Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żydzi Naród Wybrany
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-06-18, 18:02   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Zydzi nie maja szansy byc narodem wybranym ,Oni sa narodem wybranym,nic sie nie zmienilo,tylko przez Jezusa Chrystusa my uczniowie z pogan jestesmy wszczepiani do Izraela Bozego.
pozdrawiam


Nie rozumiem twojej odpowiedzi są tym narodem czy nie są. ?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-18, 18:08   

Zydzi sa narodem wybranym -byli sa i beda,zbawienie jest od zydow,ich przywrocenie do Mesjasza w czasie uslugi dwoch prorokow ,ktorzy beda zabici przez antychrysta wywola powrot Jezusa
pozdrawiam
 
 
tanum01
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-18, 18:26   

Apostoł Paweł zaznaczył to, że odebranie Izraelowi przywilejów narodu wybranego nie oznacza, że poszczególni Żydzi nie mogli być zbawieni. Paweł, jest Żydem. Jezus według ciała był Żydem, a członkowie-założyciele Kościoła chrześcijańskiego pochodzili przeważnie z tego narodu. Żydzi mogą być zbawieni, ale nie dlatego, że są Izraelitami, tylko jako naśladowcy Chrystusa,
Paweł (Rz 11, 26) zapowiedział nawrócenie Żydów.
Żydzi nawrócą się, kiedy poruszy ich zazdrosc ,czego Duch Św,dokonuje wsród chrześcijan.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-06-18, 18:31   

ŻYDZI WKRÓTCE UZNAJĄ SWEGO MESJASZA

Prorok oznajmia, że po powrocie do swej ziemi i po czasie wielkiego ucisku, jaki obecnie ogarnia chrześcijaństwo, Żydzi uznają, że wielki Mesjasz chwały, wielki Michał z Dan. 12:1, na którego królestwo oczekują, pochodzi właśnie z ich narodu (Izaj. 7:14; 9:6, 7) - jest "Człowiekiem Chrystusem Jezusem, który dał samego siebie na okup za wszystkich" (1 Tym. 2:5, 6), obecnie wywyższonym do prawicy Bożej (Ps. 110:1). Wówczas Bóg otworzy ich oczy zrozumienia, co będzie dla nich błogosławieństwem. Tak jak oświadcza prorok: "Patrzeć będą na mię, którego przebodli" (Zach. 12:10); wówczas dostrzegą tożsamość między Jezusem ukrzyżowanym za grzechy Izraela i świata, a Mesjaszem chwały.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2008-06-18, 18:42   

tessa napisał/a:

Dlaczego Paweł tak pisze?
Dalsze słowa to wyjaśniają :"Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina."Z tego narodu wybranego ponownie wybrał NOWY NARÓD który wydawać miał dobre owoce.
Co Jezus uczył odnośnie religii nie wydającej dobrych owoców?Takie złe drzewo ma być wrzucone do ognia i spalone.Co znaczy ogień w symbolice biblijnej wiesz......całkowite unicestwienie.

Dlatego tak powiedział do narodu żydowskiego:

Lk 3:8 NS "Wydawajcie więc owoce odpowiadające skrusze. I nie zaczynajcie mówić sobie: 'Za ojca mamy Abrahama'. Bo powiadam wam, iż Bóg ma moc wzbudzić Abrahamowi dzieci z tych kamieni."

Mt 21:43 NS "Właśnie dlatego wam mówię: królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi wydającemu jego owoce."

I tak się stało. Nowym narodem cieszącym się uznaniem Boga stali się chrześcijanie na dowód tego Bóg zesłał w dniu Pięćdziesiątnicy swego ducha na zgromadzonych tam uczniów Jezusa.

Tessa ty chyba nie rozumiesz... jest napisane:

Cytat:
Rzym. 11:1-2
Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmiej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. [b]Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył,(...)


Nie odrzucił Bóg swego ludu Izraelskiego
tak pisze apostoł Paweł i nie ma co polemizować z Pawłem

natomiast ten werset Mt 21:43 to nikt nie neguje tego tekstu, po prostu spełniają się słowa Pana Jezusa o tym że ma inne owce nie z tej owczarni, czyli z NARODÓW... jako CIało Chrystusa, Kościół, Zbór czyli ci co są Chrystusowi tworzą Naród który ma wydawać owoce i wydaje, ale to nie znaczy że obietnice wobec Izraela etnicznego są nieważne. Jeśli ktoś tak twierdzi to bzdury gada. Paweł napisał dalej:

Cytat:
"...lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże"

Nieodwołalne jest powołanie Boże.
Naprawdę Tessa nie ma co polemizować z Bogiem.

