armia swoich aniolow.! TO juz wiecej logiki SJ wykazuja :(

Napisałem ci że wielu tego nie zrozumie bo nie mają wiary w słowo Boże. Michałów jest dwóch, podobnie jak synów człowieczych jest więcej. Religie tłumaczą opacznie że wszędzie gdzie pisze że syn człowieczy się objawi z mocą to jest Jezus. Brak rozróżniania świadczy o braku Ducha Bożego a tylko te rzeczy mogą zrozumieć ci którzy są na aniołów powołani, reszta ludzi tego nie zrozumie. Dla nich jest to nie zrozumiałe i za trudne do przyjęcia.
Wiec Ty uwierz ze NIE ROZUMIESZ!
Lucyfer napisał/a:
Obj. 14:3. i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.

TO jak zwykle nic nie udowadnia
To jest budowanie jednej falszywej koncepcji na innej
Ja należę do tych 144 tysięcy którzy śpiewają nowe zrozumienie tekstów Biblii.[b]i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
Każdy który został powołany i wybrany przez Boga musi głosić prawdę a świat i te religie tego świata nie mogą tego przyjąć bo to jest inny Duch. To ten Duch nas uczy wszystkiego i nas prowadzi.
Jan. 16:13
13. Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.1 Kor. 2:14
14. Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.

Gdybyś należał do tych 144 tysięcy to byś otrzymał zrozumienie i przydział pracy oraz nowe imię.Obj. 2:17
17. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi ... Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje.

Jak widzisz, ukryte prawdy daje Jezus indywidualnie, każdemu który zwycięża świat, porzucając te świeckie religie.
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-11, 10:02   

Bobo napisał/a:
Lash
Cytat:
TO juz wiecej logiki SJ wykazuja :(

Wiem, że stać cię na to aby nie robić tego typu uwag?
Bo to brzmi, niejako tak: ŚJ nie są logiczni ale w porownaniu z tym co pisze Lucyfer jest bardziej logiczne.
Nie traktuj SJ jako punktu odniesienia. Nieladnie, gdyż pokazuje, że jesteś uprzedzony do jakiejś społeczności, w tym przypadku do SJ.
Takie uwagi nie są ani miłe a ni kulturalne. Na forum na ogół rozmawiamy z konkretnym człowiekiem a nie ogólnie religią. Zauważ, że czasami wyznawca jakiejś religii napisze coś, co nie dokońca zgadza się oficjalną doktryną jego kościoła. Więc... proszę jako modo, więcej powściągliwości w swoich odruchach ujawniających arbitralne uprzedzenia.
Powiem przepraszam choc - Nie mam uprzedzen do SJ.
spoko. :) :xhehe:
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-11, 10:06   

Lucyfer napisał/a:
Lash napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Lash napisał/a:

Hm czlowiek zarzadzajacy Aniolami
Nic nie wskazuje ze czlowiek urodzony z niewiasty to wcielony Archaniol ktory potem wraca na niebiosa walczyc z armia swoich aniolow.! TO juz wiecej logiki SJ wykazuja :(

Napisałem ci że wielu tego nie zrozumie bo nie mają wiary w słowo Boże. Michałów jest dwóch, podobnie jak synów człowieczych jest więcej. Religie tłumaczą opacznie że wszędzie gdzie pisze że syn człowieczy się objawi z mocą to jest Jezus. Brak rozróżniania świadczy o braku Ducha Bożego a tylko te rzeczy mogą zrozumieć ci którzy są na aniołów powołani, reszta ludzi tego nie zrozumie. Dla nich jest to nie zrozumiałe i za trudne do przyjęcia.
Wiec Ty uwierz ze NIE ROZUMIESZ!
Lucyfer napisał/a:
Obj. 14:3. i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.

