Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Antysemityzm
Autor Wiadomość
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-21, 10:22   Antysemityzm

Antysemityzm był od niepamietnych czasów.
Apogeum osiągnął podczas II wojny światowej.
Jednak dzisiaj obserwujemy narastanie nowego antysemityzmu.

Proszę zapoznać się z poniższą prezentacją:

http://www.conceptwizard.com/pol/pipe_pol.html
 
 
neoarche
Gość
Wysłany: 2006-06-21, 10:23   

całkiem możliwe, że nastanie 3 wojna swiatowa, podczas której muzułmanie beda zabijali innowierców

dla zydów bedzie to dalszy ciąg kazry za odrzucenie Jezusa

dla chrzescijan czas ucisku i mozliwosci swiadczenia o Jezusie i pojscia za nim na smierc

ja swoją prawdę mam
1) islam to religia nienawisci i zła
2) zydzi tez ,,są dobrzy"
 
 
diakonos
Gość
Wysłany: 2006-06-21, 10:23   

Obecnie na gruncie polskim, zaobserwować można zwiększenie w świadomości polaków, nie tylko antysemityzmu, ale nacjonalizmu. Dziś nie tylko Żydzi są źli, ale Niemcy, Francuzi i wiele innych nacji, które "wykradają" Polskę z dóbr. Polska, kraj niegdyś najbardziej tolerancyjny w Europie, staje się , może nie kolebką rasizmu, ale przynajmniej włącza się w nacjonalizm, głównie nacjonalizm Niemiecki. przykre to zjawisko, które rozpowszechnione jest w śród młodzieży. Czy jest ktoś kto temu zaradzi?
 
 
wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-06-21, 10:23   

nigdy nie rozumialem, nie rozumiem i nie zrozumiem jak mozna byc anty drugiemu czlowiekowi. jest to owoc szatana ktorego to owocu dzis na swiecie nie brakuje.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-06-21, 10:24   

No to mamy poważny problem, jak odróżnić antysemityzm od konstruktywnej krytyki?
 
 
smutas

Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 262
Wysłany: 2006-12-25, 03:17   

Anty semityzm jest czymś złym to prawda. Ale trzeba też sobie powiedzieć że nie ma kraju w europie całkowicie tolerancyjnego. Co więc zrobić? może zacząć od siebie? zapytać się dlaczego krytykujemy innowierce? Pozdrawiam serdecznie
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-12-25, 19:29   

Warto zastanowić się czy Izrael jest wzorem tolerancji. Jak ocenić nalezy tworzenie z Palsestyny getta otoczonego podwójnym murem o wysokości 8 metrów... Jak ocenić agresję na Liban...
 
 
 
smutas

Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 262
Wysłany: 2006-12-26, 02:28   

Meritus tak jak napisałem nie ma kraju całkowicie tolerancyjnego. są np kraje jak Francja całkowicie skrajne gdzie zakazano używania symboli religijnych. osobiście uważam to za głupote bo mi nie przeszkadza ani husta nosona przez wyznawczynie Islamu ani krzyż noszony perzez Chrześcijanina itd.. pozdrawiam serdecznie
 
 
Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 506
Wysłany: 2007-01-01, 11:47   

jak ktoś dobrze pozna historie, to zobaczy, że żydzi nie byli bardzije prześladowani niż innii

mnie martwi cos innego bardziej niz antysemityzm

a mianowicie to, ze miliony chrzescijan ma bzika na punkcie zydów-zapraszaj ich do swych Kosciłow, aby otrzymac boze błgosłąwienstwo :-?

uwazaja ich w dalszym ciagu za naród wybrany, co podkopuje wiare w nowe przymierze

ludzie uwazający, ze zydzi nadal sa narodem wbranym sa najwiekszymi najconalistami, bo uwazają ze Bóg nadal jest nacjonalistą !!!!!

Bracia, wyście się stali naśladowcami Kościołów Boga, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, ponieważ to samo, co one od Żydów, wyście wycierpieli od rodaków. (15) Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. (16) Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów. Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży. (

1 Tes 2:14-16
_________________
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-01-01, 12:38   

brat_Janek napisał/a:

mianowicie to, ze miliony chrzescijan ma bzika na punkcie zydów


Janku, masz zupełną rację! Chrześcijanie zamiast skierować uwagę na nauczanie o potomstwie Abrahama według obietnicy, a o którym w swoich listach pisał apostoł Paweł, wybierają potomstwo cielesne Abrahama. Niejako odbudowują to co Jezus zburzył na Golgocie.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
smutas

Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 262
Wysłany: 2007-01-18, 00:20   

brat_Janek napisał/a:
jak ktoś dobrze pozna historie, to zobaczy, że żydzi nie byli bardzije prześladowani niż innii


ale nie byli przesladowani także mniej niż inni. Zauważ że oni nie mieli swojego państwa przez no ile? przez ponad 1900lat!

brat_Janek napisał/a:
uwazaja ich w dalszym ciagu za naród wybrany, co podkopuje wiare w nowe przymierze

a żydzi to nie był naród wybrany? więc kim oni byli?

a pamietasz co mówił Jan PAwel II o żydach?
 
 
szamgar
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-03, 01:48   

Cytat:
a pamietasz co mówił Jan PAwel II o żydach?
Nie wazne co mowil czlowiek o Zydach. Wazne co mowi o nich Bog. A to jest dla wszystkich ogolnie dostepna wiedza. Wystarczy wziasc Biblie i czytac...