Dlatego Paweł pisze też:

Cytat:
Rzymian 11:23-25
Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą. A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,


Zatwardziałość przyszła AŻ DO CZASU... ale będzie czas kiedy nawrócą się bo to przepowiada Biblia...

Cytat:
Rzym. 11:1-2
... Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmiej...
Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył...
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-18, 18:46   

Napisales prawde
Bog cie poblogoslawi
Izraelu jestes bozy,blogoslawiacych cie Ja poblogoslawie,przeklinajacych cie Ja przeklne
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-06-19, 08:54   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Zydzi nie maja szansy byc narodem wybranym ,Oni sa narodem wybranym,nic sie nie zmienilo,tylko przez Jezusa Chrystusa my uczniowie z pogan jestesmy wszczepiani do Izraela Bozego.
pozdrawiam

Jeśli Żydzi dalej są narodem wybranym ,to dlaczego Jezus do nich powiedział:


Mt 23:31-40 NS „Tym samym świadczycie przeciwko sobie, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
(32) Dopełnijcie zatem miary waszych praojców.
(33) "Węże, pomiocie żmijowy, jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?
(34) Oto dlatego ja posyłam do was proroków i mędrców, i nauczycieli publicznych. niektórych z nich zabijecie i zawiesicie na palu, niektórych zaś ubiczujecie w waszych synagogach i będziecie prześladować od miasta do miasta,
(35) żeby na was przyszła wszelka krew prawych przelana na ziemi, od krwi prawego Abla do krwi Zachariasza syna Berachiasza którego zamordowaliście między sanktuarium a ołtarzem.
(36) Zaprawdę wam mówię: Wszystko to przyjdzie na to pokolenie.
(37) "Jerozolimo, Jerozolimo, zabijająca proroków i kamienująca tych, którzy zostali do niej posłani jakże często chciałem zebrać twoje dzieci, jak kokoszka zbiera swe kurczęta pod skrzydła! Ale wyście tego nie chcieli.
(38) Oto wasz dom jest wam pozostawiony.


Fakt ,że odrzucili Mesjasza głównego przedstawiciela Boga ,tak jak dawniej odrzucali proroków posyłanych do niech o czymś świadczy.
Po powrocie z niewoli babilońskiej naród izraelski miał przywrócić prawdziwe wielbienie w danej mu przez Boga ojczyźnie. Jednym z pierwszych przedsięwzięć była wówczas odbudowa świątyni Jehowy w Jerozolimie. Tymczasem po zburzeniu Jerozolimy przez Rzymian w roku 70 n.e. świątynia ta już nigdy nie została odbudowana. Obecnie stoi w tym miejscu meczet muzułmański. Gdyby mieszkający w Jerozolimie Żydzi, którzy twierdzą, że podlegają Prawu Mojżeszowemu, byli ludem wybranym przez Boga, czy nie odbudowaliby świątyni mającej służyć oddawaniu Mu czci?
W rezultacie Bóg opuścił ich -zburzenie świątyni za czasów Rzymian 70 rne-a powołał nowy naród wybrany chrześcijan .W dowód uznania tego nowego narodu zesłał ducha świętego na 120 uczniów we wieczerniku.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-06-19, 09:21   

nike
Cytat:
Encyklopedia Wiem.

dwójnasób
tylko w wyrażeniu: powiększyć coś w dwójnasób, los wynagrodził mu w dwójnasób

Co było powiększone w Babilonie w dwójnasób?


Tekst z Izajasza mowi o karze wymierzonej Izraelowi w dwójnasób.
Niewola Babilońska byla dotkliwa i surowa.
Jak w Biblii uzyto tego słowa w odniesieniu do kary możesz przemysleć tekst z Obj. 18:

"Oddajcie jej tak, jak i ona oddawała, i uczyńcie jej dwa razy tyle, owszem, w dwójnasób to, co ona czyniła; do kielicha, w który ona nalewała mieszaninę, nalejcie jej dwa razy tyle mieszaniny. "

Mowa tam oczywiście o upadku Babilonu. Czy dosłownie dwa razy tyle należy karać Babilon ile razy on zadawał plag innym? Czyli, jesli Babilon meczył innych np.2000 lat to Jezus będzie nękał Babilon Wielki 4000 lat? Bez sensu. Skoro w jednym dniu ma nadejść jego zagłada, więc... szybko, bez skrupułów. Kara będzie surowa i konsekwentna i nieodwołalna.

