Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Antychryst
Autor Wiadomość
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:21   

Droga Sylko,

Moja mama mawiala, i nadal mowi: "Nie wierz gebie zanim nie polozysz na zebie." To nie z Biblii, ale cos w tym jest. Smile

Gorace pozdrowienia,

jyakkudesu
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:21   

Drogi Jacku, zaczełam czytac ten artykul, ale co kawalek mam tyle zastrzezen, ze szkoda mi na niego czasu.

Ja nie widze Bozego swiatła w tym artykule... zbyt wiele tam ludzkiego rozumowania, w wielu przypadkach błędnego. A nawet moglabym powiedziec, ze autora w pewnych kwestiach cechuje duza niewiedza ( chociazby w temacie - islam )

Przytocze tutaj koncową konkluzje autora :

" Kończąc ten rozdział, chcielibyśmy jeszcze raz powiedzieć naszym czytelnikom, że papiestwo jest Antychrystem nie z powodu swej niemoralności, lecz dlatego, że stanowi falsyfikat prawdziwego Kościoła i prawdziwego Królestwa. Nie zauważywszy tego właśnie faktu, wielu protestantów zostanie zwiedzionych i podejmie współpracę z papiestwem przeciwko prawdziwemu Królowi Chwały. "

Moze ktos bedzie chcial dyskutowac na temat tego artykulu, mi szkoda czasu...Sad

Na temat antychrysta co nieco wiem, a czego jeszcze nie wiem, to wole sama poznawać i szukac w Bibli z pomocą Ducha Swiętego, jeśli mi objawi usmiech

Jeśli chodzi o forum to wole osobiście kiedy ktos dzieli sie swoimi spostrzezeniami i objawieniami z Biblii niz czytanie artykułów osób trzecich i dyskutowanie na ten temat usmiech

Pozro, jyakkudesu .
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:21   

Droga Sylko,

Jesli nie pomaga Ci to w budowaniu wiary, to prosze zostaw ten artykul. Moze Russell nie wiedzial o czym pisze.

Pozdrowienia,

jyakkudesu
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:22   

Jeślil przytoczyłeś tutaj ten artykul Jacku, to powiedz czy podzielasz zdanie autora?

Czy zgadzasz sie z nim?

Albo lepiej poczekam , az znajdziesz czas i napiszesz swoje studium bibljne na temat antychrysta.

Chyba ze podpisujesz sie rekami i nogami pod tym artykulem i moge traktowac,ze to tez jest twoj poglad .
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:22   

Droga Sylko,

Nie podpisze sie napewno nogami, nigdy nie probowalem, ani nawet rekoma pod czyms czego sam nie napisalem. Jednak jesli chodzi Ci o podzielanie pogladow zamieszczonych w tym artykule to wyrazne powiem, ze wedlug mnie nic nie pasuje lepiej do Biblijnego opisu Antychrysta niz urzad papieski i jego rozwoj obserwowany na dziejach wiekow. Zauwaz, ze nie chodzi tu o ktoregokolwiek z papiezy. Musze dodac, ze dochodzenie do tych wnioskow nie przyszlo mi z latwoscia. Byl to dlugi i dosyc bolesny proces, jednak jak dobre lekarstwo, ktore czesto jest gorzkie do polkniecia, poskutkowal i na dluzsza mete zaowocowal on wieksza radoscia i pokojem poznania Pana.

Nie namawiam nikogo aby zgadzal sie ze mna w tej kwestii dlatego tylko, ze ja tak uwazam. Jesli ktos wierzy inaczej, to zapewne ma ku temu jakies podstawy. Prosilbym aby w takim wypadku podzielil sie nimi z nami ku obupolnej korzysci.

A tak przy okazji, to czy tylko mnie interesuje ten temat?

Zycze Ci i wszystkim tu blogoslawionego dnia i pokoju jakiego daje nam Chrystus.

Wasz na drodze Zycia,

jyakkudesu
 
 
Liberal
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:22   

Analizując dzieje papiestwa na przestrzeni wieków, faktycznie można dostać mdłości, ale czy to nie implikuje dalszych wiosków?
Bo co w takim razie powiedziec o całych "dworach" papieskich [kardynałach, biskupach, księżach], albo o szeregowych katolikach?
Czy naturalną koleją rzeczy tych ludzi także nie trzeba by zaliczyć do jakiegoś zbiorowego antychrysta?
Ja miałbym opory przed takim ujęciem sprawy.

A jeśli juz jesteśmy przy Russellu, to jego "dzieci" w postaci Świadków Jehowy bardzo rozwinęły jego poglądy, rozszerzając pojęcie "antychtysta" na wszystkich chrześcijan nie wierzących tak jak oni.

