Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Quster
2009-08-09, 07:26
Czy istnieją inni BOGOWIE, poza BOGIEM JHWH?
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-10-05, 08:17   

Arius napisał/a:
poimen napisał/a:

1. Zgodnie z Powt.Pr. 4:35 nie ma innego BOGA. Zgodnie z niektórymi innymi stwierdzeniami też nie.
2. Są też i takie stwierdzenia w Biblii, zgodnie z którymi są inni BOGOWIE.
3. Zgodnie z otaczającymi nas religiami, są jeszcze i inni BOGOWIE.


Zgoda co do pierwszego punktu, zostają dwa.

Zacznę od końca, czy naprawdę istnieją BOGOWIE 'otaczających nas religii'?
Gdzie oni przebywają, jaką mają władzę, a może istnieją tylko w umysłach ludzi, którzy ich wymyślili lub utworzyli?
Tak Paweł mówił o tych BOGACH 'otaczających go wtedy religii':
Cytat:
Gal 4:8 To prawda, że kiedyś nie znając BOGA, służyliście BOGOM, których w rzeczywistości wcale nie ma.


BÓG JHWH sam powiedział kim są tacy BOGOWIE 'otaczających nas religii':

Cytat:
Izajasza 46:5-9 5 Do kogóż więc Mnie przyrównacie, z kim Mnie zestawicie, do kogo Mnie uczynicie podobnym, kto miałby Mi być równy? 6 Tamci hojnie dobywają ze swych skarbców złoto i na wagę obficie kładą swoje srebro. Opłacają sowicie złotnika, by im bożka uczynił, potem mu cześć oddają i pokłony biją. 7 Biorą go na ramiona i z trudem dźwigają, potem stawiają na placu, gdzie zostaje. Nie ruszają go z miejsca, na którym już stanął. I choć wołają do niego głośno, on nie odpowiada, nikogo nie wybawia z żadnego nieszczęścia. 8 Przypomnijcie sobie to wszystko, grzesznicy, i nawróćcie się całym waszym sercem! 9 Przypomnijcie sobie to wszystko, co się już dawno zdarzyło! Ja jestem Bogiem i nie mam sobie równego, Bogiem jestem i drugi taki nigdzie nie istnieje.


A może ktoś się podszywa pod tych BOGÓW, ktoś kto BOGIEM nie jest?

Cytat:
Powt. Prawa 32:17 Składali ofiary demonom, które nie są BOGAMI, BOGOM, których ojcowie wasi nie znali, nowym, które niedawno się pojawiły.


Cytat:
1 Koryntian 10:19-20
19 Lecz cóż to znaczy? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś?...
20 Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie BOGU. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami.


Kontekst tych wersetów wyraźnie mówi o BOGACH narodów.

Zgodnie z podanymi wersetami Biblii twierdzę (nie wymieniałem wszystkich wersetów omawiających ten punkt), że BOGOWIE narodów nie istnieją, to demony zwodzą ludzi, by tworzyli sobie BOGÓW odciągając ich w ten sposób, od służenia jedynemu BOGU JHWH.

Znasz teraz mój pogląd na temat ostatniego punktu, ciekaw jestem twojego zdania



EMET:
Ciekawe myśli.

Dlatego też sformułowanie z 1 Samuela 28:13: "Ale król rzekł do niej: "Nie bój się; lecz co ujrzałaś?" I kobieta powiedziała Saulowi: "Ujrzałam jakiegoś boga wychodzącego z ziemi"." [NŚ] jest spłaszczane i oddawane np. per: "istotę pozaziemską" [KUL-Pallottinum; BT]; "nadludzką istotę" [BW].

Oczywiście, że ów "bóg" to nie żaden "duch zmarłego" Samuela, lecz próbujący wytworzyć takie wrażenie - zły duch: demon.

Czyż dla zwolenników 'bogów' nie jawili się owi jako istotnie bogowie, nie zaś jakieś demony?
Przecież reakcja z Dziejów Ap 14:11 - 13 wyraźnie wskazuje na to, że wierzono faktycznie w jakichś bogów mających moc sprawczą.

A opis z 2 Królów 1:1 - 6?
Owi liczący się z bogami serio traktowali owych jako bogów, nie zaś jako demoniczne siły i złe duchy.
Podczas, gdy faktycznie wiemy z Biblii kim byli owi 'bogowie' itp.

Post Ariusa uświadamia to.