Zrodlo antysemityzmu znajduje sie w tym kto od dawien dawna sprzeciwia sie Bogu...
 
 
dewarim

Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 16
Wysłany: 2008-08-02, 03:15   

Florianek napisał/a:
jak ktoś dobrze pozna historie, to zobaczy, że żydzi nie byli bardzije prześladowani niż innii


Napisales ogolnik nie poparty faktami. Jako taki nalezy zakwalifikowac go jako propagande.

Florianek napisał/a:

mnie martwi cos innego bardziej niz antysemityzm

a mianowicie to, ze miliony chrzescijan ma bzika na punkcie zydów-zapraszaj ich do swych Kosciłow, aby otrzymac boze błgosłąwienstwo :-?

uwazaja ich w dalszym ciagu za naród wybrany, co podkopuje wiare w nowe przymierze

ludzie uwazający, ze zydzi nadal sa narodem wbranym sa najwiekszymi najconalistami, bo uwazają ze Bóg nadal jest nacjonalistą !!!!!


Bog sie nie zmienia, jesli byl "nacjonalista" to i nadal nim jest. I nie poddaje sie niczyim zyczeniom czy wyobrazeniom jaki powinien byc. Jest jaki jest.

A teologia "zastepstwa" jest trucizna chrzescijanstwa, usprawiedliwieniem przesladowan. I z takiej teologii biorą się wojny. Nic dziwnego ze wielu Zydom przyjac Jeszua za Mesjasza jest bardzo trudno. To w duzej mierze zasluga tzw. chrzescijan.

Mam wrazenie ze nie rozumiesz w pelni co znaczy "wybrany". Otoz nie oznacza to wcale "lepszy" czy "wspanialszy" niz inni. Wybranym sie jest do spelnienia jakiegos zadania. Czesto jest to bardzo bolesne i nie ma czego zazdroscic. Mam wrazenie ze propaganda antyzydowska wsrod chrzescijan bierze sie z zazdrosci.

Florianek napisał/a:

Bracia, wyście się stali naśladowcami Kościołów Boga, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, ponieważ to samo, co one od Żydów, wyście wycierpieli od rodaków. (15) Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. (16) Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów. Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży. (

1 Tes 2:14-16


Werset wyrwany z kontekstu z naciagnieta interpretacja ktora jasno widac z Twojej wypowiedzi. Ciekawe ze napisal go Zyd, czyzby o sobie tez? Tez na niego ten gniew nadszedl? Po prostu sa Zydzi i zydzi, tak samo jak sa Chrzesciajanie i chrzescijanie.

Dlugo by dyskutowac, ale moze krotko wystarczy:

"Czemze tym zacniejszy Zyd? albo co za pozytek z obrzezki? Wielki z kazdej miary. Albowiem to najpierwsza, iz im zwierzone byly wyrkoki Boze". Rz 3:1-2

I dalej z troche nowszego tlumaczenia:

"Powiesz może: Gałęzie odcięto, abym ja mógł być wszczepiony. Słusznie. Odcięto je na skutek ich niewiary, ty zaś trzymasz się dzieki wierze. Przeto się nie pysznij, ale trwaj w bojaźni. Jeżeli bowiem nie oszczędził Bóg gałęzi natrulnych, może też nie oszczędzić i ciebie." Rz 11:19-21

Za Pawlem powtorze "Uwazaj". Jesli chcesz sie pysznic z powodu swojego wybrania a odrzucenia niektórych z innego narodu i TYMCZASOWEGO odrzucenia narodu to chyba nie wiesz w co sie pakujesz. Bo słowa to czyny, tylko jeszcze nie zrealizowane.

Do rozważenia : Rzymian 9,11-21.

Wiem, że brzmię pouczająco i naturalna reakcja to bunt i dyskusja. Zaufaj mi jednak, warto przestudiować DOKŁADNIE wszystko co Paweł pisał do Rzymian na temat Żydów, ich odrzucenia oraz ich roli w planie zbawienia.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2008-08-02, 23:22   

dewarim napisał/a:
A teologia "zastepstwa" jest trucizna chrzescijanstwa, usprawiedliwieniem przesladowan. I z takiej teologii biorą się wojny. Nic dziwnego ze wielu Zydom przyjac Jeszua za Mesjasza jest bardzo trudno. To w duzej mierze zasluga tzw. chrzescijan.