Przykład:


Prowadzenie rozmów na podstawie Pism, 1991, s.27
Definicja: Słowo „antychryst” znaczy przeciw Chrystusowi lub zamiast Chrystusa. Określenie to odnosi się do wszystkich, którzy zaprzeczają temu, co Biblia mówi o Jezusie Chrystusie, jak również do wszystkich przeciwników jego Królestwa oraz do każdego, kto jest wrogo nastawiony do jego naśladowców. Doty­czy także jednostek, organizacji i narodów niesłusznie podają­cych się za przedstawicieli Chrystusa lub bezprawnie przypisują­cych sobie rolę Mesjasza.

W zrewidowanej wersji tej książki z roku 2001, zdanie pierwsze uległo modyfikacji i brzmi:

Słowo "antychryst" znaczy przeciwny Chrystusowi lub podający się za Chrystusa.

i dalej:

Prowadzenie rozmów na podstawie Pism, 1991, ss.28,29
Kto jest antychrystem
Ci, którzy zaprzeczają, że Jezus naprawdę jest Mesjaszem

1 Jana 2:22 (NW): „Któż jest kłamcą, jeśli nie wypierający się tego, że Jezus jest Chrystusem [czyli Mesjaszem, pomazań­cem]? Ten jest antychrystem”.

Wszyscy, którzy zaprzeczają, że Jezus jest wyjątko­wym Synem Bożym
1 Jana 2:22 (NW): „Ten jest antychrystem — wypierający się Ojca i Syna”.
Porównaj Jana 10:36; Łukasza 9:35.

Odstępcy
1 Jana 2:18, 19: „Wielu antychrystów powstało. (...) Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas”.

Przeciwnicy prawdziwych naśladowców Chrystusa
Jana 15:20, 21: „Jeśli mnie prześladowali, to i was prześladować będą (...). A to wszystko uczynią wam dla imienia mego”.

Jednostki i narody, które przeciwstawiają się Chry­stusowi jako Królowi albo uzurpują sobie prawo do roli Mesjasza
Ps. 2:2 (Łach): „Powstają królowie ziemscy i książęta sprzymierzają się razem przeciw Jahwe i przeciw Jego Mesja­szowi [Chrystusowi]”.
Zobacz też Objawienie 17:3, 12-14; 19:11-21.
Mat. 24:24 (BT): „Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych”.


Chociaż po części zgadzan się w wykładnią tego terminu podaną przez Russella i Świadków Jehowy, to jednak rozrzerzanie go na wszystkich, którzy nie należą do organizacji ŚJ jest nieporozumieniem.

Pzdr.
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:22   

Kochani w ktorym miejscu PS wyraznie stwierdza (cytuje za Russelem),ze czlowiek grzechu musi powstac,rozwinac sie i osiagnac powodzenie zanim nadejdzie dzien Panski?
I ktory werset potwierdza iz obecnosc naszego Pana Jezusa Chrystusa juz trwa, a jesli tak to od kiedy ??Pytanie kieruje do Jyakkudesa :(
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:23   

Drogi Kloo,

Jezeli chodzi o Twoje pierwsze pytanie, to zapewne odnosi sie to do 2 Tes. 2:3, tak jak on to tez cytuje zaraz na poczatku.

Jezeli chodzi o drugie pytanie, to prostej odpowiedzi nie mam. Musialbys przeczytac inne rozdzialy, bo ten (nr. 9) jest wyjety z kontekstu. Zreszta zapewne sie juz zorientowales z powyzszych postow, ze nie podpisuje sie pod Russellem. To oznacza, ze niekoniecznie musi mie on racje w kazdej kwestii, ktora porusza. Na Russella powoluje sie dlatego, ze w klarowny sposob identyfikuje urzad papieski z antychrystem. Sa oczywiscie i inni pisarze, ktorych mozna byloby tu przytoczyc. Mam nadzieje, ze wyjasnilem sytuacje. Jesli nie, to prosze sprecyzuj jeszcze raz.

Tak swoja droga, to ksiazki Russella sa wedlug mnie bardzo wartosciowa lektura.

Pozdrowienia.

Wasz na drodze Zycia,

jyakkudesu
 
 
paradise_one
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:23   

Kościół Katolicki twierdzi, że jest prawdziwym ludem Bożym i naucza, że biskup Rzymu (papież) jest następcą świętego Piotra i zastępcą Chrystusa. Każdy, kto jest mu posłuszny, będzie zbawiony.

