Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oblubienica Baranka
Autor Wiadomość
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-11-14, 18:23   

Dymensja napisał/a:



Ale co wam w tym spaniu przeszkadza ? Bo nie rozumiem

Czy oto że tam będzie płacz i zgrzytanie zębów ? a no będzie płacz wielki jedni będą biadolić nad tym którego przebodli, a głupie nad tym że odrzuciły Słowo.

Mówiąc "wam" , to chyba nie mnie masz na myśli...?
Mo to nie przeszkadza , bo połowa śpiących panien okaże się nie byc głupimi.
Napisane jest , że "wszystkie zasnęły" i mądre i głupie. Osobiście uważam , że wielki tłum , to panny , które okazały się być mądre i miały pełne dzbany oliwy tj., Ducha Świetego.
Tylko one wejdą do Królestwa Bożego.

Pozdrawiam . :-)
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-14, 18:26   

machabeusz napisał/a:
Dymensja napisał/a:



Ale co wam w tym spaniu przeszkadza ? Bo nie rozumiem

Czy oto że tam będzie płacz i zgrzytanie zębów ? a no będzie płacz wielki jedni będą biadolić nad tym którego przebodli, a głupie nad tym że odrzuciły Słowo.

Mówiąc "wam" , to chyba nie mnie masz na myśli...?
Mo to nie przeszkadza , bo połowa śpiących panien okaże się nie byc głupimi.
Napisane jest , że "wszystkie zasnęły" i mądre i głupie. Osobiście uważam , że wielki tłum , to panny , które okazały się być mądre i miały pełne dzbany oliwy tj., Ducha Świetego.
Tylko one wejdą do Królestwa Bożego.

Pozdrawiam . :-)



Chodzi mi o to że nie wiem co macie na myśli pisząc że spały, po prostu tego nie rozumiem dlaczego ciągle wskazujecie mi że spały ?
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-11-14, 18:32   

Dymensja napisał/a:


Chodzi mi o to że nie wiem co macie na myśli pisząc że spały, po prostu tego nie rozumiem dlaczego ciągle wskazujecie mi że spały ?


Mat. 25:5-7
5. A gdy oblubieniec długo nie nadchodził, zdrzemnęły się wszystkie i zasnęły.
6. Wtem o północy powstał krzyk: Oto oblubieniec, wyjdźcie na spotkanie.
7. Wówczas ocknęły się wszystkie te panny i oporządziły swoje lampy.
(BW)

Napisane jest , że zasnęły -to chyba spały , nie...? ;-)
Wszystkie przebudziły się tuż przed przyjściem Oblubieńca. Nie wszystkie wejdą na wesele.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-14, 18:35   

machabeusz napisał/a:
Dymensja napisał/a:


Chodzi mi o to że nie wiem co macie na myśli pisząc że spały, po prostu tego nie rozumiem dlaczego ciągle wskazujecie mi że spały ?


Mat. 25:5-7
5. A gdy oblubieniec długo nie nadchodził, zdrzemnęły się wszystkie i zasnęły.
6. Wtem o północy powstał krzyk: Oto oblubieniec, wyjdźcie na spotkanie.
7. Wówczas ocknęły się wszystkie te panny i oporządziły swoje lampy.
(BW)

Napisane jest , że zasnęły -to chyba spały , nie...? ;-)
Wszystkie przebudziły się tuż przed przyjściem Oblubieńca. Nie wszystkie wejdą na wesele.



Tak ale co to oznacza że spały, co oznacza w stosunku do nich że one spały ? Dlaczego one spały ?

Na wesele wejdzie tylko oblubienica i Duch Święty w niej zejdzie z pola.

Ale i tak jest sukces bo wierzymy tak samo ty wierzysz że to panny i ja wierzę że to panny.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-11-14, 18:48   

Dymensja napisał/a:

Tak ale co to oznacza że spały, co oznacza w stosunku do nich że one spały ? Dlaczego one spały ?

Ospałośc duchowa -tak skwituję.
Dymensja napisał/a:

Na wesele wejdzie tylko oblubienica

Nie tylko. Na wesele wejdą też "zaproszeni na ucztę weselną".

Dymensja napisał/a:

i Duch Święty w niej zejdzie z pola.