Dlatego trzeba uważać, aby nie dostać się w sidła demonów w istocie rzeczy, nie zaś wsłuchiwania się w wyobrażalnych 'duchów zmarłych'.


Stephanos, ps. EMET
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2008-10-05, 09:57   

EMET napisał/a:
Dlatego też sformułowanie z 1 Samuela 28:13: "Ale król rzekł do niej: "Nie bój się; lecz co ujrzałaś?" I kobieta powiedziała Saulowi: "Ujrzałam jakiegoś boga wychodzącego z ziemi"." [NŚ] jest spłaszczane i oddawane np. per: "istotę pozaziemską" [KUL-Pallottinum; BT]; "nadludzką istotę" [BW].


Dziękuję Emet za włączenie się do rozmowy, chciałbym jednak zaznaczyć, że temat ten, tyczy się słowa BÓG, nie chciałbym, by zaraz toczyła się tu rozmowa o duchach :-D . Temat o duchach już jest, tam proszę odpisywać na post Emeta, odnośnie duchów zmarłych.

Skoro już się odezwałeś, to poprosiłbym o etymologie słowa ELOHIM, gdyż w tym temacie ważne jest, znaczenie tego słowa, co widać choćby w podanym przez ciebie wersecie.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-10-05, 12:05   

Arius napisał/a:
EMET napisał/a:
Dlatego też sformułowanie z 1 Samuela 28:13: "Ale król rzekł do niej: "Nie bój się; lecz co ujrzałaś?" I kobieta powiedziała Saulowi: "Ujrzałam jakiegoś boga wychodzącego z ziemi"." [NŚ] jest spłaszczane i oddawane np. per: "istotę pozaziemską" [KUL-Pallottinum; BT]; "nadludzką istotę" [BW].


Dziękuję Emet za włączenie się do rozmowy, chciałbym jednak zaznaczyć, że temat ten, tyczy się słowa BÓG, nie chciałbym, by zaraz toczyła się tu rozmowa o duchach :-D . Temat o duchach już jest, tam proszę odpisywać na post Emeta, odnośnie duchów zmarłych.

Skoro już się odezwałeś, to poprosiłbym o etymologie słowa ELOHIM, gdyż w tym temacie ważne jest, znaczenie tego słowa, co widać choćby w podanym przez ciebie wersecie.



EMET:
O etymologii napiszę niebawem.

Co się tyczy tematyki 'duchów zmarłych', to wciąż czekam na poważne < Re: > posty do mojego - i nie tylko do mojego post/u/.

Ponieważ, jak dotąd, to brak takowych ustosunkowań się oraz dalsze mnożenie pytań.

Dlaczego to ja mam być ciągle odpytywanym i to dociekliwie, natomiast na swoje pytania nie mam prawa oczekiwać odpowiedzi też w stylu dociekliwym i niepobieżnym?

A przecież niewątpliwie są przytoczenia skłaniające do przemyśleń i niezdawkowych odpowiedzi.
Ktoś mnie pobudza do myślenia - oczywiście, lecz także ja mogę innych do myślenia pobudzać; tak myślę.
Niech dany ktoś podzieli się rezultatami swoich przemyśleń - też.


Bywaj, Arius/ie/.


Stephanos, ps. EMET
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2008-10-05, 12:39   

EMET napisał/a:
EMET:
O etymologii napiszę niebawem.


Dziękuję, sam też co nieco niebawem napiszę.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-05, 12:55   

Izajasza 46:5-9 5 Do kogóż więc Mnie przyrównacie, z kim Mnie zestawicie, do kogo Mnie uczynicie podobnym, kto miałby Mi być równy?