Wojny religijne, bo chyba takie miałeś na myśli, nie biorą się z faktu istnienia teologii zastępstwa, która ma swoje oparcie w tekstach Pisma Świętego, zwłaszcza w księgach Nowego Testamentu, co raczej z fanatyzmu, oraz realizowania niecnych planów, pod przykrywką wiary chrześcijańskiej, i rzekomej jej obrony przed wrogami chrześcijaństwa. To tak, jakby ateista lub agnostyk powiedział, co jest ostatnio dosyć modne, że wszelkie zło ma swe korzenie w religii, zwłaszcza chrześcijańskiej. Dlatego też mówienie o teologii zastępstwa w kategoriach antysemityzmu, wynika z niezrozumienia istoty rzeczy. Podobnie rzecz się ma ze sprawą Apostoła Pawła, którego wiele osób, głównie w dzisiejszych czasach, oskarża o położenie podwalin pod antysemityzm.
Domyślam sie, że jesteś zwolennikiem eschatologicznej teorii dyspensacjonalizmu, gdyż głównie wyznawcy tegoż poglądu, zwolennikom teologii zastępstwa nierzadko przypisują pobudki o charakterze antysemityzmu. Prawdą jest, że dyspensacjonaliści, w swoich poglądach nie uwzględniają progresywności objawienia Bożego, tzn. zasady, że pisma NT stanowią wyjaśnienie pism ST, oraz ich interpretacja ksiąg biblijnych, zwłaszcza Księgi Objawienia, oparta jest na literalnej, wręcz fundamentalistycznej interpretacji, co uważam za poważny błąd; może nie truciznę, ale zawsze błąd o kolosalnym znaczeniu dla zrozumienia przesłania ewangelicznego. I tak zwolennicy dyspensacjonalizmu, nie przyjmują do wiadomości, że w okresie funkcjonowania Nowego Przymierza, przymierza duchowego, Izrael stanowią duchowi potomkowie Abrahama, a więc Kościół. Inaczej mówiąc, Kościół jest Izraelem Nowego Przymierza. Owe poglądy wynikają z takich fragmentów, jak chociażby List do Rzymian 9:6-8 wraz z Galacjan 3:14,18,29. Wystarczy zauważyć zastosowaną analogię odnośnie Ezawa i Jakuba, gdzie ten pierwszy jest obrazem cielesnych potomków Abrahama, natomiast ten drugi przedstawia duchowych potomków Abrahama, czyli potomków według obietnicy, przy czym pierwszy jest wzgardzony, natomiast drugi - wybrany. (Rzymian 9:6-13). "Nie masz Żyda, ani Greka, lecz wszyscy są jedno w Chrystusie", jak to niejednokrotnie pisał Paweł, i twierdzenie popularne w kręgach dyspensacjonalistów, że na innych warunkach będzie funkcjonować przymierze zawarte z wierzącymi wywodzącymi się z pogan, i na innych warunkach, gdy chodzi o Żydów, całkowicie mija się z prawdą. Trzeba wiedzieć, że jeden jest tylko Boży lud wybrany, składający się z Żydów, jak i z pogan, i obie te grupy stanowić będą jeden naród - Izrael [potomkowie Abrahama] Nowego Przymierza (por. Jana 10:16).
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
dewarim

Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 16
Wysłany: 2008-08-03, 01:06   

wit napisał/a:
dewarim napisał/a:
A teologia "zastepstwa" jest trucizna chrzescijanstwa, usprawiedliwieniem przesladowan. I z takiej teologii biorą się wojny. Nic dziwnego ze wielu Zydom przyjac Jeszua za Mesjasza jest bardzo trudno. To w duzej mierze zasluga tzw. chrzescijan.

Wojny religijne, bo chyba takie miałeś na myśli, nie biorą się z faktu istnienia teologii zastępstwa, która ma swoje oparcie w tekstach Pisma Świętego, zwłaszcza w księgach Nowego Testamentu, co raczej z fanatyzmu, oraz realizowania niecnych planów, pod przykrywką wiary chrześcijańskiej, i rzekomej jej obrony przed wrogami chrześcijaństwa.


Nie, nie miałem na myśli wojen religijnych lecz wojny, a w szczególności tą ostatnią światową. Teologia zastępstwa ma mierne oparcie w tekstach Pisma Świętego, jest wymysłem ludzkim. Bardzo, bardzo starym. Jest popierana głównie fragmentami wyrwanymi z kontekstu, jak to widać również w Twojej wypowiedzi. Jest trucizną, wolno działającą trucizną. Skutki widać w mentalności społeczeństw, które ją przyjęły. Te "niecne plany" jak to nazwałeś były zaakceptowane przez "chrześcijańskie" społeczństwa.

To jest moje zdanie. Ty masz swoje, ja mam swoje. Wystarczająco długo czytałem Biblię i się modlłem by do niego dojść, wątpię byś był mnie w stanie przekonać do swojego niezależnie od ilości siglów i słów ze słownika wyrazów obcych których użyjesz ani do jakiej szufladki spróbujesz mnie włożyć.

Pokoju życzę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10