Zupełnie nie rozumiem tego , co napisałeś...
Dymensja napisał/a:

Ale i tak jest sukces bo wierzymy tak samo ty wierzysz że to panny i ja wierzę że to panny.

Różnica jednak jest diametralna. Ty wierzysz , że to głupie panny bedą wielkim tłumem z księgi Objawienia , a ja wierzę , że to mądre panny nimi będą.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-14, 18:54   

Ale panny.

2Tes 2,6-7 ''A teraz wiecie, co przeszkadza, aby był objawiony czasu swego. Albowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylko że ten, który teraz przeszkadza, przeszkadzać będzie, ażby był z pośrodku odjęty.''

Czyli kto jest w tym fragmencie ?
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-11-14, 19:13   

Dymensja napisał/a:
Ale panny.

Panny , panny , a któż by inny! :-D

Dymensja napisał/a:

2Tes 2,6-7 ''A teraz wiecie, co przeszkadza, aby był objawiony czasu swego. Albowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylko że ten, który teraz przeszkadza, przeszkadzać będzie, ażby był z pośrodku odjęty.''

Czyli kto jest w tym fragmencie ?

Powiem krótko: nie wiem...
Jednak to nie jest na tyle jednoznaczny werset aby twierdzić , że to na pewno o Ducha Świętego tutaj chodzi.
Możliwe , że chodzi o kogoś kto powstrzymuje antychrysta. Na myśli mam na przykład jednego z archaniołów. Ciężko jest konkretnie ocenić. Zbyt mało informacji...
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-14, 19:14   

Myślę że nie chodzi o Ducha Sw a ofiarę Jezusa -baranka zabitego.
To jego krew powstrzymuje moc nieprawości bo zakrywa grzechy.
Ale kiedy Jezus zmieni miejsce i ruszy na ziemię ofiara ta już nie będzie chronić bo Jezus teraz przyjdzie sadzić nie zbawiać.
Moc jest w krwi Jezusa tylko ta krew przytrzymuje nieprawość tak jak krew baranka na odrzwiach przytrzymała aniola śmierci przed wejściem do domów Izraelitów.
Duch Sw działa tylko w jeden sposób wskazuje na Jezusa sprawcę i dokończyciela naszej .
wiary.
Nie ma ofiary Jezusa nie ma wiary-dlatego jest pytanie czy Pan zastanie wiarę jak przyjdzie,wszak wiara to substancja z wywodząca się z krwi Jezusa -jego ofiary
przepraszam ze pozwoliłem się z Tobą nie zgodzić.
Mam już dość podkreślania roli Ducha Sw ,kiedy w dziele zbawienia centralna postacią jest TYLKO JEZUS/Jesus Only/
pozdrawiam
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-11-14, 19:25   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Myślę że nie chodzi o Ducha Sw a ofiarę Jezusa -baranka zabitego.
To jego krew powstrzymuje moc nieprawości bo zakrywa grzechy.
Ale kiedy Jezus zmieni miejsce i ruszy na ziemię ofiara ta już nie będzie chronić bo Jezus teraz przyjdzie sadzić nie zbawiać.
Moc jest w krwi Jezusa tylko ta krew przytrzymuje nieprawość tak jak krew baranka na odrzwiach przytrzymała aniola śmierci przed wejściem do domów Izraelitów.
Duch Sw działa tylko w jeden sposób wskazuje na Jezusa sprawcę i dokończyciela naszej .
wiary.
Nie ma ofiary Jezusa nie ma wiary-dlatego jest pytanie czy Pan zastanie wiarę jak przyjdzie,wszak wiara to substancja z wywodząca się z krwi Jezusa -jego ofiary
przepraszam ze pozwoliłem się z Tobą nie zgodzić.
Mam już dość podkreślania roli Ducha Sw ,kiedy w dziele zbawienia centralna postacią jest TYLKO JEZUS/Jesus Only/
pozdrawiam


Rysiu , Twoje interpretacja brzmi wiarygodnie. Być może masz rację...
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-14, 19:31   akryta przed oczyma tych co maja zgin

Przemawia za nią obraz z Apokalipsy,który Jan zobaczył w widzeniu nieba -jest w niebie więc jest zakryta przed oczyma tych co mają zginać
,i drogowskaz w postaci wersetu
Badacie pisma myślicie że macie w nich życie a one zwiastują wam o Mnie
Ja wszędzie w Piśmie najpierw szukam Jezusa
pozdrawiam Machabeuszu i dziękuję za życzliwą recenzję
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-11-14, 20:25   

Cytat:
Dymensja napisał/a:

2Tes 2,6-7 ''A teraz wiecie, co przeszkadza, aby był objawiony czasu swego. Albowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylko że ten, który teraz przeszkadza, przeszkadzać będzie, ażby był z pośrodku odjęty.''