6 Tamci hojnie dobywają ze swych skarbców złoto i na wagę obficie kładą swoje srebro. Opłacają sowicie złotnika, by im bożka uczynił, potem mu cześć oddają i pokłony biją.
7 Biorą go na ramiona i z trudem dźwigają, potem stawiają na placu, gdzie zostaje. Nie ruszają go z miejsca, na którym już stanął. I choć wołają do niego głośno, on nie odpowiada, nikogo nie wybawia z żadnego nieszczęścia.
8 Przypomnijcie sobie to wszystko, grzesznicy, i nawróćcie się całym waszym sercem!
9 Przypomnijcie sobie to wszystko, co się już dawno zdarzyło! Ja jestem Bogiem i nie mam sobie równego, Bogiem jestem i drugi taki nigdzie nie istnieje.
><><
Czy nie do Israela te słowa sa skierowane?
Jak to możliwe ,ze YHVH -Duch Mesajsza w taki sposób przemawiał przez Proroków?
Jak to mozliwe ,ze wiedzieli KTO ich wyprowadził z Egiptu z Micraim-Ucisku
A Skała któa im twarzyszyła - Skałą TA BYŁ MESJASZ.
Jak to mozliwe ,że doświadczając Obecności Stwórcy -widzialnie ,dotykalnie ,musieli
byc napominani TAKIMI SŁOWAMI !?!
Arius my wszyscy wiemy ,że TYLKO YHVH JEST BOGIEM ,ale ty nie wiesz KTO JEST TYM YHVH .
Świat przez Niego powstał i świat GO NIE POZNAŁ !
to jest NAJSMUTNIEJSZE STWIERDZENIE ,.
Stał przed nimi a oni byli ZAŚLEPIENI przez ducha tego świata ,boga tego świata a nawet
Boga przez duże Be ,bo czyż nie zbiera zniwa jak chce i kogo chce ,z powodu NIEWIARY?
Arius
czy zrozumiałes wers ?
- nie znając Boga słuzyli tym ,którzy z natury-istoty Boga nie sa nie maja ...
jak to rozumiecie ?
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-05, 13:08   

"EMET"
Cytat:
]Gal 4:8 To prawda, że kiedyś nie znając BOGA, służyliście BOGOM, których w rzeczywistości wcale nie ma.

Całkowity przekręt ,wykastrowany z sensu .


Cytat:
Powt. Prawa 32:17 Składali ofiary demonom, które nie są BOGAMI, BOGOM, których ojcowie wasi nie znali, nowym, które niedawno się pojawiły.

A dlaczego nie sa Bogami - WIESZ ?


EMET:
Cytat:

Dlatego też sformułowanie z 1 Samuela 28:13: "Ale król rzekł do niej: "Nie bój się; lecz co ujrzałaś?" I kobieta powiedziała Saulowi: "Ujrzałam jakiegoś boga wychodzącego z ziemi"." [NŚ] jest spłaszczane i oddawane np. per: "istotę pozaziemską" [KUL-Pallottinum; BT]; "nadludzką istotę" [BW].

Oczywiście, że ów "bóg" to nie żaden "duch zmarłego" Samuela, lecz próbujący wytworzyć takie wrażenie - zły duch: demon.

prawisz dyrdymały

Jeśli mam w ten sposób odbierac Biblie ,to wszyst
o inne tez stawiam pod znak zapytania ????
Jeśli TU wyraźnie napisano Elohim wznosił sie nad ziemia ,a ty mówisz DEMON
to znaczy ze robisz pranie mózgu.
Wróżka z Ein-dor opisała KOGO UJRZAŁA wnioskuje ze była to osoba o nieprzeciętnych
zdolnościach przenikania drugiej strony .
Moge nie wiedzieć wszystkiego moge sie na tym nie znać ,ale czytac na tyle potrafie
Elohim którego widziała to Samuel ,pytanie dlaczego on mógł byc Bogiem-Elohim
Jezusteż mówił o Bogach sa to ci których doszło SŁOWO YHVH .
Dlaczego oni sa Bogami ?

Owszem byli BOGOWIE narodów każde miasto państwp miało swego BOGA
marduk ,dagon -to Bogowie pogan i tu odnosza sie słowa Pawła - słuzyli tym którzy z natury BOGAMI nie sa - dlaczego ?
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 14:18   

Przyjaciele dyskutanci atakujący Machabeusza i Ciebie,wyrażają pogląd,który Pan nazwał kwasem faryzeuszy,w imię literalnego ich zdaniem cytowania tekstu biblijnego nie zwracają uwagi ani na kontekst co właśnie wykazałaś ani na ducha wynikającego z kontekstu stanowiącego sens Biblii.
Całe Pismo jest natchnione Duchem Sw.Pismo samo się interpretuje i łączy we wskazaniu na Jezusa/badacie Pisma myslicie że macie w nich życie a one wskazują na Mnie/
Rozdzielanie tekstu i przeciwstawianie jednych wersetów innym dowodzi tylko wyłącznie legalizmu i braku inspiracji ze strony Ducha Sw.
Jałowa dyskusja na temat czy istnieją inni bogowie ,z wyznawcami że IHWH w Jeszui HaMeshajah objawia się ludziom poprzez Słowo jest dziwne.
Cytowałem pogląd Pawla ,który jest i moim -co do mnie istnieje Jeden Bóg i Jeden Pośrednik człowiek Jezus Chrystus.
W tym miejscu muszę stwierdzić że w poselstwie słusznie jest podnoszona konieczność chrztu Duchem Sw jako warunek objawienia Słowa,bo to Duch Sw objawia,bez tego ludzie są tacy jak ich poprzednicy przecedzają komara.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-10-05, 19:26   

