Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-11-28, 17:58
Prawosławie
Autor Wiadomość
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2008-05-15, 08:52   

Owoc łona jest nagrodą - (Ps 127:3)

Pisząc swój pierwszy post miałam na myśli tylko to, że nie trzeba należeć do żadnego kościoła aby być dzieckiem bożym.

Cytat:
moja dusza potrzebuje jedności i rozmowy z Bogiem.


Rubinko wspomnij na czasy swojej Babci - czas wojny - czy Boga szukało się w kościele czy w miłości drugiego człowieka?
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-05-15, 09:27   

Anowi napisał/a:
Owoc łona jest nagrodą - (Ps 127:3)

Pisząc swój pierwszy post miałam na myśli tylko to, że nie trzeba należeć do żadnego kościoła aby być dzieckiem bożym.

Cytat:
moja dusza potrzebuje jedności i rozmowy z Bogiem.


Rubinko wspomnij na czasy swojej Babci - czas wojny - czy Boga szukało się w kościele czy w miłości drugiego człowieka?


Zgadzam sie z tobą, Bóg. Bóg nas będzie rozliczał z naszych serc a nie z przynależności do jakiegokolwiek kościoła. Jednak Apostołowie zachęca;li braci, :Hbr 10:25 Bg "Nie opuszczając społecznego zgromadzenia naszego, jako niektórzy obyczaj mają, ale napominając jedni drugich, a to tem więcej, czem więcej widzicie, iż się on dzień przybliża."

Są różne sytuacje, że nie można być w zgromadzeniu miedzy ludem bożym Bóg tez to widzi. Niemniej jednak wspólne budowanie się jest zalecane przez Apostołów:Kol 3:16 Br "Słowo Chrystusa niech przebywa w was z całym swoim bogactwem. Kierując się roztropnością najwyższą, nauczajcie i budujcie jedni drugich. Ulegając zaś łasce śpiewajcie Bogu w waszych sercach psalmy, hymny i pieśni pełne ducha."
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Rubinka 
Bóg jest miłością


Wyznanie: poszukująca
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 41
Skąd: Wieś
Wysłany: 2008-05-15, 10:03   

Anowi mówisz o czymś innym niż jest w temacie...
Choć to także jest ważne, człowiek w łasce Bożej przyjmuje wszystko w swoim życiu z pokorą. Choć wspólnota jest bardzo ważna, bo wielu ludzi wyrzeka się Boga jak im jest trudno w życiu, tylko się skarżą. Ale tam gdzie dwóch lub trzech się modli tam Chrystus także przebywa.
Więc my jako Kościół jesteśmy ważni, a wspólnota jest bardzo ważna by nie zatracić się w kłamstwie jaką oferuje nam szatan.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2008-05-15, 19:52   

Nie wiem czy ktoś z Was zauważył, że to Forum jest również pewnym kościołem, ponieważ skupia ludzi kochających Chrystusa. I bardzo podoba mi się, że Ci ludzie wymieniają między sobą doświadczenia i wiedzę co w normalnym kościele, ręką ludzką zbudowanym, nie dzieje się. Wiedza jest z góry narzucona i nie można poddać jej pod dyskusję - bo natychmiast człowiek staje się burzycielem.
 
 
Rubinka 
Bóg jest miłością


Wyznanie: poszukująca
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 41
Skąd: Wieś
Wysłany: 2008-05-26, 18:42   

To i tak nie ma nic wspólnego z tematem.... :-?
 
 
kosma
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-19, 16:36   

artykuł o prawosławiu
http://www.malzenstwo.com/prawoslawie.html
 
 
Ilyad 

Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 51
Wysłany: 2008-11-07, 00:39   

Cytat:
moja dusza potrzebuje jedności i rozmowy z Bogiem


Rozumiem Cię. Boję się tylko byś nie wpadła z "deszczu pod rynnę" :-/ . Dlaczego tak mały jest odsetek osób autentycznie odrodzonych do nieodrodzonych wśród wiernych w Prawosławiu ? Jak sobie radzisz z tym problemem ? Nie chcę ranić niczyich uczuć religijnych, ale po prostu szczerze pytam. Sam kiedyś byłem katolikiem, obecnie jestem chrześcijaninem ewangelicznym w kierunku zielonoświątkowym. Czy Bóg nie jest bliski wszystkim tym, którzy szczerze ŻAŁUJĄ SWOICH GRZECHÓW, uwierzyli że Krew Chrystusa zmyła ich grzechy i są sercem przy Nim ? :roll:

Dz.Ap. 17:24-25
24. Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych
25. Ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.