TO jak zwykle nic nie udowadnia
To jest budowanie jednej falszywej koncepcji na innej
Ja należę do tych 144 tysięcy którzy śpiewają nowe zrozumienie tekstów Biblii.[b]i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
Coz jakis dowod?
Lucyfer napisał/a:
Każdy który został powołany i wybrany przez Boga musi głosić prawdę a świat i te religie tego świata nie mogą tego przyjąć bo to jest inny Duch. To ten Duch nas uczy wszystkiego i nas prowadzi.
Rozumie dlaczego wiec niemozesz przyjac :(
Lucyfer napisał/a:
Jan. 16:13
13. Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.1 Kor. 2:14
14. Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.
Powiedz czy dlatego nie rozumisz? Bo jak narazie tylko uzurpujesz sobie "PRAWA" a dowodow brak.
Lucyfer napisał/a:
Gdybyś należał do tych 144 tysięcy to byś otrzymał zrozumienie i przydział pracy oraz nowe imię.Obj. 2:17
17. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi ... Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje.
Czy mozesz przyslac mi ten kamyk. Podam Adres
Lucyfer napisał/a:
Jak widzisz, ukryte prawdy daje Jezus indywidualnie, każdemu który zwycięża świat, porzucając te świeckie religie.
Nie ukryte prawdy tylko imie. Imie ktorgo nikt nie zna :)
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 11:36   

Lash napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Każdy który został powołany i wybrany przez Boga musi głosić prawdę a świat i te religie tego świata nie mogą tego przyjąć bo to jest inny Duch. To ten Duch nas uczy wszystkiego i nas prowadzi.
Rozumie dlaczego wiec niemozesz przyjac :(
Lucyfer napisał/a:
Jan. 16:13
13. Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.1 Kor. 2:14
14. Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.
Powiedz czy dlatego nie rozumisz? Bo jak narazie tylko uzurpujesz sobie "PRAWA" a dowodow brak.

Dowodem jesteś ty i twoje niezrozumienie świadczy że nikt oprócz tych 144 tysięcy nie może się tego nauczyć.

Cytat:
Lucyfer napisał/a:
Gdybyś należał do tych 144 tysięcy to byś otrzymał zrozumienie i przydział pracy oraz nowe imię.Obj. 2:17
17. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi ... Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje.
Czy mozesz przyslac mi ten kamyk. Podam Adres
Twoje pojmowanie kamyka świadczy ze nie rozumisz tego tematu. To nie ja daję ten kamyk tylko Jezus i do niego możesz kierować swoje prośby o przysłanie. Podaj mu adres bo on cię nie zna.
Cytat:
Lucyfer napisał/a:
Jak widzisz, ukryte prawdy daje Jezus indywidualnie, każdemu który zwycięża świat, porzucając te świeckie religie.
Nie ukryte prawdy tylko imie. Imie ktorgo nikt nie zna :)
I imię i prawdy jako mannę z nieba, tym się żywię i tym żyję. Dla mnie manna z nieba jest smaczna i nie potrzebuję ludzkich i religijnych pojęć bo one niosą śmierć.
Dwunasty Apostoł za chwilę ogłosi światu koniec !
Czekaj na niego by go nazwać antychrystem bo taki masz zamiar.
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-11, 17:36   

Lucyfer napisał/a:
Lash napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Każdy który został powołany i wybrany przez Boga musi głosić prawdę a świat i te religie tego świata nie mogą tego przyjąć bo to jest inny Duch. To ten Duch nas uczy wszystkiego i nas prowadzi.
Rozumie dlaczego wiec niemozesz przyjac :(
Lucyfer napisał/a:
Jan. 16:13
13. Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.1 Kor. 2:14
14. Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.
Powiedz czy dlatego nie rozumisz? Bo jak narazie tylko uzurpujesz sobie "PRAWA" a dowodow brak.