Arius napisał/a:

W każdym swym poście zaprzeczasz słowom BOGA JHWH - BÓG mówił wyraźnie, że NIE ISTNIEJĄ INNI BOGOWIE - ty twierdzisz, że istnieją inni BOGOWIE poza BOGIEM JHWH, dodatkowo mnie oskarżasz o kłamstwa.


A nie jest kłamstwem twierdzenie , że ja uważam że istnieją BOGOWIE?
Pokaż mi jakiś cytat gdzie ja oprócz Boga Jahwe nazwałem kogoś bogiem z dużej litery.
Czekam i jakoś doczekać się nie mogę.

Przecież widzisz jak Biblia potwierdza istnienie bogów narodów w tym i szatana. Wcześniej napisałem też wyraźnie , że wszyscy inni bogowie narodów oprócz Najwyżeszgo są uzurpatorami , którzy chcą dla siebie chwały , która należy sie wyłącznie Stwórcy. Dlatego właśnie Biblia szatana nazywa bogiem. Ty jednak wypaczasz Słowo Boże i wprost napisałeś , że "szatan nie jest ... bogiem". Skoro Pismo tak go nazywa , to znaczy że jest bogiem , czy Ty tego chcesz czy nie.

Arius napisał/a:

Wstydziłbyś się takiego postępowania, ponieważ pewnie nie wiesz co czynisz, dlatego ja tobie wybaczam. Resztę pozostawię BOGU JHWH, który wręcz prosi byś się nawrócił.

Co ja takiego Tobie zrobiłem , że miałbyś mi to wybaczyć? Wykazujesz jakieś sekciarskie podejście sugerując abym się nawrócił , bo... nie wierzę tak jak Ty? :shock:
Bezczelnie piszesz , że ja robię personalne wycieczki pod Twoim adresem , a powiedz mi teraz: co Ty przed chwilą zrobiłeś?

Arius napisał/a:

Kończę waść rozmowę z tobą, gdyż nie widzę sensu jej kontynuacji.


Oczywiście , że to jest wyjście , ale czy dojrzałe? :roll:
Niestety widzę , że zraziłeś sobie już wielu uczestników tego forum swoim dziecinnym zachowaniem. Gdy coś piszesz , to nie dziw się gdy ktoś podaje kontrargumety , a gdy je ktos podaje , to zamiast go nawracać , to najpierw racz na nie odpowiedzieć. :idea:

Zapędziłęm Cię zwyczajnie w "kozi róg". Nie chcesz odpowiedzieć na proste pytanie:

Czy Jezus jest Bogiem?

Próbujesz wszelkich sztuczek , aby tylko się wykręcić od odpowiedzi. Nic dziwnego , skoro nie rozumiesz najprostrzych nauk elementarnych , że Jahwe - Jedyny Bóg jest Jezusem we własnej osobie.

Gdybyś na moje pytanie odpowiedział twierdząco , to zaprzeczyłbyś swoim własnym słowom:
Cytat:
osoba, które podszywa się pod BOGA, jest tylko oszustem, a nie BOGIEM.


Jeśli więc Jezus jest Bogiem , to znaczy , że jest oszustem?
To , że jest Bogiem to nawet Twoi współwyznawcy potwierdzają. W ilu Bogów wierzysz , Ariusie?


Inne Twoje słowa:
Cytat:
Czy zatem istnieje inny BÓG poza jedynym BOGIEM JHWH? W mniemaniu ludzi istnieje, gdyż dali się zwieść oszustowi.


A Jezus kim jest? :-?

Inne słowa Ariusa:
Cytat:
Przeciez nie ma innych bogow poza naszym Bogiem JHWH


Ależ zgadza się , Ariusie!
A Jezus kim jest? :-?

Inne słowa Ariusa , który namawia mnie do nawrócenia się:
Cytat:
machabeusz w swoich postach napisał, że według niego istnieje BÓG Baal.