Dz.Ap. 10:34-35
34. Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę,
35. Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje.
 
 
ktoś
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-04, 22:02   

1.
Cytat:
Nie będziecie czynili sobie bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, ani też umieszczali kamiennych obrazów w ziemi waszej, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.
(BW)


Kamienne pomniki, posągi? Gdzie tu jest mowa o ikonach? ;>
A czy w prawosławiu są jakieś pomniki Matki Boskiej tak jak w katolicyźmie? Nie ma ;] Więc proszę się nie rzucać i uważnie czytać.
 
 
nita 
JakWiatr..


Dołączyła: 08 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-06-11, 14:08   

Wielu tu protestantów nastawionych na anty, szkoda tylko, że sam nie potrafią doświadczyć Liturgii. A tu krótka sentencja: Przynosisz kadzidło, a nie przynosisz modlitwy. Zapalasz świecę, a nie płoniesz jej duchem.
św. Filaret metr. moskiewski


Ja doświadczyłam protestantyzmu, bo sama uczęszczałam na ich spotkania, to czemu bracia protestanci, nie chcą doświadczyć Mistycyzmu Cerkwii?
_________________
Najpierw oddawaj chwałę Bogu, a dopiero potem troszcz się o pozostałe rzeczy.
św. Jan Złotousty
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-11, 15:11   

bo jest dla typowego protestanta w jego mniemaniu oparty na nie biblijnych podstawach
sprzeczny z zasadą sola scriptura
w Słowie nie ma spisanej żadnej liturgii
pozdrawiam
 
 
nita 
JakWiatr..


Dołączyła: 08 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-06-11, 16:13   

Płaskowicki Rys napisał/a:
bo jest dla typowego protestanta w jego mniemaniu oparty na nie biblijnych podstawach
sprzeczny z zasadą sola scriptura
w Słowie nie ma spisanej żadnej liturgii
pozdrawiam


Protestantyzm, to pomyłka, która zamyka Boga w Biblii.
A Liturgia do dziękczynienie, które także apostołowie przeżywali co niedziela. Łamiąc chleb i pijąc wino (ciało i krew) tak jak Jezus nakazał czyńcie to na moja pamiątkę.
_________________
Najpierw oddawaj chwałę Bogu, a dopiero potem troszcz się o pozostałe rzeczy.
św. Jan Złotousty
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-06-11, 16:27   

Czy aby napewno co niedzielę,czy raczej w sobotę-sabat,wszak wszyscy oni byli Żydami,a ci nie święcili i nie święca nadal niedzieli.
 
 
nita 
JakWiatr..


Dołączyła: 08 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-06-11, 16:31   

A znasz to po trzech dniach Zmartychwstał?
W piątek Jezus został ukrzyżowany i pochowany przed świętem paschy. W niedziele Apostołowie i niewiasty nie znaleźli ciała Jezusa Chrystusa, który potem ukazał się uczniom i niewiastom. Więc była to niedziela.
_________________
Najpierw oddawaj chwałę Bogu, a dopiero potem troszcz się o pozostałe rzeczy.
św. Jan Złotousty
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-06-11, 17:01   

14 Nisan wówczas rozpoczynał się w czwartek o 18.oo naszego czasu,a kończył sie w piątek też o godz 18.oo. Zaczynała się sobota-sabat i święto przejścia -pesach,a zarazem pierwszy dzien pszaśników,który kończyl się o 18.oo w sobotę-sabat.od tego czasu-tej godziny był 1-szy dzień tygodnia,który obecnie jest zwany niedzielą. Niewiasty które w pierwszy dzień tygodnia podążyły do grobu Pańskiego,wcześnie rano,były już zaopatrzone
w pachnidła,prześcieradła itp.które zdążyły już zakupić,najprawdopodobniej po godz.18.oo
z soboty na pierwszy dzień tygodnia zwany obecnie niedzielą.
 
 
nita 
JakWiatr..


Dołączyła: 08 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-06-11, 20:15   

Zauważ, że większość chrześcijan obchodzi właśnie w niedziele. Dla żydów jest to sobota, dla chrześcijan niedziela.
_________________
Najpierw oddawaj chwałę Bogu, a dopiero potem troszcz się o pozostałe rzeczy.
św. Jan Złotousty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11