Tak więc wzmianka w Iz.40 mowi o podwójnej karze (nawet jesli chcesz potraktować to dosłownie). Słowo 'dwójnasób' nie zawiera żadnej przesłanki o tym, że Izrael dwa razy będzie nagradzany. Raz powrót do laski już nastąpił wsensie literalnym wtedy, gdy powrocili z Babilonu i jakiś czas później w tym narodzie pojawił się Mesjasz. Jeśli to proroctwo ma jeszcze jedno spełnienie to musiałoby mieć dwa literalne. Co jest naprawdę wielką rzadkością w proroctwach...
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2008-06-19, 10:17   

nike napisał/a:
Derko teksty podałeś ale nic od siebie nie napisałeś. Z tego co napisałeś to zrozumiałam,że Żydzi mają szansę dalej być Narodem wiodącym. Czy tak?


Tekst, który podałem jest jednoznaczny, dlatego mój komentarz jest zbyteczny. Paweł, piszac o losie i przeznaczeniu Izraela napisał to bez żadnych podtekstów, ale w jasny sposób. Obietnice Boga są niezmienne inaczej jest z człowiekiem, ale nie z Bogiem. Mamy w Rzymian 11 fragment o objawionej tajemnicy, którą dzieli się Paweł wyraźnie ukazuje los Izraela;

Rzymian 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael,
jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.


Na twoje pytanie czy Izrael jest narodem wiodącym odpowiem, że nie jest narodem wiodącym, bo takiego niema.
Jest natomiast narodem wybranym, którego dotyczą obietnice i z godnie z obietnicą, jak to powyżej przekazał Paweł Bóg nie zakończył swojego działania w tym narodzie.
Odpowiem tak Izrael był, jest i będzie narodem wybranym. Był takim narodem zawsze, nawet kiedy był nieposłuszny Bogu i przez niego karany.

Rzymian 11:2 Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. …


pozdrawiam
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-06-19, 10:22   

Tutaj sie bobo z tobą nie mogę zgodzić.

Gdyby wyraz dwójnasób nie miał znaczenia,na pewno prorok Izajasz nie zastosowałby tego słowa.

POWRÓT IZRAELA DO BOSKIEJ ŁASKI I ICH ZIEMI

Łatwo zauważyć, iż w związku niemal ze wszystkimi tymi proroctwami o niełasce i niedoli Żydów, ich ziemi i miast, Bóg obiecuje przywrócenie Izraela do swojej łaski i do Ziemi Świętej. O niej samej mówi nawet, iż stanie się jeszcze bardziej płodną niż była dawniej i obiecuje odbudowę zniszczonych miast. A zatem Bóg nie porzucił ich na zawsze. Własnymi oczami widzimy początki wypełniania się tych proroctw. Oto niektóre z nich, zapowiadające powrót Żydów do Boskiej łaski: 3 Moj. 26:40-45; Ps. 102:13-17; Izaj. 40:1, 2; Ezech. 16:60-63; Rzym. 11:25-27. Popadli oni w częściową niełaskę z powodu pogwałcenia Przymierza Zakonu (z powodu swej nieprawości - Ps. 107:17), a następnie w stan pełnej niełaski za odrzucenie Mesjasza (za swoje przewrotności Ps. 107:17). Święty Paweł zapewnia nas (Rzym. 11:25), że ta pełna niełaska będzie trwała tak długo, aż wejdzie (w skład Ciała Chrystusowego) zupełność pogan (zupełna liczba wybranych pogan). Takie wejście w Ciało Chrystusowe przez pełną liczbę wybranych pogan ma podwójne wypełnienie: (1) próbne, w dniu Paschy 1878 roku oraz (2) ostateczne, około października 1914 roku. Tak więc cielesny Izrael miał pozostać w stanie zaślepienia aż do zakończenia wyboru w wieku Ewangelii. Należy podkreślić, że Żydzi jako naród popadli w niełaskę w tym dniu, w którym Chrystus zapowiedział ich zaślepienie: 10 Nisan 33 roku, w dniu, w którym wjechał do Jerozolimy (Łuk. 19:42). Dwa dni później Jezus ogłosił, że oni już są spustoszonym i zaślepionym narodem (Mat. 23:37-39). A zatem wjazd Chrystusa do Jerozolimy zapoczątkował ich zaślepienie, co według Zachariasza 9:9-12 zainicjowało to, co nazywa on dwójnasobem. Jeremiasz (16:18) podaje jak długo miało trwać ich karanie: przez okres, który on również nazywa dwójnasobem. Izaj. 40:2 powiada, że gdy miną cierpienia ich czasu naznaczonego, nazwanego dwójnasobem, Boska łaska zacznie do nich powracać, w wyniku czego zostaną pocieszeni.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-19, 10:33   