Komu wiec wieżyć? Słowu Bożemu czy machabeuszowi?


To jest beszczelne kłamstwo , które rozpowszechniasz na mój temat. Pytam się Ciebie Ariusie:
Gdzie ja nazwałem Baala bogiem z dużej litery?
(wierzyć poza tym , to pisze się przez "rz" , a nie "ż")

Inne słowa Ariusa w kontekście tego tematu:

Cytat:
rozróżnienie na małe i wielkie literki to kwestia umowna

Świetnie.
Z kim się więc umówiłeś , że ja wielkimi literami tytułuję Baala?

Emet:
Cytat:
Dlaczego to ja mam być ciągle odpytywanym i to dociekliwie, natomiast na swoje pytania nie mam prawa oczekiwać odpowiedzi też w stylu dociekliwym i niepobieżnym?

Emet , przecież na tamtym wątku grzecznie poprosiłem o konkretne pytania. Jak na razie , to zaspamowałeś wątek cytatami z leksykonów i oczekujesz sobie , że ja wszystko co tam jest napisane szczegółowo skomentuję. Jeśli tam Twoim zdaniem ma wyglądać rzeczowa dyskusja , to masz rację w jednym: nie pisz.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-10-05, 19:33   

Kesja:
EMET:
Cytat:

Dlatego też sformułowanie z 1 Samuela 28:13: "Ale król rzekł do niej: "Nie bój się; lecz co ujrzałaś?" I kobieta powiedziała Saulowi: "Ujrzałam jakiegoś boga wychodzącego z ziemi"." [NŚ] jest spłaszczane i oddawane np. per: "istotę pozaziemską" [KUL-Pallottinum; BT]; "nadludzką istotę" [BW].

Oczywiście, że ów "bóg" to nie żaden "duch zmarłego" Samuela, lecz próbujący wytworzyć takie wrażenie - zły duch: demon.

prawisz dyrdymały

Jeśli mam w ten sposób odbierac Biblie ,to wszyst
o inne tez stawiam pod znak zapytania ????
Jeśli TU wyraźnie napisano Elohim wznosił sie nad ziemia ,a ty mówisz DEMON
to znaczy ze robisz pranie mózgu.
Wróżka z Ein-dor opisała KOGO UJRZAŁA wnioskuje ze była to osoba o nieprzeciętnych
zdolnościach przenikania drugiej strony .
Moge nie wiedzieć wszystkiego moge sie na tym nie znać ,ale czytac na tyle potrafie
Elohim którego widziała to Samuel ,pytanie dlaczego on mógł byc Bogiem-Elohim
Jezusteż mówił o Bogach sa to ci których doszło SŁOWO YHVH .
Dlaczego oni sa Bogami ?

Owszem byli BOGOWIE narodów każde miasto państwp miało swego BOGA
marduk ,dagon -to Bogowie pogan i tu odnosza sie słowa Pawła - słuzyli tym którzy z natury BOGAMI nie sa - dlaczego ?[/quote]


EMET:
"Dyrdymały", mówisz [piszesz]?

Skoro tak, to dlaczego per "bóg" [ba, nawet użyto formy gramatycznej < ho theos >] określono księcia demonów - Szatana?
To nie wymyślony byt - przecież.
Pisze też, że ów "przybiera postać anioła światłości"...

Ponieważ nie chcę, zgodnie z sugestią Ariusa, w tym temacie pisywać o kwestiach związanych z 'duchami zmarłych', więc zapodam tylko oględnie ---
W komentarzu do Księgi Kapłańskiej 19:31 - Edycja św. Paweł - gdzie występuje termin < 'ow >, o którym w innym post, czytamy m.in.: "Przekład LXX (engastrimythos, "brzuchomówca") kładzie nacisk na element oszustwa obecny przy wywoływaczy duchów (zob. H. A. Hoffner, 'ob, w: TWAT I, 141n). Słowo przetłumaczone jako "jasnowidz" wywodzi się od czasownika jd', "wiedzieć" (por. polskie "wiedźma") i razem z poprzednim oznacza praktyki nekromancji, surowo zakazane w Izraelu już przez Saula (1 Sm 28, 3-25). Jahwe brzydzi się takimi praktykami; szukanie odpowiedzi w świecie zmarłych jest bowiem lekceważeniem słowa Boga żyjącego (por. S. Wagner, biqqes, w: TWAT I, 754n).".