Czyli kto jest w tym fragmencie ?


Z jakiego przekładu cytujesz?

W przekładzie BW fragment ten brzmi:

2Tes 2:6-7 Bw „A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.(7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.”

List ten pisał apostoł Paweł.Wiedział on,że do zboru chrześcijańskiego wkrada się odstępstwo i często napiętnował odstępców.

Ostrzegał:

2Tes 2:3 NS "Niech was nikt w żaden sposób nie bałamuci, ponieważ on nie nastanie, dopóki wpierw nie nadejdzie odstępstwo i nie zostanie objawiony człowiek bezprawia, syn zagłady."

Kto w tamtym czasie "oddziaływał powstrzymująco" na wejście owego odstępstwa?

Jednym z nich był sam Paweł ,gdyż pisał:

Dz 20:29 NS "Ja wiem, że po moim odejściu wejdą pomiędzy was ciemięskie wilki i nie będą się czule obchodzić z trzodą,"

Ostatnim apostołem ,który "działał powstrzymująco" na falę odstępstwa był apostoł Jan.
Po jego śmierci odstępstwo weszło pełną falą do zborów chrześcijańskich.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-14, 20:37   

Ten przekład też dobry co zacytowałaś , przeczytaj cały rozdział a nie patrz na odnośniki. To zobaczysz że to dotyczy przyszłości, bo kiedy zejdzie z pola to objawi się niegodziwiec którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich .... Czy już zabity ?
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-11-15, 18:06   

Dymensja napisał/a:

2Tes 2,6-7 ''A teraz wiecie, co przeszkadza, aby był objawiony czasu swego. Albowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylko że ten, który teraz przeszkadza, przeszkadzać będzie, ażby był z pośrodku odjęty.''

Ja nie widzę by w hebr ,było napisane 'ten ,który przeszkadza " ,nie widzę wskazania na -ten-
6 Wiecie, co go teraz powstrzymuje- makew, aby objawił się w swoim czasie.
pięta , podstępny ,

6 אַתֶּם יוֹדְעִים מַה מְעַכֵּב אוֹתוֹ כָּעֵת כְּדֵי שֶׁיִּתְגַּלֶּה בְּעִתּוֹ
7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. tylko ,,ze teraz powstrzymuje wyjście aż do
wyjścia z wnętrza
הֵן סוֹד הָרֶשַׁע כְּבָר פּוֹעֵל; רַק שֶׁכָּעֵת הַמְעַכֵּב נִמְצָא עַד שֶׁיּוּצָא,

a w tym 7-ym mam inne tłumaczenie ,zakonczone na wyjsciu , ja dopisałam jeszcze z innego Z WNĘTRZA .
>>>
2Tes 2:6-7 Bw „A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.(7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.”
>>
wnioskuje ,ze -tajemnica -tajemnicza bezbozność -rasza - JUŻ Działa ; tylko ,że teraz נִמְצָא עַד שֶׁיּוּצָא
...no i tu nie zabradzo wiem ,może ktoś sie znajdzie co pomoże ,bo to dość ważne
ja uważam ,ze syn abadonu nie wychodzi az do czasu wyjścia z wnętrza - czego ?
- gdzie jest o wyjściu z ,,,,,, Apokalipsa mówi o wyjściu ze studni..?
trudno mi tak na szybko coś więcej ..
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-15, 18:20   

Nie musi być na ''ten'' czy cokolwiek, ale widać że coś go powstrzymuję, aby się w pełni objawił. W KJV jest on
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2008-11-15, 18:59   

Powstrzymuje go CZAS i co jeszcze ?
jakies te przekłady sa niedokładne namieszane ,trzeba popytac tych co lepiej wiedza .

kiedyś o tym rozważałam ,ale jakoś sie zatarło .

musi byc gdzies podpowiedź .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10