Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Jezus
Autor Wiadomość
Amens
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-25, 14:04   Nowy Jezus

Nie wiem czemu postanowiłam tutaj otworzyć ten temat. Może przez wzgląd na to, że znalazłam tu jakiś temat o sektach.

Proszę bardzo- Przyszedł Antychryst : ) -przyszedł Nowy Jezus odwiedzić nas w XXI w. :)

Ja tam sie przychylam do wersji że jakby juz przyszedł to jednak byłby hippppppisem :P -no ale to już tak żartobliwie na rozładowanie nerwów:p
 
 
marcell 


Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 51
Wysłany: 2008-08-13, 08:26   

Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. (Mt 24, 4-5)

Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie. (2 kor 11, 4)

Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten,
kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem?
Ten właśnie jest Antychrystem,
który nie uznaje Ojca i Syna.
Każdy, kto nie uznaje Syna,
nie ma też i Ojca,
kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca. (1 J 2, 22-23)

Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Ga 1, 6-9)

Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. Oto wam przepowiedziałem. Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie!

(Mt 24, 23-26)
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-08-13, 18:10   Re: Nowy Jezus

Amens napisał/a:
Nie wiem czemu postanowiłam tutaj otworzyć ten temat. Może przez wzgląd na to, że znalazłam tu jakiś temat o sektach.

Proszę bardzo- Przyszedł Antychryst : ) -przyszedł Nowy Jezus odwiedzić nas w XXI w. :)

Ja tam sie przychylam do wersji że jakby juz przyszedł to jednak byłby hippppppisem :P -no ale to już tak żartobliwie na rozładowanie nerwów:p


2 Tes. 2:3-4
3. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4. Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
(BW)

Antychryst objawi się w Jerozolimie w odbudowaniej świątyni Salomona. Ten o którym jest napisane w linku , który podałaś to też jakiś antychryst , co sam zresztą przyznaje , ale nie ten , który objawi się kiedyś całemu światu , którego mieszkańcy uwierzą w kłamstwo, że to jest Bóg , który miał przyjść.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
marcell 


Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 51
Wysłany: 2008-08-13, 21:35   

machabeusz napisał/a:
Antychryst objawi się w Jerozolimie w odbudowaniej świątyni Salomona. Ten o którym jest napisane w linku , który podałaś to też jakiś antychryst , co sam zresztą przyznaje , ale nie ten , który objawi się kiedyś całemu światu , którego mieszkańcy uwierzą w kłamstwo, że to jest Bóg , który miał przyjść.


Królestwo Salomona to wiara ludzi a nie dosłownie miejsce gdzie sie zjawi. Jezus utwierdził królestwo na wieki poprzez swoją śmierć męczeńską, przez którą nas odkupił.

2 Księga Samuela 7, 12-16

12 Kiedy wypełnią się twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzę po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnętrzności, i utwierdzę jego królestwo. 13 On zbuduje dom imieniu memu, a Ja utwierdzę tron jego królestwa na wieki. 14 Ja będę mu ojcem, a on będzie Mi synem, a jeżeli zawini, będę go karcił rózgą ludzi i ciosami synów ludzkich. 15 Lecz nie cofnę od niego mojej życzliwości, jak ją cofnąłem od Saula, twego poprzednika, którego opuściłem. 16 Przede Mną dom twój i twoje królestwo będzie trwać na wieki. Twój tron będzie utwierdzony na wieki».

Antychryst może objawić sie wszędzie, ponieważ cały świat jest królestwem Jezusa, poprzez wiare ludzi. Kościół jako wspólnota jest mistycznym Ciałem Jezusa a odstępców od wiary i tych co poszli za głosicielami sfałszowanej ewangelii Bóg pokara.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-08-17, 18:30   

marcell napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Antychryst objawi się w Jerozolimie w odbudowaniej świątyni Salomona. Ten o którym jest napisane w linku , który podałaś to też jakiś antychryst , co sam zresztą przyznaje , ale nie ten , który objawi się kiedyś całemu światu , którego mieszkańcy uwierzą w kłamstwo, że to jest Bóg , który miał przyjść.


Królestwo Salomona to wiara ludzi a nie dosłownie miejsce gdzie sie zjawi. Jezus utwierdził królestwo na wieki poprzez swoją śmierć męczeńską, przez którą nas odkupił.

2 Księga Samuela 7, 12-16

12 Kiedy wypełnią się twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzę po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnętrzności, i utwierdzę jego królestwo. 13 On zbuduje dom imieniu memu, a Ja utwierdzę tron jego królestwa na wieki. 14 Ja będę mu ojcem, a on będzie Mi synem, a jeżeli zawini, będę go karcił rózgą ludzi i ciosami synów ludzkich. 15 Lecz nie cofnę od niego mojej życzliwości, jak ją cofnąłem od Saula, twego poprzednika, którego opuściłem. 16 Przede Mną dom twój i twoje królestwo będzie trwać na wieki. Twój tron będzie utwierdzony na wieki».

Antychryst może objawić sie wszędzie, ponieważ cały świat jest królestwem Jezusa, poprzez wiare ludzi. Kościół jako wspólnota jest mistycznym Ciałem Jezusa a odstępców od wiary i tych co poszli za głosicielami sfałszowanej ewangelii Bóg pokara.