Dowodem jesteś ty i twoje niezrozumienie świadczy że nikt oprócz tych 144 tysięcy nie może się tego nauczyć.
Dowodem jestes TY i TWOJE niezrozumienie ! moje slowo kontra twoje :P Gdybys nalezal do 144 wiedzialbys o czym mowa.
Lucyfer napisał/a:
Cytat:
Lucyfer napisał/a:
Gdybyś należał do tych 144 tysięcy to byś otrzymał zrozumienie i przydział pracy oraz nowe imię.Obj. 2:17
17. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi ... Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje.
Czy mozesz przyslac mi ten kamyk. Podam Adres
Twoje pojmowanie kamyka świadczy ze nie rozumisz tego tematu. To nie ja daję ten kamyk tylko Jezus i do niego możesz kierować swoje prośby o przysłanie. Podaj mu adres bo on cię nie zna.
Ty juz masz ten kamyk wie mozesz mi go wyslac. no dalej :)
Lucyfer napisał/a:
Cytat:
Lucyfer napisał/a:
Jak widzisz, ukryte prawdy daje Jezus indywidualnie, każdemu który zwycięża świat, porzucając te świeckie religie.
Nie ukryte prawdy tylko imie. Imie ktorgo nikt nie zna :)
I imię i prawdy jako mannę z nieba, tym się żywię i tym żyję. Dla mnie manna z nieba jest smaczna i nie potrzebuję ludzkich i religijnych pojęć bo one niosą śmierć.
Dwunasty Apostoł za chwilę ogłosi światu koniec ! Czekaj na niego by go nazwać antychrystem bo taki masz zamiar.
Wiem wiem zapowiada go list z tesaloniczan :(
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-04-11, 19:10   

Lash , podziwiam twój zapał w tej dyskusji. :-)

Proponuję odskoczyć dla zaczerpnięcia powietrza.

Jak myślisz , czy obecnie mogą istnieć apostołowie?
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-15, 15:44   

machabeusz napisał/a:
Lash , podziwiam twój zapał w tej dyskusji. :-)
Proponuję odskoczyć dla zaczerpnięcia powietrza.
Jak myślisz , czy obecnie mogą istnieć apostołowie?

A co chcesz uslyszec :lol: ? :mrgreen: :mrgreen:
Zadam ci inne pytanie
Czy kiedykolwiek Apostolow nie bylo? !!! :aaa: :xhehe: :aaa: :xhehe: :crazy:
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-04-15, 15:53   

Lash napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Lash , podziwiam twój zapał w tej dyskusji. :-)
Proponuję odskoczyć dla zaczerpnięcia powietrza.
Jak myślisz , czy obecnie mogą istnieć apostołowie?

A co chcesz uslyszec :lol: ? :mrgreen: :mrgreen:
Zadam ci inne pytanie
Czy kiedykolwiek Apostolow nie bylo? !!! :aaa: :xhehe: :aaa: :xhehe: :crazy:


Hmmm...
Zadałem proste pytanie do ciebie i bynajmniej nie oczekiwałem jakiejś odpowiedzi takiej , której ja bym chciał.Nie rozumiem skąd taki pomysł , w ogóle...

Odnośnie apostołów , to owszem nie było ich przed Chrystusem.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Lash

Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-15, 15:59   

machabeusz napisał/a:
Lash napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Lash , podziwiam twój zapał w tej dyskusji. :-)
Proponuję odskoczyć dla zaczerpnięcia powietrza.
Jak myślisz , czy obecnie mogą istnieć apostołowie?

A co chcesz uslyszec :lol: ? :mrgreen: :mrgreen:
Zadam ci inne pytanie
Czy kiedykolwiek Apostolow nie bylo? !!! :aaa: :xhehe: :aaa: :xhehe: :crazy:

Hmmm...
Zadałem proste pytanie do ciebie i bynajmniej nie oczekiwałem jakiejś odpowiedzi takiej , której ja bym chciał.Nie rozumiem skąd taki pomysł , w ogóle...
Odnośnie apostołów , to owszem nie było ich przed Chrystusem.
Wybacz to maly zarcik
Troche luzu nie zaszkodzi nawet na "Forum" :crazy: :xhehe: :lol:
No widzisz wiec po Chrystusie sa :) :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10