Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?
Autor Wiadomość
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:10   

Drogi Janku,

W swojej odpowiedzi nie kierujesz sie duchem milosci do brata w Chrystusie. A teraz z innej beczki. Mam dla Ciebie pytanie. Majac poprawne zrozumienie smiertelnosci duszy, dlaczego tak bardzo upierasz sie przy doktrynie tzw. trojjedynego?

Goraco pozdrawiam,

jyakkudesu
 
 
janek_sj
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:10   

jyakkedesu no chyba to prose jest...
nieśmiertelna dusza to kłamstwo
a Trójjedyny to najważniejsza prawda Biblii

jyakkedesu
ja nad TRójcą zastanawiałem się bardzooooooooo długo
przeczytałem wiekszosc opracowac przeciw Trójcy i za nią
i czytając Biblie doszedłem do wniosku, ze Trójjedyny istnieje
mało tego, sam Duch Święty mi to powiedział, gdy Go o to prosiłem w modlitwie

ja za Trójcę mogę żyć i umierać, bowiem do nikogo nie mam wiekszej miłości, niż do
Ojca i Syna i Ducha świętego

jeżeli nie Trójca, to pozostaje mi

a) politeizm hierarchiczny
b) modalizm
c) pełny subordycjonanizm

wszystko to są herezje sprzeczne z Biblią
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:11   

janek_sj napisał/a:
jeżeli nie Trójca, to pozostaje mi

a) politeizm hierarchiczny
b) modalizm
c) pełny subordycjonanizm


Dziekuje za odpowiedz. Musze przyznac, ze gubie sie w Twoich slowach. A dlaczego nie zaprzestac po prostu przy Ojcu i Synu?

Goraco pozdrawiam,

jyakkudesu
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2006-06-01, 12:11   

Błędem jest utożsamianie 24 starców z Objawienia, jako rzeczywiste osoby. Księga Objawienia jest pełna obrazów i symboli, i 24 starców jest symbolicznym określeniem 24 zmian kapłańskich, jakie bezustannie pełniły służbę w świątyni Bożej w Izraelu (Kronik 24:6-19). Inaczej mówiąc, 24 starców wyobraża nieustannę służbę pełnioną przed tronem Bożym (Objawienie 4:10,11).
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Gość

Wysłany: 2006-06-01, 12:11   

janek napisal:

Cytat:
nieśmiertelna dusza to kłamstwo


przypominam ze ja nie mowie ze dusza jest niesmiertelna.. ja tylko mowie ze prawdziwa smierc to SMIERC DRUGA a nie smierc ciala. smierc ciala to tylko koniec etapu naszej dzialalnosci na ziemi po ktorym dusza nie umiera lecz czeka na sad... dopiero wrzucenie do jeziora ognia i siarki to prawdziwa smierc... smierc druga.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
Kesja
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:11   

janku

co rozumiesz pod pojęciem dusza nieśmiertelna ?
czy chodzi oto w jakim sensie jest nieśmiertelna.

Napisano ; dusza ,która grzeszy ta umrze >>>czy chodzi ci
o mozliwość dotknięcia duszy śmiercia w sensie utracenia przez nią

społeczności z Bogiem ? czy jej rozpadu podobnego do naszego
ziemskiego ciała ?

Dla mnie ,dusza śmiertelna to dusza dotknięta żądłem smierci -
Adam stał sie duszą , ale człowiek dusza nie pojmuje rzeczy Bożych
bo należy je Duchem rozpatrywać oczywiście Duchem Bozym

Pan przyszedł na te ziemię ze względu na duszę ,Celem wiary jest
zbawić dusze ,dusza jest miejscem odpocznienia Chwały Bożej w nas. Dusza uniewinniona jest Oblubienicą bez skazy i zmarszczki

walka szatana toczy się właśnie o duszę ,
Co dasz za duszę swoja ?
chćbyś cały swiat pozyskał a na duszy szkode poniósł?
Dlatego On SAM dał swoja dusze za nasza dusze
By dusza nasza mogła odzyskac Życie wieczne , Bóg sam musi wypowiedziec siebie w duszy .JA JESTEM.