W komentarzu do Kapłańskiej 20:6 [gdzie mamy frazę: < ha-'owoth >] czytamy m.in.: "Zakończeniem pierwszej sekcji rozdziału jest przestroga przed nekromancją, która podobnie jak praktyki dzieciobójcze nazwana jest "nierządem". Określenie takie pojawiło się po raz pierwszy w Kpł 17, 7 (nierząd z demonami). Widać tu redakcyjną klamrę, która łączy w jedną całość rozdziały 17 - 20 mówiące o wymogach "prawa świętości". Radzenie się pogańskich "wywoływaczy duchów" i "jasnowidzów" (te same terminy, co w w 19, 31) zasługuje na taką samą karę, jak kult oddawany Molekowi. "Nierząd" jest tu metaforą niewierności Izraela względem Jahwe (por. 19, 29). Przenośnia ta ma tu szczególne znaczenie, gdyż relacja między Izraelem a jego Bogiem jest więzią przymierza (berit)". Otóż St określa tym samym pojęciem związek małżeński (Prz 2, 7; Ml 2, 14)."

Przypomnę zatem tekst 1 do Koryntian 10:20, 21 --
"Nie, chcę powiedzieć, że to, co składają w ofierze, ofiarują demonom, a nie Bogu; ja zaś nie chcę, abyście mieli społeczność z demonami.
Nie możecie pić kielicha Pańskiego [JHVH; hebr. "NT"] i kielicha demonów; nie możecie być uczestnikami stołu Pańskiego [JHVH; hebr. "NT"] i stołu demonów." [BW].
Jest to wyraźne nawiązanie do tekstów ze Starego Przymierza --
"Składali ofiary demonom, a nie Bogu, bogom, których nie znali, nowym, którzy niedawno się pojawili, a którzy nie byli znani waszym praojcom." - Deuteronomium 32:17 [NŚ].
"I składali w ofierze swych synów oraz córki swoje demonom." - Psalm 106:37 [NŚ].


Stephanos, ps. EMET
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2008-10-05, 19:51   

Cytat:
Zapędziłęm Cię zwyczajnie w "kozi róg".

Próbujesz wszelkich sztuczek , aby tylko się wykręcić od odpowiedzi. Nic dziwnego , skoro nie rozumiesz najprostrzych nauk elementarnych , że Jahwe - Jedyny Bóg jest Jezusem we własnej osobie.


Niech ci będzie, że mnie zapędziłeś w 'kozi róg', skoro ci to sprawi przyjemność.
Ale z tą 'elementarną nauką' odnośnie JAHWE to naprawdę przesadziłeś.
(najprostszych poza tym, to pisze się przez 'sz' a nie 'rz')

Pozdrawiam.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-10-05, 20:13   

Arius napisał/a:
Cytat:
Zapędziłęm Cię zwyczajnie w "kozi róg".

Próbujesz wszelkich sztuczek , aby tylko się wykręcić od odpowiedzi. Nic dziwnego , skoro nie rozumiesz najprostrzych nauk elementarnych , że Jahwe - Jedyny Bóg jest Jezusem we własnej osobie.


Niech ci będzie, że mnie zapędziłeś w 'kozi róg', skoro ci to sprawi przyjemność.

Dla mnie to by miało sprawić przyjemność?
Zastanów się lepiej nad sobą Ariusie. Pismo Święte powinno być dla Ciebie najwyższym autorytetem w sprawie weryfikacji poglądów. Znam niejednego człowieka z Twojej religii , który gdy stanął wobec takiego dylematu musiał uwierzyć , że Jezus to Bóg Jahwe we własnej osobie. Pismo Święte wyraźnie tego uczy i jeśli chcesz , to możemy o tym podyskutować również.
Kesja , Quster , Płaskowicki Rys. , Kansyheniek , MM i wielu innych uczestników tego forum , których darzę szacunkiem chętnie "elementarnie" wyłożą Tobie te zagadnienie.

Arius napisał/a:

Ale z tą 'elementarną nauką' odnośnie JAHWE to naprawdę przesadziłeś.

Raczej nie. Sam pisałeś wielokrotnie , że Jahwe jest jedynym prawdziwym Bogiem i ja wielokrotnie to potwierdziłem. Zadaj więc sobie kolejne pytanie: czy Jezus jest prawdziwym Bogiem? Jeśli nie "jedynym prawdziwym" , to jakim?
..."fałszywym"?