Biblia nie wspomina o tym, że Jezus Chrystus wybrał Szymona, zwanego Piotrem spośród apostołów na swojego ziemskiego namiestnika, bowiem jeden z biskupów rzymskich wtedy, gdy papiestwo wyrosło z pokory i z prostoty prawdziwych chrześcijan, przypisując sobie tytuły i atrybuty Boga stał się zwierzchnikiem całego Kościoła. W czasach końca tak jak w mrocznym średniowieczu papiestwo domaga się, aby wszyscy chrześcijanie oddali mu pokłon i zaakceptowali niebiblijne dogmaty, takie jak np. święcenie niedzieli, nieśmiertelność duszy ludzkiej, kult obrazów i świętych, ofiarę mszy świętej, chrzest niemowląt przez pokropienie wodą itd. Pragnie również narzucić wszystkim mieszkańcom ziemi tzw. piętno Bestii z Apokalipsy jako znak lojalności wobec autorytetu ludzkiego i jest tak nazwane Antychrystem.

"Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć." (Ap.13:18)
Tekst Apokalipsy wzywa, aby obliczyć imię Bestii, gdyż w językach starożytnch litery miały wartość liczbową (...) Na przykład w języku łacińskim litery "XVI" znaczą szesnaście, gdyż "X" to dziesięć, "V" to pięć, zaś "I" to jeden. Znaleziska archeologiczne z terenu Pompei dowodzą, że ukrywanie imion pod kryptonimem z cyfr było częstą praktyką w starożytności.

Wszystkie symbole, jakimi Jan posługuje się w Apokalipsie mają swe korzenie w Biblii,dlatego zeby zrozumiec jej znaczenie nalezy poszukac odp. w Biblii.
Szóstka symbolizuje rebelię człowieczeństwa wobec Boga, obsesję wokół samego siebie, zamiast oddania chwały Stwórcy. Szóstka występuje w Biblii po raz pierwszy w dniu stworzenia Adama (Rdz.1:27.31), dlatego zwana jest "liczbą człowieka" (Ap.13:18). Później pojawia się w kontekście odstępstwa, polegającego na wstawieniu uczynków ludzkich w miejscu dzieł Boga, sygnalizując uzurpację atrybutów Boga przez człowieka. Pierwszy dopuścił się takiego przestępstwa Kain (Rdz.4:3-5). Uczcił Boga owocem swej pracy (Rdz.4:3), lekceważąc polecenie, aby złożyć w ofierze zwierzę. Kiedy ofiara z owoców jego pracy nie została przyjęta, zwrócił się przeciw Ablowi, którego dar Bóg przyjął, gdyż wyrażał wiarę w przyjście Chrystusa - Baranka, na którego te ofiary miały wskazywać. Biblia wymienia tylko sześć imion w genealogii Kaina, podkreślając odstępczy charakter zapoczątkowanej przez niego religijnosci .
Szóstka to liczba pychy, odstępstwa i samowywyższenia. Potrójna szóstka ilustruje odstępczy system czasów końca, który opiera się na ludzkich dokonaniach. Próba stworzenia go i narzucenia światu sięga budowniczych wieży Babel. W ich słowach sześć razy pojawiają się zaimki my i nas (Rdz.11:3-5). Szóstka była podstawową liczbą w babilońskim sposobie liczenia.