Mat. 24:15-16
15. Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa
16. Wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry
;
(BW)

Marcell , prorok Daniel o czym pisał?
Nie o antychryście?
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2008-09-08, 13:59   

Ten antychryst zasiadający w Świątyni, podający się za Boga (2 Tes 2:3-4) zaprowadzi na Ziemi pokój bo...

1Tes 5:3 Bw „Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.”
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-09-15, 18:33   

Na ziemi ,Izraela ,to o ten kraj bedzie sie tczyło wszystko .
Jesli ten który nazwany jest Mesjaszem Ucisku zaprowadzi Pokój ,to jaki bedzie
musiał byc ,że Zydzi dadza sie zwieść .
Za jaka cene to sie stanie ilu zginie z rąk swoich współbrci ,no i jakie Imie bedzie Głoszone?
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-10-29, 10:34   

Nie dano nam innego imienia przez które jesteśmy zbawienie JEZUS , cokolwiek czynicie to wszystko czyńcie w tym Imieniu. Jakie Imię było nad wami wezwane ? Nie tak łatwo jest zwieść żydów, a jednak w, lub po 3,5 rok rzym zerwie przymierze z żydami. Jesteśmy już tak blisko tego wydarzenia. Na naszych oczach wypełniają się proroctwa. Jak to możliwe aby Ameryka zaatakowała Izrael ? A jednak Boże Słowo tak mówi Zachar14,2. Dziś to nie do pomyślenia, czy było do pomyślenia kiedyś aby Ameryka była na kolanach w Watykanie ? Już jest na kolanach i będzie wykonywać obj 13,12 wszystko co powie splamiona krwią świętych. To są rzeczy które ludzie już dawno odrzucili, więc nie mogą widzieć, są zaślepieni, ukrzyżowali Chrystusa na nowo , Słowo, . Karm się Słowem, wyrzeknij się wszystkich swoich myśli, a przyjmij co mówi Bóg przez Swoje Słowo Biblii. Drzewa Drzewa owoce. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi obj11,4, Zach 4,3 . Drzewo poznania dobra i zła, Drzewo żywota , U Boga tylko są same drzewa i świeczniki? To są dwaj pomazańcy którzy stoją przed Panem całej ziemi. Czyli osoby-Drzewa. Pozdrawiam
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-29, 14:04   

Nie dano nam Innego Imienia w którym mamy wybawienie
Wszystko co robicie czyńcie na Chwałę YHVH .
Każdy kto wzywa Imienia YHVH bedzie wyzwolony .

Jesli czynimi w Imieniu JAHszua i wierzymy ,ze ON JEST YHVH .
bo Jezusów może byc wielu , wielu andano takie imie ,ale co z tego kiedy OSOBA nie ta .
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-10-29, 15:03   

Jahwe Starego Testamentu to Jezus Nowego Testamentu
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-10-29, 15:03   

Jezus Chrystus
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 09:29   

Bóg za zasłoną ciała
IHVH w ST objawił się w Jezusie Chrystusie w NT
to takie małe uściślenie by nikt nie myślal że jesteś wyznawcą greckiej teorii boga-człowieka
Bóg to Duch
pozdrawiam
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-10-30, 10:33   

Nie wiem o co chodzi w teorii, Tak Bóg to Duch a Jezus to ciało, Bóg zamieszkał w tym ciele w całej pełni, Logos-Słowo. Zidentyfikował się z tym imieniem Jezusa Chrystusa. Bóg zamanifestowany w Chrystusie. Jeden Bóg, a ludzie Go skomplikowali na trzech. Raczej nie ludzie,
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-10-30, 11:44   

A ja dopowiem ,że Duch YHVH Oblókł SIEBIE w Ciało które jest Zasłona Miejsca Najswietszego
o tym czytamy w Hebr

Hbr 10:20 Br "Jest to nowa droga i nowe życie, które nam ukazał poprzez [jakby świątynną]ZASŁONĘ to jest przez swoje WŁASNE CIAŁO "

Niestety nauczono wierzących zatrzymywac sie na ziemskim ciele Jezusa
zasłonięto im oczy duchowe i zatrzymano na dziedzincu czyli przed Zasłona Namiotu
z Nieba.
Tu potrzebny jest DUCH PRAWDY ,który wprowadza w Swoją Prawdę bo SAM Prawdą JEST
Ci co przyjeli z Uswięcenia do Umiewinnienia .
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-10-30, 11:55   

Chyba masz rację, bo musiałbym to dokładnie sprawdzić. Na pewno Bóg jest dla oblubienicy odsłonięty i ona Go widzi takim jakim jest. A jeśli chodzi o przybytek to jest normalne, bo Słowo musi się wypełnić, że jedni są na dziedzińcu, inni już dokładnie nie pamiętam jak to jest ale wierzę, może tak ludzie przyjęli usprawiedliwienie i na tym się zatrzymali, a nie którzy doszli do poświęcenia i na tym się zatrzymali, a nie którzy doszli do Chrztu Duchem świętym... Dalej już nie pamiętam to nie piszę. To jest obraz świątyni o której wspomniałaś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10