Jeśli potwierdzasz , że Jezus jest Bogiem , to w ilu Bogów wierzysz Ariusie?
...w jednego czy w dwóch?

Pozdrawiam również.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-06, 13:07   

stefan
Skoro podajesz że szatan jest nazwany Bogiem to dlaczego dreczycie machabeusza !?

><
Wasz argumen ze YHVH JEST Jedynym Bogiem i nie ma innych i że JAHszua nie jest Bogiem
ba STWÓRCA ja PODWAŻAM SŁOWEM BOŻYM !!!!
Widzicie litere i nic poza tym ja tak moge czytac np cos z fizyki ? :-D

Isaj45/
20 Zbierzcie się i wyjdźcie, przystąpcie wszyscy, wy ocaleni z narodów! Nie mają rozeznania ci, co obnoszą swe drewno rzeźbione i modły zanoszą do boga nie mogącego ich zbawić./יוֹשִׁיעַ

הַגִּידוּ וְהַגִּישׁוּ אַף יִוָּעֲצוּ יַחְדָּו מִי הִשְׁמִיעַ זֹאת מִקֶּדֶם מֵאָז הִגִּידָהּ הֲלוֹא אֲנִי יְהוָה וְאֵין-עוֹד אֱלֹהִים מִבַּלְעָדַי אֵל-צַדִּיק וּמוֹשִׁיעַ אַיִן זוּלָתִי׃


--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Warszawska:
Zapowiedzcie i przedstawcie sprawę, niech także wspólnie się naradzą! Kto od dawien dawna to przepowiedział, kto od dawien dawna zwiastował? Czy nie Ja, Pan/YHVH , poza którym nie ma Boga? Oprócz mnie nie ma żadnego boga sprawiedliwego i wybawiciela.

--YHVH MÓWI ze JEST-----JEDYNYM BOGIEM ,który ZBAWIA -WYBAWIA !!!
I TAKIEGO NIE MA POZA NIM ! ALE ALE ZAPOMINACIE ,ŻE-------------------------------------------------------------------------


21 Przedstawcie i przytoczcie dowody, owszem, naradźcie się wspólnie: kto zapowiedział to już od dawna i od owej chwili objawił? Czyż nie Ja jestem Pan/YHVH, a nie ma innego Boga prócz Mnie? Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną.
Iz 43,9-12; Iz 41,22; Iz 48,5 Ps 18,32 Iz 44,8

22 Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny!

פְּנוּ-אֵלַי וְהִוָּשְׁעוּ כָּל-אַפְסֵי-אָרֶץ כִּי אֲנִי-אֵל וְאֵין עוֹד׃
><
I utu zaczynają sie schody dla wielu Jedni twierdza ze tylko YHVH i maja racje ,ale biada im bo nie uznalu w JAHszua YHVH ZBAWICIELA .
Inni uważaja ze Jezus Zbawicielem JEST ,ale nie uznaja ze On JEST YHVH .
JA MAM JEDNEGO ZBAWICIELA YHVH ,który unizył sie do bycia SŁUGA YAHSZUA
KIEDY TO UJRZYCIE - nie ma dwójcy trójcy - JEDEN -JESZUA JEST YHVH ZBAWICIELEM

Módlcie sie by UJRZEC SŁOWO ZYCIA
SAM YHVH NAZWAŁ SIEBIE ZBAWICIELEM ,ODKUPICIELEM
TO ON BYŁ BITY KIJEM PLUTY I ZAWIESZONY NA DRZEWIE PRZEKLENSTWA

Zydzi Ujrza KOGO PRZEBILI A PRZEBILI YHVH i DLATEGO BEDA BIADAĆ bo SAM
Bóg przyszedł a oni GO nie ROZPOZNALI .
Jezus powiedział jeśli ,nie uwierzycie ze JA ON POMRZECIE W GRZECHACH SWOICH
a to dlatego bo NIKT INNY nie moze Zbawic .ON WIEDZIAŁ KIM JEST I MÓWIŁ
ALE NIE WIERZYLI .
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2008-10-06, 13:14   

kesja, jak chcesz rozmawiać o tym kto jest zbawicielem, załóż proszę osoby temat.
Ten temat tyczy się: Czy istnieją inni BOGOWIE poza BOGIEM JHWH.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-06, 13:26   