Szóstka jest tylko o jeden mniejsza od siódemki , która jest liczbą Bożej pełni i doskonałości Szóstka na pierwszy rzut oka wydaje się bliska ideału Bożego, a faktycznie jest jego negacja, Zbudowana na ludzkiej niedoskonałości rości sobie pretensje do Boskiej doskonałości. Bluźniercze imiona Bestii, której liczba wynosi 666 (Ap.13:1; 17:3) sugerują, że przypisuje człowiekowi tytuły i atrybuty Boga.
Pieczęć Boża oparta na siódemce jest przeciwieństwem odstępczego piętna Bestii. Pieczęć i piętno, tak jak szóstka i siódemka reprezentują dwa przeciwstawne systemy religijne. Pierwszy opiera się na posłuszeństwie z miłości i wdzięczności za Jego łaskę. Drugi, na ludzkich tradycjach, zwiedzeniu i przemocy. Pierwszy wywyższa Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, drugi Smoka, Bestię i Fałszywego Proroka
Nie będe tu juz wspominala o trojanielskim poselstwie ani o 144.000 zbawionych -to juz chyba odbiega troszke od tematu Smile
Na koniec wspomne jeszcze moze tylko o nieomylnosci papieskiej , ktorej to dogmat ogłosil W 1870 biskup rzymski Pius IX zrównując papieża z Bogiem, gdyż tylko Bóg jest nieomylny. W ten sposób papiestwo wypełniło jeszcze jeden element biblijnego proroctwa zapowiadającego odstępczą moc, która miała prześladować ludzi w średniowieczu, wprowadzić związek Kościoła i państwa (Dan.8:11), próbować zmienić przykazania Boże (Dan.7:25), zasiąść w Kościele Bożym (2Tes.2:2-12), odwrócić uwagę ludzi od ofiary Chrystusa i od Jego pośrednictwa Chrystusa, a zwrócić ją na swoje ofiary i na ludzkich pośredników (Dan.8:11-12), przypisywać sobie Boże atrybuty, takie jak nieomylność czy prawo do odpuszczania ludziom grzechów (Mk.2:7). Biblia nazywa tę moc "antychrystem". Słowo "antychryst" (gr. antichristos) oznacza tego, "który stawia siebie w miejscu Chrystusa". Takie znaczenie ma zaś oficjalny papieski tytuł "Vicarius Filii Dei", a więc "ten, który stoi w miejscu Chrystusa".
Fakt, że w VI wieku, gdy potęga papieska wyłoniła się z rozpadu Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego, biskup rzymski przywłaszczył sobie prawo do sprawowania władzy nad wszelkim stworzeniem w zastępstwie Chrystusa jako Zastępca Chrystusa i nosi tytuł papieski, który brzmi po łacinie "Vicarius Filii Dei" (pol. Zastępca Syna Bożego

mam nadzieje ,ze skladnia jest zrozumiala i błedow nie ma- jesli sa zapewne szybko sie o tym dowiem Laughing

pozdrawiam
 
 
Mariusz
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:23   

A np.CULTUS ADVENTISTAE ? Też wychodzi 666. Laughing Warto wspomnieć, że w rękopisach występują co najmniej trzy wersje tej liczby:666, 616, 646. Wystarczy zajrzeć do textu NT Nestle'a i Alanda(przypis),żeby się o tym przekonać. Na przykład sataniści zaczynają używać wersji 616. Ale wtedy nie będzie pasować do VICARII FILII DEI
 
 
Adam
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:23   

Russel już dawno został odstawiony na boczny tor a to głównie z powodów głupot jakie wypisywał w swoich książkach,a tu coś takiego:shock:
Nawet ŚJ się go wstydzą,a tu brat się zachwyca jego ''dziełem'',tylko dlatego,że wskazuje na katoliczm w sensie negatywnym:shock:.A cztałeś Marksa i Lenina pod tym kątem?Tam dopiero jest zbudowanie.
Przepraszam za ironię i sarkazm,ale jestem w lekkim szoku.
Russel jest dla mnie jednym z najbardziej zaciemniających prawdę ludzi.Ten człowiek przyniósł na świat niezłe zwiedzenie i wciagnął w nie miliony ludzi ale skoro potępia katolicyzm,jest OK?!
Jyakkudesu,gdzie ty szukasz sojuszników?
_________________
Adam
 
 
Mariusz
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:24   

Zgadzam się z Adamem. Jezus zapowiedział, że:"Wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem i:Nadszedł czas"(Łk 21,8)Co to ma wspólnego z Russelem? Wydał 2-gi tom swotch wykładów i dał mu tytuł:NADSZEDŁ CZAS. Czyli się zgadza. A ha. Pan jeszcze powiedział:"Nie idzcie za nimi!" (tamże). Dlatego nie idę za Russelem i jemu podobnymi. :-P
 
 
kato
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:24   

"A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć."

Jeśli dobrze pamiętam, to taki dochód roczny (w talentach złota) miał Salomon. Niezła z niego była bestia.
Pisze o tym bodajże w Kronikach.
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:24   

Czyżby takie miało być imię antychrysta?

" Saifullah A. Paracha - pakistański milioner który obecnie jest przetrzymywany w bazie Guantanamo opowiedział o swoich działaniach w grupach terrorystycznych oraz o swoich kontakatach Z Osamą. Z jego relacji wynika że Osama bin Laden ogłosił się prorokiem. Osama przypuszczalnie uważa się więc za mitycznego Mahdiego - zbawiciela islamu który ma się pojawić przed końcem świata, wysłany przez Boga, by uratować ludzkość przed szatanem i poprowadzić do raju; "
 
 
wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:24   

ja mysle ze czytacie i ogladacie za duzo filmow SCIFI Smile moze kazdy by tak zaczal od wygonienia demonow z wlasnego ciala zamiast czepiac sie innych?

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11