Aby tak sie stało dusza musi zostac ogołocona z tego co ten świat daje ,musi wyzbyć sie mentalności tego świata.

Jeśli Jezus nie wypowie sie w duszy Ja jestem >> ,dusza pozostaje umarła, w takim sensie ,że nie wyda życia z siebie ,którym jest Owoc świadectwa,Jest martwa bo niezostała zapłodniona SŁOWEM
Przyjmijcie z łagodnościa wszczepione w was Słowo ,które może zbawić dusze wasze. Uważam ,że dopóki dusza nie osiągneła Celu >>>jest umarła dla Boga ,dla Jego Obrazu ,którego nie ma w sobie.
_________________
 
 
janek_sj
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:11   

nie wierze, ze po smierci mozna nadal zyc
chocby w jakiejkolwiek formie poza ciałem
nadzieja chrzescijan to zmartwychwstanie
a nie zadna dusza
wogóle to niesmiertelnosc duszy przeczy zmartwychwstaniu
poza tmy jej impikacja sa wieczne meki w piekle-zupełnie niebilijne!!!
 
 
Kesja
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:12   

Janku

CZy Bóg ma Dusze :?:
 
 
Grzegorz
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:12   

A kiedy dusza, licząc od zapłodnienia, "wchodzi" w człowieka?
 
 
Yarpen_Zirgin
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:12   

janek_sj napisał/a:

wogóle to niesmiertelnosc duszy przeczy zmartwychwstaniu


Nie przeczy. Zmartwychwstanie dotyczy ciał.

Cytat:
poza tmy jej impikacja sa wieczne meki w piekle-zupełnie niebilijne


Mt 25:44-46
Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».


A jednak biblijne...
 
 
wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:12   

grzegorz pisze:

Cytat:
A kiedy dusza, licząc od zapłodnienia, "wchodzi" w człowieka?


ja mysle ze ludzie roznie rozumieja slowo "dusza"... to nie "dusza" wchodzi w czlowieka.... dusza rodzi sie pod skutkiem polaczenia ciala i ducha ktorego daje nam Bog.. moment zaplodnienia to poczatek zycia czlowieka wiec od tego momentu czlowiek ma ducha, dusze i cialo mimo ze jeszcze nie uformowane (cialo to nie tylko skladnik fizyczny ale rowniez metafora: czlowiek cielesny itd.)

"Lecz powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele?
36 O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. 37 To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. 38 Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe. 39 Nie wszystkie ciała są takie same: inne są ciała ludzi, inne zwierząt, inne wreszcie ptaków i ryb 40 Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich. 41 Inny jest blask słońca, a inny - księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej. 42 Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne; 43 sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne; 44 zasiewa się ciało zmysłowe [n] - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie. 45 Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym [o]. 46 Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. 47 Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba. 48 Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. 49 A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego. " ( 1 Kor 15:35-49 )



wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
Petroniusz
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:12   

Cytat:
ja mysle ze ludzie roznie rozumieja slowo "dusza"


A jakie zrozumieni duszy podaje nam Biblia, Slowo Boga?
 
 
wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:13   

petroniuszu,
slowo "dusza" w biblii ma wiele znaczen... opisze je moze jutro..dzis mam za malo czasu.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
Petroniusz
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:13   

Cytat:
[quote="wyznawca_"]petroniuszu,
slowo "dusza" w biblii ma wiele znaczen... opisze je moze jutro..dzis mam za malo czasu.


A co do tematu, to czy wg Biblii dusza jest niesmiertelna?
 
 
wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 12:13   

petroniuszu,
TYLKO i WYLACZNIE Bog jest niesmiertelny... wszystko inne ma jedynie niesmiertelnosc dopoki Bog tego chce. Dusza wedlug biblii nie umiera w momencie smierci ale jest jak najbardziej smiertelna gdyz Bog moze ja zniszczyc jak zechce.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11