Zgadzam sie z pogladem derko,Izrael byl i jest narodem wybranym nawet wtedy gdy odstepuje Boga.
Bog wybiera ze wzgledu na siebie a nie na uczynki ludzi-Zmiluje nad kim sie zmiluje,nieodwolane sa obietnice Boga.
Jezus Chrystus wczoraj dzis i na wieki ten sam.
Ja Bog nie zmieniam sie
pozdrawiam
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-06-19, 10:52   

Cytat:
Tutaj sie bobo z tobą nie mogę zgodzić.

Zdziwiłbym się gdybyś się zgodziła :-D

No to jeszcze mi wyjaśnij, co znaczy to, że Babilon Wielki w dwójnasób będzie karany, podobnie jak Izrael.

"Oddajcie jej tak, jak i ona oddawała, i uczyńcie jej dwa razy tyle, owszem, w dwójnasób to, co ona czyniła; do kielicha, w który ona nalewała mieszaninę, nalejcie jej dwa razy tyle mieszaniny. " (Obj.18:6)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-06-19, 11:00   

Cytat:
"Oddajcie jej tak, jak i ona oddawała, i uczyńcie jej dwa razy tyle, owszem, w dwójnasób to, co ona czyniła; do kielicha, w który ona nalewała mieszaninę, nalejcie jej dwa razy tyle mieszaniny. " (Obj.18:6)


Bobo nie rozmawiamy o Objawieniu tylko o proroctwach ze St.Testamentu.
nie mieszajmy tematów. ok.Załóż nowy temat to pogadamy :-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-06-19, 11:07   

No tośmy pogadali... :-D
Nie interesuje mnie Objawienie jako takie. Interesuje mnie uzyte tam słowo: dwójnasób, gdyż takie samo zostało użyte w Izajasza 40:2.
To jak w innych miejscach użyto tego wyrażenia ma wpływ na to, jak je w ogóle rozumieć.
To jak to widzisz, że założymy sobie temat, ktory jest tylko podstawą do wyjaśnienia kwesti Żydów? I potem znów tu wrócimy...?
Już nie przesadzaj tu z zakładaniem takich tematów...
To może inaczej:
Napisz, jak w ogóle w Biblii uzyto zwrotu: dwójnasób i jakie to miało znaczenie.
I na tej bazie ustalimy, co znaczy dwójnasób w Izajasza 40.
Czy tak pasuje...?
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-06-19, 11:29   

Bobo napisał/a:
No tośmy pogadali... :-D
Nie interesuje mnie Objawienie jako takie. Interesuje mnie uzyte tam słowo: dwójnasób, gdyż takie samo zostało użyte w Izajasza 40:2.
To jak w innych miejscach użyto tego wyrażenia ma wpływ na to, jak je w ogóle rozumieć.
To jak to widzisz, że założymy sobie temat, ktory jest tylko podstawą do wyjaśnienia kwesti Żydów? I potem znów tu wrócimy...?
Już nie przesadzaj tu z zakładaniem takich tematów...
To może inaczej:
Napisz, jak w ogóle w Biblii uzyto zwrotu: dwójnasób i jakie to miało znaczenie.
I na tej bazie ustalimy, co znaczy dwójnasób w Izajasza 40.
Czy tak pasuje...?


Ja nie chcę zakładać nowego tematu, chociaż Obj.Jana 18:6 nie dotyczy Żydów, dotyczy tylko
slowa dwójnasób I ja nie wiem po co skaczesz po całej Biblii i szukasz dwojnasobu?

Ja dwójnasób rozumiem w ten sposób: Jeżeli coś trwało np. 100 lat czy to była kara lub coś innego, to drugie coś ma też trwać 100 lat związane z daną sprawą.

Tutaj mam na myśli karanie Izraela mieli łaskę 1845 lat [historia biblijna tak mówi]

I otrzymali karanie też 1845 lat. I od 1878 roku rozpoczęło sie narodowe gromadzenie Izraela do jego ojczyzny. 1948 rok Żydzi otrzymują swój kraj.Czyż to nie chwalebne i piękne jak Bóg zgromadza swój wybrany Naród.??
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10