וַיֹּאמֶר לָהּ הַמֶּלֶךְ אַל-תִּירְאִי כִּי מָה רָאִית וַתֹּאמֶר הָאִשָׁה אֶל-שָׁאוּל אֱלֹהִים רָאִיתִי עֹלִים מִן-הָאָרֶץ׃


--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Warszawska:
I rzekł do niej król: Nie bój się. Lecz co widzisz? Kobieta odrzekła Saulowi: Widzę nadludzką istotę/ אֱלֹהִים wychodzącą z ziemi.
Biblia Tysiąclecia:
Odezwał się do niej król: Nie obawiaj się! Co widzisz? Kobieta odpowiedziała Saulowi: Widzę istotę pozaziemską,/ אֱלֹהִים wyłaniającą się z ziemi.

--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Gdańska:
I rzekł jej król: Nie bój się; cóżeś widziała? I rzekła niewiasta do Saula: Widziałam bogi występujące z ziemi.

><
tłumacze musieli byc niedowiarkami albo ...rylec fałszywych pisarzy ?
Mamy JEDNOZNACZNIE POWIEDZIANE ELOHIM .....z arec ...
Jesli chcecie powdazac to podwazajcie równiez ze tu nie pisze Saul i wróżka wymyslcie cos
Ale wiecie czasy trzymania w ciemnocie swoich poddanych ....to przeszłosc ,,no chyba ze
sie ktos sam oto prosi ....
Jezus na Górze Objawienia był z Mojżeszem i z ....OBaj niezyli i ...
Ostatnio zmieniony przez kesja 2008-10-06, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-10-06, 14:35   

kesja napisał/a:

וַיֹּאמֶר לָהּ הַמֶּלֶךְ אַל-תִּירְאִי כִּי מָה רָאִית וַתֹּאמֶר הָאִשָׁה אֶל-שָׁאוּל אֱלֹהִים רָאִיתִי עֹלִים מִן-הָאָרֶץ׃


--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Warszawska:
I rzekł do niej król: Nie bój się. Lecz co widzisz? Kobieta odrzekła Saulowi: Widzę nadludzką istotę/ אֱלֹהִים wychodzącą z ziemi.
Biblia Tysiąclecia:
Odezwał się do niej król: Nie obawiaj się! Co widzisz? Kobieta odpowiedziała Saulowi: Widzę istotę pozaziemską,/ אֱלֹהִים wyłaniającą się z ziemi.

--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Gdańska:
I rzekł jej król: Nie bój się; cóżeś widziała? I rzekła niewiasta do Saula: Widziałam bogi występujące z ziemi.

><
tłumacze musieli byc niedowiarkami albo ...rylec fałszywych pisarzy ?
Mamy JEDNOZNACZNIE POWIEDZIANE ELOHIM .....z arec ...
Jesli chcecie powdazac to podwazajcie równiez ze tu nie pisze Saul i wróżka wymyslcie cos
Ale wiecie czasy trzymania w ciemnocie swoich poddanych ....to przeszłosc ,,no chyba ze
sie ktos sam oto prosi ....
Jezus na Górze Objawienia był z Mojżeszem i z ....OBaj niezyli i ...



EMET:
Jak znowu 'ciemnota' i jacy znowu 'poddani'?

Przecież, o czym dobrze Kesja wie, tutaj mamy publiczne Forum dyskusyjne i nikt nikomu tutaj 'nie wciśnie ciemnoty', o ile dany ktoś nie da sobie owej 'ciemnoty wcisnąć'; zakładając oczywiście, ze jest to w istocie "ciemnota".

Patrząc tak, to w odczuciu innych "to Kesja wciska ciemnotę"; ale unikam takich osądów w stylu demagogicznym.

A czemuż ma służyć ta kopia tekstu hebrajskiego?
Przecież wyraźnie i niezaprzeczalnie mamy w 1 Samuela 28:13b termin < 'elohim >.
Interlinia Vocatio oddaje: "Bóstwa [hebr. אלהים] widzę wychodzące [hebr. עלים z_ziemi.".
Nie wiem, dlaczego na czerwono zaznaczono w Twoim post < 'olim >?
Cóż takiego w owym?

I proszę Cię, żebyś nie pisywała w takim stylu.
Jest przecież opcja: Ignoruj...
Mogę ja w odniesieniu do Cibie zastosować; nie mam przeceiż przymusu reagowania na Twoje post/y/; Ty, Kesjo, na moje - podobnie.


Stephanos, ps. EMET
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12